Jump to content

Moto Zajednica

A bike for a tall guy

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sta da ti kazem sem dobrodosao u sektu! :takoje:

Kao sto sam ti vec napomenuo i meni je KLE prvi veci/ozbiljniji motor i koliko god ti to mozda sad ne izgleda tako u pitanju je prilicno pitoma masina. Mesec dana da pohvatas i da se naviknes na motoriku voznje tj. kvacilo na ruci,menjac i zadnja kocnica na nogama, i vozices ga bukvalno ko biciklu.

Savet - kao sto si vec verovatno procitao KLE ima mallo losije kocnice pa bi tu stavku bar u pocetku trebalo stalno da drzis u glavi cisto da ne upadnes u cupavu situaciju bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Imam sličan problem kao Knjaz, 195cm/92kg, 500.000km u kolima i cirka 10km na motoru u poslednjih 15-ak godina... sad hoću da uzmem nešto, i jako mi se dopada Honda CBF600. Pošto ih nema mnogo kod nas, ima li svrhe da gledam zbog moje visine i (ne)iskustva, ili isto da idem sa KLE-om za početak pa da menjam za nešto kad mi dosadi?

 

Sviđa mi se i Hornet, ali nisam preterano oduševljen pozicijom, više volim da sedim uspravno, treba mi prvenstveno za po gradu i kraće ture po okolini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Imam sličan problem kao Knjaz, a 195cm/92kg, 500.000km u kolima i cirk10km na motoru u poslednjih 15-ak godina... sad hoću da uzmem nešto, i jako mi se dopada Honda CBF600. Pošto ih nema mnogo kod nas, ima li svrhe da gledam zbog moje visine i (ne)iskustva, ili isto da idem sa KLE-om za početak pa da menjam za nešto kad mi dosadi?

 

Sviđa mi se i Hornet, ali nisam preterano oduševljen pozicijom, više volim da sedim uspravno, treba mi prvenstveno za po gradu i kraće ture po okolini.

 

istu dilemu sam ja imao pre godinu i po dana, (192cm/135kg - sada spao na ispod 120kg ;) takođe bez iskustva) bilo je raznih saveta ali mi je jedan ostao u glavi,

 

Motor se vozi glavom, ako nemaš ništa u njoj i 50ccm mogu da te ubiju,

Uzeo sam sebi odmah motor koji mi se svideo i vrlo se radujem zbog toga i dan danas :jee: uzeo sam Super Tenere XTZ 750, odlično mi odgovara pozicija sedenja, snage ima više nego dovoljno kada se sa njim uvozaš sve su ostale bicikle.

 

Stim što kupio motor do tada ili ne OBAVEZNO idi na kurs bezbedne vožnje i vidi skini sa neta Twist of the wrist II (imaš prevod ovde na sajtu a ima i na titlovi.net) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

popsy, Aćime i ostali, hvala najlepše na savetima, sve sam uzeo u obzir.

 

Danas sam se ponovio jednom Hondom CBF600S N4. Za mene sasvim dovoljno, i veoma mi odgovara na moju visinu.

 

Još mi ostaje samo da položim vozački, da me ne 'apse. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja