Jump to content

Moto Zajednica

Lepote Srbije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

post-37910-14716262908382.jpeg

 

Врело је десна притока реке Дрине у насељу Перућац, општини Бајина Башта у Србији. Река је дугачка само 365 метара, па је вероватно једна од најкраћих река у свету. Због њене дужине многи је зову и „Година“, односно кажу да је дуга годину дана

 

Послато са LG-E460

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

U selu Dojinovići, udaljenom od Novog Pazara više od 30 kilometara, sakrivena u bespuću na obroncima Golije, duže od tri veka samuje Marinica, crkva posvećena Svetoj velikomučenici Marini, koju mnogi smatraju najmanjom crkvom u Srbiji, na Balkanu i svetu.

 

post-28104-0-49185800-1471702212.jpg  post-28104-0-60038500-1471702249.jpg

 

post-28104-0-67762500-1471702282.jpg  post-28104-0-09632900-1471702336.jpg

 

post-28104-0-32448000-1471702387.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Jednom neko rece kako svi jure da posete Egipat...tone i tone peska i kamena...(lep je Egipat)...a u Srbiji toliko ima prelepih mesta da joj stvarno malo koja zemlja po tome moze prici...ko je obilazio zna o cemu pricam ....

 

Послато са LG-E460

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Gde se nalazi ova drvena klupica (na planini, pogled ka okolnim brdima) i kako se stize do tamo?

Moze i ova na obali jezera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Gde se nalazi ova drvena klupica (na planini, pogled ka okolnim brdima) i kako se stize do tamo?

Moze i ova na obali jezera...

Ova klupica na rubu litice kanjona Tare se nalazi na jednom od vidikovaca (ne mogu da mu se setim imena,ima ih vise)...ja sam dosao do njega iz centra Zabljaka odvaja jedan put koji ide kroz planinu,asvaltni...kada sam dosao pod vidikovac na koji se penje peske,u podnozju je bilo 7-8 motora...10tak automobila....sve svajcarske,slovenacke,france table...ljudi iz evrope dolaze da vide ovo cudo lepote a mi ni ne znamo da imamo ovakva mesta...sedeti na ovoj klupi je nezaboravan osecaj,,,dok na desetak cm od vrhova prstiju pocinje ambis koji se cini kilometrima da je dubok...ovo je mesto kome se vracas...ja jedva cekam opet da odem...evo jedan zanimljiv link sa jednog od vidikovaca...

 

https://durmitor.wordpress.com/rekreacija/vidikovci-kanjona-rijeke-tare/

 

A za jezero cu napisati isto ,samo dok nadjem tacno u zapisu koje je ovo tacno od jezera....to su prelepa mesta pomalo skrivena od ociju javnosti koja obozavam da obilazim...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Jezero je takodje jedno od jezera na Durmitoru...mozda nisam bas u temi jer se ovo nalazi sa strane CG,ali je na granici...mislim da je vaznije od striktnosti bivanja u temi,pokazati ljudima neko ovakvo mesto upoznati ih i mozda ih privuce da odu i posete...zaista vredi... postavicu jos par slika sa neke od svojih voznji tamo...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja