Jump to content

Moto Zajednica

Subota 23.10.2010 Djerdapska magistrala!

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: yamaha V-star 650 midnight custom

Ako vam motori nisu usli u period hibernacije,j ako vam se ne ceka prolece za neku duzu voznju,evo jednog zanimljivog predloga-burazer i ja bismo se u ovu subotu malo vozili po Djerdapskoj magistrali-krenuli bismo najkasnije oko 9 iz Kovina,preko Pozarerevca ka selu Kurjace da obidjemo manastir Nimnik. Zatim pored Srebrnog Jezera idemo do Rama da obidjemo tvrdjavu,pa se vracamo nazad ka Golupcu da obidjemo tamosnju tvrdjavu,i onda pored Dunava do Kladova-Brza Palanka-Donji Milanovac-Golubac pa se vracamo se istim putem ka Pozarevcu.

Ovo je samo skica,pa ako neko ima neki predlog,ideju,sugestiju,neka to podeli sa nama. Razmisljamo i o opciji da skratimo put ali ne znamo kako i gde? Ima li jos nesto uz put sto bi vredelo videti,kakvi su putevi do tamo? I zna li neko gde je uz put dobra klopa? A pre svega,mislite li da je ovo realno obici do mraka(dobro,malo mraka nas nece pojesti Smiley) uz minimalne pauze?

Hvala unapred Smiley

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Sigurno da je nategnuto da sve prodjete a da vas mrak ne uhvati u povratku jer ipak je dan sada dosta kraci. Ipak sa kratkim pauzama izvodljivo je posebno ako krenete ranije.

 

Mozda da izbacite Brzu Palanku, ako nemate nesto specijalno sto biste tamo hteli da vidite, jer je lepa samo leti zbog kampa i plaze na Dunavu. Predlazem da ponesete pasose (crvene ako imate) pa u povratku da se vratite rumunskom stranom pored Dunava tj. da se ne vracate istim putem. Nov je asfalt, sredjen a kilometraza ista ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Ako ne budete pravili predugačke pauze može da se stigne do mraka. To su uglavnom putevi gde nema velikih gužvi a ni policije pa može lepo da se vozi.

Ja sam sa devojkom išao od Beograda preko Srebrnog jezera do Golupca, napravio pola sata pauzu, nastavio do Donjeg Milanovce gde smo napravili jos sat vremena pauz, pa na Srebrno jezero gde je pauza bila jos oko sat vremena i stigli smo oko četiri posle podne nazad u BG. Krenuli smo oko 10h, možda koji minut ranije i nije bilo jurcanja, vožnja je bila do 100tke, opustena.

Tako da samo napred mislim da će te stići da sve obiđete, ali bez dugačkih pauza naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Pazite, zatvoren je put Bratinac- Beranje (onaj dugacki pravac). Mozda i moze da se provuce? Idite preko Klicevca ili preko Salakovca, Smoljinca, pa na Beranje, i izlazite na Gradistanski put. Ili ako idete iz Kovina mozete i preko skele  Ram- Banatska palanka? Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Pazite, zatvoren je put Bratinac- Beranje (onaj dugacki pravac). Mozda i moze da se provuce? Idite preko Klicevca ili preko Salakovca, Smoljinca, pa na Beranje, i izlazite na Gradistanski put. Ili ako idete iz Kovina mozete i preko skele  Ram- Banatska palanka? Srecno.

 

Ovde sam se ja tako zahebo.........nisam znao da je zatvoren.......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Jeste, zatvoren je duze vreme, ali ides kroz neka sela i sve super.

 

Prolazio sam pre mesec dana tuda i mogu reci da smo se vratili po danu, ali u sumrak.

 

Ja cu ponovo i to do Kladova, ali ce ta tura ipak sacekati prolece. Srecno i lep provod.

 

U V gradistu mozete lepo jesti u "ZAR"-u za sitne pare, Kamp Toma je zatvoren i nemojte se prevariti da jedete u restoranu TOMA koji je kraj magistrale.

 

Srecno i lep provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Jel dogovoreno konacno kad se krece i odakle?

 

Sta ste dogovorili i ja se spremam da idem na voznju u nimniku nisam bio 7 godina i bas bi obisao taj manastir da vidim u kakvom je stanju. Pokojna igumanija je bila moj dobar prijatelj. Ako idete recite mi kada ste tamo da ja dodjem da se nadjemo i da eventualno nastavimo za Kladovo.

 

Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: yamaha V-star 650 midnight custom

Kako sada stoje stvari ekipa iz bga krece oko 9 sa  jugopetreolove pumpe na autokomand,tada otprilike i Kovinci krecu( ili Kovinac),nalazimo se na nekoj pumpi na ulazu u pozerevac!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja