Jump to content

Moto Zajednica

Registracija vozila GM Moto

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Drugarski odes direkt na teh. i pitas, malo je nezgodno ovako "javno", nesto se moze "provuci" nesto... msm ovo vazi za sve generalno, citaju i velike forume ne brinite, pa zato, takodje ne treba posle pricati, samo kazem. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Mislio sam da su popustili zakonodavci za neke stvari pa nisu vise tajne i da to potvrdi GM moti, jer sam nailazio na mesta gde me isprepadano gledaju i kazu samo fabrika, ne sme nista dodadno, a negde pogledaju i samo mahnu rukom uz odsecno "moze". Samo skini maglenke. Naravno jasno je sve. Da ne davim vise temu. Hvala svima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 11 sati, Marko Mk4 je napisao:

Ne prolazi nista sve moras skinuti. Motor mora biti cista fabrika.

Pa to u GM moto-u samo.....zato i ne idem više 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Zato mnogi i ne rade motore a po pravilu svaki tehnicki koji radi auto program treba i motorcikle da radi. Decko radi po propisima i ja to postujem. Idem redovno kod njega i resavam sve za 15min sa sve skidanjem i vracanjem opreme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Upravo sada, Marko Mk4 je napisao:

Zato mnogi i ne rade motore a po pravilu svaki tehnicki koji radi auto program treba i motorcikle da radi. Decko radi po propisima i ja to postujem. Idem redovno kod njega i resavam sve za 15min sa sve skidanjem i vracanjem opreme

Podržavam, ali ako sve to i ne mora uz svo dužno poštovanje ne vidim svrhu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ja upitah sa ciljem da nastavimo saradnju jer bolje dati nekom "nasem" nego nekom levom tehnickom. 

Svake godine ispratim i jes' cupavo bilo zadnje dve, ali ove su mnogi popustili tj zakon je malo "legao". Uglavnom insistiraju na skidanju dodatnih svetala sto je i ocekivano, neko malo zakuka na ili nosace kofera ili crash barove.. svakako sve je vise mesta gde skoro sve prolazi. 

Sto BaneVuk58 rece uz svo duzno postovanje..

40 minutes ago, Marko Mk4 said:

Zato mnogi i ne rade motore a po pravilu svaki tehnicki koji radi auto program treba i motorcikle da radi. Decko radi po propisima i ja to postujem. Idem redovno kod njega i resavam sve za 15min sa sve skidanjem i vracanjem opreme

Takodje sam covek od propisa, zato i pitam sta prolazi sta ne da bih bio u toku i ispostovao. Ne zelim povlastice ako taj neko rizikuje zbog mene. Nego je ocigledno da su omeksali propisi i shvatili su da su za motore neke stvari preterane pa otud odjednom mnogi ne zakeraju toliko. Cisto sumnjam da bi mi neko ko me prvi put vidi tek tako rekao da je sve ok i da zbog mene krsi neki propis. 

Eto malo jos iskustva sa ulice frisko ovih dana sa raznih tehn pregleda. 

Nadam se da ce sledece godine biti sa jos manje straha od nosaca kofera :)

 

P.S.

      Sto vise idete ka periferiji popustljiviji su na tehnickom. Izadjite malo van grada. Ne smem vise nista reci :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Znam da svi mi koji smo stavili dodatna svetla, crash barove, kofere da nismo stavili da bi nekog iritirali ili daleko bilo ugrožavali u saobraćaju. Oni su i imaju neku namenu, zakon kod nas je takav kakav je(napravljen da narodu izbija pare iz džepa) i jednostavno moramo da ga postujemo ili bar da zaobilazimo na razne načine ako je to moguće da dodjemo do željenog cilja(odnosno registracije). Imamo sreće da panduri ne cimaju motoriste toliko, inače pola nas bi bilo isključeno iz saobraćaja(prvenstveno mislim na kolege koji kriju tablice (80% "r" motora nema fabrički nosač) , onda kategorija u kojoj sam ja sa dodatnim svetlima( koja nisu homologovana i nemaju atest ABS). Ali kakvo vreme dolazi mislim da vecina nece imati dvotočkaše.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 29.4.2020. at 6:42, Marko Mk4 je napisao:

Znam da svi mi koji smo stavili dodatna svetla, crash barove, kofere da nismo stavili da bi nekog iritirali ili daleko bilo ugrožavali u saobraćaju. Oni su i imaju neku namenu, zakon kod nas je takav kakav je(napravljen da narodu izbija pare iz džepa) i jednostavno moramo da ga postujemo ili bar da zaobilazimo na razne načine ako je to moguće da dodjemo do željenog cilja(odnosno registracije). Imamo sreće da panduri ne cimaju motoriste toliko, inače pola nas bi bilo isključeno iz saobraćaja(prvenstveno mislim na kolege koji kriju tablice (80% "r" motora nema fabrički nosač) , onda kategorija u kojoj sam ja sa dodatnim svetlima( koja nisu homologovana i nemaju atest ABS). Ali kakvo vreme dolazi mislim da vecina nece imati dvotočkaše.

Potpuno se slažem, ALI uvek ima ono ali. Homologacija ima za svrhu zaštitu tržišta. Čisto sumnjam da profesionalno odradjen crash bar domaće proizvodnje zaostaje od npr. Louis-ovog sa certifikatom i naravno cena trostruka.Dodatna svetla takodje. Kupujemo sa Ali-ja ali kad se podese ne smetaju nikome u odnosu na firmirane od 300€ itd itd........ ali to nije tema.Tema je da pojedini teh. pregledi su veći vernici od Patrijarha. Plasira se priča kako je to sve po propisu, to je sve za naše dobro itd. medjutim i nije baš tako, samim time što neke stvari prolaze bez ikakvim posledica, a to je sve provereno na više mesta. E sad kad sam pitao zašto postoje razlike uglavnom je odgovor bio u razliku u tumačenju. Neki teh. pregledi jednostavno imaju neke strahove možda zbog nekih loših iskustava i jednostavno neće da "rizikuju". A rizika nema jer se sve slika i kad bi bilo nepravilnosti ne bi više radili.Niko nije blesav da mu ratvore radnju zbog dve crvene.Tako npr. prikolicu koja je fabrička sa svim papirima i atestima ne mogu da registrujem svuda iako sam bio u AMSS-u gde mi je rečeno doslovce " Gospodine vaša prikolica je regularna, ne želimo da vam uzimamo pare, izvol'te registrujte je". 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Bas to i napisah. Nasao sam  mesta gde sve prolazi osim dodatnih svetala. Tako da uglavnom vlada strah ili neznanje zbog milion i jedne izmene, dopune o radu tehn. pregleda. A ni oni sami nisu upuceni u svaki model pa pitaju nas vlasnike sta je fabrika sta nije. Naravno, sve je fabrika :)

Ispred mene bese Triumph tiger sa brdom dodatnih cevi kao sto je i moj. Prosao bez pitanja. Jedan maxi skuter, skinuo samo svetla. Posle mene kroserica, skinuo led bar. Sve nosace i druge izmene niko nije skidao. Ja skinuo svetla i wind deflector, ne bih ni to da jedan lik bajker nije pitao prolazi li povisen vizir.... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Drugari,

 

Upravo sam se vratio sa registracije.

Sve je bilo po dogovoru, zakazao pre deset dana za 02.06.2020.

Termin od 14:30h uz napomenu da dođem u 14:15h.

Predao saobraćajnu i staru polisu, momci obavili tehnički pregled i sve ukupno završio za nepunih pola sata. Usluga maksimalno korektna.

Sve preporuke za GM Auto, napominjem da nisam išao na preporuku već naleteo ovde na forumu...Tako da sam prvi put bio, ali sigurno vidimo se i sledeće godine :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Svaka preporuka za naseg kolegu i druga Losmija i GM auto... Citslav moj krug poznanika ide tamo, svi su prezadovoljni i svi preporucujemo GM auto gde god mozemo... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

Ovde je već sve rečeno , ali moram da i ja da kažem - svaka čast. 

I predložio bih malo poboljšanje usluga, ako možete, otvorite nešto na Novom Beogradu ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Bio danas da zakazem tehnicki za 125-icu,3500 dinara je u MAUS centar,a komplet registracija(sa novom tablicom i saobracajnom) je 11,900 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 44 minuta, Krle1990 je napisao:

MAUS centar

Ovo je tema o GM tehničkom. Bzvz je komentarisati ovde neki drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 3 minuta, Alexa90 je napisao:

Ovo je tema o GM tehničkom. Bzvz je komentarisati ovde neki drugi.

Izvinjavam se,samo sam hteo podeliti  neku novu informacijuprijavio sam sebe za gresku

Promenio član Krle1990

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Samo jedno veliko hvala bratu loshmi-ju! Sve po loju, predusretljivost i ostale epitete da ne ppminjem pošto su svi već rekli...

Sve u svemu, vidimo se i za registraciju automobila!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Veliko hvala Milosu i od mene, imao je strpljenja i volje da mi putem telefonskog razgovora razjasni sve sto me je zanimalo u vezi postupaka prilikom kupovine novog motora. Hvala!

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

GM zakon...2 auta i 2 motora idu kod njih na regu..Milos divan covek,strpljiv,ljubazan...Zavrsili su mi sve oko papirologije(placanje poreza,tehnicki,rega) i kad je bilo gotovo samo me pozvali da uzmem tablicu..zavrseno sve a samo sam se 2x pojavila na 5 min...Ne menjamo vas,najbolji ste..Mirijevooo i GM:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja