Jump to content

Moto Zajednica

VFR750 - par pitanja za vlasnike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

garant pasuje, pogotovo jos ako imas onaj stariji CBR 600F sa sedmokrakim felnama, on i VFR imaju iste prednje felne pa ce se lepo slagati :))

Ni jedan CBR nema sedmokraku felnu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Widowmaker

Aj, kad je vec otvorena tema, da ne nacinjem novu...

 

Koje ulje ide u ovaj motor, pretpostavljam polusintetika 10W40, ja bih isao na Belray, sta kazu iskusniji?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Po ovom vremenu teško. To je ipak na granici mazohizma.

 

Pa, pitanje koje si postavio je Pandorina kutija. Već duže vreme, kad vidim temu o uljima, ni ne otvaram je- svaka je ista, verovatno i većina kolega.

 

Manual za VFR-a ti daje više opcija gradacije ulja koje ćeš sipati (ako nemaš, svuci sa neta), a u funkciji su spoljne temperature u kojoj će mašina funkcionisati. Uglavnom će ti se izbor svesti na gradaciju 10w-40, ili 15w-50 (ova druga je za malo više temperature, ukoliko se dobro sećam ne ispod -10'C). Sipaj polusintetiku. Sipaj Belray ili Bardahl. Sipaj dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

e sad se vec moze izvuci neki prosek na osnovu odgovora, a to bi znaci bilo 6-6,5 litara do 120kmh tu se svi slazu, pa to i nije tako lose, s obzirom da mi je Suzuki GS500 (sa blokadom na 33KS) trosio oko 4,5-5 litara u tom rezimu, ali ipak VFR je 3x jaci :)

A sto se tice jurnjave za hiljadarkama to nece biti problem posto imam skoro najbrzi motor u drustvu :D znaci tu su: novi Z-750, Fazer 600, GSXR 600 srad... nemogu mi pobeci nikako :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

TO JE JEDAN VEOMA DOBAR I IZDRZLIV MOTOR KOJI PRELAZI VELIKU KILOMETRAZU A STO SE TICE POTROSNJE MOJ CBX 1000 KAD SIPAM U BOSNI TROSI 12 L A NASPEM U HRVACKOJ 10 L A KRENEM KOD NESE ZLOCE NASPEM NA OMV TROSI 8.5 I TAKO OD PUMPE DO PUMPE TAKO DA NIKAD NEZNAM KOLIKO TROSI

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Moj VFR trosi u proseku na otvorenom oko 5,5 ali u gradu od semafora do semafora na kratkim turama kao pijani mornar...preko 10.... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Normalica voznja ne sme da predje 6l. Sipao pun, presao 190km.(Ibarskom) i dolio 11l opet do cepa. Ili 25l na 410 km.(od tih 410, 100km.je autoput, drzao 200km/h konstantno).. Ustelovan VFR ne sme da trosi vise od 6..6.5l je plafon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja