Jump to content

Moto Zajednica

Ne krecite naglo na zuto svetlo !!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

Pre neka 2 sata umal da nahebem.  Vozim bulevarom od Cvetkove pijace ka centru. Zeleni talas, prilazim svakom semaforu proracunato, prolazm izmedju dve kolone vozila koja stoje i na prelaz sa crvenog na zuto dajem po gasu do sledece raskrsnice.

I tako sve do raskrsnice sa ulicom Branka Krsmanovica. Tu su mi se prva dvojca naguzila tako blizu jedan drugom da nisam mogao da se provucem.  Stajem iza njih. Pali se zuto, oni kilave i tek na zeleno polako krecu.

  Dve stvari se desavaju u tom trenutku.

  Prva - misao u mojoj glavi : gde mi se nacrtase ovi magarci ovde.

  Druga - iz ulice Branka Krsmanovica, sekundu - dve nakon sto mu se upalilo crveno prolece baja kolima sa bar nekih 70 km/h, koliko li je vec mogao da razvije od Dimitrijale na gore.

  Najgore od svega je sto jako dobro znam da covek treba da bude obazriv u takvim raskrsnicama iz licnog iskustva (pisao sam vec o udesu na uglu Gospodara Vucica i Djerdapske) a i tragicnih dogadjaja koji su se desili drugima.  Jos kada sam bio klinac malte-ne ispred moje kuce je poginuo covek vozeci vespu. Raskrsnica kod Kikevca ( 14 Decembar i Maksima Gorkog) covek je stajao na crvenom, pali mu se zuto - on naglo krece i bocno ga udara auto. Covek je poginuo na licu mesta a automobilista je pobegao.

 

Znaci ljudi oprez kad prolazite nepregledne raskrsnice kao sto je gorepomenuta.  Branka Krsmanovica je uska ulica a zgrada na uglu zaklanja pogled na istu. Stoga ne krecite nikad naglo i ne dozvolite da vas povuce zeleni talas jer ne znate da li ce neka budala iz sporedne ulice da stane kada mu se na 50m od raskrsnice upali zuto ili ce ce samo jos jace da stisne gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Potpuno si u pravu. Pametu u glavu i dupe uza zid naročito u tom kraju gde stanujemo i Miško kolo i ja i još par nas. Sve "raskrsnice" su nepregledne, ulice uske. Eto i onaj momak neheba u Zahumskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Posle 22:00, posebno vikendom, kada vole svi malo da cugnu.............gledam levo desno gore dole nebitno jel crveno ili zeleno...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Stajem iza njih. Pali se zuto, oni kilave i tek na zeleno polako krecu.

 

Da stvarno, u kom su fazonu...

 

Po novom ZOBS-u, zabranjen je prolazak na žuto, bilo pri promeni sa zatvorenog na otvoren prolaz, crveno u zeleno, ili obrnuto. Prolazak na žuto ima isti tretman ko crveno. E sad, treba se navići, naročito na kretanje. Inače ima raskrsnica gde se žuta ukrštaju pa je uvek rizik ranog polaska, posebno sa pol pozicije a naročito noću gde skoro uvek neko juri semafor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Po novom ZOBS-u rezervne sijalice su obaveza...........a pežo 307 sa reg. tablicama M 88-34 nema ni JEDNU poziciju pozadi po mrklom mraku, a ne radi mu jedna sijalica pri kočenju...............i posle prijave ih zabole, tako da............novi ZOBS u NBA stilu, slam dunk = smeće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A koja je onda uopste funkcija, svrha postojanja zutog? Ok, tako pise u ZLOBSU, ali mi nije jasna ideja zakonodavca i besmisao postojanja tog zutog. Lepo, zeleno koje trepce i crveno. Crveno, pali se zeleno i kraj. Ionako uce u auto skolama /bar pre 30 godina/ da se ubacuje u brzinu dok se ceka promena svetla da bi mogao da krenes kad se upali, a ne da juris gde bese prva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A koja je onda uopste funkcija, svrha postojanja zutog? Ok, tako pise u ZLOBSU, ali mi nije jasna ideja zakonodavca i besmisao postojanja tog zutog. Lepo, zeleno koje trepce i crveno. Crveno, pali se zeleno i kraj. Ionako uce u auto skolama /bar pre 30 godina/ da se ubacuje u brzinu dok se ceka promena svetla da bi mogao da krenes kad se upali, a ne da juris gde bese prva...

 

Nisam siguran ali mislim da trepćuće zeleno i nije zvanična kategorija nego samo pomoć na čemu sam im ja lično zahvalan. U svakom slučaju, ne podnosim likove koji trube već na žuto, a i kao što naslov kaže, nije ni zdravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nikad se ranije polazak na žuto nije tretirao. Sad su ga svrstali u kaznenu kategoriju. Svrha mu je eto, da se pripremi za polazak na zeleno, a pri gašenju zelenog, stvarno nema više svrhe. Nekad je bilo da se može proći zbog ne bezbednog kočenja. Trepčeće zeleno je vrlo korisno iako nije zvanično. Sad je ne kretanje na žuto opasno jer mnogi po inerciji kreću na žuto, na stranu oni koji sviraju prvo pa onda šaltuju. Takvi od mene popiju stop i to par sekundi al samo autom, na skuteru ne smem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Hajde onda na napravimo mali "misaoni eksperiment", kako kaze Artur Klark ;D.

 

Ako trepcuce zeleno nije zvanicna kategorija /mada ja mislim da jeste, nisam siguran/, zuto izmedju zelenog i crvenog je isto kao i crveno, kako ja da znam kad treba da stanem? Znaci, moze da komotno prebaci i sa zel. na crv. i da samo na srecu /u ocima zakona i kazni/ prolazimo kroz raskrsnice.

 

Mislim da je zakonodavac opet pokazao svoju glupost, pardon, nepromisljenost.

 

Ajde, to zuto je ok sa prelaska crv. na zel. Da se spremis da krenes i da ne kreces dok ne bude zeleno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne mogu da se setim, mislim da u nekim zemljama ima žuto za pripremu polaska, a nema ga sa prelaska sa zelenog na crveno. Mada i to smatram glupošću jer jednostavno nije moguće zaustaviti se bez nekog vremena reagovanja, psihička sekunda, pri kojoj sigurno prođemo neki put. Sa trepčućim bi bila prava stavar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ma ta raskrsnica je poznata po sudarima, a posebno nocu  kada se zalecu iz obe ulice.

.

 

Zapravo raskrnica Dimitrija Tucovića, Krfske i Branka Krsmanovića, tu su postavili četiri kamere zbog prolazaka na žuto i kazne redovno stižu jer se za nedelju dana desila dva gaženja i dva udesa...

Ali ni gore nije mnogo bolje... Zapravo na svakoj raskrsnici se treba ponašati tako - ultra oprezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Po evropi a pogotovo po Italiji sam vidjao semafore koji sa crvenog na zeleno prelaze bez zutog ali sa zelenog ka crvenom ima zuto! Pisem o onim semaforima gde nema zelenog trepcuceg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Ovo na bjbu stoji vec dugo, jedino sto treba da se procita. :)

 

Skola defanzivne voznje: Ne oslanjajte se na svoje zeleno svetlo na semaforu - na raskrsnici uvek pogledajte levo i desno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

A ja mrzim pacijente koji cekaju da im zeleno lepo odgori pa da vide gde im je menjac, pa da porazmisle malo koji bi im stepen prenosa bio odgovarajuci, pa dok krenu iza njih moze da prodje jos dva-tri auta, a ta kategotija su zene i pederi pa ko voli nek odabere gde spada

 

Eto konkretno u Italiji svi krecu kao jedan, na zuto menjac je vec u brzini a kad se zeleno nije posteno ni upalilo svi su vec pustili kvacilo, i vivi bogati u mnogo skucenijim gradovima imaju manje guzve, toliko o umecu voznje u nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Ne volim ih ni ja, ali razmisli samo koliko ima ljudi koji prolaze na debelo zuto-crveno. Razlika u semaforima ovde i npr u Spaniji je drasticna. Bukvalno cim se upali crveno jednom tada je vec zeleno kod drugog. Znaci prolazak kroz crveno je skoro siguran sudar. A kod nas postoji onih poznatih 7-10 sekundi kada je svima crveno. Ja samo ne znam cemu to sluzi?  ??? ??? Ljudi to znaju i koriste.

I kada saberes sve te stvari + one likove sto uopste ne gledaju u semafor, nego cekaju da ovaj pored krene da bi i oni, i kad se nadju takva dva pacijenta na semaforu onda je dobija guzva.

 

Voznja je aktivnost u kojoj mora aktivno da se ucestvuje, a ne da se oklembeseno postapamo kroz grad. Uopste nije potrebno brzo voziti, nego tecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zaista pri polasku sa raskrsnice neki čekaju da se upali zeleno ili da krene vozilo ispred njih, pa tek onda "traže" menjač. Smatram da je obuka u auto školama uglavnom katastrofalna i služi samo da bi ljudi položili, a ne i da bi naučili da voze i da se ponašaju u saobraćaju.

A što se ZOBS-a i prolaska na žuto svetlo tiče, radi se isključivo o tome da se pokupe pare od vozača. Ovo tvrdim iz razloga što je zaustavni put vozila koje se kreće pedeset km/h oko dvadesetak metara. To znači da će sva vozila koja su bliže semaforu od tih dvaeset metara obavezno morati da prođu na žuto (pri promeni sa zelenog). S obzirom da ne verujem kako predlagači zakona ne poznaju osnovne zakone fizike, nameće se zaključak da je u pitanju namerno postavljena "zamka".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Za one koji prolaze auto putem prema Banovom brdu preporučujem maksimalan oprez na semaforu kod Mostarske petlje, u onoj rupi ispod kada se skreće u Builevar Vojvode Mišića. Tu iz pravca Savske zuje na crveno, viđam svaki dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Primetio sam da u Rumuniji na primer uglavnom nema vise zutog svetla na semaforima. Pre crvenog, zeleno pocinje da trepce kao upozorenje da ce se ukljuciti crveno a posle crvenog se odmah upali zeleno. To zaista ima efekta. Dok je crveno obicno ljudi izbace u ler i cekaju zeleno. Zeleno se ukljuci odjednom i ti tek onda ubacujes u prvu i kreces. Tih nekoliko sekundi zelenog, uz normalnu sinhronizaciju semafora, je sasvim dovoljno da niko ne krece ranije nego sto bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

Danas sam u NS imao neku slicnu situaciju.Silazim sa mosta "duge" i idem desno na Beogradski kej pa hocu levo niz bulevar, na raskrsnici mi se pali crveno i ja stajem a neki lik iza mene navalio na sirenu i prisao skroz do tablice i vice sto ne prolazim!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Što se tiče bočnih ulica koje izlaze na Bulevar, iako na prvi pogled ne izgleda tako, Branka Krsmanovića je jedna od najprometnijih. Zašto? Zato što ona spaja liniju Pančevački most, Dim. Tucovića, Bulevar, Crveni krst i dalje na niže ka Voždovcu i auto-putu. Seče sve te velike ulice a nema ni teretnih vozila, ni vozila gradskog saobraćaja koja bi ih usporavala. Plus, uzbrdo se vozači po inerciji zaleću i zbog svega toga sudari su jako česti.

Ja još jednom ponavljam (ne vičem samo naznačavam): ČUVAJTE SE RASKRSNICA SA "MALIM ULICAMA", MNOGO KASNIJE UOČAVATE ONOG KO IZLAZI IZ NJIH!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Subotica

Po meni su jedan od velikih problema u nasem saobracaju auto skole.Sistem ucenja voznje kod nas

je 19.veku zakocio i ne mrda.Neverovatno mnogo ljudi je totalno nepismeno u saobracaju.Kad se tome doda stanje

puteva i nasih vozila,eto ti totalni haos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja