Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Dr 650 RS, RSE -1996

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka

Nisam video na forumu temu koja pokriva ovaj nesto redji enduro kod nas. Trenutno tih motora  ima dosta na oglasima, te me zanima misljenje poznavaoca i/ili vlasnika ovih motora o kvalitetu, potrosnji i ponasanju u voznji itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

mnogo bolji model 97 g za taj 97 znam sve , mogu reci samo da za 35 000km nisam promenio ni svecice a radio je ko sat strasan pouzdan lagan sve naj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ovako, RS kao takav postoji samo za '90 i '91 godinu, a od '91 do '96 su svi RSE. Znaci '90 je iskljucivo kurbla. Iako

su se DR650R, S... menjali od '90 do '96, RS(E) je ostao isti. Cak i kada je izasao SE (to je gorespomenuti model posle 96)

RSE je jos godinu dana zadrzao stari agregat. Posle 96 agregat je potpuno drugi. Za najjace DR-ove se smatraju oni koji

su proizvedeni '90 posto nemaju nikakve restrikcije. Kasnije su specifikacije iste, ali nesto bas i ne ostavljaju utisak da su

zivi. Ja vozim DR650RS iz '90, daleko je od fabrickog ko kinez iz bloka 70 od kuce, ima preko 100k na satu, 35k zestokog

maltretiranja, tockarenja, vozenja po sumi, pucanja, turiranja... Ulje menjam na 3k i nemam brige. Odveo me je na Karpate,

Alpe, prokrstario Dinaride i popeo me na Prokletije... ne znam sta bi dalje rekao, problem je kupiti primerak kom prolupa bregasta,

posto je ulezistena direktno u glavi, bez lezajeva, te je to problem resiti bez kupovine nove glave i bregaste... No, delovi jeftini,

svega imas za po jedan cilindar pa udri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Ja sam jedno vreme bio jako zainteresovan za DR650 R ili RS (na kurblu), prvo zbog cene, karakteristika, izgleda itd, ali sam u medjuvremenu cuo da nisu bas kvalitetni kao konkurencija iz tog vremena. Ali me to nije odgovorilo od njega, vec to sto nisam imao prilike da korektno trgujem, i nisam bas iskljucivo njega hteo. Licno sam znao jedan RS koji je imao problema sa menjacem i razvodom (bregastom) sto je kolega rekao i to je koliko vidim uopsteno za tu seriju. I dalje razmisljam da nabavim jedan za njivu. Sve u svemu, ako se nadje dobar primerak (iz uvoza npr.), mislim da moze lepo da sluzi motor. Nisam iskusan, ali to je neko moje misljenje.

 

poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel ima neko ideju zasto kod nas nema tj. ima vrlo malo primeraka DR 650 SE od '97. pa nadalje? Po mom saznanju, to je odlican motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Jel ima neko ideju zasto kod nas nema tj. ima vrlo malo primeraka DR 650 SE od '97. pa nadalje? Po mom saznanju, to je odlican motor.

Moje mišljenje je da su se pojavili noviji modeli motora i DR650 ostaje interesantan malom broju kupaca koji vole takav dizajn ili su ranije već vozili isti model. Ko je hteo već ga je kupio ili je jeftinije da kupi starije godište. Malobrojnim vlasnicima primerka iz 1997. ili mlađeg je još rano da menjaju motor iz raznih razloga.

 

U Španiji sam video jedan iz 1997. i izgleda kao oldtimer u poređenju sa onim što većina Španaca vozi. Tamo nisam video nijednu Afriku. Bila je samo jedna Tenere u Barsi. Njihov vozni park je star do 5 godina u proseku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

kad ostane bez ulja nekako je normalno da dobije po bregastoj, a kao i ostali iz klase,

ima obicaj da posrce par dl. Cudna smo mi nacija i cudne racunice imamo. Ako sam

ja sa motorom koji je '90 godiste, napravio skoro 40000km u poslednje 4 godine i ulozio

sam u njega samo jedne karike od 28$, standardne na standardni klip i hilznu, i tesko mi

je da u jednom trenutku ulozim ne vise od 300e delova da mi motor bude potpuno nov

iznutra...mislim da to ne govori o kvalitetu motora nego vlasnika. Navikli smo da motore

vozimo dve sezone, premotamo sat i prodamo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Malobrojnim vlasnicima primerka iz 1997. ili mlađeg je još rano da menjaju motor iz raznih razloga.

 

Upravo se pitam zasto su malobrojni...

 

U Španiji sam video jedan iz 1997. i izgleda kao oldtimer u poređenju sa onim što većina Španaca vozi. Tamo nisam video nijednu Afriku. Bila je samo jedna Tenere u Barsi. Njihov vozni park je star do 5 godina u proseku.

 

Bogatije drustvo pa je i standard veci...Ali tokom mojih putovanja, nije retkost da se npr. na Alpima vidi mnogo starih motora narocito BMW-a i Afrika starih po 20-ak godina. Na Corsici sam se iznenadio koliko Francuza je bilo sa Super Tenerama...A bogami i na ulicama italijanskih gradova moze da se sretne svasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

paralelno sa novim modelom od 97 pa nadalje, proizvodio se i xf 650 freewind sa istom masinom ... zato znam kakve su mu karaktereistike. strasan motor, samo u pravu si doktore nesto tih novijih mnodela uopste nema kod nas , sve su oni od 92 do 96

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Malobrojnim vlasnicima primerka iz 1997. ili mlađeg je još rano da menjaju motor iz raznih razloga.

Upravo se pitam zasto su malobrojni...

 

Moje mišljenje: 1997. godine smo mi bili mnooogo dalako od novog DR650. Ko je hteo tada da kupi nov DR teško je mogao da ga uveze. Čak i kada bi skupio novac dobar deo cene je jela carina i ostali troškovi uvoza i jedva preostane para za neki stariji DR sa početka 90-ih. Kada je malo liberalizovan uvoz motora posle 2000. godine na scenu su stupili i motori novije generacije - bolje performanse, novi dizajn... Na našem malom ograničenom tržištu javila se želja za tim novim mašinama. Istovremeno konkurencija nije spavala - ponudila je svoje adute. A što neko reče i sam Suzuki je paralelno nudio i Freewind. Koliko onda malo kupaca u Srbiji ostane koji bi hteli da kupe baš DR 650 1997. godište ili mlađi ? Jako, jako malo. To su ljudi koji znaju tačno šta hoće.

 

Video sam kao klinac test vožnju DR 650 u Tuttomoto - vozio ga je matori Nico. DR 650 je tada izgledao kao avion.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ Nick Blue

 

Upravo trazim da kupim Yamahu XT koja bi bila konkurencija tom DR-u pa zato i pitam.

XT je 96. samo restilizovao prethodni model koji se pravio od 90. i tako ga drzao u ponudi do 03. Za to vreme Suzuki je izbacio potpuno novi model. Honda nije imala adekvatan model u tom segmentu. Kawasaki je imao KLR 650 koga takodje nema previse na trzistu.

Upravo iz ovih razloga Suzuki bi trebalo da je bio zanimljiv model za kupce u toj kategoriji, tada kao i sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Padina, (preko nedelje Novi Sad)
  • Motocikl: Suzuki XF 650 Freewind

Ja vozim freewinda 97 koji  ima isti motor kao dr650... Vozio sam i dr-a i mislim da freewind ima bolju opremu i stabilniji je na putu od dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za stabilnost ne znam, ali me zanima koju to bolju opremu ima freewind ? Sto ima digitalni brzinomer koji se kvari i sto je nakrcan plastikama koje pucaju ? Vozio sam freewinda i na mene je ostavio jako los utisak, totalno mi je nedefinisan motor. Enduro koji to nije (18 prednja felna), putni motor koji to nije (slaba zastita od vetra, mala putna brzina i vibracije) ili mozda gradski motor koji to nije (za grad su skuteri bolje resenje). Jedino sto na motoru vredi je agregat, ipak bi ga radije koristio na DR-u.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Jel ima neko ideju zasto kod nas nema tj. ima vrlo malo primeraka DR 650 SE od '97. pa nadalje? Po mom saznanju, to je odlican motor.

 

Interesantno je da se DR650SE još uvek proizvodi za vanevropska tržišta , npr. u SAD je jako popularan . A iz prodaje u EU je povučen još 2002. , ne znam da li zbog jebenih ekoloških Euro normi ili iz nekih drugih razloga ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Za stabilnost ne znam, ali me zanima koju to bolju opremu ima freewind ? Sto ima digitalni brzinomer koji se kvari i sto je nakrcan plastikama koje pucaju ? Vozio sam freewinda i na mene je ostavio jako los utisak, totalno mi je nedefinisan motor. Enduro koji to nije (18 prednja felna), putni motor koji to nije (slaba zastita od vetra, mala putna brzina i vibracije) ili mozda gradski motor koji to nije (za grad su skuteri bolje resenje). Jedino sto na motoru vredi je agregat, ipak bi ga radije koristio na DR-u.

viljuska prednja sa stabilizatorom krutosti , viljuska zadnja dur alu sto je u dr metalna , gasni amortizer , 2 karburatora sa sto dr ima 1, bplji odaziv na gas. max brzina mala kod modela za dansko trziste  jer ima probusen siber na 1 od karb. ostali modeli idu 170 kmh,  plasticni rezervoar ne rdja. i plastike ne pucaju . to je suplja , vozio sam ga po svim terenima , dokaz tome je i otvaranje teme BJB ENDURO FANOVI  nebi otvorio temu da nisam imao motor za to ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

DR650SE je jako jednostavan i pouzdan motor, nema lanac balans vratila, niti suvi karter, jako je zgodan za

servisiranje itd. Freewind je malo stabilniji zbog prednjeg tocka od 19 cola, al to je neznatno, ima stabilizator

da se kupi i za vilu sa 21'. Dva karburatora! To je samo minus, ne plus, obican SE ima isti karburator kao i KTM lc4!

Dva komada sluze za postovanje izduvne emisije. Veliki plus FW, veci disk napred! Sve ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel ima neko ideju zasto kod nas nema tj. ima vrlo malo primeraka DR 650 SE od '97. pa nadalje? Po mom saznanju, to je odlican motor.

 

Interesantno je da se DR650SE još uvek proizvodi za vanevropska tržišta , npr. u SAD je jako popularan . A iz prodaje u EU je povučen još 2002. , ne znam da li zbog jebenih ekoloških Euro normi ili iz nekih drugih razloga ...

 

Izgleda da su proizvodjaci procenili da je evropsko trziste nezanimljivo za ovu vrstu modela...pa je to i razlog sto ih ima malo, a prodaju se u Americi...jedino mi nije jesno kako je XT i dalje popularna i u Evropi.

 

Ja vozim freewinda 97 koji  ima isti motor kao dr650... Vozio sam i dr-a i mislim da freewind ima bolju opremu i stabilniji je na putu od dr.

 

Bez obzira na isti agregat, sustina je potpuno razlicita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Isto tako XT-a nema u USA, kao sto nema ni AT i TA, postoje neki dogovori izmedju proizvodjaca,

bar mi to zvuci logicno. U americi od jednocilindrasa imas DR, KLR, XR i evropske proizvodjace. U

australiji i juznoj africi jos uvek mozes da kupis DR (i Z i SE). Za evropsko trziste postoji DRZ, mozda

je to ciljani proizvod umesto SE-a!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Evropa i USA su velika tržišta sa platežno sposobnim kupcima! Osim toga razvijen je i sistem kreditiranja / lizinga.

U takvim uslovima na prvom mestu je UKUS kupca. Oni imaju veliki izbor i tu neki model prolazi a neki ne - motori su tamo ozbiljan biznis i potrošna roba.

 

Sumnjam da se bilo ko iz Japanske četvorke dogovara međusobno oko toga da li da pusti svoj model ili ne na neko tržište. PROFIT je uvek na prvom mestu. Jednostavno mislim da se Amerima ne sviđaju AT ili TA ali zato oni vole XR i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: kawasaki KLE

poydrav momci ja sam nov na forumu nude mi da kupim dr 650 93" godiste kom treba da se zamene ventili jel ynate de se to moye kupiti i klackalice isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja