Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ako se zalepi kako treba, nema teorije da odpadne. Ja sam odlepljivao jedan sa plastike motora, jedva sam ga odlepio srafcigerom sa prekretom, umalo da pocupam plastiku, pre ce da se polomi nosac nego sto ce da se odlepi.

 

Kazu da se najlakse skida ako se zagreje fenom, ali nisam probao.

Imam jedan nosac na kacigi - nema sanse da se odlepi a da ne ostetim samu kacigu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bmw r1200gs adv

super onda! sto se nosaca tice, necu ga ni skidati, nek stoji kolko stoji a za svaki slucaj cu da uzmem i ove osigurace... ipak je kamerica skupa premnogo!

hvala na odgovorima svakako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

super onda! sto se nosaca tice, necu ga ni skidati, nek stoji kolko stoji a za svaki slucaj cu da uzmem i ove osigurace... ipak je kamerica skupa premnogo!

hvala na odgovorima svakako!

Druze i ja je imam vec neko vreme

Probao na 240km/h ma ni da mrdne i to nekoliko puta tako da neboj se nista nece ona nigde

vljda zato toliko i kosta :-)

opusti se i nerazmiljaj lepsi su snimci

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam probao GoHero 3 black edition na kacigi, nije mrdnula.. Isao sam i do 200km/h i naravno nije mrdnula, mada je malo nezgodno jer zbog otpora vazduha pomera kacigu. Drzac za kameru nisam skidao bas iz razloga da ne ostetim kacigu, kazu da se vrlo tesko skida, da treba da se zagreva ili sta vec.. Ali ne smeta na kacigi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja se u vakumski drzac ne bih pouzdao, imam dosta iskustva sa njima i koristim ih samo kad moram i to na kratko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Malo ima veze jel orginal ili nije, vakum ili drzi maksimalno ili ne drzi, nema izmedju.

 

A kvalitet drzaca jedino igra ulogu u tome koliko ce dobro da se prilagodi povrsini, imalo necistoce ili sitno ostecenje i vakum otpada, jos je najblaze ako se odmah odljepi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa ima veze. Ovo treba da kupi na nevidjeno preko neta. I sta ako ne valja onda da ga baci! Za originalni znam da radi posao i da nece da odpadne. Posto je nas brdo ovde u posedu istog. Eto zato ima razlike. Mozda je taj i bolji od originalnog ali ne znamo dok ne stigne!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Letos sam na moru korisito GoPro Hero 1 i arčio u originalnoj plastici u vodi, skako sa jedno 5-6 metara i držala je junački. Trojku sam uzajmio u oktobru za vožnju i dobro je poslužila što se tiče snimka i svega, nisam se baš trudio da je testiram na udarce... :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Imam jedno pitanje planiram da uzmem 3+ i laptop, sad me zanima koja mi je konfiguracija neophodna da bi mogao tecno da gledam i montiram snimke, posto vidim da neki imaju problema oko toga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moci ces da gledas na bilo kom kompu sem da nije prastar, sto se tice montaze to je vec druga prica. Ja imam dual core 2.8ghz i 4 giga ram-a i secka mi prilikom montaze, sto vise snimaka ubacujes i ukrajas to je gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ubija ga ono cacheovanje. u chemu montirate?

meni recimo onaj cineform (gopro) puca redovno tako da od njega nema leba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Sto se tice prostog gledanja video snimaka, koristi VLC player, sa njim sam pustao i na malom netbooku, koji nije nista specijalno, i gledao bez problema, i 1080p. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ne znam koja je minimalna konfiguracija za montazu ali ja sam bas zbog GoPro kupovao novi lap top (i7 2.30GHz , 10GB ram) jel sa starim nisam mogao normalno da radim montazu.

Montazu radim u Premiere Pro i program je za svaku preporuku ali je potrebno malo obuke (youtube editorijali i vezba), mnooogooo strpljenja i malo jaca masina da sve to gura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Prestige :D :D i7 i 10 GB rama nije "malo jaca" :D :D

 

U prinicpu HD video "može" da se montira i sa računarima koji su stari po 6-7 godina. To smo i tada radili bez nekih pretjeranih problema. Problem je bio samo pregled tokom montiranja ali ni to nije bilo pretjerano strašno.

 

Da bi jednostavno iseckali video i namontirali jedno pored drugog apsolutno nije potreban Premiere Pro niti neka zverina od kompa. Može to da se uradi sa daleko jednostavnijim i efikasnijim programima.

 

http://www.techradar.com/news/software/applications/best-free-video-editing-software-9-top-programs-you-should-download-1136264

 

 

Arnyman je u pravu sto se tice vakuum hvataljki, medjutim postoje PRO verzije tih igračaka koje generalno nisu pretjerano skupe, a koriste se i u velikim produkcijama:

 

http://cvp.com/index.php?t=product/manfrotto_241fb

 

Ovaj pimpek sa strane je pumpica koja na sebi ima i "merač" vakuuma pa po potrebi kada izadje van crvenog se dopumpa. Letos smo je uspešno koristili na dugačkim relacijama iz kombija sa stakla i sa haube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Lenovo G770, 8GB RAMa ne secka pri montazi, korisim Windows Movie Maker.

 

WMM je dovoljan nekom ko pravi klipove za sebe ili za youtube. Moze da sece snimke i redja ih u proizvoljni redosled, ima prelaze izmedju kadrova, ubacivanje naslova, titlova, kontrolu jacine zvuka, moze da se podvuce soundtrack. Mozda ima jos neke opcije, ali mi za sad nije zatrebalo nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

jedno pitanjce za one koji malo bolje poznaju materiju..naime,ide vreme novogodisnjih popusta,pa su tako i meni 2 vrlo interesantne kamere na finom popustu.U pitanju su GoPro Hero 3 White i Sony AS15..cenovno u tu negde, tj Sony je jeftiniji..karakteristike uglavnom slicne..Posto su YT reviewovi uglavnom subjektivni na jednu stranu,interesuje me da li je neko imao iskustva sa Sonijem? Uglavnom bi sluzila za neku prosecnu upotrebu,na skuteru,zezanje na putovanjima,i sl..nista dakle zahtevno..

 

 

 

Sent from my Lumia using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

po meni je sony bolji zato što pruža isto što i gopro za manje pare........

 

gopro sam kupio jer je jako fleksibilan i zato što na svakom ćošku za njega mogu da kupim dodatke za aparat..........

 

 

 

 

da sony ima takvu podršku ne bi ni razmišljao.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Lenovo G770, 8GB RAMa ne secka pri montazi, korisim Windows Movie Maker.

 

WMM je dovoljan nekom ko pravi klipove za sebe ili za youtube. Moze da sece snimke i redja ih u proizvoljni redosled, ima prelaze izmedju kadrova, ubacivanje naslova, titlova, kontrolu jacine zvuka, moze da se podvuce soundtrack. Mozda ima jos neke opcije, ali mi za sad nije zatrebalo nista vise.

uporedi snimak kad ga zavrsis u wmm i original. Meni je razlika nenormalna. Slika posle obrade je katastrofa jos kad postavim na YT tek onda je uzas, kao digitronom da sam snimao. jel zna neko gde je problem? Znaci original snimak je savrsen, isecem ga u wmm i sacuvam kao za prikazivanje u hd reyoluciji, to je vec mnogo losiji i onda mu Yt ebe sve po spisku. Ne znam kako da resim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja