Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Pozdrav

Meni je i Africa preglomazna za čuke gde hoću da se vozim.

 

A ovo deluje kao oni kvazi džipovi koji samo izgledaju robusno ali su potpuno neupotrebljivi.

Ali to je razumljivo jer to fensi kupci sa parama i traže ("urbano, samo urbano" što bi rekao gsn Rambo). :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zanimljiv komentar sa ADVRider-a:

 

Next year Big Red will open a new niche in the market with an adventurized DN-01. Spoked wheels, auto trans, exciting new glove box. The Japanese are sure it'll be a hit at USD $20,000.

 

Soichiro IS dead.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Iskreno, mene ove siluete podsećaju na jedan raniji Hondin projekat koji nije stigao dalje od najave, CBX 1600, to je trebao da bude naslednik CBR1100XX-a

 

16xx1.jpg

 

Što se tiče nekog endura, samo je pitanje da li žele da urade tako nešto... Kako lepo KTM izbaci repliku Dakar motora i svi zadovoljni, a honda to nije uradila od Afrike... Zašto? Možda je SpaVe u pravu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa da ponovo krenu da prodaju minimalno redizajniranu AT, smem se kladiti da bi bila interplanetarni hit. Da su umesto karbova stavili injector, možda ABS i to je to.

 

Ovako, jedino F800GS može da se pohvali pravom "dual sport" titulom medju novim motorima....

 

Tužno, zaista :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Varadero nije za off zbog alu felni tako nece ni ovaj afrika je bila tu nesto izmedju mada ni ona neije mogla bas da se vozi ko full corss ali bilo je prihvatljvio da se skrene malo i u balto ali ovo bas meni bi bilo zao da userem ovakav motor od pola tone i kilo kompa na sebi iskreno sada svi pucaju na asfalt vise.

Sto se tice KTM-a svaki dan prolazim pored jednog kad idem u skolu mislim da je 990 adveturer znaci jedan od retkih koji je ostao dosledan enduru stilu onom izvornom ;)

P.S. Sto se tice afrike mislim da bi trebalo praviti razliku izmedju one prve od 650 koja je po meni i pravljena za reli i one od 750 kasnije koja je pravljena za masovnu proizvonju ispravite me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I da dodam ne svidja mi se sto svi sad kopiraju onaj kljun sa GS-a

Ali stvarno kad bi samo malo ispravili one nedostatke sa oreginalne afrike i dodali neke fensi stvari sa novijih modela ko sto rece covek bio bi veliki hit sa minimalnim ulaganjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Njemu (Varaderu) ne treba naslednik, jer Varadero je samo jedan i on je jedinstven, nezamenljiv, potpun, unique, perfect, total, entire drugovi. 8)

Sve što će da bude posle njega, neće biti više Varadero, nego nešto treće.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Njemu (Varaderu) ne treba naslednik, jer Varadero je samo jedan i on je jedinstven, nezamenljiv, potpun, unique, perfect, total, entire drugovi. 8)

Sve što će da bude posle njega, neće biti više Varadero, nego nešto treće.

 

dodao sam ti još jedan plus na tvoj komentar

 

i ja tako mislim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Nadam se da ne grijesim temu, Honda je upravo pokazala novi cross/tourer koncept.

 

Slika u attach-u je sa mobilnog telefona, sa Hondine prezentacije na EICMA moto show-u u Milanu.

 

Ovo je tekst u originalu, preuzet sa ADVrider teme:

 

 

Gentlemen,

here’s the new Crosstourer, successor of our Varadero, introduced few minutes ago in Milan. Please notice that it is just a concept which may go through further changes, and will not come to the market before 2012. Interesting points:

- three alu cases with adjustable volume

- all-metal anti-slip footpegs (without gum)

- height-adjustable screen

- all-LCD dashboard without any analog clocks

- crash bars with additional lights

- lens-optic front light

- wide handlebars, switches from VFR

- engine and frame from VFR, as well as single side swingarm, complete shaft drive is from VFR

- this concept is equipped with dual-clutch transmission from VFR, but hopefully there will be a option with normal transmission

- no official technical data yet

 

Also a new adventure model was introduced in Milan – VFR800X Crossrunner, which is equipped with 800 cc V4 engine and frame from VFR800.

 

 

Slike ovdje :

 

Novi Hondin cross/tourer

post-3840-007470300 1288691492_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Trebalo im je 6-7 godina da napreve koncept motor, a copy/paste od GS-a... ::)

 

Sem agregata, za koji mislim da ce biti pogodak, sve ostalo ne umem da cenim. Sorry! >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugi novitet iz touring ponude Honde za 2011 je VFR800X Crossrunner. Prikazan danas u Milanu, ulazi u proizvodnju odmah, jedva cekam testove :).

 

bUAze_3crossrunner.jpg

 

gA5hG_01crossrunner.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja