Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Bio sam u neverici da ce se tek tako odreci VFR-a 800. Sad je koncept jasniji.

Kompletna VFR-ova mehanika usminkana u novim plastikama. Ali to ne znaci da je motor lagan i namenjen icemu sem asfalta.Tako da VFR800X Crossrunner pije vode ali V4 Crosstourer je sa tom masom jednako upotrebljiv kao i GS.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovako dizajnirani motori stvarno traze period privikavanja... :blink:

Zar je neophodno da silueta motora bude zatrpana gomiletinom raznoraznih linija... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Bio sam u neverici da ce se tek tako odreci VFR-a 800. Sad je koncept jasniji.

Kompletna VFR-ova mehanika usminkana u novim plastikama. Ali to ne znaci da je motor lagan i namenjen icemu sem asfalta.Tako da VFR800X Crossrunner pije vode ali V4 Crosstourer je sa tom masom jednako upotrebljiv kao i GS.

 

Ovaj crossruner sa ovakvim felugama, gumama, repom meni ne izgleda upotrebljivo za duze puteve, pogotovo sa dvoje na sebi. Taj rep ne izgleda dovoljno cvrst za montazu kofera ili torbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa da ponovo krenu da prodaju minimalno redizajniranu AT, smem se kladiti da bi bila interplanetarni hit. Da su umesto karbova stavili injector, možda ABS i to je to.

 

Ovako, jedino F800GS može da se pohvali pravom "dual sport" titulom medju novim motorima....

 

Tužno, zaista :(

 

 

Kako je krenulo, kinezi ce otkupiti masine i crteze i raditi svoju verziju :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Auuuuuuu.. strašno. A baš sam se nadao nekom "ubici F800GS"...

Nova 1200-tka nije ništa drugo do Hondina verzija GS-a i ST-a... a 800-tka mi se ne čini za pogodnu van asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neverovatno koliko su prekopirali BMW GS-a. Cak je i auspuh isti. Pa zar kompanija koja je napravila istorijski iskorak u proizvodnji i konstrukciji motora da kopira nekog ? Lepi jesu, ali su ciste kopije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

prvi put vidim ove slike i oduševljen sam ovim jačim modelom, ali mi smeta jedino kubikaža od 1200ccm kad se setim dranja i registracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Neverovatno koliko su prekopirali BMW GS-a. Cak je i auspuh isti. Pa zar kompanija koja je napravila istorijski iskorak u proizvodnji i konstrukciji motora da kopira nekog ? Lepi jesu, ali su ciste kopije. 

 

Sto se ovog 1200 cross/tourer slona tice, to je 100% dodvoravanje americkom trzistu, jer tamo prava lova lezi. Nazalost, postalo je pomodno pored raznih SUV tenkova voziti i motore koji su u istom fazonu.

 

Crossrunner mi izgleda kao Yamaha TDM klon, sto nije lose, ali opet nije to to.

 

Na kraju ipak F800GS ostaje vrh svoje klase. Steta, ocekivao sam od Honde da ga obrise od patos. Veci udar na njega je napravio Triumph sa novom 800xc serijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ta patetika ima 25 konja vise od Multistrade...

 

Ne verujem da ce ostaviti istu snagu u tom motoru. Smanjice je na 120-130 konja maksimalno, sa vise obrtnog momenta na srednjim obrtajima, klasika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Na kraju ipak F800GS ostaje vrh svoje klase. Steta, ocekivao sam od Honde da ga obrise od patos.

 

Pazi kada nam se mišljenja potpuno poklapaju!! Dakle, i dalje mi onda u petogodinjem planu ostaje F800GS, ne menjam ništa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Na kraju ipak F800GS ostaje vrh svoje klase. Steta, ocekivao sam od Honde da ga obrise od patos.

 

Pazi kada nam se mišljenja potpuno poklapaju!! Dakle, i dalje mi onda u petogodinjem planu ostaje F800GS, ne menjam ništa ;)

Honda jos uvijek nista nije predstavila u tom segmentu. Transalp ipak nudi neku meksu filozofiju uparenu sa manjom zapreminom. Ostao je upadljivo nepokriven prostor. Jasno je da se moze ocekivati jos premijera od Honde. A da li ce...pa vidjecemo. F800GS polako ali sigurno gradi svojevrsnu prednost, koja je nama bitna: prvi primjerci su vec par godina stari, i toliko blizi prosjecnom bajkeru odavde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

1200 kao sto rekose isuvise lici na bmw, al mi prihvatljiv vizuelno. Dok ovaj 800 izgleda kao rad nekog srednjoskolca koji nije talentovan za dizajn motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pitam se sta je to, po cemu ova velika Honda (V4 Crosstourer Concept), podseca na BMW-a? da li je to kljun, farovi na kres barovima, ne znam, vizir ... sta, dve rupe na loncu auspuha? Pa nista od toga BMW nije izmislio ili patentirao!

 

A, ovaj "mali", on uopste ne lici na f800 ... i to je, vidim problem! Jeste, ko da su ga deca pravila na OTO-u, ali kakve veze ima, 100 ljudi, 100 ukusa!

 

Verujem, da je kolega koji je rekao, da je ovo u stvari masina za Americko trziste u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Verujem, da je kolega koji je rekao, da je ovo u stvari masina za Americko trziste u pravu.

 

 

Nisam siguran koliko bi ovaj 800 model imao produ kod amerikanaca , oni preferiraju velike masine , mozda 1200 ?

 

Inace , naisao sam na neke tehnicke podatke za ovaj VFR 800 X

 

zapremina 782 ccm

snaga 100 KS

obrtni momenat 72 Nm kod 9500

 

tezina 240 kg ...

 

mislim da su se mnogi nadali necemu malo laksem ... ponavlja se isto kao i kod novog VFR 1200 , koji je mnoge malo razocarao velikom tezinom

 

pitam se koliko ce da tezi Crosstourer 1200 ? verovatno bar 10-20 kg vise od VFR-a na kome je baziran , sem ako ga naprave od titanijuma ...

 

Bojim se da ce to da bude blizu 300 kg , verovatno vise od nove Super Tenere ...

 

Inace , sto se izgleda tice , prototip 1200 mi se vise svida nego ovaj 800 koji je malo cudan , bar za moj ukus ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

tezina 240 kg ...

 

Auuu, brate, pa šta rade oni? MNOGO JE!

No, da sačekamo da se motori zaista i pojave u prodaji, ko zna šta će sve još da se izmeni do finalnog proizvoda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

tezina 240 kg ...

 

Auuu, brate, pa šta rade oni? MNOGO JE!

No, da sačekamo da se motori zaista i pojave u prodaji, ko zna šta će sve još da se izmeni do finalnog proizvoda....

 

Evo , link na oficijelnu Hondinu stranicu sa tehnickim podatcima , to je to , nema vise promene ...

 

http://hondamc2011.com/bikes/crossrunner/

 

Nemoj neko da me pogresno shvati , nisam interesent za ovaj motor , samo pricamo , ali mi se cini da su dizajneri takoreci uzeli stari oprobani motor sa VFR-a , i ne razmisljajuci da negde skinu tezinu , napravili oko svega toga nove plastike i evo ... novi motor !!

 

Sad , da je motor sa starog VFR-a dobar , tu nema zbora , ali i pored toga sto ne pricamo o velikoj razlici u tezini od one gde bi rekli : SUPER , ipak dobijas osecaj da su dizajneri u poslednje vreme malo lenji , ili hoce da ustede pare ( ili jedno i drugo ... )

 

A da su ga osisali na jedno 200 kg , niko ni rec nebi imao da pregovori ... ( nije da nece da valja sa 40 kg vise , ali ipak ... ) na kraju krajeva to je potpuno novi model , za ocekivati je da ce godinama da se radi , i ocekivali bi malo vise truda oko njegovog dizajna ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja