Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuteri - ozbiljni motocikli !?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ni skuteri nisu što su nekad bili !

 

Natrčao sam na jednu sliku na googlu, i na prvi pogled dok je slika još bila kao thumbnail učinilo mi se kao neki veći putnički motocikl

 

Kad sam je otvorio oduševio se izlgledom tog maxi-skutera.

 

E sad zašto sam otvorio temu. Na ovom forumu je standarno mišljenje da skutere ne treba svrstavati u motocikle i osećam da se skuteraši nepravedno zapostvaljaju i ne smatraju klasičnim bajkerima, što mislim da kad su u pitanji novi modeli skutera totalno nepravedno.

 

Evo par slika lepih i velikih modela:

 

 

post-672-12879102304903_thumb.jpg

post-672-12879102306161_thumb.jpg

post-672-12879102307798_thumb.jpg

post-672-12879102308039_thumb.jpg

post-672-12879102308563_thumb.jpg

post-672-12879102308817_thumb.jpg

post-672-12879102310183_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Dzabe ti prica, ovo je balkan, ljudi se moraju deliti, i izdizati sebe u odnosu na ostale npr. motor je za muskarce ,a skuter za curice makar on bio jaci,tezi, brzi i na kraju skuplji , od pola motora koje voze muskarcine.... bla truc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nemate pojma koliko niste u pravu a i drago mi je što niste  pravu. To samo odslikava vaše viđenje u odnosu na druge. No to nije tema. Nešto drugo sam teo da vam pomenem. U okviru reorganizacije foruma, skuteri će dobiti ceo svoj podforum. Eto, toliko o tome koliko su skuteri zapostavljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Kad god se otvori neka tema o skuterima, svi odmah pisu da nije motocikl i slicno, mada nisam primetio neku diskriminaciju vozaca skutera.

Meni se licno skuter ne svidja samo zbog tog automatskog menjaca, jer mi voznja deluje jako dosadno.Mislim da voznja skutera moze biti zanimljiva koliko-toliko samo po gradu.

A dok ima ljudi koji kupuju automobile sa automatskim menjacem, bice i ljudi koji kupuju skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja jednom stao na semaforu pored maxi skutera, ne znam šta je bilo ali je moj motor izgledao kao igračka naspram tog čuda.  ;D veće bre i od afrike  :D

 

a ne znam koliko je to pametno da svako ima svoj podforum, tako će da se svi izdele i neće biti komunikacije između vozača drugačijih mašina--čemu to sve vodi...  :D ... selektivizam, seperatizam, i ode kosovo  :D j sam da se svi mešamo, svađamo i podstičemo međusobno razumevanje i toleranciju  ;D (uh, što sam raspoložen danas)

 

kad će da počnu da ugrađuju sedišta sa skutera na obične motore...

 

viđe ovo zlo!  

post-9138-12879102323616_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5492 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svakako da skuteri zauzimaju svoje mesto u svetu "na dva tocka"...samo to jednostavno nije deo moga senzibiliteta i vidjenja sebe na dva tocka. Nikada nisam vozio motor zato sto je udoban, zato sto ne duva, zato sto manje trosi goriva...ili bilo cega slicnog. Cak sam i probao nekoliko ozbiljnih maxi skutera, idu odlicno, ulasci u krivine su odlicni...ali im nedostaje bas onaj deo osecaja koji imam na motoru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@bajone

 

Nema nikakvog separatizma. Prosto, ima tema koje su svojstvene samo za skutere i red je da sve budu objedinjene na jednom mestu. Kad neko želi da se informiše oko nečega za skuter, imaće ceo podforum da ne luta bez veze po svim temama pa gde ukači. Primera radi, geblajznica za karburator može biti u Garaži ako je ima na svim karburatorima. Ali ako je imaju samo skuteri, šta će u Garaži? To se traži među skuterima.

 

I zbog opšte preglednosti foruma a i zbog sve većeg broja skuteraša među članovima foruma, rešili smo da skuteri dobiju svoj podforum kao i Kinezi i MZ Svet. Mnogo će biti brže tamo naći ono što ti treba nego da lutaš po forumu. Dokazano u praksi na Kinezima i MZ-ovcima  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

jes vala evo i ja vozim motorcinu od 150ccm a moj frend skutercic od 600ccm,

bas smo se pre neki dan slatko ismejali kako pici 150km/h opusteno...

a bas mu bezveze,em 150 km/h,em zastita od vetra,em automatski menjac,em duva toplo na ruke i kolena...pun koje kakvih cudesa za koje nisam ni cuo...

jedino mi malo cena napicena...ipak je to skutercic...

i treba da imate svoj podforum,svakako ce za par god na ulicama biti najvise skutera kako god okrenes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Neko je spomenuo neki veliki skuter i odmah sam se setio jednog

 

Honda Silver Wing 600. To cudo je ogromno.

 

Honda%20FJS600A%20Silverwing%20Scooter%202009%20-%202.jpg

 

Vozim skuter vec cetiri godine i da budem iskren dosadi mi s vremena na vreme ali ne u smislu da mi treba kvacilo nego mi dosadi voznja jednostavno. Ja iz 125 4T izvlacim jako lep zvuk, obozavam da ga slusam dok vozim.

 

A te price da nisi muskarac ako vozis skuter su totalno bezvezne.. Sta su onda ljudi koji voze automobile automatike? Zasto njih niko ne proziva? Mozda neko ne voli da ima milione kilometara ispod sebe, masinu staru 50 godina i bradu do pupka i mozda neko ne voli da ga uopste zovu bajkerom jer...

 

Nije bitno sta drugi misle.. Vozis za sebe a ne za njih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ja gledam na skutere kao i ostale motocikle, osim onih koje voze gologlavi i u papučama, a barbike kad vidim onako smotanekad treba da se zaustave na semaforu pa spuštaju noge još 100 metara pre stajanja, napucane bez opreme, naježim se, i takve ne smatram bajkerima i motociklistima.

 

volim da vidim veliki skuter i vozača u punoj ratnoj opremi. Oduševljam se njihovom udobnošču i veličinom sedišta koja je ogromna i liči na fotelju.Meni je zaštita od vetra bitan plus na motociklu, jer volim touring motore. Od opreme koju imaju, ništa manje ne zaostaju od ostalih motora u klasi, jedino je taj menjač nekom nedostatak ali to je imidž od ranijih modela.Možda postoji i skuter sa šaltanjem brzina, ja nisam čuo ?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ja sam cuo da novi Burgman ima sekvencijalni menjac. Sta to znaci?

 

I da ima skuter manuelac ja ne bih mogao vise da ga zovem skuter. Vario je ipak vario.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ja sam cuo da novi Burgman ima sekvencijalni menjac. Sta to znaci?

 

Menjač na motociklu je skvencijalni. To znači da se snopovi nižu pomeranjem šalt hebla napred-nazad odnosno na motociklu gore-dole. Nema razdvojenih snopova na način koji iziskuje da se šalt hebl pomera u H (brzine su ti u H)  ;D i nema potrebe da ima više viljuški koje nižu snopove.

 

U najkraćim crtama rečeno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

To znaci da onda taj Burgman ima klasican menjac kao motocikl? Ako me neko nije debelo slagao  ;D

 

Ne verujem da te je slagao. Što ne bi imao menjač kad već ima snage kolko oće. Možda nema klasičan kuplung (kvačilo) nego je kao na nekim automobilima, tiptronic. Samo ga gurneš napred ili povučeš a on sam odradi sve. Ne znam, nisam upoznat ali me ne bi iznenadio ni menjač koji menja opseg brzine, odnosno menja hod. Pa tako imaš spori hod sa recimo tri stepena, pa gradski hod sa tri stepena i putni hod sa tri stepena a ti menjaš samo taj opseg u kome će se vrteti menjač.

 

Mislim, helikopteri već više od dve decenije prave klasičan valjak u vazduhu, a problem bi bio da strpaju menjač na Burgmana  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nemojte zaboraviti da je osnovni skuter usao u legendu i ostao tamo duze od milo kog motorcikla i da imao je menjac.

U nedostatku bolje slike stavljam sliku moje stare  :)

post-2066-12879102362564_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja nisam dugo na 2 tocka, vozio sam se sa mnogima sa foruma i druzio se u pauzama voznje.

Svako vozi ono sto zeli, ja slusam da ljudi razdvajaju motore i skutere zbog menjaca, pa samim tim se i odlucuju i voze ono sto vole.

Ja sam uzivao na Madisonu, sada uzivam na Atlantiku.

Evo ga Madison RS250 vozen po gradu, magistralama, autoputu. Sada ga vozi covek i nema zamerke na njega.

 

2634_1113342038720_1382006435_337988_3061633_n.jpg

 

Od ove sezone vozim Atlantica, nema zamerke, brutalan skuter. Snage koliko hoces.

 

40529_1606383164440_1382006435_1673066_815844_n.jpg

 

 

Opet, nisam iskljuciv.

Kada bih imao malo vise para, ne bih se zalio na jednom Varaderu od 2003godine na ovamo...

 

Do tada, uzivam... Vozim svoj Atlantic sa kezom na licu.

 

Mogu da razumem da se ljudi druze ako imaju motore istog tipa ( eto zajednicke teme, ljubavi ), ali nemojte dozvoliti da ikakva razlika utice na to kome cete se javiti na ulici.

 

Skoro, u Beogradu, vozili se Kiro i ja. Vracajuci se kuci, naisli smo na neki motor ( meni nepoznat ), tacnije mi smo stajali na semaforu, a decko je prolazio, mahnuo nam vise puta, iznenadjen sto uopste ima jos nekog na 2 tocka po zimoci, bilo je 6stepeni, realno, mi smo se vozili nekih sat vremena i samo smo njega sreli.

 

Komentarisali smo posle njega i nas i pitali se ko je bolesniji, onda mi Kiro rece, javio se, ovi sa manjim kubikazama se javljaju, ostali retko.

 

Nemojte dozvoliti da materijalizam dopre i do 2 tocka, nemojte da se deliko na brzine ili automatike, nemojte da se delimo po ceni motora, skutera.

 

Svi mi imamo nesto zajednicko, ljubav na 2 tocka i kez oko glave kada uzivamo na njima.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma ljudi, to je stvar ukusa. Ako bi se delili na motore i skutere po položaju sedenja, gde onda tu spadaju čoperi? Ako je podela na osnovu menjača, ima ona Honda što je napucana do besvesti, sediš kao na motoru a ima vario. Ne znam kako se zove, ima jedna na Ušću, crna. Nit je onda motor nit je skuter. Potpuno stvar ukusa i ne treba o tome dalje raspravljati. Prošlo je vreme kad je svaki skuter bio picomoped i igračka. Sad su to velike bate i više nema zezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Svako vozi ono sto mu se svidja..... nisam ljubitelj skutera mozda samo zbog ...kao sto neko napisa "automatskog menjaca"... nekako mi cudno i sedenje.... mozda navika da treba zajasiti....

Pretprosle ili prosle godine moj komsija je imao mislim da je Gilera od 500 ili 800 ccm3.

Toliko je bio dosadan da mi dokaze kako ide taj "nazovimo" skuter...da sam na kraju morao da ga provozam.....

Ide bruka....poteze od starta ali opet meni je to nekako cudno i deluje mi strasno nesigurno... ali opet mislim da je to samo stvar navike... hm, zasto se raspisah ovoliko... htedoh samo da kazem da mislim da im je mesto kako medju dvotockasima tako i ovde na forumu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Svako vozi ono sto mu se svidja..... nisam ljubitelj skutera mozda samo zbog ...kao sto neko napisa "automatskog menjaca"... nekako mi cudno i sedenje.... mozda navika da treba zajasiti....

 

 

Ote mi iz usta ;D

Cak i menjac tj nedostatak istog mogu da svarim (prvi motor mi je bio Tomos automatik),ali ono sedenje sa nogama napred ???

Kada bi napravili skuter koji mozes da zajasai,eeeee to bi vec bilo nesto!

A da ovi maxi idu-idu ko blesavi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne znam da li je to zbog gramatike, ali skuteri nisu motocikli nego skuteri, jer da su motocikli zvali bi se motocikli a ne skuteri zar ne ???

Ja ih licno bas i nevolim zbog par stvari:

1. Automatik

2. mali tockovi, idealni za upadanje u rupetine na putevima  (oprastam onoj nekolicini skutera sa 17" tockovima)

3.praznina izmedju nogu, to mi nikako ne lezi, nesigurno mi je, nemas onaj pravi osecaj kontrole dok sedis na njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Ja ih licno bas i nevolim zbog par stvari:

1. Automatik

2. mali tockovi, idealni za upadanje u rupetine na putevima  (oprastam onoj nekolicini skutera sa 17" tockovima)

3.praznina izmedju nogu, to mi nikako ne lezi, nesigurno mi je, nemas onaj pravi osecaj kontrole dok sedis na njemu

 

Meni najviše smeta ovo pod 3. Kao da sediš na klupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam prvo seo na skuter i navikao sam na taj polozaj, da su mi noge ispred. Jos bolja je fora da je veci skuter, pa noge ispruzis skroz napred, kao kada se razvuces u fotelji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja