Jump to content

Moto Zajednica

Lepote Srbije

Recommended Posts

• U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: yamaha tdm 850

To je ta nasa lepa Srbija. Dovoljno je otici tridesetak kilometra od svog mesta i naci se u nekim mestima ne tako poznatim a prelepim.

Bilo da se podje na sever ili jug,istok ili zapad. Lepota je na svakom koraku.

Nije bitno koje je godisnje doba. Od suve zime preko plodnog proleca do vrelog leta i prijatne jeseni. Nasa zemlja ce pruziti najlepse svitanje i najlepsi zalazak.

Neki putevi jesu losi i tesko prohodni. Pored nasih zadnjica nase masine trpe najvece opterecenje.I pored toga kada se stigne na odrediste i kada se raspakujemo i krenemo sa uzivanjem nekako nam svaka ona rupa koju smo pogodili bude mila i setimo je se sa osmehom. Svako pivo popijeno na Tari ili recimo na Goliji ne moze se porediti sa nekim skupim koktelom u nekom fensi kaficu. Toliko neistrazenih puteva i predela da od same pomisli na njih covek ustreperi. Dokaz o ovome o cemu pisem su nase slike. Zeleo bih da se to vise srecemo po ovakvim mestima i stvaramo uspomene. Ipak je to ono sto ostaje posle nas.

Greota je otici i voziti se van nasih granica a ne istraziti nasu zemlju. Sto se vise vozimo vise ce prica biti. 

Zelim sto vise kilometra i osmeha na licu svakom od nas. 

Samo pun gas i polako :)

• Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 3947 postova
  • Motocikl: TDM

Bilo bi lepo da se napravi detaljna ruta za običi za sve krajeve Srbije. Tipa, da se čovek upusti na nedelju dana vožnje. 

• Podržavam 3

• Svrati ponekad, 240 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX, Honda VT750 DC Shadow
On 7/20/2019 at 1:49 PM, Alekre said:

Bilo bi lepo da se napravi detaljna ruta za običi za sve krajeve Srbije. Tipa, da se čovek upusti na nedelju dana vožnje. 

Odlična ideja! Samo se bojim da je to preveliki posao.

• Нек иде живот, 762 postova
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Био сам тамо више пута , нестварна лепота , мало су упропастили неконтролисаним доласком аутобусима па уместо мира и тишине имаш гужву и жамор :ups:

• Zainteresovan, 620 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

Ja bio sada za vikend. Priroda je zaista prelepa, ali onaj kičeraj na ulazu... Gore kad smo se popeli do vrela bila je gužva, i bukvalno svi do jednog ili drže telefone ili poziraju. Jebote, nije bilo osobe koja bi zastala makar na minut da uživa u pogledu, samo škljocanje. Probali smo malo da se zavučemo na neku stranu, ali kako je oko vrela baš tesno brzo smo odustali i vratili se nazad.

Popričao sam sa čičom koji prodaje med, rakiju itd, kaže da vikendom uvek bude gužve, dok radnim danima svrati tek po nekoliko osoba. Ja sam planirao da ponovim odlazak, ali to će definitivno biti radnim danom. 

• Svrati ponekad, 111 postova
  • Motocikl: Gilera Runner SP 50

Juče nije bilo gužve. Ja došao do vrela i videh neku stazicu kroz šumu uzbrdo. Naravno, ja ne bih bio ja kad ne bih bio radoznao i želeo da saznam gde taj putić vodi. Krenuh da se penjem, kad ono 'oćeš, klizam se unazad, strmo baš. Hvatah se za grane, kamenje, šta stigoh, popeh se nekako, kad ono nema dalje. E dobro, sad se nekako treba vratiti dole. E to je već bila avantura, u jednoj ruci kaciga, u drugoj motka kao kočnica, jedva ja siđoh. :jee:

• Haha 1

• Zainteresovan, 620 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

Tražio sam prošlog vikenda u okolini Niša neku lokaciju koju nisam posetio, i tako dođoh do izvesnog jezera Prvonek kod istoimenog sela iznad Vranjske banje. Jezero je akumulaciono i napravljeno je za potrebe vodosnabdevanja Vranja i okoline. Ono što me je iznenadilo je to što je u pitanju jedno od mlađih jezera koje sam posetio - napunjeno je tek krajem 2005. godine. Druga stvar koja me je iznenadila jeste izloženost nekih opštih informacija o samom projektu, odnosno o organizaciji celog kompleksa. Pored takozvanog Kontrolno komandnog centra stoji veliki bilbord sa prilično lepim i informativnim ilistracijama brane, prelivnog čepa itd, a dežurni ljudi u Kontrolno komadnom centru su jako prijatni, druželjubivi i rekao bih prilično ponosni na ceo kompleks, pa su voljni da odgovore na sva pitanja i ispričaju sve što znaju na temu pitanja. Ispričasmo se baš lepo. :)

IMG_20190817_100926-01_1.thumb.jpeg.8446fed49a199e929647fa9d53c32415.jpeg

Ono što je još zanimljivije je što se sa druge strane brane nalazi tzv. Akvatorijum koji je prilično lepo i zanimljivo uređen. Postoji tu omanje jezerce sa dva omanja ostrva u sebi, zatim su tu takozvani slapovi koji se dalje slivaju u rečno korito koje se grana na dve strane - jedna ide u jezerce, a druga u rečicu preko koje je napravljen kameni most. Ima pešačkih staza, klupica, "pečurkica" sa stolovima za izlete...

IMG_20190817_100620_1.thumb.jpg.8724290758b121d08b987159cbd9e4bb.jpg

IMG_20190817_105855_1.thumb.jpg.36f97fbe272215f5a057109286f0a563.jpg

IMG_20190817_110437_1.thumb.jpg.10da1b65f55331f2a696d90a85d2fb45.jpg

IMG_20190817_110604_1.thumb.jpg.a2cfb0fcfdf14673503a24dabd0428d5.jpg

• Sviđa mi se 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja