Jump to content

Moto Zajednica

Najmanji sator?

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: AUGSBURG,De
  • Motocikl: suzuki v- storm 650

Vjeruj mi cena frrina nije nipošto visoka provbo sam zve moguče vremenske uslove i to je ne uništljiv šator. Zavisi samo zašto ti treba i koliko? :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 2/9/2018 at 8:14, bocca_bastard je napisao:

Gospodo draga, hocemo li opet? :)

 

Ferrino maltene ne postoji vise kod nas, kao i vecina ovoga sto smo spominjali, izuzev McKinley.

 

Ima li neko sveza iskustva kako sa markom/modelom tako i sa dostupnoscu i cenama?

Sa moje strane sve preporuke za Coleman Caucasus 3. Fe-no-me-na-lan sator! Spakovan mali i lak, toliko da se preporucuje za backpackere i bicikliste!

 

NOMVyRYF_o.jpg

 

Vodonepropusnost 4000 mm/cm2! Iako je nazivno za tri osobe, savrsen je za dve bajkerske osobe sa prtljagom. Ima veliko predsoblje sa dva ulaza. Svi rajsferslusi rade bez greske - na Ferrinu mi obicno zaglavljuju. Lak za montazu, cak i po kisi jer je unutrasnji deo vec zakacen za spoljni i u slucaju kise ostaje suv.

 

Imao sam zadovoljstvo da provedem 3-4 dana po jakoj kisi, jednu noc cak olujnoj kisi sa pucnjavom, ostao sam potpuno suv i na 190x130 duseku spavao kao jagnje. Malo vece jagnje...

 

qjuAsKY2_o.jpg

 

Jedva cekam pocetak sezone!

 

UPS: videh da sam vec pisao o ovom satoru, ali nema veze. Vredi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E to je problem! Postoji firma koja uvozi Coleman opremu, ali sa njima mora da se dogovori nabavka. Odnosno, nemaju ih na lageru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A koja je to firma?

 

Nisam mogao da odolim, spustili cenu. Realno mi ne treba al' nek se nađe :D

 

http://www.mmoc.rs/shop/kamp-oprema/goretex-bivak-holandske-vojske-woodland-dpm/

 

Odmah kući isprobao u kadi, stvarno je goretex.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Čuo sam za Coleman ali nisam čuo za firmu koja ih uvozi kod nas?

 

Ovo nije obična vreća nego bivy vreća. U nju ubaciš spavaću vreću, dušek i neku malu iz obližnjeg mesta :)

Kad se spakuje (ja je držim u kompresionoj vrećici) je 36*16 i teška je oko 1kg bez konstrukcije.

Kad se prostre, dužina 2m i nešto, širina oko 80-90cm kod glave i oko 50cm dole na nogama. Visina 'kapuljače' cenim da je negde oko 40-50cm.

Nisam merio.

Vrlo je prostrana i lako se ulazi i izlazi. Super je što ima mrežicu za komarce. Pošto je od goretex-a, može da se spava i na kiši.

Ako se koristi samonaduvavajući dušek sa sunđerom, ujutru samo odvrneš ventil i sve zajedno urolaš na suvozačko mesto za tri sekunde :D

Ne dolazi sa konstrukcijom pa ću za to morati nešto da smislim.

 

Za vikend vožnje i izviđanja terena i trasiranje, može da bude odlično rešenje.

 

 

edit:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa ima lučni štap, ne znam iz koliko delova, koji se provlači kroz kapuljaču i čini mini šatorčić. Na YT snimku je prikazano sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako te zanima sator i prolazis pored LA najavi se pa cu da izvrsim demo postavljanje :) Mozda je apsolutno skup, ali je relativno jeftin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 2/9/2018 at 5:40 PM, dano33 said:

Vjeruj mi cena frrina nije nipošto visoka provbo sam zve moguče vremenske uslove i to je ne uništljiv šator. Zavisi samo zašto ti treba i koliko? :takoje:

Ne kažem da ne vredi, već je ta radnja solidno skupa. Može to i jeftinije.

Uostalom jedan 4 season Ferrino već godinama imam.

 

Usput, Bivi vreće su ekstra stvar kad si u pokretu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moj način putovanja je takav poslednjih godina, stalno u pokretu, retko kad više od dve noći na istom mestu. Zato me smara postavljanje i pakovanje šatora i tražim praktičnije rešenje. Bivy vreća ili ležaljka (hammock).

Sad imam sva tri i mogu da se adekvatno pripremim za određenu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Šatora imam u dve veličine, ležaljku jednu ali tešku (brazilska neka, baždarena na 200 kila). Bivak vreću planiram odavno - ako je ova za 15€ goretex zaista uzimam 100%. Tad će šator da ide samo na statične ture.

Nego, video sam letos na Durmitoru kod nekog klinca tu viseću ležaljku od nekog tananog materijala, koja ima i pokrivku kao šator. Pakuje se u malu vrećicu. Znači kiša ti ne može ništa. Deluje super na prvu loptu, gotivno bi bilo isprobati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam moju ležaljku kupio na Aliju :D ima mrežicu ali nije vodonepropusna. Imam i ciradu 3*3m sa 18 tački kačenja, koju mogu da okačim i iznad šatora i iznad ležaljke i iznad bivy vreće.

U temi kamp oprema, pred kraj imaš šta sam sve kupio novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hteo bih da vas podsetim da je tema o malim satorima pogodnim za motor :) Potpuno je legalno i pozeljno otvoriti teme o bivi vrecama i hammock lezaljkama i slicnoj opremi, ako nista zarad nekog ko ce pretrazivati forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Lalajko, kako je rešeno provetravanje tog šatora, mislim na deo za spavanje? A kakva je pregrada između predsoblja i dela za spavanje, samo komar-mrezica ili ima i puna pregrada? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ventilacija je odlicna - ima dva zasticena ventilaciona otvora na delu za spavanje i jedan na prednjem delu. Pregrada je puna, ali se moze otvarati sloj po sloj, tako da ostane, ako treba, samo mrezica protiv komaraca. Sipke su aluminijumske, klinovi takodje, ali su kvadratno profilisani i prilicno jaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Odličan koncept onda! Dovoljno veliko predsoblje za komfor i dovoljno mali deo za spavanje koji se lako zagreje u jbn-im danima, a sam si... 

 

Koliko vidim, jedina mana mu je težina (skoro 4kg), ali neki kompromis mora. Po meni, cena je čak povoljna u odnosu na konkurenciju... bar 50e bolje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Uporedivi Ferino je 1.9-2.1kg (zavisno šta poneseš). Mana u odnosu na ovu tunelsku varijantu je što je šator za 3 osobe jako teško zagrejati u baš hladnim danima, a ti si sam. Ovaj koncept odozgo je u tom smislu win-win, što plaćaš sa +1.5kg... Šta znam, verovatno je to opravdano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja