Jump to content

Moto Zajednica

KonzulMoto Custom HD

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ovo ima da bidne neko looodilo!! ;) ;) poneo sam svoju klupicu da zauzmem mesto u publici! prikljucujem se sa svojim ovacijama upucenim majstoru! svaka cast,samo napred(cak i ako od toga bas i nemas od toga neke posebne koristi) !!

"vi mozete da sedite dokle god zelite,a ja mogu raditi tek kada vi odete"  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Polako smo sa uvoda kliznuli u razradu...nadam se da zakljucak nece jos dugo...

 

PS. aj' nebilotizapovedjeno postavljaj uspravno slike da ne krivimo vrat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

kojom tehnikom varis,kako savijas cevi,cime oblikujes lim.....?? daj malo detalja oko izrade!!

 

Prelistaj malo predjasnje teme gosn Konzula, tamo je sve lepo objasnjeno, cime i kako, mislim nije bas lepo objasnjeno ali ko razume razumece  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

kojom tehnikom varis,kako savijas cevi,cime oblikujes lim.....?? daj malo detalja oko izrade!!

 

E ovako za varenje alu delova iskljucivo TIG za ostalo MIG u kombinaciji sa TIG a mislim da u ovoj temi ima i slika mene kako varim TIG-om neki deo na ramu. Cevi savijam o-ruk tehnikom na nekim alatima koje sam sam napravio, uskoro bi trebala da mi stigne ozbiljna hidraulicna masina za savijanje cevi.

Za oblikovanje limova koristim dva cekica od kojih je jedan plasticni a drugi drveni i dva panja jedan ravan a drugi blago udubljen i samo za finalno peglanje koristim engleski tocak.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

radim ali samo za svoju dusu, jedan fajter vozim  ;)

 

A moze slicka  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pravo je zadovoljstvo gledati kako se od  ružnog sporstera radja brutalni lepotan...

 

Nastavi nas daviti s slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

kako se spanuje prvi lanac,onaj mali? ima neki excentar kao kod spanera kaisa?

 

ma jok, stavljen je nov lanac od japanskog motora koji izbacuje 200ks na zadnjem tocku i na tom motoru traje nekoliko godina. Obzirom da Sportster ima nakih 40-50ks na njemu bi trebao da traje mnogo mnogo dugo a kada se istegli jednostavno ga zamenis i teraj dalje.

Proracun je uradjen tako da je lanac sada kad je nov maksimalno naspanovan i sto se Sportstera tice jos jedna vazna stvar je da se taj prenosnik nalazi na motoru a ne ramu zato sto je motor na gumama kada radi dosta osciluje u odnost na ram. Jos jedna stvar koja je bitna je to da se i zadnja viljuska kaci na motor a ne na ram i da je centar ili ti osa zadnje viljuske istovremeno i osa prenosnika tako da se zategnutost lanaca nemenja niukakvim uslovima sto naravno dodatno produzava vek trajanja lanaca i lancanika i naravno pruza mogucnost da se lancobrani postave mnogo blize lancima sto je Custom Bike jako bitno.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja