Jump to content

Moto Zajednica

Najmanji sator?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Eh... puste zelje! Hilleberg, po mnogima najbolji satori na svetu. Ubedljivo najkorisceniji sator clanova ADVRider-a. Satima sam citao o njihovim modelima, gledao testove na Youtube. I na kraju, da imam 800e za sator, ovo bi bio moj izbor! Hilleberg Staika!

 

http://hilleberg.se/product/staika

 

ohWX3_321020.jpg

 

Da ne bude off, ne verujem da je prevelik za motor kada se spakuje, Hilleberg je to. Relativno male tezine u odnosu na vrhunski kvalitet upotrebljenih materijala, Kerlon 1800, aluminijum. Nigde nisam pronasao podatak o vodonepropusnosti, ali ne sumnjam da je Staika vrhunska i po tom pitanju.

 

8Lxe8_h11detailsenglish43stai.jpg

 

Ima tri poprecne sipke od aluminijuma precnika 10mm, i uz sator se dobija i jedna rezervna sipkica. Sator je dvoslojni (mozda cak i troslojni ako se racuna dodatna zastita u gornjem delu). Zanimljivo je da vesanjem satora na poprecne sipkice postavljate oba sloja odjednom, jer su unutrasnji i spoljnji sloj spojeni! Ovo je dobra stvar ukoliko namestate sator po kisi - unutrasnji sloj je sve vreme zasticen. Potrebno vreme za postavljanje je 2 do 3 minuta...

 

Sitnica koja mi se jako dopala je i mali "olucic" iznad vrata, tako da vam se kisa nece slivati na ledja dok ulazite ili izlazite...

 

Ima odlicnu ventilaciju preko brojnih otvora koji se mogu dobro zatvoriti, ukoliko vam nije do ventilacije :) Naravno, sator ove klase ima dvoja vrata i dva predosblja (vestibule) prilicno velike povrsine. Da, sator je deklarisan za dve osobe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=aIuySveGn_A

 

 

Ne igram Loto, a nemam nameru ni da pocnem. Tako se moj kontakt sa Staikom zavrsava ovom porukom.

Ja mislim da ovaj sator koristi Teri Braun.englez koji je na putu za Irak svratio sa nama na endurijadu na Goliji.bas smo je i Nordi zagledali i gledali kako podize sator.Cudne je konstrukcije skroz,al se vidi da snjim mozes da zanocis i u bari.i kad se spakuje zauzima malo mesta.

Teri je inace bas adventure rider.clan je ADV i jedan od retkih koji je izvezao BAM ROAD,pa stoga i ne cudi sto se odlucio za ovu marku.

Moram da prijavim off,Teri ne koristi ovaj sator,vec Coleman sator.i to jedan isti vec 10 GODINA.Kaze da se lako postavlja da moze da se koristi i bez svih sipki i jos bla,bla,bla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Sa duzinom od 60cm tesko da mu je mesto u temi "Najmanji sator" :)

Na onu resetku na koferu staje bez ikakvih problema, tako da moze.

post-18218-0-17270700-1320430052_thumb.jpgpost-18218-0-30059500-1320430065_thumb.jpgpost-18218-0-73898800-1320430088_thumb.jpg

 

 

U kofer bas i nisam siguran da bi stao 0stabre.gif.

Pa stane jos 100 pizona, tj. golubova? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad sam vec u temi, da napisem koju o mom sledecem satoru: Ferrino Syncro 2

 

Radi se o cetvorosezonskom satoru, sto znaci da ima kakvu-takvu izolaciju i ventilaciju koju mozete da kontrolisete. Vodonepropusnost spoljneg dela je 3000mmm a dna 4000mm. Predvidjen je za dve osobe - sto znaci za umornog bajkera i prtljag. Ima jednu vestibulu i dvoja vrata.

 

yk65L_syncro2loznice800x600.jpg

 

Zasto je ovaj sator toliko dobar?

 

Prvenstveno zbog lakoce postavljanja. Proizvodjac tvrdi, a nema razloga da mu ne verujemo, da se postavlja za samo 45 sekundi! Syncro, slicno kao Hilleberg Staika, ima spojen unutrasnji deo satora sa spoljnim. Sve sto treba da uradite je da provucete sipke unakrs i zakacite ih za coskove. Kada ih podignete i ukrstite, zavrsili ste posao!

 

Ogromna prednost ovakve koncepcije je (sem lakoce i brzine) da ako postavljate sator po kisi, pokisnuce samo spoljni deo satora, omotac, koji je i onako otporan na vodu.

 

Sipke su, kako i prilici ovoj klasi satora napravljene od aluminijuma! Sklopljen sator ima oko 3kg i dimenzija 15x45cm, te lako staje u Maxiu recimo.

 

 

U kombinaciji sa toplom vrecom, eto vam prijatnog spavanja na jezeru Goliam Beglik, Bulgaria.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Nije bas samorasklapajuc kao Quechua 2", ali je dovoljno lako i brzo.

 

22000 din. u Bg.

 

kolega a di to gledate? u gori nema tog shatora, a ni na ferrino sajtu :) ima na nekim poljskim sajtovima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bila su dva satora u Gori, a sada ima samo jedan :) 22900 dinara.

 

BTW, zanimljivo postavljanje: sva ova okca koja drze platno okaceno o sipke, su nanizana na centralni deo sipke, ovaj pri vrhu satora. Prostrete sator, sklopite sipke, postavite ih unakrsno i samo razvucete okca duz sipke. Sipke ubodete u predvidjena mesta na krajevima, podignete ih u vis i postavljanje je gotovo. Ne moze prostije!

 

Sad idem da vidim kako da oslobodim dnevnu sobu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naleteo sam na interesantan sator za dve osobe - Robens Small dreamer

8948.jpg

 

 

http://www.svezakucu...buy.php?id=8948

 

ono sto mi je interesantno kod ovog satora je vodonepropusnost od cak 5000mm, a sator kosta oko 100e. Bas se razmisljam da ga kupim, ima li neko iskustva sa ovim satorom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dok sam se ja nakanio da ga porucim, rasprodao se >:( Ako neko slucajno naleti negde na ovaj sator neka me obavesti.

 

Aco bolje sto ga nisi kupio. Imao nas drugar takav, pa dok ga sastavi i rastavi nama svima muka.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

zajebano je postaviti takve shatore na rastresitu podlogu (pesak, izvlache se klinovi i pada krov na glavu) ili na previshe tvrdu (ako ne mozhesh da ubodesh klin ne mozhesh ni da dignesh shator)... najbolji su shatori sa dve ukrshtene shipke koji stoje sami od sebe... i brzhe se postavljaju...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Posle dugog razmatranja koji sator,kako zasto,moj izbor je pao na francuski-Jamet Dolomite tent za dvoje.Ima dosta slicnosti u obliku kao Rubens sa gornje slike.Pakovanje je 45x18 cm.Vodeni stub je 3000 mm a tezina 2.1 kg.Polovinom maja dolazi iz Engleske,pa cemo videti koliko sam dobar izbor napravio.Tekst koji želiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Takodje ponuda iz Gore je i:

 

Loap Sande / TO1005

 

NiPgV_img316col10195912157.jpg

 

FwIRw_img316col10206063257.jpg

 

Sjajna vodonepropusnost od 3000mm/cm2. Dimenzije spakovanog satora 45x16cm!! Tezina samo 2.5 kg! Ove vrednosti su utoliko bolje sto ovaj sator kosta samo oko 60e!!

 

http://www.loap.cz/en/collection/outdoor/tents/produkt-316.html

Nova cena 8600,razmisljam se da uzmem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

moja predlog

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem=&item=290693378756&ebayCategoryId=36117

kupio ga u engleskoj za 100eura ..8 dana kishe i nishta ..nas dvoje i brdo opreme ...alu shipke mesta sa strane za shtek i poseban deo napred i nazad za shtek...odlichna ventilacija,poseban sistem ojachanja za vetar...itd... ako neko hoce da vidi mozze da ga pogleda u bgd-u...reg. cena je od 120 -170 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

moja predlog

http://www.ebay.co.u...ategoryId=36117

kupio ga u engleskoj za 100eura ..8 dana kishe i nishta ..nas dvoje i brdo opreme ...alu shipke mesta sa strane za shtek i poseban deo napred i nazad za shtek...odlichna ventilacija,poseban sistem ojachanja za vetar...itd... ako neko hoce da vidi mozze da ga pogleda u bgd-u...reg. cena je od 120 -170 eura

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja