Jump to content

Moto Zajednica

Kucajske planine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 9/24/2019 at 11:20 PM, maxpayne said:

Otkud ti to da je tu Mladicevo skroviste?

Kazu lokalci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 8.9.2019. at 19:19, ParadajzTurista je napisao:

Najnovija prica (kako kazu monahinje iz Novog Stjenika i pojedine drvosece iz okoline) je da ce ceo put od Velike Brezovice do Borskog jezera biti asfaltiran, kao i od Lisina skroz do Krnje Jele. Time bi ono sto je asfaltirano na gugl mapama, postalo asfaltirano i u realnosti.

Postavise neke crveno-bele valjcice kojegde uz put.. cemu to sluzi, ne bih znao.

Nisam siguran koliko je to u turisticke, a koliko u svrhe jos brze i obimnije sece suma..

Posekose boga na Dubasnici i Crnom vrhu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

 

Koliko vidim sa slike, plan je da auto/moto? put ide kanjonom Resave, uz Krnju Jelu.. onda valjda negde izmedju Dubasnice i Mikulja.. pa da izadje negde kod iznad Zlota oko Brestovacke banje pa na Bor..

Jos ako naprave izlaze u lokalu.. tacno mogu da vidim ko ce se radovati, a ko ne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 10/30/2019 at 3:06 PM, ParadajzTurista said:

Kazu lokalci.

200 m pre lovačkog doma Vinatovača, ima skretanje levo. Posle 2km sa leve strane puta je ova kuća.

Uzgred, posle još 7 km izlazi se na Jelje, odatle 16 km desno je Žagubica (groblje), a levo se ide za Rečke i Sladaju (24km) a usput ima levo skretanje za sam vrh Beljanice.

Ovaj put od doma do Jelje je vrlo dobar, ali posle jedno 7km ima jednih vrlo ružnih 200-300 m, rovine i jake uzbrdice pune krupnog kamenja. Posle još 300 m ima kapija (jedina na ovom putu), ali deluje da je stalno otvorena. Poslednjih 1.5-2 km je oštra nizbrdica, ima kanala po sredini puta, ali ne deluju baš neprolazno.

IMG_20201018_132610.jpg

IMG_20201018_133041.jpg

IMG_20201018_133053.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 8/11/2019 at 11:38 PM, ParadajzTurista said:

(kazu da ima asfalta od Senja do Popovca kod Cuprije, ali meni je promakao. To bi krug malo skratilo, ali nista znacajno).

...

Tu postoji raskrsnica, pravo se ide za Borsko jezero (i jos mnogo mesta usput), desno - zanimljivo, ali nikad jos nisam isao pa necu da tvrdim. (Verujem da se i tuda moze stici do Bogovine).

 

Da, ima asfalta. Posle nekih 6km od skretanja sa magistrale PN-ZA, cim se prodje cementara (ostaje sa desne strane puta), ima skretanje levo (pod 90 stepeni) za Senje. Mislim da cak ima i (mali, relativno neuocljiv) znak, pise Stubica levo. Iduci tim putem, uz jasne oznake u samoj Stubici kuda vodi glavni put, stize se u Senje, na samoj raskrsnici je pumpa sa desne strane. Levo je Cuprija, desno je Senje, Senjski rudnik itd.

...

Da, kada se od doma na Velikoj Brezovici skrene desno, posle 20km se stize na pocetak sela Bogovine, na 22. km je pocetak asfalta, a na 24km je raskrsnica (levo Zlot, desno Boljevac). Treba povesti jedino racuna na oko 8km od Brezovice, treba skrenuti levo pod 90 stepeni (ako se nastavi pravo, kazu da se stize u Jablanicu, prilicno losim putem), a odmah posle 50-100m ponovo treba skrenuti levo uzbrdo (opet pod 90 stepeni; ako se nastavi tu pravo uzbrdo, to je slepi put).

Realno, ceo taj put je sasvim pristojan, ja sam vec na 5km od Brezovice video putnicko vozilo (kazu da su iz Bogovine stigli za pola sata) tako da je time sve receno.

 

Btw, svih 23 km od magistrale PN-ZA do Brezovice je potpuno asfaltirano i prolazno (nemojte verovati onom znaku da je zabranjen saobracaj, ostalo im od asfaltiranja, nisu ga sklonili). 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2411305_viber-image-20201220-184847_ff.j
WWW.KURIR.RS

Nakon celodnevne potrage za Stefanom Rusom i Milicom Mirjanić par je uspešno pronađen u blizini mesta Brezovica i...

 

Evo, nasli ovo dvoje..

Prvi utisak mi je da je na Brezovici vec sneg, a nema ga na Zlatiboru.

Drugo, ako ih je kamera snimila na Lisinama, znaci da su oni isli skroz okolo preko Paracina, pa vrv pomislili da je asfalt sve kako pise na guglu.. Kad ono medjutim, sam' do Brezovice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Malo je tekst konfuzan. U jednom tekstu kazu da im se auto pokvario kod Lisina, ima cak i slika sa nadzorne kamere kako auto ide ka Lisinama, a auto je nadjen na asfaltnom putu od Velike Brezovice ka magistrali Pn-Zajecar. Od Lisina do Velike Brezovice nisu mogli da prodju ovim autom nikako a da se ne zaglave negde uz put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Namestaljka. Mogli su putem lepo nazad, ceo dan su imali. Ja ne bih trenuo cele noci dok ne docekam minimalan osvit, pa da krenem nazad. Oni plandovali u kolibi.

Neko tu nije dobro isplanirao, al bitno je da su na naslovnim stranama.

Naravno bitna je lepa vest, nebitno dal je lazna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Prvo, ja sam licno vozio putnicki auto od Brezovice, preko Slatine (isao i do manastira) i Krnje Jele pa nizbrdo do Vinatovace i Lisina, i to ne jednom nego vise puta - ali, po suvom (koliko je to za Kucaj moguce, uvek ima blata kojegde) vremenu.

Drugo, bas zato sam i rekao okolo, preko Paracina.. jer cenim da su su oni isli od Lisina npr. preko Senja, Cuprije, Paracina, Izvora, Cestobrodice i skrenuli na Strazu.

(Da su znali, imali su 16km do kasarne na Pasuljanskim livadama).

Deluje kao da im je ovo prvi put na Kucaju.

Uzgred, ocigledno su obili tu kolibu, samo se svi prave blesavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Verovatno da je moguce nekim starijim autom koji ima visok klirens tipa golf2 ili Z101, ovi noviji zakace i kad se popnu na ivicnjak.  

Nije mi jasno sto se nisu okrenuli nazad i vratili se do magistrale, pa stopom dalje. Nego su verovatno hteli da izigravaju avanturiste, mnogo su gledali Bear Gryllsa i podigli gomilu ljudi na noge. U slucaju nevolje nije strasno ni da se obije koliba, mnogo ljudi ostavlja otkljucane kolibe i vikendice bas iz razloga da im neko ne razbija vrata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, aca-pn je napisao:

Verovatno da je moguce nekim starijim autom koji ima visok klirens tipa golf2 ili Z101, ovi noviji zakace i kad se popnu na ivicnjak.  

Nije mi jasno sto se nisu okrenuli nazad i vratili se do magistrale, pa stopom dalje. Nego su verovatno hteli da izigravaju avanturiste, mnogo su gledali Bear Gryllsa i podigli gomilu ljudi na noge. U slucaju nevolje nije strasno ni da se obije koliba, mnogo ljudi ostavlja otkljucane kolibe i vikendice bas iz razloga da im neko ne razbija vrata.

Meni se čini da ovde nije ni bilo nekog "gubljenja" nego im crko auto i isprazni se telefon, pa prenoćili u kolibi, a njihovi bližnji digli paniku. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma svima koji razmisljaju svojom glavom je jasno da je ovo zajebancija. Mladi , zdravi, vec su isli po planinama peske, a zaglavili na putu i kao se izgubili. Oni su prihvatili tu pricu i sada idu u medijima hvalospevi za spasioce i za njih same. Mene bi bilo sramota to sto oni laprdaju.

Ja sam se jednom prilikom automobilom pogubio na Grmec planini. Kilometrima nema signala, a zbog mreze sumskih puteva, koji su svi iste uredjenosti, dosta vremena sam izgubio dok nisam  naisao na lovacku kolibu i lovce. Imao sam pun tank goriva, ali i celu porodicu uz mene.

Navigacija na telefonu je takodje bezvredna tamo.

Grmec je po tome poznat, jer citajuci po planinarskim i biciklistickim forumima, ljudima se desavalo isto, a to je da ih Grmec zavrti i uputi u pogresnom pravcu.

Naravno uvek moze da se snadje i peske pronadje vrh i planinarski znakovi, ili neki potok pa nizvodno, ali nije doslo do toga. Nezgodno je kad imas malu decu.

Ali ovo dvoje derana mogu do amerike ,  a zezaju ljude.

Botovi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 12/20/2020 at 11:12 PM, aca-pn said:

Verovatno da je moguce nekim starijim autom koji ima visok klirens tipa golf2 ili Z101, ovi noviji zakace i kad se popnu na ivicnjak.  

 

Hjundai getz, 2007 godiste. 1048ccm benzinac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Evo preciznije mape, sad se sve lepo vidi... drugo je pitanje da li je to konacna mapa, a naravno i hoce li se ikad izgraditi.. Kazu pocinju sledece godine, al' ne rekose ni odakle ni koliko ce trajati. Kako god, ovaj deo preko Kucaja je ubedljivo najzahtevniji.

Bice zanimljivo videti planiraju li neka iskljucenja/prikljucenja izmedju Strmostena i Bora.. Cini mi se da ce prolaziti vrlo blizu Dubasnice, dakle onog (loseg) asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Godinama sam ziveo u uverenju da je ona zuta zapustena kuca sa leve strane na 5om kilometru (kada se krene od Velike Brezovice ka Pasuljanskim livadama) zapravo cuvena Rankoviceva vila.

E, cvrc. To je privatna kuca, a Rankoviceva vila je sa suprotne (desne) strane puta, 200-300m, ne vidi se sa puta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ovo je put od Vinatovace uz kanjon Krnje Jele, jedno 7-8km uzbrdo od doma.

Meni je apsolutni hajlajt da su vozac i sumar uopste imali ideju, a kamoli pokusali i verovali da ce da uspeju da obrnu sleper sa prikolicom na ovom mestu.

Ne znam koliko se sa slike vidi, iza prikolice je dole ambis. Pritom, najlepse od svega je sto su upravo prikolicu i natovarili.

 

Da je ovo negde po gradu, ja bih se kladio da je skrivena kamera.

 

 

IMG_20210623_121710.jpg

IMG_20210623_122112.jpg

IMG_20210623_122121.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da priložim svoja zapažanja. 

8km od asfalta u Zlotu, uzbrdo putem ka Krnjoj Jeli, ima odvajanje levo (ima tabla Lazarev kanjon). Put je mešano makadamski i zemljani i posle nekih ~12 km izlazi na 'magistralu' koja od Velike Brezovice vodi ka Krnjoj Jeli i dalje Dubašnici (u tački 10 km od Brezovice, 3km pre Slatine). Znači, upola bliže do manastira nego okolo makadamom preko Krnje Jele i Slatine.

Odmah da naglasim, skuterom sam prošao samo prva dva km, ostatak sam hteo pešice da proverim što je dobro, jer ne bih prošao. (ima gadna rovina I u tih prvih 2km, ali okolo je livada, formula 1 može proći). 

Na tri mesta ima vrlo nezgodnih rovina, 30 ak cm dubokih. Naravno, mislim da bi traktor ili kroserica ladno prošli. 

To je šteta jer je zemljani put kao asfaltiran, čim krene dolina Demižloka.

3km pre magistrale ima raskrsnica, levo je Podgorac, desno oštro uzbrdo uz polurovinu je 2km do manastira. 

 

Kako sam 2-3 sata pešačio, 12-14 km, imao sam dovoljno vremena da zveram naokolo, što ne mogu kada vozim da se ne bih pokršio, uvek sam blizu. 

Tepih od lišća, Demižlok žubori, ljudi nema 10-20km u prečniku.. Divno :ljubav: živeo bih tamo da mogu. 

 

Evo nekih orijentira.. 

 

IMG_20211031_114345.thumb.jpg.0d556f8eca6e8a440ddec9ecc5a371b1.jpgIMG_20211031_114338.thumb.jpg.3e34f949a6083ebc778aff359de32eca.jpgIMG_20211031_113711.thumb.jpg.58918ded61280d709c379147178d0652.jpg

 

Kada se iz Kločanice krene desno uzbrdo ka Valkaluciju, posle 3km ima ono skretanje levo koje je bilo zaraslo. Sada više nije, posle 6-7 km se izlazi na put Brezovica - Krnja Jela, asfalt na Brezovici je 2 km desno. Nalazim da je ovo vrlo zgodna prečica. 

Promenio član ParadajzTurista
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 10/31/2021 at 6:38 PM, ParadajzTurista said:

IMG_20211031_114338.thumb.jpg.3e34f949a6083ebc778aff359de32eca.jpg

Od mindže samo pravo :D

 

Izvinjavam se na prostakluku, al svako vidi šta želi da vidi :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ovo što hoću da kažem nije za ovu temu, al' mi se ne otvara nova. A I tako sumnjam da ovo ikog zanima. 

Naime, razmišljam o tome kako bi moglo da bude super da se napravi jedan ili više zip lajnova kao i poneki bandži džamp kroz Lazarev kanjon. Od kako sam letos video one skupe a osrednje zavrzlame na Đurđevića Tari to mi pada na pamet.

Znam, naravno da znam da bi se javili dušebrižnici u vezi zagađenja i zaštite prirode (i nije da bi njihove primedbe baš sve bile besmislene) kao i dežurni mrzitelji svake promene, reč zlatiborizacija bi im bila omiljena, al' svejedno. 

Ako ne bi odrapili cenu spusta, verujem da bi ljudi dolazili i da bi se moglo isplatiti. Poneki panoramski most ili pasarele u obliku latiničnog U.. 

 

E, sad, ja prvi mogu da stavim primedbe, i to vrlo ozbiljne, na ovu ideju. (odmah da se razumemo, ja se plašim visine i ovo ne pišem jer se meni spušta na tome). 

Prva I najvažnija su ljudi. Tu bi izronila kamara korumpiranih lokalnih političara, kao i alavih vlasnika placeva koji bi odjednom tražili svoj deo I povećali cenu 100-500 puta. Drugo, mentalitet ljudi iz malih sredina koje treba tu zaposliti je značajno nedorastao projektima ovog tipa (medvedi i kobile koji rade na uslužnim delatnostima po lokalu, ne umeju ni da se nasmeju čestito ponekad). 

Dobro bar ćemo mi koji volimo Kučaj moći da nastavimo da se švrćkamo svud redom :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja