Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa sad... evo sta kazu iz Honde (obratiti paznju na boldovano!):

 

This bike will be an on/off road concept aimed at taking a shot at the massive adventure bike market so cornered by the BMW R1200GS.

 

Danas bi treblo da bude vise informaicja!!

 

You can read all about this 800cc V4 bike and all of the other seven new Honda's the firm will be showing in tomorrow's issue of MCN on sale on October 20.

 

Zeljno ocekujemo vesti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

"Honda has issued a second image of the new VFR800X - a V4 bike the firm is dubbing a 'crossover' bike that mixes adventure bike looks but with road bike manners and ability."

 

Evo druge slike nove honde..Oni ga zovu crosover ali samo zato sto "izgleda" kao offroad bike a ponasa se kao putni... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Stvarno mi nije jasno sto komplikuju život, kad imaju već imaju kalupe od stare Africe. Malo nesto nek nabudze zbog stetnih gasova, i eto ti motorče za sitne pare na ovoj besparici.

I Dačiju bi zajebali sa brojem prodatih vozila.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Хондина циљна група су људи са доста пара који су свесни да у једном мотору не могу да имају све, а то што се ми палимо да имамо свестране моторе (Африка, Икс-Ел, Икс-Те, Трансалп...) изузетни смо самообмањивачи.

Ево, мој мотор је као свестран, али кад се провозам на правом мотору за асфалт и правом за шуму схватим да је Икс-Ел к..ч..а!

Не кажем, лепо сам се ја са њом навозао и свашта прошао, али будимо искрени према себи!

Е сад што вас 50 на овом форуму мисли да су у Хонди све будале па неће да вас послушају, то је велики проблем овог јапанског произвођача!

Или ваш?  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Za to zasta sam je naumio,bolji motor mi i ne treba. Sto se mene tice mogu da nastave gde su stali, cisto da je osvezim za par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Cela ova pomama je nastala sa izlaskom bmw gs1200 koji linco ne volim iz principa ko sto su se svi lozili na R1 pre par godina tako sad svi na GS a malo morgen ce neko da divlja van puta sa 1200ccm zbog takvog bmw-a su podigli teneru na 1200ccm i sad hoce da prave neku novu afriku od 1200ccm.

Shvatam da ti treba gomila kubika za duza putivanaj ali ne i za dual sport.

A sto se tice dual sporta nije pravljeno da ga ti teras po blatu i glibu nego malo slobodnija voznja van puteva kroz sumu i po livadama ipak setimo se za sta je prvobitno napravljana afrika i XL.

P.S. tih 1200ccm je skupo ko djavo za reg i treba to napojiti nismo mi evroma i amrekia da je dzaba beznin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

P.S. tih 1200ccm je skupo ko djavo za reg i treba to napojiti nismo mi evroma i amrekia da je dzaba beznin...

 

Ja imam 1100GS i prosek potrosnje mi je 5l/100. A 1200GS ima 25kg manje... Siguran sam da ce Honda napraviti pravu stvar - a ovih 800ccm sa ubrizgavanjem ce sigurno na otvorenom trositi manje od 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5489 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sve u svemu...BMW F 800 GS je predvodnik jednog novog segmenta u klasi dual sport sto bi rekli ameri ili po naski endura. Bas taj segment je ono sto se meni svidja i sto je nedostajalo citav niz godina do pojave BMW-a. Evo ga sada Triumph a ubrzo i Honda...cekamo nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Meni licno smeta izgled ovih novijih motora stvar ukusa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Da sa livenim felnama 100% za off pa posle kod majstora na ispravljanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

XTZ je jedna od lepsih primeraka novijih motora koji nije izgubio toliko na svojoj prvobitnoj nameni ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

XTZ je jedna od lepsih primeraka novijih motora koji nije izgubio toliko na svojoj prvobitnoj nameni ;)

 

Jeste, ali zato su i retki, danas je multifunkcionalnost u modi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

XTZ je jedna od lepsih primeraka novijih motora koji nije izgubio toliko na svojoj prvobitnoj nameni ;)

 

Jeste, ali zati su i retki, danas je multifunkcionalnost u modi.

 

 

upravo tako, multifunkcionalnost, mislim da je to bitno da motocikl bude negde na relaciji on/off rouder, da bude dobar i za asflalt a da mu nije stran i makadam, umereni makadam, konkretno mislim na Varadera ;) 

 

Jebiga, vučem vodu na svoju stranu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Opet se vracam ocemo i jare i pare a to tesko moze da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Naravno da ne postoji jare i pare, ali postoje motori shirokih namena. ;)

 

Ako se pomene enduro motocikl sa kompromisom okrenutim offroad vozhnji onda svi taj motor stavljate u ulogu kros motora. To nije takmicharski kros i nije napravljen za skakone vec za srednja i duzha putovanja po kojekakvim vukoje..nama.

Kao shto je za MX stazu ful kros neprikosnovena mashina, tako je i za nashiroka putovanja po raznim podlogama enduro broj jedan. Ako dnevno u putu promenite i 2-3 podloge (trava, makadam, blato, asfalt...), a pritom ste krenuli na put od nekoliko dana to sigurno nebiste tako lako preshli sa krosom, choperom, R-om... kao shto bi sa endurachom.

 

Znachi ima svoju namenu, a ona je verovali ili ne bash ono shto Vas zhulja - kompromis. :D

 

YamahaXT660ZTenere_1.JPG.67575.JPG

 

PS. Enduro motocikl je esencija avanturistichkog bajka shirokih namena i to je teshko opovrgnuti.;)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Stiže nam još jedna slika:

 

Q3XRN_screenhunter11oct272234.jpg

 

Očekuje se da Honda za ovaj model iskoristi agregat od 8oocc odnosno manju verziju onog od 1200cc. Za ovaj model se očekuje traction control i engine mapping.

 

From Honda:

 

"This mid-range machine is an exciting new approach – a crossover machine that represents the best aspects of two separate biking genres. It will have the flexibility and exciting attitude of a Naked performance machine, with the more comfortable upright riding position and design cues inspired by adventure bikes.

 

"With the low centre of gravity of a performance bike it is great fun to ride, and because of its wide handlebars and upright riding position it is both easy to manoeuvre and comfortable."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja