Jump to content

Moto Zajednica

Najmanji sator?

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pledge €119 or more

99 backers Limited (1 left of 100)

EARLY BIRD Special

Get 1 flying tent including all functions and and tent pegs, tree belts, carabina & whoopie slins.

-53% of the retail price

EUR 119,00 = USD 136,00

UVP / SRP

EUR 279,00

USD 319,00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Meni lično je šator mnogo bolja varijanta od "hammock"-a tj. viseće ležaljke. Ležaljka jeste ok za laganu dremku ali definitivno nije za ozbiljno spavanje a pogotovo za višednevna putovanja. Ko nije navikao da celu noć spava u jednom položaju, teško da će se naspavati u ovome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

  Pre par dana sam od kolege sa foruma kupio McKinley Flinduka 3 sator,. Dimenzije spakovanog satora su 55 x25x20 cm , u originalnoj torbi  Nisam imao prilike da ga testiram ali mislim da je vise nego dobar za transport na motoru. Cim bude  prilike za testiranje iznecu svoje utiske.

Cena novog je oko 10000 dinara, flinduka 2 je  8700 din u intersportu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

To vam je veliko za na motor, jeste komfor u satoru, ali ako je za kratke akcije i samo prespavati onda mora manji i jednostavniji za rasklapanje i sklapanje...

 

Ja imam slican za kampovanje, oko 4 kile, gabaritan je, super je za dvoje, manji ne moze za dvoje, ali jbg zauzme to dosta mesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GSX600F

Danas mi je stigao sator kupljen preko oglasa, sator je nov navodno iz englesdke nije kinez , dimenzije spakovanog su 38x13 cm sto je super ,jednoslojni, treba mi da mogu samo da prenocim nije mi namenjen za kampovanje ,nisam ga jos raspakovao ali mislim da se vidi sve sa slika, izaso me oko 2800din

 

post-34742-0-39924000-1482250619.jpg

post-34742-0-60303900-1482250624.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni u petak stigao ovaj bebac - jednoslojni, šipke dužine 53cm, prečnik paketa 11cm i najlepše od svega samo 700 grama :D

Poređenje sa onim Ferino 'sumnjive' boje koji je težak 2.1kg.

 

 

atU0oCOWI1vQ5J7pqQggYztPkS2WYONSqM33spas

 

 

VrMudN5yalRcf8lnir052C_GWsWneepSkTj5JJqZ

 

 

p5m5-mF8O6GJkyMPnQTz3E-AT5g16dMCJH_n-sD3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Naravno. Za 1500 din ne može da se očekuje ne znam kakav kvalitet :takoje:

Sad imam dve opcije:

- cerada, šatorče, podloga, vreća

- cerada, bivak vreća, podloga, vreća

Razlika je u brzini postavljanja i privatnosti pa kad mi šta treba. I bivak vreća je pola kile lakša od šatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Nema Nevade u Intersportu, bio sam pre 2 nedelje. Imaju samo ono sto je na sajtu. Snizenja nema na Flinduku, ali ima jedan prodavac na KP koji trenutno ima Flinduke 4 po jeftinijoj ceni, a ocekuje novu turu raznih satora u Aprilu.
Trazio sam Nevadu i u okolini i nisam nasao. Ima High Peak Nevada kao zamena, cini mi se u Austriji. Ali, ja se bas dvoumim izmedju Flinduke 3 i belog Quechua 2. Prilican kompromis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Flinduka je bas prevelik, u bilo kojoj verziji. Nevada je nekako kompromisan sator, ima lepu visinu za relativno lak ulaz, izlaz i okretanje po satoru :) Predsoblje nije preveliko kao kod Flinduke i na kraju, u duhu teme, dosta je maliih dimenzija spakovan, 54x14 cini mi se.

 

Mozda im stigne u aprilu i Nevada??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ne znate vi sta je veliki sator, McKinley Samos 6, sator ima jedno 20 kvadrata i tezak je 15kg :) Inace taj sator kupimo ja i drug u intersportu na popustu je bio 50% i sa 200 eura na 100 eura snizen. Posle par godina shvatimo da nije to za nas i prodamo ga za 150 eura. Gledajte u intersport kad imaju popusti moze da se bas nadje dobar sator za male pare. Ja sad imam McKinley Kea 3 i odlican je, malih dimenzija, tezina oko 3kg, staje veliki dusek na vazduh unutra i ima sa strane jos mesta da se stave stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Kako vidim po etiketama na oglasu, verovatno ih nekako nabavlja po jeftinijoj ceni nego u Intersportu.
Obzirom na to, verovatno ce dobiti isto sto i Intersport. A i dalje ostaje pitanje sta ce Intersport dobiti za ovu sezonu.
I ja jurim Nevadu, pa ako je uhvatim, javicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

​Posto sam veliki hedonista i volim da uzivam u svemu, prosle godine sam pazario nov sator za 3 osobe malo vecih dimenzija pakovanja jer ga koristim pretezno na putovanjima motorom. Posto gore navedoh svoju osobinu uz sator nosim intex dusek za 2 osobe, dve vrece, stolicu... :-D...

Topla preporuka za svakog prosecnog kampera jer se lako sklapa i rasklapa, unutra mesta kao omanja garsonjera. Bilo je laksih i manjih pakovanja ali kako ga ne nosim ga na ledjima ;-)... Cena na popustu je bila 70€...

https://m.louis.eu/artikel/nordkap-svelvik-double-wall-quick-up-tent/10009007?list=211681223&filter_article_number=10009007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Veci sator je zaista udobniji, medjutim ne treba preterivati u velicini jer ako je prevelik, tesko se zagreje. Ti si kupio pravu velicinu, jer mi se cini da je sator za tri osobe idealan za bajkera samca i opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Povezi sa tim da je 38x19cm prilicno mali paket za sator za tri osobe. Na mnogim prikazima Caucasus satora se navodi da je idealan za bajkere zbog male mase i dimenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Zar ispada da je McKinley Flinduka najbolji izbor komfornijeg satora koji staje u 52 cm duzine sklopljenog, a da je pritom dostupan kod nas po nekoj "razumnoj" ceni?
McKinley Nevade nema. Idealna Quechua 2 seconds transformise motocikl u avaks. Quechua zaista ozbiljno i pametno radi kamping opremu, ali su zatajili velicinom njihovih sklopljenih satora.
Izuzev skupljeg Quickhiker Ultralight 3-4 satora koji je savrsenstvo (komforan, brzo se rasklapa i zauzima malo prtljaga), da li postoji neki slican sator koji nudi bolji kompromis cene i kvaliteta?
Sta je sa groznim sajtom Gore? Da li jos uvek imaju ceske Loap satore o kojima na internetu jako malo pise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja