Jump to content

Moto Zajednica

Najmanji sator?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Evo i jedan od manjih satora koji sam nabavio bas za jednu osobu "SOLO" nov,nekoriscen samo za sliku otpakovan i kao sto se vidi ,duploe je gradnje sto znaci da kada je toplo koristi se samo osnova sa mrezicom a za kisu se dodaje pokrivac tako da nema kondezacije. Dajem ga za 3000 din.

post-13827-0-75231900-1305146412_thumb.jpg

post-13827-0-77848700-1305146433_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ipak sam kupio McKINLEY Oregon 3.

 

Transportno pakovanje je manje nego sto sam nasao podatak na internetu - oko 55cm i sto je najvaznije, kosta 5190 din :zvizduk:

 

U Intersportu je od 12.5 poceo popust na opremu za kampovanje, pa su cene za neke artikle bas povoljne...

 

Oregon 2 kosta 4690 din

 

Vrece za spavanje imaju da se nadju za smesne pare... na primer, McKINLEY Laguna Comfort je 1890 din....

 

Jedino sto mora da se potrazi gde sta ima od robe... ja sam nasao najbolji izbor u Intersportu u Merkatoru - Cacak....

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Imas ga u Delta Sport-ovom Sport Impuls-u, cena oko 130€, tezina cca 2kg,

ja sam npr. kupio Rock 32 (3 osobe) za 160€, tezina cca 2.8kg (valjkasto 25cm x 60cm pakovanje)

 

a u kom? onom u delta city-jy? nisam ga vidjao... imali su neka dva tamo kad sam ja zimus bacao pare na rancheve, jakne itd ali su im pakovanja bila ogromna... duplo manje pakovanje su imali moji ferrino shatori pa sam batalio... ali ovaj mi se bash svidja...

 

mislim da su imali ovaj zimus za 20ak 'iljada din: http://www.thenorthface.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=70213&storeId=207&catalogId=10201&langId=-1&from=subCat&parent_category_rn=11750&variationId=854

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Rusic, prijatelju, najbolje je da nazoves neku od tih prodavnica, mislim da ce ti oni vec reci u kojoj to mizes naci, u Delta City-ju sigurno necesm, bio sam tamo prvi put tek za ovogodisnji sajam automobila i video sta sve imaju.

 

Ja sam u novosadskom Sport Impulsu video taj Rock ali za dve osobe, i pitao sam ih da li mogu proveriti ima li negde za tri, i javili su mi da ga ima u Beogradu, te su ga porucili i stigao mi je za par dana.

 

Nisam siguran, ali mislim da je pominjan neki outlet na kraju Bulevara kralja Aleksanda. Najbolje da nazoves pa da proveris.

Inace, i ovaj koji si mi pokazao je isti prica ali drugacijeg obilka, i za dve osobe je, samo je malo duzi, ali tu ti vec odluci kakav shape ti je najpogodniji.

 

Kada sam sator sastavio, nisam mogao da verujem koliko je dobar. I to za 160€. The North Face :) Daj gas da to nadjes, i pazari, neces pogresiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

img_316_col_1019.jpg

Ja sam uzeo Sande!

 

img_316_col_1022t.jpg

Nije veliki ali ima dva ulaza i sestougaonog oblika!

I jeftin je 5990 din!

Sad samo da se dokaze u prirodi i prosao je sve testove!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Možda mu nije mesto u malim šatorima (zbog specifičnog izgleda) ali moj favorit je definitivno Quecha 2 seconds šator u narodu poznatiji kao TotalTV ili Avaks (u zavisnosti da li ga kačite sa strane ili ploštimice na topcase). Prvi put sam ga video kod Lalajka i oduševio me je a pozajmio sam jedan takav za Kotlinu 2011 i mogu vam reći da je fenomenalan

 

30-33-en-visuel-visuel.png

a ovako izgleda na motoru...

 

8a5SI_maledsc05031.jpg

 

inače u petak ujutro nas je oplela kiša jedno 2-2,5sata (naravno nije ni ovlažio). U pitanju je dvoslojni šator koji možda pravi problem za kačenje na motor (pokazalo se da je pauk mreža više nego dovoljna) a razlika u postavljanju 2 sekunde nasuprot 30-40minuta Jagerovog guzeljanja oko šatora - priceless :lol:

 

Ima da se kupi u bilo kom Dekatlonu na zapadu... cena za 2 je nekih 37-39€ a za tri osobe 50-54€ (računajte prtljag kao jednu osobu). Definitivno čim finansije dozvole kupujem jedan za 3 osobe :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pokazalo se da je pauk mreža više nego dovoljna
A zato si ga osigurao kamionskim natezacem tereta :D Nego interesuje me za koliko se sklapa ako se rasklapa za 2 minuta :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa recimo da je 15 sekundi dovoljno, pod uslovom da znas tacno kako se pakuje. Moze i za manje kad se bas uvezba. Fenomenalan sator, ukoliko ga lepo smestis na motor. Ja sam ga stavljao na sediste suvozaca, ispred kofera. Gumenim tregerima se veze za nosac kofera i priljubi uz sam kofer tako da se ne oseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750
pokazalo se da je pauk mreža više nego dovoljna
A zato si ga osigurao kamionskim natezacem tereta :D Nego interesuje me za koliko se sklapa ako se rasklapa za 2 minuta :P

 

gurtnom za svaki slučaj (nisam znao kako će da se ponaša) a nije 2 minuta već 2 sekunde :P :P :P

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=b6PWhZ22HJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Evo i mog saveta:

 

The North Face Rock 22 (prva brojka je broj osoba, druga je broj sezona)

 

 

Druze,

koje su realne unutrasnje dimenzije Rock 32 satora? Da li mozemo unutra da se spakujemo mi sa cca 2m visine?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

b2man,

 

Mozete stati vi dvometrasi, realne dimenzije satora su:

sirina=177cm, duzina=226cm, visina=114cm

 

Naravno, manje vam mesta ostaje za stvari iznad glave ili ispod nogu, sa strane je OK ako ste dvoje u njemu,

onda je zaista fino prostran, nije tesan, a ni prevelik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

hej zokkac,

hvala za info. rock modeli trenutno postoje na zalihama. rock 32 i dalje kosta oko 16000 din. ozbiljno planiram da ga kupim, pa da od sledece sezone pocnem da kampujem.

mislim da je ovo sigurno dobar izbor. sve dzidze koje imam od ovog proizvodjaca su zaista vrhunskog kvaliteta (razne majice, jakne, rancevi...)

uzgred, u delta sitiju (bgd) imaju i The North Face vrece za spavanje. Cene su sasvim korektne. Letnji model je cca 4500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Supruga i ja smo se pre neki dan vratili sa kampovanja po Grčkoj (autom). Nosili smo ovaj Quechua 2sec kao sa videa. DO JAJA!!!

Kad sam ga prvi put sklopio više nisam imao problema. Selili smo se 4-5 puta. I celu noć pljuskova je izdržao. Jedino ga kara ovaj anaerodinamični oblik kad je spakovan. Mada, koiliki su neki od motora koje vozite mislim da mu to i nije neka mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

b2man,

Samo ti to pazari, i miran si, neces pogresiti,

samo ako uzmes sator, obavezno uzmi i podlogu za njega (za Rock 32), kosta oko 2000din, to ti je dodatna izolacija izmedju satora i zemlje protiv habanja satora npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eh... puste zelje! Hilleberg, po mnogima najbolji satori na svetu. Ubedljivo najkorisceniji sator clanova ADVRider-a. Satima sam citao o njihovim modelima, gledao testove na Youtube. I na kraju, da imam 800e za sator, ovo bi bio moj izbor! Hilleberg Staika!

 

http://hilleberg.se/product/staika

 

KTOdA_321020.jpg

 

Da ne bude off, ne verujem da je prevelik za motor kada se spakuje, Hilleberg je to. Relativno male tezine u odnosu na vrhunski kvalitet upotrebljenih materijala, Kerlon 1800, aluminijum. Nigde nisam pronasao podatak o vodonepropusnosti, ali ne sumnjam da je Staika vrhunska i po tom pitanju.

 

C32Kf_h11detailsenglish43stai.jpg

 

Ima tri poprecne sipke od aluminijuma precnika 10mm, i uz sator se dobija i jedna rezervna sipkica. Sator je dvoslojni (mozda cak i troslojni ako se racuna dodatna zastita u gornjem delu). Zanimljivo je da vesanjem satora na poprecne sipkice postavljate oba sloja odjednom, jer su unutrasnji i spoljnji sloj spojeni! Ovo je dobra stvar ukoliko namestate sator po kisi - unutrasnji sloj je sve vreme zasticen. Potrebno vreme za postavljanje je 2 do 3 minuta...

 

Sitnica koja mi se jako dopala je i mali "olucic" iznad vrata, tako da vam se kisa nece slivati na ledja dok ulazite ili izlazite...

 

Ima odlicnu ventilaciju preko brojnih otvora koji se mogu dobro zatvoriti, ukoliko vam nije do ventilacije :) Naravno, sator ove klase ima dvoja vrata i dva predosblja (vestibule) prilicno velike povrsine. Da, sator je deklarisan za dve osobe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=aIuySveGn_A

 

 

Ne igram Loto, a nemam nameru ni da pocnem. Tako se moj kontakt sa Staikom zavrsava ovom porukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tako se moj kontakt sa Staikom zavrsava ovom porukom.

 

Ovo nije bas tacno - pre nekoliko dana kad sam istrazivao Hilleberg sajt, popunio sam formular za besplatan katalog. Danas su me dva kataloga sacekala kuci. U stili Hilleberg-a, i katalozi su pefektni, cak su dali i jedan list sa zalepljenim uzorcima materijala od kojih se rade spoljni omotaci satora.

 

Svaka im cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Tako se moj kontakt sa Staikom zavrsava ovom porukom.

 

Ovo nije bas tacno - pre nekoliko dana kad sam istrazivao Hilleberg sajt, popunio sam formular za besplatan katalog. Danas su me dva kataloga sacekala kuci. U stili Hilleberg-a, i katalozi su pefektni, cak su dali i jedan list sa zalepljenim uzorcima materijala od kojih se rade spoljni omotaci satora.

 

Svaka im cast!

 

iskreno, za te pare.. :) i nije neshto... ok skuplji materijali itd... ali onaj ferrino prodigy ima manje vishe iste fazone... postavljanje spoljnog dela dok unutrashnji visi vec itd...

 

mene zanima kako su se uzhivo pokazali DryWall shatori od North Face-a... jednoslojni shatori koji navodno ne pushtaju kishu, odvode unutrashnju kondenzaciju napolje i ne mogu da se zapale..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Eh... puste zelje! Hilleberg, po mnogima najbolji satori na svetu. Ubedljivo najkorisceniji sator clanova ADVRider-a. Satima sam citao o njihovim modelima, gledao testove na Youtube. I na kraju, da imam 800e za sator, ovo bi bio moj izbor! Hilleberg Staika!

 

http://hilleberg.se/product/staika

 

cMc3d_321020.jpg

 

Da ne bude off, ne verujem da je prevelik za motor kada se spakuje, Hilleberg je to. Relativno male tezine u odnosu na vrhunski kvalitet upotrebljenih materijala, Kerlon 1800, aluminijum. Nigde nisam pronasao podatak o vodonepropusnosti, ali ne sumnjam da je Staika vrhunska i po tom pitanju.

 

QD4BX_h11detailsenglish43stai.jpg

 

Ima tri poprecne sipke od aluminijuma precnika 10mm, i uz sator se dobija i jedna rezervna sipkica. Sator je dvoslojni (mozda cak i troslojni ako se racuna dodatna zastita u gornjem delu). Zanimljivo je da vesanjem satora na poprecne sipkice postavljate oba sloja odjednom, jer su unutrasnji i spoljnji sloj spojeni! Ovo je dobra stvar ukoliko namestate sator po kisi - unutrasnji sloj je sve vreme zasticen. Potrebno vreme za postavljanje je 2 do 3 minuta...

 

Sitnica koja mi se jako dopala je i mali "olucic" iznad vrata, tako da vam se kisa nece slivati na ledja dok ulazite ili izlazite...

 

Ima odlicnu ventilaciju preko brojnih otvora koji se mogu dobro zatvoriti, ukoliko vam nije do ventilacije :) Naravno, sator ove klase ima dvoja vrata i dva predosblja (vestibule) prilicno velike povrsine. Da, sator je deklarisan za dve osobe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=aIuySveGn_A

 

 

Ne igram Loto, a nemam nameru ni da pocnem. Tako se moj kontakt sa Staikom zavrsava ovom porukom.

Ja mislim da ovaj sator koristi Teri Braun.englez koji je na putu za Irak svratio sa nama na endurijadu na Goliji.bas smo je i Nordi zagledali i gledali kako podize sator.Cudne je konstrukcije skroz,al se vidi da snjim mozes da zanocis i u bari.i kad se spakuje zauzima malo mesta.

Teri je inace bas adventure rider.clan je ADV i jedan od retkih koji je izvezao BAM ROAD,pa stoga i ne cudi sto se odlucio za ovu marku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

I na kraju, da imam 800e za sator, ovo bi bio moj izbor! Hilleberg Staika!

 

800 € : 15 € (prosečna cena prenoćišta u sobi) = 53 noćenja

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa cuj... tamo gde ja idem nema izbora oko nocenja. Ako gledam cenu, onda je bolje da ne izlazim iz kuce, tu (za sad) ne placam prenociste.

 

Ja sam posle prvog visednevnog kampovanja ove godine (u julu) dao vise doktorima nego sto kosta pristojna vreca i cetvorosezonski sator. Pa svako neka bira sta zeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA
  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Sa duzinom od 60cm tesko da mu je mesto u temi "Najmanji sator" :)

Na onu resetku na koferu staje bez ikakvih problema, tako da moze.

post-18218-0-17270700-1320430052_thumb.jpgpost-18218-0-30059500-1320430065_thumb.jpgpost-18218-0-73898800-1320430088_thumb.jpg

 

 

U kofer bas i nisam siguran da bi stao 0stabre.gif.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja