Jump to content

Moto Zajednica

K1200 S

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: K 1200 R

Imam K 1200 R, što mu dodje isto kao S model samo naked verzija,

2007g, prešao sa njim za malo jače od godinu dana oko 8 hiljada KM

Fantastičan motor, iako deluje i jeste velik, iznenadjuje sa upravljivošću. Dobro nije kao kod motora sa 1400mm međuosovinskim razmakom, ali je za motor ove veličine iznenađujuće. Položaj za vozača odličan.

Snage na pretek u svakom momentu, ravnomerna od 4000- pa do 12000 r/pm.

Moj prvi susret sa duolever-telelever ogibljenjem. Potpuno drugačiji osećaj, na žalost, puno manje osetiš šta ti se dešava pod točkom, ali zato puno više prašta nego klasična viljuška.

Kočnice- fantazija koliko su moćne i dobro odmerene. Ja nisam imao problema sa ABS modulima. ABS klasičan, radi odlično, ne previše agresivno.

Menjač dobar, indikator prenosa na tabli. Kvačilo, eee to mu je drugi problem. Preneti 163KS bez anti hopping kvačila, bez traction control-a, uz to sa kardanom(manje elastičan od lanca ali zahvalniji za održavanje) nije lako. Zato mu neretko strada kvačilo a cena popravke je , hmmm kako bi rekao visoka za naše plate. Ali šta da se radi.

Znači motor za preporuku, dok god radi. Održavanje je skuplje nego u japanca, ali vam zato na putu uvek izmami osmeh ...:)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Sta je skupo ne treba da se dira, prosto ko pasulj.

problema kvacila kod tog agregata nema. taj agregat i njegova prethodna generacija imaju samo 1 problem a to je dihtung izmedju kormana i sedista. Vlasnici jednostavno ne zele da slusaju o specifici tog motora i o adekvatnim merama odrzavanja nego teraju inat pa im ondak jedno po jedno crkava i na kraju BMW ne valja.

oh well...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 7/5/2020 at 9:13 AM, Alekre said:

Jeste, platiš ga Boga oca, pa moraš da mu titraš i posle ti se ukenja u godinu nekim kvarom. 

 

 

pre placanja treba nauciti slova i slagati ista u reci i citati sa razumevanjem. To veoma pomaze u zivotu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja