Jump to content

Moto Zajednica

Hornet s ili Bandit s pitanje je sad. Misljenja i saveti.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Prodah najzad Hondu NSR, i sad sam krenuo u potragu za motorom od 600ccm. Razmisljam se izmedju HONDE HORNET S i SUZUKI BANDITA S. Posto imam na raspolaganju ogranicen budzet, trazio bih motor da ne bude stariji od 2000. godista, i da kosta manje od 3000e. Hteo bih da cujem misljenja ljudi koji imaju ,ili su imali neki od ova dva pomenuta. Zanima me kakvi su, koliko pouzdani, kolika je potrosnja, kakvi su za putovanja. Namena bi bila vozikanje po gradu i povremena putovanja. I zanima me da li vredi uvoziti motor iz inostranstva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Nisam vozio ni jedan od tih motora ali, i ako vise volim suzuki mislim da je definitivno bolji hornet

Laksi je, po meni lepsi, bolje poteze i mislim da manje i trosi od bandita

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s bandit

Druze ja vozim bandita s,2001 god...zadovoljan sam njime,trosi na otvorenom neka normalna vozna 5,5-6 litra,kroz grad mesovita voznja 6l  ne vise od 7..ko ima bilo kakvog iskustva sa banditom ili ga je vozio zna o kakvom se motoru radi..pouzdan,izdrzljiv,stabilan,udoban,upravljiv,veoma pogodan za duze ture po mom misljenju...kao i svaki suzuki o agregatu da ne pricamo..ima sasvim dovoljnu snagu od 80konja,lepo poteze,sve u svemu jedan vrlo zahvalan motor,povoljan,dugotrajan,odgovara i onim neiskusnijima,a sasvim se lepo vozi.. ;)

Ja prodajem mog bandita veoma povoljno,pa ako si zainteresovan javi se oko informacija pa mozemo da se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Druze ja vozim bandita s,2001 god...zadovoljan sam njime,trosi na otvorenom neka normalna vozna 5,5-6 litra,kroz grad mesovita voznja 6l  ne vise od 7..ko ima bilo kakvog iskustva sa banditom ili ga je vozio zna o kakvom se motoru radi..pouzdan,izdrzljiv,stabilan,udoban,upravljiv,veoma pogodan za duze ture po mom misljenju...kao i svaki suzuki o agregatu da ne pricamo..ima sasvim dovoljnu snagu od 80konja,lepo poteze,sve u svemu jedan vrlo zahvalan motor,povoljan,dugotrajan,odgovara i onim neiskusnijima,a sasvim se lepo vozi.. ;)

Ja prodajem mog bandita veoma povoljno,pa ako si zainteresovan javi se oko informacija pa mozemo da se dogovorimo.

 

Na tvom mestu ja ga ne bih ni prodavao. 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Slozio bih se u potpunosti s Nikolom;Suzuki je pouzdan i lepo povlaci iz svih obrtaja i u svakoj brzini. Ima ih 6 jbga pa valjda zbog toga. Meni bi vise odgovarala malo duza 6ta na primer, da mozes da ga drzis na autoputu, recimo 120 a da ne urla. Jer tu je vec na oko 6 000 rpm.

Mozda bi i menjac mogao meksi da bude ili je to samo slucaj kod moje suze. Ako se odlucis za Bandita ipak gledaj ovu s varijantu kao sto ima nikola, ako se ne varam, jer je moj n iz 2000te i na 120 me dize iz sedista sa svih 74 kg i 178cmm. Sedi se lepo i polozaj je prilicno OK ali moj zakljucak je da je to ipak gradski trkac, brz i okretan ali za duze ture, ako hoces da peglas po autoputevima, bas i nije. N varijanta izgleda prilicno sexy ali zastita od vetra je pozeljna. Ja imam onaj givi vizir ali to je q... kad dune vetar.

 

Sto se potrosne tice, pojma nemam. Mislim oko 6ce ali i suvise sam uzivao vozeci ga tako da nisam imao vremena da merim potrosnju.

 

Ukupan utisak je vrlo pozitivan, hondu nisam vozio pa neznam ali Suzana je odlicno resenje ako se naravno odlucis za takav motor. A ti sad polako i biraj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ja sad istu tu pricu ali u korist Honde  :D

Svako nek voli i vozi sta hoce,ali se ipak ne govori za dzabe da je Honda kraljica.Ja trenutno vozim Suzuki,ali Honda me je odusevila i bice opet na repertoaru.

Nek je presla i 50000,menjac ce da radi besprekorno.Naravno ako je vozen normalno (ume da istrpi i maltretiranje),a ovaj model,uopste taj agregat od 600 ccm je otporan na bombu!

Jaca je od Bandita,mozda cak i celih 20 KS.Ako je Bandit 78,Honda je 98.Tek kad se dobro upoznate i kad krenes sve vise da je "zatezes" videces kako je dobar,kako se to kaze "all rounder".Amortizacija nije za sportske kerefeke,ali za ono sto tebi treba-grad i povremno u"setnju" po okolini,veruj mi,prvoligaski.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Oba su dovoljno dobra a ti uzmi onaj na koji ces se lepse smestiti jer ima razlike u velicini u korist bandita.... zato je on i bio moj izbor, restilizovani model koji se pravi od 2001 g. i presao sam za godinu ipo oko 20 hiljada bez apsolutno i jednog problema... dajem prednost banditu i zbog cevastog rama, Hondin je mnogo mekan... Hornet ima vise konja ali bandit ravnomernije vuce... srecno u potrazi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Hvala na savetima.

@veljabandit  Ako mislis da je bandit veci motor, onda meni vise odgovara honda...

U principu potvridli ste ono moje misljenje koje sam imao o tim motorima. Nisam ni na jednom sedeo da bih video iz 1. ruke kakav je koji. Gledao sam oglase, i primetio sam da ima jako malo Horneta s, jel se tesko prodaju ili se vlasnici tesko oprastaju od njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hornet S se tesko nalazi i u inostranstvu,jer se kao nov nije prodavao bas narocito.

Mislim da je bio u proizvodnji samo par godina,od 2000 do 2002 (korigujte ako gresim)  jer su odma' ukapirali da za njega nece biti neko veliko interesovanje.

Njegova "gola" sestra,nazovimo je obicna-CB600F,je imala toliko uspeha da je eto dozivela i trecu reinkarnaciju i totalno bacila u senku pojavu modela S.To uopste ne treba da te brine.Mnogi odlicni motori su bili takve sudbine,kao na primer Z750S.Ali to je vise onako vezano za modu,nego za neke konkretne tehnicke probleme.

Jos nesto da dodam da ne ispadne samo da hvalim.Iako je S ne ocekuj neku veliku zastitu od vazduha.U zavisnosti od tvoje stature,bice ti komotno do 130,maksimalno do 150.Mada,slozices se verujem,za nesto vise treba i drugacija sprava  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

Moja preporuka naravno HONDA , zastita od vetra solidna i na preko 200 km /h , ja max iso 235 km/h , cini mi se da moze jos  ;D, Putna brzina gde se najbolje osecam 150 /180 kmh *( naravno auto put ili dobra magostrala ). Potrosnja 5-6 l mesovite voznje , 102 ks i moror od cbr 600rr prigusen nekih dvadesetak konja , (ali izvucen bolji obrtni moment,)u ovom modelu i vise su nego dovoljni i za putovanja , ali i za dobru sportsku voznju, obozava krivudave puteve i kao da je stvoren bas za njih. Pre ove Honde  vozio sam naked cb 500 r, koji je imao mali vizir ali bas je slaba bila zastita od vetra na preko 150 km/h sto ovaj cb 600 u s varijanti mnogo bolje odradjuje zbog samog poluoklopa i zbog toga sto je na sredini uzan i kolena su u voznji skoro skroz zasticena od vetra sto je fenomenalno uradjeno. Vozio sam i bandita 600 i 1200 ali u naked varijanti, solidni motori ali nikako Hondina konkurencija ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s bandit

Cika kure,ne bih ga ja ni prodavao,znaci prezadovoljan sam njime,odgovara mojim potrebama i kad sam prvi put seo na nejga rekao sam to je ono sto meni treba..ali fora je u tome,sto mi treba auto,kad muka natera.. :-\

Bandit jeste da ima manje snage,ali vuce iz svih obrtaja lepo,odgovara i onima manje iskusni,zastita od vetra je zaodovoljavajuca meni barem odgovara ja sam visok 182 i stiti me negde do brade da kazem,inace nijedan vizir ne pomaze kad ga malo vise stisnes na gas  ;D

Stvar ukusa je sada personalna stvar,suzuki ima normalan servis u srbiji,ima servisera i delova,to je bilo i meni bitno kad sam ga kupovao pa sam se raspitao,inace da kucnem u drvo do sada nikakvog kvara,samo sipem i teram..menajc mi nikad nije preskocio,redovno servisiranje i to je sve,redovna zamena ulja je kod bandita vrlo bitna i nema brige,sigurno izdrzljivi motor od honde hornet bas zbog hladjenja,lepo i ravnomerno vuce,a konstrukcija je takodje mnogo bolja od hondine kao sto je ,,veljabandit,, rekao  :D

Svako od vlasnika bandita mi je ponosno rekao da su prezadovoljni i da je motor odlican,pa tako i ja kazem i tvrdim..

Ipak najbolje je da sednes na oba pa da vidis sam,kad sednes i uporedis.osetices koji je pravi  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

Realno sa tim performansama koje bandit od 600 ccm ima i tezinom od preko 200 kg i nekih 70-tak konja , tesko da moze da bude konkurencija  Hornetu u bilo cemu ,( jos vazdusara  ;D), mozda bi od  Suzukija srednje kubikaze GSR 600 bio pravi izazov za Horneta jer su tu u istoj klasi i pribliznih karakteristika.

E sad ako coveku treba motor za grad i povremena putovanja , ja bih mu licno preporucio nesto od 100-tinak konja i oko 170 kila tezine sto moze da se bez problema vozi po gradskim guzvama ,a kad izadje na otvoren put da pokaze sta zna  :D

znaci : No.1. Honda Hornet s , 2. fazer s2, 3. gsr 600 ...pa aj i od kawe moze z 750 ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Ima tu jedan mnogo lep Fazer na oglasima, ko lutka. Nego meni je rizican onaj auspuh kod Horneta, da skvo ne dobije trajne opekotine na odredjenim ekstremimtetima. To mora da greje, a zene jbga uvek silaze na pogresnu stranu  :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je sve original,tj. ima onu plehanu izbuskanu zastitu preko topa,nema apsolutno nikakvih problema.Za budzenje ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

E to mu je mana  ;D  , kad se zagreje auspuh onda pocne da topi plastiku i ostalo a suvozacu izgori noge  ;D buhuhaaaaaaaaaaaa  ;D

 

 

evo neka slika moje lepotice  i mali Strahinja koji je jase sa nepunih 2 meseca   :D

 

 

Strshljen is best  8)

 

 

 

 

 

post-165-12879102006217_thumb.jpg

post-165-1287910200758_thumb.jpg

post-165-12879102009452_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

 

znaci : No.1. Honda Hornet s , 2. fazer s2, 3. gsr 600 ...pa aj i od kawe moze z 750 ...  ;)

 

Ako su ovi motori u pitanju, ja bih to ovako poredjao:

1. Fazer s2

2. Z750

3. Hornet

4. GSR 600

 

A da se dvoumim izmedju Horneta i Bandita, pobedio bi ovaj prvi. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s bandit

Da kazem bandit ima sasvim dovoljnu snagu za bilo kakav izazov,jeste malo tezi,ali je i krupniji motor..hladjenje kod bandita je ono uljano,stare uljare su ipak mnogo izdrzljivi motori i dugotrajni uz normalno redovno odrzavanje.. ;)

Suzuki gsr ima mnogo bolji agregat od horneta i po meni fazer i gsr su vrh u toj klasi ali i cena je veca a covek je napisao do koliko bi isao.

Ipak mislim da z750 ima najlosiji agregat aili to je stvar ukusa sada i subjektivnog misljenja,a probao sam sve motore od gore navedenih..  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Joj ljudi, vi ubacujete vec i FZ6N s2 kao i Z750, ali to nema sanse do 3000e da se nadje, a da valja i da je celo. A takodje necu obican naked, nego da ima neku plastiku kao Hornet S i Bandit S, tj tu zastitu od vetra...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Uh videh, ali jako tesko za to preko 3000e, samo ispod dolazi u obzir... Mada nije iskljuceno, kad razmislim da je to jos par godina mladje. U tom slucaju bih morao da obavim razgovor sa finansijerom (caletom).  ;D

Da nije taj motor malo visi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja