Jump to content

Moto Zajednica

Kucajske planine

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, ParadajzTurista je napisao:

Ovo što hoću da kažem nije za ovu temu, al' mi se ne otvara nova. A I tako sumnjam da ovo ikog zanima. 

Naime, razmišljam o tome kako bi moglo da bude super da se napravi jedan ili više zip lajnova kao i poneki bandži džamp kroz Lazarev kanjon. Od kako sam letos video one skupe a osrednje zavrzlame na Đurđevića Tari to mi pada na pamet.

Znam, naravno da znam da bi se javili dušebrižnici u vezi zagađenja i zaštite prirode (i nije da bi njihove primedbe baš sve bile besmislene) kao i dežurni mrzitelji svake promene, reč zlatiborizacija bi im bila omiljena, al' svejedno. 

Ako ne bi odrapili cenu spusta, verujem da bi ljudi dolazili i da bi se moglo isplatiti. Poneki panoramski most ili pasarele u obliku latiničnog U.. 

 

E, sad, ja prvi mogu da stavim primedbe, i to vrlo ozbiljne, na ovu ideju. (odmah da se razumemo, ja se plašim visine i ovo ne pišem jer se meni spušta na tome). 

Prva I najvažnija su ljudi. Tu bi izronila kamara korumpiranih lokalnih političara, kao i alavih vlasnika placeva koji bi odjednom tražili svoj deo I povećali cenu 100-500 puta. Drugo, mentalitet ljudi iz malih sredina koje treba tu zaposliti je značajno nedorastao projektima ovog tipa (medvedi i kobile koji rade na uslužnim delatnostima po lokalu, ne umeju ni da se nasmeju čestito ponekad). 

Dobro bar ćemo mi koji volimo Kučaj moći da nastavimo da se švrćkamo svud redom :)

 

Meni ovo izgleda kao da imaš svoje ideje, ali da se ne slažeš sa njima. :stabre::lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
8 minutes ago, zika56 said:

Meni ovo izgleda kao da imaš svoje ideje, ali da se ne slažeš sa njima. :stabre::lol:

Ma, totalno sam pobrkan u glavi, ima nas trojica - četvorica uvek neko s nekim u svađi :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

IMG_20211124_131836.thumb.jpg.96002d693feec27230bcfbee64139e4a.jpgIMG_20211124_134618.thumb.jpg.ba6bf278dbc29c1bceeae716cd01760e.jpgIMG_20211124_134707.thumb.jpg.334d41370c37366565c86abc14492f5c.jpgPrskalo je na mestu, nije pobegao.. 

Ovo vi je led drugovi, ne znam koliko se vidi sa slike. Bara na velikoj livadi Valkalucija. 

IMG_20211124_134728.thumb.jpg.60b743a9b7bf2bea36f25e50b3aa32c3.jpg

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Citajuci u nekom casopisu putesestvije po Kucaju pozeleo sam da kupim enduro i obidjem ovu ne taknutu prirodu, to je bilo davno. Ovaj da kupio sam DR-a ali nisam uspeo da se provozam. Mozda nekom drugom prilikom. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bolje da pozuris, cenim da ce za koju godinu sve ovo nestati, ili biti zatrpano kesama i auto gumama. Nasa crkva masovno sece sume po planini, sleperi danonocno izvlace posecena stabla, profit dele crkva i firma koja za njih izvlaci drva. 

 

Sem toga, pominje se izgradnja skijalista, asfaltiranje starih rimskih i turskih puteva, verovatno istrebljenje vukova i ostalih zivotinja koje mogu nekome da pokvare ugodjaj.

 

Samo jos da pronadju litijum.

 

Jos malo pa gotovo.

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mislim da će skijališta - ako ga ikad i bude, a ja mislim da neće ; bar još 15 godina - biti samo na Beljanici i onu stranu ka Žagubici, tj. da Kučaj skijanje neće ni videti. 

 

Kada sam pre mesec i nešto sreo šumara u srednjem delu Kločanice, utišanim glasom mi reče da je Veselinović kupio neku ogromnu površinu u tom kraju. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ovakvi putopisi su blago ovog foruma. Pročitah sve u proteklom periodu. Hvala lalajko!
Inače pre mesec dva sam po prvi put vozio ovim krajevima (Stmosten - Zlot), u grupi,  bez neke pripreme i informisanja i stvarno sam se oduševio. Želja mi je da naredne godine izdvojim makar par dana pa da malo bolje upoznam ovaj prelepi predeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 12/7/2021 at 11:54 AM, lalajko said:

Bolje da pozuris, cenim da ce za koju godinu sve ovo nestati, ili biti zatrpano kesama i auto gumama. Nasa crkva masovno sece sume po planini, sleperi danonocno izvlace posecena stabla, profit dele crkva i firma koja za njih izvlaci drva. 

 

Sem toga, pominje se izgradnja skijalista, asfaltiranje starih rimskih i turskih puteva, verovatno istrebljenje vukova i ostalih zivotinja koje mogu nekome da pokvare ugodjaj.

 

Samo jos da pronadju litijum.

 

Jos malo pa gotovo.

Već je probijen novi put od skretanja za Beljanicu 6km na sever, kroz šumu. Neobično je što je jako širok, sa još većim proširenjima na serpentinama. Kao da je predviđeno za transportni saobraćaj a ne turističko-putnički.
Kad sam bio letos, bio je samo nasuti nabijen krupan kamen.
Lokalni mi rekoše da će to imati neke veze sa kinezima, Majdanpekom i slično...

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 11/24/2021 at 10:57 PM, ParadajzTurista said:

Ovo ti je bio pristup Prskalu na dan 12. juna 2022 godine:

IMG_20220612_123423.thumb.jpg.df4746f91b9cfbf1c261496e75d489a6.jpg

 

 

IMG_20220612_123453.thumb.jpg.acf3ae4dffbeaecab7068d06847f2e1d.jpg

 

 

Dovoljno da se ja sa 4*4 u tom trenutku nisam usudio da pregazim vodu...

Promenio član lord_oblivion
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Više zbog vrste guma no čojstva...ali fakat je da je priroda poremetila ustrojstvo...

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

@lalajko Tek sad shvatam da o prirodnim lepotama nase Srbije nemam pojma, a mislim da nisam jedini slucaj, da nema ljudi kao ti i da nisam kupio skuter, pridruzio se ovom forumu nikada verovatno ne bih ni saznao za te lepote. Posao (tj robovanje) je glavni faktor nemanja vremena, finansije nisu toliki problem, mnogi su to ovde dokazili da se za male pare moze proci mnogo kilometara. Hvala ti!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Evo nešto od slika sa lokacija koje ovde pominjemo ;) Slike su iz avgusta 2020g da znate zbog orijentacije stanja puta...

 

Ovo je od one raskrsnice izmedju Sisevca i Grze, gde se skreće na Pešterac i onda pravo glavnim putem do Velike Brezovice...

 

 

20200826_IMG_5076 (Copy).JPG

20200826_IMG_5079 (Copy).JPG

20200826_IMG_5092 (Copy).JPG

20200826_IMG_5095 (Copy).JPG

20200826_IMG_5096 (Copy).JPG

Promenio član chief.fire
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Vodpoad Prskalo u kanjonu Nekudova... i pored znaka Uviralo, gde reka Nekudovo ponire i nestaje u utrobi zemlje :)

20200827_IMG_5292 (Copy).JPG

20200827_IMG_5299 (Copy).JPG

20200827_IMG_5318 (Copy).JPG

Promenio član chief.fire
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Raskrsnica Nekudovo- Barbušina... široka, pregledna, ima i znak pa ju je skoro nemoguće promašiti, ali evo da vidite kako izgleda za svaki slučaj :)

20200827_IMG_5320 (Copy).JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

E da, da ne zaboravim... za navigaciju koristim besplatan "Locus map" na android telefonu (odličan je za terensku vožnju, koristim ga već 5g i još me nije razočarao!) a za pregled i pripreme Google Earth!

Nadam se da su vam ove informacije od pomoći :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja