Jump to content

Moto Zajednica

Promena vlasnistva pri prodaji vozila

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Vlasnik vrši odjavu u roku od 30 dana, nakon toga novčana kazna (u nekim policijskim upravama ne pišu prekršajne prijave, iako je "novim zakonom" predviđena).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

Da pojasnim ja sam pre 4 godine kupovo motorce i tada sam ja sa kupoprodajnim ugovorom ovrenim da odjavim tablice na opstini izdavanja a sad samo vlasnik tablica.Odjava tablica se u PU ne placa a radi se u amss i tu se placa usluga i rade i tehnicki pregledi.A to da pokazem taj zakon ne mogu jer ja to nisam proveravo samo mi rekli u PU da tako mora i da je to od skoro uvedeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Tablice se mogu odjaviti ukoliko je u ovlascenju to navedeno izmedju ostalog, za odjavu je potrebaj jos i zahtev . Odjavljivao dva puta ove godine sa ovlascenjem.

U nekim opstinama ne mozes sam na svoje ime preneti pomocu ovlascenja, vec je potrebno registrovati t.j prevesti na trece lice. Kod mene je tako, po zakonu mozda nije ali ko ce njima u Supu to dokazivati.

 

Послато са GT-I9301I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U martu sam kupio auto iz Arilja (UE tablice) registrovan, Motor pre mesec i nešto iz Lajkovca (VA tablice) neregistrovan.

U oba slučaja su pravi vlasnici u inostranstvu, sve rađeno na osnovu punomoćja.

U prvom slučaju agencija uradila sve, uverenje o porezu se čekalo par dana. U drugom je lik od koga sam kupio, otišao do Lajkovca, odjavio tablice, platio porez i isti dan se vratio u BG.

 

MOže da odjavi tablice samo "prvo koleno" po ugovoru. Da sam uradio ugovor sa nekim od njih, ja ne bih mogao da odjavim tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Tablice sam i ja odjavio sam uz pomov ovlascenja, bez prisustva vlasnika i ponistio saobracajnu. Ali su me zato za ugovor bas zajebavali i to 2 meseca dok nisam uspeo da pronadjem vlasnika koji je u inostranstvu da dodje i da potpisemo ugovor. Kao sto zeka rece, u nekim policijskim stanicama ne dozvoljavaju da uz ovlascenje preneses auto sam na sebe, tj. da na ugovoru stoji tvoj potpis i kao kupca i kao prodavca vec ako ti je vlasnik dao ovlascenje prilikom prenosa vlasnistva moras da izvrsis prenos na brata, sestru, oca, majku, zenu, decu... koga god ali ne na sebe. Porez na prenos moras da platis u roku od 14 dana od potpisivanja ugovora a sto se tice odjavljivanja tablice i saobracajne ne znam ali sam ja to zavrsio u istom danu kada i porez, znaci 14 dana max od potpisivanja ugovora.

Ovo za neke policijske stanice da ne dozvoljavaju sam na sebe, meni su pravili problem konkretno u mupu Rakovica, Vozdovac i u Ljermentovoj mada, kako su mi rekli, to je doneseno interno u okviru policije (ne postoji zvanicni zakon) i primenjuje se od 1. septembra e sada verovatno neke stanice i dalje dozvolajvaju mada je samo pitanje vremena kada ce svi morati da se pridrzavaju toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja znam šta sam pitao.

Delimično zbog naklapanja a i samovolje mi je bilo lakše da odlučim čime ću da se bavim.

 

Pustite to šta su "interno" policajci odlučili. Osnova svake civilizacije su pisana javno objavljena pravila.

 

Sve ovo me podseća na priču jednog kolege sa kojim sarađujem kad su mu rekli da ne može na osnovu ovlašćenja da zahteva neke izvode. A objašnjenje je bilo da oni to tako ne praktikuju!

Kad im je predočeno da on kao advokat može nekoga na osnovu ovlašćenja da tuži, da prizna potraživanje za bilo koje pare, da nekog i venča i razvede a da taj uopšte nije tu pa da im je bolje da pozovu nekog malo pismenijeg, sve je moglo da se završi.

 

Iskreno meni odgovara ta njihova logika, pošto iz takvih glupih i nezakonitih postupaka se stvara upravni spor što sigurno dobijam a tarifa za to uopšte nije mala. Pa kad država ima osione službenike neznalice neka plati.

 

P.S. uvek je bolje rešiti stvari diplomatijom, ali ako je komplikovano i ne možete da izvedete šta traže, onda se malo čeka ali se stvari isteraju na svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja