Jump to content

Moto Zajednica

Registracija vozila GM Moto

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

@Mrva

Desava se, sto odmah ocrni kao bubreg da su ti izvadili.

 

A da ti ne preterujes malo sa poredjenjem?

Imao sam trosak zbog njihove greske sto sam i napisao i u cemu je problem. Mozda i dalje ne znaju kako se popunjava registracioni list pa ce neko procitati i obratiti paznju ili ce oni sami obratiti paznju.

 

Izmedju ostalog stavili su za kategoriju vozila motorcikl umesto motocikl, uneli su i broj osovina a to se za motore ne unosi.

 

Mislim da ako vec radis neki posao onda treba da ga radis kako treba.

 

 

Inace zaista nemoj da se ljutis ako nisi ti u pitanju

 

Nisam

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

 

Od mene minus

Neverovatno da neko ko registruje toliki broj motora ne zna da popuni registracioni list.

Pre 2 godine sam registrovao ovde i na njihovu preporuku izvadio novu saobracajnu jer je bio pogresan odnos snaga/masa.

Danas na tehnickom mi kazu da opet isti podatak ne valja jer se zaokruzuje i upisuje sa jednom decimalom a ne kako su mi odradili sa 2:

 

 

12. Odnos snaga/masa u kW/kg (samo za motocikle) - ovaj podatak se utvrđuje, samo za motocikle, na
osnovu proračuna uz korišćenje podataka o snazi i masi vozila (rezultat se iskazuje tačnošću sa
jednim decimalnim mestom).

 

 

Budi iskren pa sve napisi kako je bilo.

Verujem da bi svi a izmedju ostalog i ja voleo da cujem konkretno sta smo ti pogresili.

U moru pozitivnih komentara potpuno je prirodno da se nadje i jedan negativan ali poznajuci svoj rad,zaista bih voleo da mi ukazes na gresku koju smo ti napravili i da mi das tvoje ime i prezime pa da ti kroz istorijat tvog motocikla dokumentovano ovde postavim sve papire gde se tacno moze videti da nisi u pravu.

Unapred zahvalni i jedva cekamo odgovor...

Ekipa sa tehnickog pregleda GM AUTO.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

 

 

Od mene minus

Neverovatno da neko ko registruje toliki broj motora ne zna da popuni registracioni list.

Pre 2 godine sam registrovao ovde i na njihovu preporuku izvadio novu saobracajnu jer je bio pogresan odnos snaga/masa.

Danas na tehnickom mi kazu da opet isti podatak ne valja jer se zaokruzuje i upisuje sa jednom decimalom a ne kako su mi odradili sa 2:

 

 

12. Odnos snaga/masa u kW/kg (samo za motocikle) - ovaj podatak se utvrđuje, samo za motocikle, na
osnovu proračuna uz korišćenje podataka o snazi i masi vozila (rezultat se iskazuje tačnošću sa
jednim decimalnim mestom).

 

 

Budi iskren pa sve napisi kako je bilo.

Verujem da bi svi a izmedju ostalog i ja voleo da cujem konkretno sta smo ti pogresili.

U moru pozitivnih komentara potpuno je prirodno da se nadje i jedan negativan ali poznajuci svoj rad,zaista bih voleo da mi ukazes na gresku koju smo ti napravili i da mi das tvoje ime i prezime pa da ti kroz istorijat tvog motocikla dokumentovano ovde postavim sve papire gde se tacno moze videti da nisi u pravu.

Unapred zahvalni i jedva cekamo odgovor...

Ekipa sa tehnickog pregleda GM AUTO.

 

Slobodno reci sta sam to slagao posto sam neiskren kako tvrdis.

 

Vec sam napisao sta ste pogresili ali posto insistiras evo ponovo.

 

Primetili ste da je bio pogresan odnos snaga masa (bila veca vrednost) pa si sam predlozio da se promeni to kao i model (bilo napisano po srpski Afrika Tvin) a i ako se dobro secam i masu ste menjali.

 

Evo ti iscitana saobracajna i uputstvo za popunjavanje saobracajnog lista pa ti vidi da li je sve popunjeno kako treba

uputstvo_za_popunjavanje_reg_lis.pdf

post-3999-0-58683500-1432984204.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Da li je ovo ocitana saobracajna iz nove saobracajne posle vrsenja tehnickog pregleda i promene saobracajne dozvole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne ovo je saobracajna koja je uradjena kod tebe pri registraciji, nova je gotova sledece nedelje a skinuo sam uputstvo i isproveravao sve jer ne bih i treci put da je vadim zbog tudjih gresaka i neznanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Posto sam prozvan,razmisljao sam da li da ulazim u polemiku sa nekompetentnim ljudima vezano za rad na tehnickom pregledu ali ti zasluzujes da ti odgovorim jer se u prilozenom vidi da ti je cilj da prozivas bez ikakvog osnova a nista zivo ne znas o ovoj temi osim onoga sto si negde procitao na netu ili te neko nahuskao da ovo napises kao nesavestan rad mojih ljudi i mene na tehnickom pregledu...ali to si ti i to je tvoja stvar i rado cu ti ovim postom odgovoriti na prozivku i za mene je time zavrsena polemika...

 

Kao prvo tvoj MOTOCIKL je registrovan po zavrsetku tehnickog pregleda koji si radio kod mene i  kao sto i sam znas niko ti u supu nije pravio problem za bilo koju tacku vezano za registracioni list vec si normalno dobio registrovan MOTOCIKL.

Da je po Vuku Karadzicu moglo bi da prodje AFRIKA TVIN ali posto su ovaj motor napravili Japanci on se tada zvao a i sada zove AFRICA TWIN XRV 750.

 

Primedba 1 za naziv MOTOCIKLA ti je ispravljena a moji ljudi i ja smo to ucili u prvom razredu osnovne skole.

 

Primedba 2 za kilazu ti je ispravljena po katalogu Auto moto saveza i upisana na registracioni list a iznosi 233kg.

 

Primedba 3 za odnos snage i mase je korigovan i ispravljen jer ti je masa bila puno veca od 233kg a samim tim odnos snage i mase nije bio tacan a sada jeste tj jeste posle uradjenog tehnickog pregleda u mojoj firmi.

 

To izgleda ovako... ovo bi trebalo da se uci recimo u trecem razredu... snaga 37,masa 233....37/233 daje iznos 0.1587982

 

Posto je 0.158.... tada se odnos snage i mase zaokruzuje na 0.16 a mogu i da ostavim cak i tri decimale sto takodje nije pogresno  kao i da zaokruzim na jednu decimalu ,posto je 0.16 i da zaokruzim na 0.2,u sva tri slucaja sta god napisao je tacno ali je tebi internet odao tajnu da mora na jednu decimalu a to nije tacno....

 

Javlja se problem za koji ti pojma nemas a to je recimo kod MOTOCIKALA kojima je odnos snage i mase 0.045 ili 0.032 kao sto je recimo u slucaju MOTOCIKLA cije su snage i mase dosta manje od tvojih vrednosti....

 

Primer... Honda NSR75N ima masu od 110kg a snagu od 5kw....zanima me na koliko bi ti zaokruzio odnos....? na 0.0 posto insistiras na gresci vezano za odnos snage i mase??????

Mi smo upisali 0.045 sto nije pogresno vec se tako radi,a ja sad se vracam na treci razred gde matematickom funkcijom deljenja dolazim do cifre od 0.0454545 i samim tim se upisuje 0.045 a ne 0.0 ili 0.1 posto je cifra 4 manja od 5 pa se ne prebacuje na vecu cifru...valjda to znas?

 

Primedba 4 a vezano da li smo ti upisali  MOTORCIKL ILI MOTOCIKL....opet duvas u prazno jer je sustina nebitna ali posto insistiras...evo ti pa gledaj...

 

Ja na registracionom listu upisujem MOTOCIKL ali ljudi u supu imaju program koji im automatski izbacuje MOTORCIKL pa ti ako imas vremena idi i zali im se na njihov program....Mozda ti i uvaze tih 1400din. koje si dao za novu saobracajnu....

 

Primedba 5 je vezana za br osovina...tacno,ne upisuje se ali ako ima upisano vec u saobracajnoj 2 osovine nije problem da tako ostane jer se zna da svako vozilo ima dve osovina osim teretnih vozila i jako jako retko nekih putnickih dzipova koji mogu imati 3 i vise....

To nije pogresno ako su upisane dve osovine....

 

U prilozenom fajlu imas dan kad je radjen tvoj tehnicki prgled i sta je sve ispravljeno kao i uverenje od agencije za bezbednost u saobracaju za dva vozila skorijeg datuma gde su ljudi upisali i broj osovina i odnos snage i mase sa dve i tri decimale tako da ti primedbe ali bas ni za jednu tacku nisu na mestu.

 

Ima nesto sto znamo samo ti i ja....a to je, gde si ti prosle godine registrovao MOTOCIKL? Ako je ovo sto sam ja uradio pretprosle godine a sto se vidi iz prilozenog tehnickog pregleda u fajlu i datuma,pogresno ,valjda bi ti neko prosle godine promenio i sugerisao,ali nije niti moze jer je sve uradjeno kako treba!Niko ti nije pravio problem za saobracajnu a odjednom se javljas posle dve godine i pljujes ovde na forumu bez proverenih cinjenica sto sam ti dokazao na primeru tvog registracionog lista.

Postoji i mogucnost da je nisi registrovao mislim na afriku od te zadnje registracije kod mene, jer ga kod mene u evidenciji nema za proslu godinu a vidis i sam da baratam samo sa cinjenicama i dokazima a ne kao ti supljom pricom pa su ti sad amateri menjali saobracajnu i toboze rekli kako mora da ima jednu decimalu.....umesto da si dosao ovde,dobio registraciju za 15 min sa nalepnicom i sacuvao tih 1400 din...jbg.

Svaki dan covek nesto novo nauci....

 

 

Scan AFRICA.pdf

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne samo sto ne znas svoj posao vec si i bezobrazan.

 

Uputstvo za popunjavanje registracionog lista koje sam postavio je zvanican dopis MUP-a a saobracajna koja je uradjena kod tebe nije saglasna tom uputstvu. To sto me niko nije dirao prosle godine ne znaci da ne bi neke sledece.

 

Sto se mene tice sve je jasno. Znam gde nikada vise necu registrovati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Evo ja danas bio kod Loshmia :) Cim sam dosao odmah mi je ukazao na gresku u saobracajnoj.

 

Naime u Vrbasu odakle sam uzeo motor pisalo je odnos masa snaga "0". Losmi mi je istog trenutka saopstio da moram da menjam saobracajnu.

 

Dok sam popio kafu 7-8min drugari su mi sve spremili da nosim u Ljermontovu :) Obozavam taj osecaj kad predajem dokumentaciju i znam da imam sve.

 

E sad nastaje problem. Radnica na salteru u Ljermontovoj mi je izdala papir kao privremenu dozvolu i uopste nije unela ispravljene podatke koje je Losmi spremio na tehnickom listu.

 

Ne bi to bio problem da se nisam vec vratio na NBG. Otisao sam opet nazad i priznala je gresku i dala mi ispravljeni papir.

 

Tako da drugari obratite paznju na ove iz Ljermontove. Grese samo tako! 

 

Losmi se opet pokazao kao pravi drugar :) Hvala Losmi...ziv bio!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Морам и ја да скренем пажњу на један недопустив пропуст, наиме сваки пут кад послом дођем док седнем вредан тим већ ради на папирима а Лошми стоји са кафом у руци, међутим нигде нема табуренцета за ноге! И онда исте морају да се подигну на цилиндар од баварског сокоћала, страшно!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Takodje mogu samo da pohvalim Losmija i njegovu ekipu :)

Nikad do sada nisam imao problema i sve je bilo reseno kako je prethodno dogovoreno. A saradjujem sa Losmijem i pre nego sto je otvorio tehnicki pregled tako da racunajte mnogo godina dobrog iskustva :)

Preporuke preporuke na sve strane :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Dzoks...nisam siguran da li smesh...hehheh...

Andrija,Laki,od sad za vas dvojicu samo ladno pivo.....

Sale,suvisne su reci....hvala...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Evo ja danas bio kod Loshmia :) Cim sam dosao odmah mi je ukazao na gresku u saobracajnoj.

 

Naime u Vrbasu odakle sam uzeo motor pisalo je odnos masa snaga "0". Losmi mi je istog trenutka saopstio da moram da menjam saobracajnu.

 

Dok sam popio kafu 7-8min drugari su mi sve spremili da nosim u Ljermontovu :) Obozavam taj osecaj kad predajem dokumentaciju i znam da imam sve.

 

E sad nastaje problem. Radnica na salteru u Ljermontovoj mi je izdala papir kao privremenu dozvolu i uopste nije unela ispravljene podatke koje je Losmi spremio na tehnickom listu.

 

Ne bi to bio problem da se nisam vec vratio na NBG. Otisao sam opet nazad i priznala je gresku i dala mi ispravljeni papir.

 

Tako da drugari obratite paznju na ove iz Ljermontove. Grese samo tako! 

 

Losmi se opet pokazao kao pravi drugar :) Hvala Losmi...ziv bio!

Ziv svedok jbg....

Mare, :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

E sad kad procitah sve ovo moram od nedelje opet  da dodjem(za limuzinu) i da se licno uverim za taburence  ;)  a vrlo brzo i za moped stize namet.Ne brojah ,ali mislim da sam jedno desetak registracija odradio do sada kod Losmija i stvarno,nigde covek noge da stavi kad sedne i niko me nikad nije vratio sa saltera  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Mali off, ali indirektno ima veze sa temom, sorry unapred.

Mrva, opet ja sa pitanjem za Afriku, da nije tvoja Afrika ona u Krunskoj sto bleji, ima veliku reklamu za Gauloises, crveno bela mislim da je?

P.S. Losmi je sve rekao, sto bi se reklo, lepo je ugasio sagovornika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Ponovo bio juce.Kad se malo bolje saberem, 15ta jubilarna.Stvarno nema taburence  ;) ,desetak minuta i gotovo ,kao i uvek  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Мислим срамота, не дођете пар дана и хоклица промени боју! :D

Лошми не спомиње да и међуградске преносе завршава експресно! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Malo pre se vratio iz GM Moto-a,sve pohvale.Danas odradio tehnicki,a uskoro i registracija kod njih. Brzo i efikasno,veoma poslovni i ljubazni,plus kolege bajkeri. :) Svaka preporuka.

 

 

Pozdrav od Vuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja