Jump to content

Moto Zajednica

RaceChrono softver za mjerenje brzine

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5185 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Prijatelj mi predlozi ovaj programcic , kaze posto vi to vrtite cesto u krug(staza) evo ti jedan simpa program.Naime ovaj sto ja koristim je za mobilni telefon (symbian) platforma a vidio sam da ima jos nekih opcija da se skine za windows mobile ,windows pocket , i za ove normalne kompjuterske windowse.

 

Pre neki dan sam probao na stazi  a i na putu do staze , super  programcic.

 

Evo ukratko sta je ustvari.Kad ste na stazi obiljezite  start  i  cilj  i startujete program .Sacekate da pronadje satelite(isto kao za navigaciju) i  gass.Program biljezi sledece(koliko sam ja skontao nabrzaka)

 

-izgled staze(pticija perspektiva)

-izgled staze(po visini tla)

-vrijeme po krugu

-brzinu u svakom metru staze

-silu kocenja

-silu ubrzanja

Isto je i kad snimate neko svoje putovanje sa tim sto nema vremena po krugu ;D

 

Jos ga nisam bas detaljno pregledao ali ovo sto sam naisao je  mnogo zanimljivo.Pregled se vrsi kad se naravno zavrsi sa snimanjem i dok pomjerate  svoje kretanje koje pratite u gornjem djelu dispeja  u donjem djelu vam pise  brzina u tom momentu.Mozete da uporedite sve krugove koje ste vozili , njihova vremena i vremena u odredjenim djelovima (recima krivina ta i ta, pravac taj itd) U fazonu ovaj sam krug bio brz ali sam zeznuo  na prilasku toj  i toj krivina a  mogao sam za toliko vise  ili ovde sam skocio  uvis 4 metra  a imao sam jos 2 do dalekovodne zice i tako to..

 

Ovako otprilike izgleda

 

RaceChrono-3.jpg

 

Ko nema adekvatan aparat jedino moze da kupi  originalani Racechrono sa touchscreen-om  ili da kupi gps resiver i "uprti" komjuter na ledja , produzni kabal i da kruzi u duzini kabla  ;)

 

Eto ko bude cackao , otkrio nesto novo nek dopise.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Odlican je programcici. Koristi ga drugar u malom N-u. Fora je valjda da oznacis start, provozas krug i oznacis cilj i onda se dobije graficki prikaz staze. Ja imam na telefonu al nikako da se poigram sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Ja sam ga stavio na Nokiu, ne toliko zbog "kruzenje" vec mi je mnogo interesantnije bilo merenje ubrazanja, sile ubrzanja, kocenja i sl. Medjutim to bas i ne radi kako je zamisljeno, problem je u telefonu tj njegovom GPS-u, program ce sam da meri npr X broj ubrzanja iz mesta do recimo 100km/h ali je potrebno prvo stanje mirovanja (ko bi rekao :) ), ali problem je sto dok ja mirujem telefon tj gps ne registruje to, vec konstantno registruje pomeranja od 1 do nekih 4km/h, i samim tip programcic ne nadje pocetnu tacku mirovanja iliti pocetak merenja. Verovatno bi bilo sve ok da se koristi neki externi gps pa da se preko bt-a veze sa telefonom. Kako se ponasa pri kruznim putanjama ne znam, nisam probao, mada kada sam pogledao uredno je belezio svaki moj pokusaj ubrzanja i putanja je bila u metar tacna. Od nekih 15-tak startova imao sam jedno merenje od 14sec do 100km/h :) mrtva trka izmedju mene i npr yuga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja