Jump to content

Moto Zajednica

Da li placate putarine?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Da samo budi kulturan pa sacekaj neki auto pa prodji sa njim kad on plati da ti ne kuca prolazak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Mene sramota da tako prodjem rampu, jel se bune ovi sto rade tamo? Mislim, prosao sam kad smo svi prosli na okupljanju, ali ovako sam kad idem platim... A policija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ja redovno placcao ranije, a onda mi tip na naplatnoj rampi kazze, sta placcash tu putarinu, prolazi pored rampe. I od tada ne placcam ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Da samo budi kulturan pa sacekaj neki auto pa prodji sa njim kad on plati da ti ne kuca prolazak

 

U ovom sluceju je najveci problem objasniti vozacu automobila da treba da se ponasa kao da te nema i da nastavi sa kretanjem. ;D

Obicno se zbune i pustaju me da prodjem,sto je nikako ne zelim bez njegovog automobila u paraleli ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Placam putarine prilikom registracije vozila ;D

TAKO JE POBRATIME!!!!

 

Prva registracija,za nov motocikl preko 1100 ccm sa puno konjića u Republici Srpskoj košta 1.850 KM ( hiljadu osamsto pedeset maraka ) ili 950 evrića,a MINIMALNO za motocil star preko 10 godina 500 maraka ili oko 250 evrića manje..

I još plaćamo putarinu kao automobili...i još me kinje ako hoću kasko,a ako ih namolim onda me oderu...

Pa zašta BRE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Placam putarine prilikom registracije vozila ;D

TAKO JE POBRATIME!!!!

 

Prva registracija,za nov motocikl preko 1100 ccm sa puno konjića u Republici Srpskoj košta 1.850 KM ( hiljadu osamsto pedeset maraka ) ili 950 evrića,a MINIMALNO za motocil star preko 10 godina 500 maraka ili oko 250 evrića manje..

I još plaćamo putarinu kao automobili...i još me kinje ako hoću kasko,a ako ih namolim onda me oderu...

Pa zašta BRE?

A i sama registracija nam je skuplja nego mnoge automobilske.Sve smo mi to brate platili i to vise puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Od kada sam platio 270 dinara putarinu od ns do kule(tj iskljucenje je bilo negde na 10km od naplatne rampe) vise ne placam!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Po samom auto putu teško mi je da pobegnem bilo kome sa MZ-om ali gde i kako mogu da izađem sa njega oni ne mogu ni da sanjaju, na čemu ili u čemu god se vozili. ???

 

Niti šta uzimam niti dajem po naplatnim rampama pa nema oštećenih.  ;)

 

Ako se osmeli pa izađe napolje iz kućice rizikuje da se naduva dvotaktola, čuda od miomirisa. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Placam putarine prilikom registracije vozila ;D

TAKO JE POBRATIME!!!!

 

Prva registracija,za nov motocikl preko 1100 ccm sa puno konjića u Republici Srpskoj košta 1.850 KM ( hiljadu osamsto pedeset maraka ) ili 950 evrića,a MINIMALNO za motocil star preko 10 godina 500 maraka ili oko 250 evrića manje..

I još plaćamo putarinu kao automobili...i još me kinje ako hoću kasko,a ako ih namolim onda me oderu...

Neki dan sam registrovao 1000rr neki evrić falio do 300.

Pa zašta BRE?

A i sama registracija nam je skuplja nego mnoge automobilske.Sve smo mi to brate platili i to vise puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
prolazak pored rampe krivièno delo

 

Nije valjda baš krivično delo, pre će biti da je prekršaj. Ima li ko ideju kolika je kazna za ovo kod sudije za prekršaje?

 

Ako se putarina već mora naplaćivati, bilo je daleko pametnije ne ulagati u one skupe kućice sa klimama i rampe, plaćati plate silnim radnicima, već uvesti vinjete, a time ne bi bilo ni drumske mafije koja je opljačkala daleko više nego što mi nanesemo štete neplaćanjem. Putarina za motore bi trebalo da bude bar upola niža nego za automobile. Inače, slažem se da ne treba na forumu ohrabrivati bilo kakve ilegalne radnje, iako većina nas čini neke od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Posto necemo vise da off-ujemo u  temi " Prosirene rampe "  nadovezacu se na pricu vezanu za naplatu putarina na auto putu.

 

Evo da odgovorim coveku pod nickom srkki koji kaze kako ja lupam gluposti. Vidi ovako, i ja mislim da putarina treba da je manja za nas koji vozimo motore i da nije u redu da placamo isti iznos kao i za automobile ali cuj, ja  bez obzira na to placam putarinu. Znas li zasto? Zato sto je to obaveza, zato sto se na taj nacin trudim da ljudi pocnu da postuju i cene bajkere, da ne misle da smo svi na motroima bahati itd itd.

Stalno svi kukamo kao svi misle da smo divljaci, da ne postujemo propise, da ne posujemo zakone i sl. A sta vecina nas radi po tom pitanju? Po pitanju toga da ljudi pocnu da nas postuju? Po pitanju toga da promenimo tu nepravednu sliku koja postoji o nama? Ama bas nista!

 

Platiti tu putarinu, stati i propustiti pesake, nositi kacigu, biti ljubazan i milion drugih sitnh stavri znaci pokazati okolini da mi nismo neka tamo banda vec ljudi kao i svi drugi. Kada bi se svi potrudili da popravimo sliku o nama ne bi npr. u blicu i ostali dnevnim novina citali onakve komentali o motociklictima cak i kad nisu krivi, kad izgube dalko bilo zivot tudjom ne paznjom sl.

 

Poenta cele ove price, niti sam ja policajac pa da lovim ko placa a ko ne putarinu, niti sam ja sudija pa da sudim nekome. Ako i dalje neko ne zeli da placa tu putarinu Ok njegova odluka. Neka i kaze "da, ja ne placam putarinu" i to je u redu. Ali opravdavati sebe u krsenju neke obaveze je u najmanju ruku smesno.

 

Toliko od mene i nadam se da se niko nije nasao uvredjenim

Pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evo i ja da se nadovezem na placanje putarina. Mislim da je stvarno bez veze ne placati putarinu. Jer ipak zakon je tu da bi se postovao, ako zelimo da bajkeri budu postovaniji u saobracaju. Da su putarine za motore skupe, jesu, ali to opet nije neki razlog za ne placanje. I kao da mi imamo na hiljade kilometara auto puteva pa da eskivirate da placate jer cete ustedeti neke velike pare. A drumska mafija i to,  :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Evo da odgovorim coveku pod nickom srkki koji kaze kako ja lupam gluposti.

 

To sto sam rekao je bilo zbog tvog komentara koji je bio da mi koji ne placamo putarinu krademo. Dobro, to je tvoje misljenje, nemam nista protiv. Ali posto vec kazes da mi koji ne placamo putarinu krademo, odgovori mi na pitanje iz teme prosirene rampe:

 

Za kamion koji ima 6 tockova i skoro 3 tone registracija kosta koliko i za motor od 1000 kubika koji ima 200 kg i 2 tocka. Pa ajde ti onda meni sad lepo odgovori ko tu koga stvarno krade ?  Slicna stvar i sa putarinom. Za motor koji ima 200 kg i 2 tocka placa se putarina kao i za dzip koji ima 4 tocka i 2 tone. Pa mi opet odgovori ko tu koga stvarno krade ?

 

Ni ja nisam imao nameru da bilo koga uvredim, samo kad pogledam koliko mi moramo da placamo drzavi ili kome vec da bi vozili motor, normalno je da cu da odgreagujem kad mi neko kaze da na kraju ispada da ja njih "kradem". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

1. Prijatelju ja sam svoje rekao  ;)

2. Ono za kradju nije moje misljenje vec cinjenica

3. Odgovor na tvoje pitanje ces morati da potrazih kod nadleznih jer cenovnik nisam ja pravio tako da ne mogu da ti dam odgovor na to pitanje

 

Prijateljski pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

1. Prijatelju ja sam svoje rekao  ;)

2. Ono za kradju nije moje misljenje vec cinjenica

3. Odgovor na tvoje pitanje ces morati da potrazih kod nadleznih jer cenovnik nisam ja pravio tako da ne mogu da ti dam odgovor na to pitanje

Prijateljski pozdrav  :)

Pa mi i krademo te koji nas kradu...ne misliš ,valjda ,da bi mi krali neku urednu državu,državu koja misli na nas  :D :D :D

 

Možda bi sada,kada su pohapsili one koji su krali od onih koji su plaćali,trebalo plaćati ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1. Prijatelju ja sam svoje rekao  ;)

2. Ono za kradju nije moje misljenje vec cinjenica

3. Odgovor na tvoje pitanje ces morati da potrazih kod nadleznih jer cenovnik nisam ja pravio tako da ne mogu da ti dam odgovor na to pitanje

Prijateljski pozdrav  :)

Pa mi i krademo te koji nas kradu...ne misliš ,valjda ,da bi mi krali neku urednu državu,državu koja misli na nas  :D :D :D

 

Možda bi sada,kada su pohapsili one koji su krali od onih koji su plaćali,trebalo plaćati ...

 

Isti koji su pohapsili te koji kradu od onih koji su placali su u politickoj koaliciji SA uhapsenima !!  STA OCEKIVATI ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Veliko Gradište

Ja ne plaćam putarinu kad sam motorom jer samo ludak može da ide autoputem na motoru. Prvo zato što verovatno ne bih mogao da se suzdržim a da ne odvrnem gas do kraja, drugo jer me jednom zamalo nije prevrnuo tip na Yami ( stao posle na pumpi, ja ga pitam čoveče kolko si to išo a on mrtav ladan "jebem li ga oko 280") i treće put je pun ubica i samoubica kao i ljudi za koje je 120 n a sat brzina svetlosti. Zato samo laganica peglanje krivina smederevskim putem. A što se tiče plaćanja pa svuda u svetu će reći da im je skupo ali svi plaćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja ne plaćam putarinu kad sam motorom jer samo ludak može da ide autoputem na motoru. Prvo zato što verovatno ne bih mogao da se suzdržim a da ne odvrnem gas do kraja, drugo jer me jednom zamalo nije prevrnuo tip na Yami ( stao posle na pumpi, ja ga pitam čoveče kolko si to išo a on mrtav ladan "jebem li ga oko 280") i treće put je pun ubica i samoubica kao i ljudi za koje je 120 n a sat brzina svetlosti. Zato samo laganica peglanje krivina smederevskim putem. A što se tiče plaćanja pa svuda u svetu će reći da im je skupo ali svi plaćaju.

Nek' bude skupa za motore, neka bude za automobile josh skuplja a za kamione najskuplja putarina! E, onda cu da placam  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

U poverenju: neplacam tamo gde snimim kad nailazim na rampu da nema kamere na istoj. Takodje nemoras da stanes i platis ako imas mini ili micro tablicu i mozes brzo da projases pored kolone vozila koja ceka na rampi i da prodjes kroz onaj procep koji ostaje slobodan kad je rampa spustena. Igrom slucaja tablica mi se nesto smanjila ove sezone  8)  .

 

Bilo kako bilo, ovo nikako nije poziv na krsenje zakona i autor ovog teksta nemoze se smatrati odgovornim za bilo sta navedeno u istom. Takodje, svi likovi ,dogadjaji i predmeti u tekstu su potpuno fiktivni, a sam tekst je napisan cisto u edukativne svrhe i treba ga primenjivati iskljucivo u svrhe obrnute psihologije.  :wink:

 

Hvala na paznji.

ANARHIJA IN BAŠ ČARŠIJA

 

A koliko motorciklisti oštećuju puteve. U inostranstvu putarine za motorcikle su višestruko manje nego za automobile. Nek naplaćuju putarinu po kg vozila sa putnicima i teretom, i ja prvi potpisujem da ču platiti svaki prolaz kroz rampu. Ovako izbegavam autoput koliko mogu, a izbegavam rampe kada moram. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja