Jump to content

Moto Zajednica

Tur d Srbija za 7 minuta

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Supruga i ja smo navikli na kredit i bez njega ne znamo da živimo.  ;) Predivan je to osećaj kad te svakog meseca, određenog datuma čekaju krvopije da ih posetiš i predaš im ni sam ne znaš odakle skrpljenu ratu. Elem, o čemu se radi. Tek što smo u Julu mesecu isplatili petogodišnji kredit za auto, u Avgustu smo uleteli u novi kredit, ovaj put za motor. I tako sam se ja lično posle 21 godine apstinencije od vožnje na dva točka vratio u priču.

Planirali smo da dve nedelje godišnjeg odmora provedemo tamo ovamo po Srbiji, jer smo se do sada po Srbiji samo vozikali kolima i rekreativno planinarili. Naravno sa obezbeđenim smeštajem.

Kupili smo motor i kada smo se ovde na forumu dobrano načitali i informisali šta nam je potrebno za ovakvu vrstu odmora i putovanja, shvatili smo da osim motora i dobre volje ništa od potrebnog nemamo. Kreće igranka bez prestanka. Kacige, pojasevi, koferi, jakne, nosači, bisage, tank torba, šator, vreće za spavanje, šatorska krila.... Ma kataklizma jedna... Pronašli smo jedan jedini kofer u Srbiji koji nam je "censki" odgovarao, šta raditi za druga dva, bočna? Pošto nam je budžet za svu dodatnu opremu bio nenormalno ograničen počeli smo da improvizujemo na svemu na čemu je to bilo moguće.

Bisage - 900 dindži + gurtne 500 dindži

Tank torba - Naš stari planinarski ranac (prišivene 4 alke radi lakšeg vezivanja)

2 vreće za spavanje + 2 šatorska krila - oko 1000 dindži (vojni otpad - veze i vezice)

Šator Oregon 3 - 5100 dindži (zahvaljujemo se forumašima na preporuci, odličan je)

...bla bla

 

Ruta:

Novi Beograd - Smederevo - Viminacijum - Golubac (poljubismo tarabu u kampu Toma - NE RADI) - Donji Milanovac - Jabukovac - Borsko jezero - Gamzigrad (Feliks Romulijanum) - Sokobanja - Bovansko jezero - Aleksinac - Prokuplje - Tulare - Kuršumlija - Đavolja varoš - Brus - Brzeće - Kopaonik - Rudnica - Raška - Novi Pazar - Vučiniće - Sjenica - Nova Varoš - Zlatarsko jezero - Kokin Brod - Radoinjsko jezero - Kanjon Uvca - Zlatibor - Užice - Čačak - Suvoborski Rajac - Novi Beograd

 

 

Zahvaljujemo se predivnim ljudima koje smo upoznali na ovom našem putovanju a to su:

- Dragiši iz Jabukovca koji nam je za prenoćište ustupio ceo sprat svoje kuće, bez naplate!!!

- Miši i Peđi bajkerima iz Niš i Pikuli iz Bora koji su nas dočekali na Borskom jezeru sa kotlićem kao da se znamo 100 godina

- Goci i Zoranu iz Sokobanje (studio za dvoje 800 dindži)

- Mariji iz Tulara poreklom iz Prištine (vlasnica kafane)

- Goci i Draganu iz Valjeva, Stevi iz Užica i Tuci iz Beograda (Radoinjsko jezero)

- Nadi i Veri sa Rajca

- Ljubanu sa Zlatibora

Hvala vam i očekujemo vas u Beogradu!!!

Posle 1400 kilometara pređenih za dve nedelje, zahvaljujemo se i Saši koji nam je prodao ovako dobar motor i našem Dejanu koji ga je posle celodnevnog putovanja po Srbiji kao "stručni saradnik" preporučio.

Što se našeg KLE-a tiče, do OO je, a mi oduševljeni i prezadovoljni !!!motor10.gif

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Hvala Violeta na komentaru za slike. Inace danas smo se malo vozikali do Bojcinske sume...i sami smo se čudili koliko imamo mesta za sedenje  :D

Pogledaj na videu jedinu zamerku sto se tiče udobnosti na KLE-u kada je natovaren raznoraznom opremom.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Hvala, hvala....trudimo se.

Prezantacija na ovaj način nam se činila najprikladnija. Fotografija sa putovanja ima preko 600.

Zaboravio sam da kažem da smo sa motorom tokom putovanja imali samo jedan manji problem koji je bio rešen za par minuta.

Prilikom izlaska na asfaltni put sa platoa ispred jedne prodavnice, pošto je glavni put u odnosu na taj plato bio dobrano izdignut, onako natovareni, udarismo sa nečim od asfalt.

Gledam sa strepnjom u lampicu od ulja hoće li se upaliti. Neće, ipak stajem da proverim čime smo to lupili. Ne primećujem ništa.

Da ne dužim, prilikom prve stajanke kada sam spustio nogaru i zatim upalio motor, ubacio u prvu on se ugasio.

"Simptom" koji se dešava ako zaboraviš nogaru da podigneš. Sjašem sa motora, spustim nogaru, podignem nogaru...

Dijagnoza - zaglavio prekidač kojim smo "onomad" zakačili asfalt. Nož u ruke, presecam žice, spajam ih i na kraju naravno sledi izolir traka.

Ovako to sada izgleda.

 

QXy7q_dscf0002kp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pozdrav putnicima...  :D Lek za KLE, tj donji deo ledja imas ovde:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22015.100

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Jedno pitanjce, koliko okvirno kosta ovakvo puteshestvije. Naravno osim kupovine svega navedenog!!!

Naše putešestvije je ispalo daleko najjeftinija stavka.

U našem slučaju, pošto smo skromni što se luksuziranja tiče - dve nedelje za nas dvoje 250 eura.

Mogli smo mi još da razvučemo što se nas tiče, ali posao zove. U principu sve zavisi od apetita i prohteva.

U ovih 250 eura je uračunato:

- gorivo,

- kamp na Borskom jezeru (1 dan - 550 din),

- studio u Sokobanji (1 dan - 800 din),

- soba u Brzeću ( 1 noć - 2000 din),

- Rajac (1 pun pansion - 2600 din),

- ulaznice (Viminacijum - Romulijanum - Đavolja varoš),

- hrana i bukvalno sve ostalo.

kamp.gif

- što se ostalog šatorovanja tiče, bilo je besplatno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ala su nas putopisci razmazili... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

vidim da ste bili u restoranu Lovacka prica na Rajcu,i ja sam bio letos tamo,doduse autom  sam isao,jako je lepo tamo,treba proci tuda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Nije važno čime, važno je da se dođe na Rajac. To nam je omiljeno mesto a slogan "Svuda pođi ali na Rajac dođi".

Lovačke priče - odlična usluga, ambijent, osoblje... sve u svemu pun pogodak.

kamp.gif

 

Edit: Nešto probao pa se us.o kicos.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

:stabre: a gde sam ja bio u oktobru kada je ovo postavljeno :neznam:

 

Sjajno, sad kad sam, konačno saznao i to na čemu putujete i kuda i kako putujete, milion posto sam siguran da ću imati prilike da se iskupim ;) i tako što ću častiti turu pića na nekoj zajedničkoj vožnji.

:BJBmoto:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Ха, ха, ха.....наравно Кочо али не због искупљења...нема зашто...већ да се упознамо и слатко исмејемо на ову тему...

 

Иначе, има нешто новије што се тиче наших путовања...у  путописима...."Излет на Рајац- старим путевима али сада са КЛЕ-ом"...од 28.новембра..па кад имаш времена...погледај!

 

Велики поздрав!!!!

 

п.с. Хвала за комплимент! :zdravo:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hvala Violeta na komentaru za slike. Inace danas smo se malo vozikali do Bojcinske sume...i sami smo se čudili koliko imamo mesta za sedenje  :D

Pogledaj na videu jedinu zamerku sto se tiče udobnosti na KLE-u kada je natovaren raznoraznom opremom.

 

jedva kucam ovo od smeha..... :lol3:

HIT!!! auuuu... čoveče... :lol2:

Svaka čast!!!! :takoje:

 

samo da dodam... Svaka čast na putovanju!! lepo ste to izveli :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
dobro je samo ipak više uživam u klasicnim slikama sa malo texta.
Ne zbog ove opravdane kritike, već zbog zimske pauze rešismo Bandolera i ja da vas polako ali sigurno izbombardujemo sa fotkama i kratkim komentarima sa ovog našeg putešestvija. Ako ste zainteresovani možemo da krenemo.

 

Pakovanje, ma šta pakovanje...to je bilo tovarenje. Dakle, tovarenje je tog sunčanog 14. septembra 2010. godine počelo u pre podnevnim časovima. Pošto smo i motor kupili krijući od cele familije (da se ne bi brinuli), morali smo i pakovanje da obavimo kao tajni agenti.

 

001.jpg

 

002.jpg

Plan puta prvog dana nam je bio jednostavan. Beograd - Smederevo - Kostolac (Viminacijum) - Golubac (Kamp Toma). Spavanjac u kampu i sledećeg jutra nastavljamo dalje.

 

Kao što sam već rekao vreme je tog dana bilo predivno. Stigosmo onako maksimalno natovareni do Smedereva i naravno, pravac do tvrđave.

 

DSCF0025.JPG

 

DSCF0020.JPG

 

Tu smo se u hladu dobrano rashladili. Pretoplo vreme je počelo da nas iritira, kao. Ustvari iritacija je što se mene tiče nastala jer motam po glavi kilometre koji nam predstoje u sledeće dve nedelje a pozadina mi je već do Smedereva pretrnula. :lud: Zaključim ja da ne kvarim oduševljenje mojoj lepšoj polovini. "Udri brigu na veselje" i teraj dalje. Oduševljeni i puni elana pošto smo konačno krenuli u realizaciju dugo planiranog odmora krećemo dalje i ubrzo stižemo do Viminacijuma (Kostolac).

 

DSCF0072.JPG

 

Zakasnili smo nekoliko minuta na redovni organizovani obilazak Rimskog logora i grada pa rešismo da sačekamo sledeći krug. Iskoristili smo to vreme da se osvežimo uz kafu i kiselu. Taman da vidimo kuda ćemo dalje.

 

DSCF0037.JPG

 

A nekima je drvena klupa dobro došla kao pomagalo za bolju cirkulaciju i rastrnuće zadnjice.

 

DSCF0041.JPG

 

Pošto smo se oporavili uz kafu a elektromobil za razgledanje nikako da se vrati na polaznu tačku, rešili smo sami da zavirimo pod ove ogromne balone. Uštedećemo na vremenu a i novcu.

 

DSCF0051.jpg

 

Izgleda da su Rimljani bili niski rastom. Bar ovaj koji je ovde sahranjen je mali, malecki, ovolišni.

 

DSCF0058.JPG

 

Šalu na stranu, stvarno sve što možete videti ispod ovih balona deluje impresivno.

 

DSCF0059.JPG

 

Vreme je bilo da krenemo dalje. Golubac. Kada nam se pojavio u našem videokrugu raspametili smo se, kao da je u pitanju morska luka a ne gradić na Dunavu. A dobro, nama Beograđanima je sve što je manje gradić.

 

DSCF0078.JPG

 

Predivno deluje i tvrđava koja se iz daleka može uočiti.

 

DSCF0080.JPG

 

Prošli smo kroz Golubac i stali ispred tvrđave da zapalimo po jednu, jer blizu smo cilja, a to je kamp Toma. Ko o čemu ja i ovde o... zaključite sami...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dA4B9igQ44w

 

Posle kraćeg predaha krenuli smo do kampa. To je tu, blizu. Vratićemo se do Golupca kad razapnemo šator. Vozi, vozi, pazi, pazi da ne omašimo malu tablu sa desne strane puta. Sve po savetima odavde sa foruma. Iiii ugledasmo je, tablu. Silazimo nizbrdo sa asfalta, zemljani put.... Kada smo se spustili na sledećoj tabli strelica "Kamp Toma". Vozimo se još jedno pedesetak metara i na sledećoj tabli piše "Kamp Toma". Jedini problem je što je ova tabla postavljena na rampi, a rampa je zatvorena. Sa leve strane taraba, iza tarabe domaćin (seljak). Pitam ga šta je sa kampom i naravno kao što sam i naslutio kaže: "NE RADI". A mi u šoku, nisam ni slikao ovu scenu. Uzimam auto kartu (sa svim kampovima u Srbiji) u šake. Procenjujem koliko ima do Donjeg Milanovca. Nastavljamo uz Dunav, prolazimo i Lepenski Vir koji smo takođe imali u planu da vidimo. Po mraku stižemo u Donji Milanovac.

 

DSCF0084.JPG

 

Ovde smo smazali po par roštiljskih kobasica. Nikad bolje, verovatno smo bili pregladneli. A što ne možeš da mrdneš od motora, to je posebna priča. Ako samo pomisliš da digneš ruku sa njega počinje da drhti. :lol: Taman posla da je stvarno digneš, počeo bi da plače.

 

I tako posle zasićenja sa kobasicama, razmotasmo famoznu kartu. Kamp, kamp, kamp... IMA :takoje:, a i blizu je. Selo Jabukovac. Idemo u Jabukovac. Po mrklom mraku uz Dunav, kroz šumu, iz šume, uzbrdo, nizbrdo... nigde ni jedne jedine svetiljke, sijalice, sijaličice.... magla... dobro se navozasmo i nigde ničega. Stajemo tu kod nigde ničega. Pošto je već 21:30 h, Bandolera obavlja telefonom rutinsko javljanje familiji: "Stigli smo, sve je super"... i slično. A niko sem nas dvoje nema pojma ni gde smo ni sa čim smo. Najgore je što ni mi nemamo pojma gde smo. :neznam: Ovde kod nigde ničega u mrklom mraku je bio pravi trenutak da zapalimo po jednu razbistresušu. Pošto smo potvrdili da ne znamo gde smo, krećemo dalje. Kad, deset metara od nigde ničega tabla sa natpisom JABUKOVAC. 1hmm.gif Oduševljenje se nastavlja pošto odmah iza krivine sledi nizbrdica. Ljuuudi, a Jabukovac kao na dlanu. Ulazimo u centar, crkva na mestu, mislim u centru. Stajemo kod prodavnice, kao da pazarimo nešto a usput ću ja kao iskusan bajker da priupitam za taj njihov kamp. Hahahaha... pooojma oni nemaju za taj moj kamp. Prvi put čuju za kamp, pa još kod njih u selu. :lol:

 

Nastaviće se....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

moram da nagovorim skvo na neki sličan podvig.i zanima me jel bila komplikovana akcija penjanja suvozačice sobziram da meni nije jasno, gledajući natovareno magare, oklem mesta? :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Yamaha R1 `08, Thunderace `96, Diversion 600 `95, MT 07 35Kw `20, Tomos APN6 `87, ATX `88

moram da nagovorim skvo na neki sličan podvig.i zanima me jel bila komplikovana akcija penjanja suvozačice sobziram da meni nije jasno, gledajući natovareno magare, oklem mesta? :stabre:

 

 

Najlakše joj je, ako nogom stane na vozačevu tačicu i popne se na njezino sedište :takoje: . To radi i moja, kad imamo puno natovaren motocikl, a i tada, kada idemo samo na piče u grad :moto3: . Vidio sam to kod mog prijatelja, koji ima Hondu cbf, na koju je mnogo lakše penjanje nego na R1, i to sad uvjek primenjujem.

 

LP Robert

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

moram da nagovorim skvo na neki sličan podvig.i zanima me jel bila komplikovana akcija penjanja suvozačice sobziram da meni nije jasno, gledajući natovareno magare, oklem mesta? :stabre:

Хм, хм....е па друже тешко бих ја објаснила начин на који сам се пењала на мотор али још теже је било сићи или боље рећи извући се :lol: да пукнеш од смеха вероватно људима који су гледали 338427.gif јер је и мени самој сваки пут било смешно...ма то смо требали да снимимо....нога се прво савије у колену па мало напред тако да сваки пут ударим мужа( Бандолера ) у леђа и тако ...ма шта да ти кажем и то је допринело утиску...све у свему добро је што ја немам блама и не патим од тога како ће то да изгледа битно да се ја возам и да ми је лепо и да некако сиђем! :jee3:

 

...е а добро је ако ти се спава јер си прикљештен од напред и од позади па нема шансе да спаднеш ако заспиш...ха,ха...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
Nastaviće se....

 

E pa @mile fazer-u, da nastavimo prepisku. Doduše auditorijum nam se uvećao za nekoliko čitalaca, pa uslediše i komentari. Ovom prilikom zahvaljujemo se na komentarima: @Violeta-dzoksova, @ANTIC GM, @Damir.,@proki, @Lazic, @micaobr, @kochaMatori,@Harry, @Lug, @zlaya, @trebor...

 

Dakle nastavak...

 

Doputovali smo po mrklom mraku oko 22h u Jabukovac tražeći kamp koji je bio ucrtan u auto karti. Usput sam predlagao Bandoleri da razapnemo šator …ovde-onde a pošto je oko nas samo šuma, mrak, nigde svetla, kuća…ona neće ni za živu glavu…strah je! Stigosmo tako do centra Jabukovca nigde nikog ali hvala Bogu u centru pored crkve otvorena prodavnica a unutra prodavačica! Najzad da možemo da priupitamo nekoga…za kamp! Naravno prodavačica i ja dolazimo do zaključka da u široj okolini Jabukovca ne postoji nikakav kamp!!! 1hmm.gif Prodavačica mi daje zanimljiv predlog da pokušamo da prenoćimo u obližnjem manastiru Vratna. Dok pričamo u prodavnicu ulaze još dvojica meštana. Onako, svi uglas ipak savetuju da ne zovemo sveštenika jer je on težak na svoj način. Pita me jedan od meštana o čemu se radi, kakav problem imamo? Objašnjavam mu da nam je potrebno mesto gde bi razapeli šator da prenoćimo. Meštanin mi kao iz topa ponudi svoje dvorište, tu u selu. Gledam ga iznenađeno, pa gledam u prodavačicu. :stabre: Vidi on da se ja dvoumim pa da mi olakša kaže: “Ma sve je u redu dečko imam ja porodicu, ženu, decu... Evo neka ti ona kaže, zna me". Ona potvrđuje. Ja pogledam u Bandoleru….složimo se pogledom da krenemo sa njim. Rukujemo se, meštanin se zove Dragiša. Kupujem nekoliko stvarčica i naravno ne dozvoljavam da Dragiša plati pivo po koje je došao u prodavnicu. Krenuli smo! Dragiša ispred nas kolima. Pratimo ga do kraja sela. Svašta mi prolazi kroz glavu, :lud: pa i varijanta da zapalimo ako nam bilo šta bude sumnjivo. Dolazimo do kraja sela, predivna kuća u predivnom dvorištu. Skreće Dragiša u to dvorište, mi za njim. :jee3: Razmišljam kako ćemo razapeti šator na betonu. "Evo parkirajte motor tu ispred garaže" objašnjava nam Dragiša. Nekako ga "potkajlasmo" uz pomoć hoklice. Skidam kacigu a Dragiša me zove gore na prvi sprat kuće. Otključava ulazna vrata i vodi me pravo u spavaću sobu, menja posteljinu. Pokazuje mi gde je šta na spratu i kaže: "Kad se smestite zaključajte se iznutra, ja sada moram nazad u selo jer imam dogovoren sastanak. Vidimo se ujutru".....Ode čovek. Bandolera i ja zanemeli, gledamo se u neverici. :staa::staa: Ona još uvek ne ulazi…pa na kraju ipak se i ona pope na sprat prelepe Dragišine kuće! Potrajalo je "nemljenje" i onda puče smeh iz sveg glasa. :lol: Gledamo po kući da nije neka skrivena kamera. Nije, konačno je nastupilo opuštanje. Prvo na terasu da zapalimo po jednu, zatim raspremanje, umivanje... ma sve po protokolu. Dugo u noć nismo mogli zaspati od silnog smejanja. :lol:

 

DSCF0093.JPG

 

Dan drugi

 

Budimo se. Predivno sunčano jutro. Izlazim na terasu da proverim istinitost svega što nam se prethodne noći izdešavalo. Nije san... motor, dvorište, kuća...Jabukovac. Sve je tu.

 

DSCF0106.JPG

 

Pošto smo se spremili za pokret silazimo sa sprata. Dočekuje nas domaćin Dragiša. Skuvao nam je kafu, pita kako smo spavali i izvinjava nam se što je sinoć morao onako brzo da ode. Imao je posla.

 

DSCF0113.JPG

 

Pijemo kafu, razgovaramo o svemu i svačemu. Saznajemo da mu ćerka živi u Austriji i da je udata za austrijanca koji je vidi koincidencije - bajker. A inače i Dragiša je vozio motore u mladosti. Posle kafice spremili smo stvari, natovarili KLE-a, razmenjujemo telefone sa Dragišom, pozdravljamo se i zahvaljujemo mu se na gostoprimstvu.

 

DSCF0117.JPG

 

DSCF0115.JPG

 

Iz iskustva stečenog tokom prvog dana putavanja, sada konkretan plan više nismo imali. Zaključili smo da je najbolje ne pridržavati se planova, jer svaki plan je podložan promeni zavisno od same situacije na terenu. U glavi smo imali okvirnu rutu. Idemo prema Borskom jezeru, ali da na vreme osiguramo mesto gde ćemo prenoćiti. Bili smo uvereni da smo "kviska" što se prenoćišta tiče maksimalno dobro iskoristili. Krećemo prema Boru. Usput razmišljajući o svemu i svačemu posumnjam da smo zaboravili sa sobom da ponesemo dva dušeka na naduvavanje. Ispred Bora stajemo da proverimo jesam li bio u pravu. Naravno, zaboravili smo!

 

DSCF0124.JPG

 

Stižemo u Bor i kreće nemoguća misija. Kupiti dva dušeka 15.septembra van sezone letovanja. Ma vozi gore, dole, uzduž i popreko...kinezi, sportske prodavnice...ne vredi. Izgubismo u Boru dobrih sat vremena. Na kraju na jedvite jade pronađosmo dva dušeka. U Beogradu smo mogli za cenu ova dva da kupimo pet komada… 1hmm.gif Konačno zadovoljni krećemo put Borskog jezera i ubrzo stižemo na odredište. Kamp radi a kod rampe izlazi "recepcioner" i traži mi ličnu kartu. Objasnio nam je gde da se smestimo i razapnemo šator. Spuštamo se do jezera i najzad rasterećujemo KLE-a.

 

DSCF0131.JPG

 

DSCF0134.JPG

 

Dok smo raspremali stvari upoznali smo se i sa prvim komšijama na jezeru. Treba li da naglašavam – bajkeri iz Niš. Miša i Peđa koji su ovaj put na jezero došli kolima. Spavaju u prikolici kod njihovog prijatelja Pikule iz Bora. I sa njim smo se upoznali. Divni ljudi.

 

Bandolera i ja spremamo se da razapnemo šator prvi put odkad smo ga kupili. U pozadini prolazi Miša.

 

DSCF0135.JPG

 

Ide to nekako, polako ali sigurno...

 

DSCF0138.JPG

 

DSCF0140.JPG

 

DSCF0144.JPG

 

Posle obavljenog posla...

 

DSCF0141.jpg

 

...malo hladovine ne smeta...

 

DSCF0155.jpg

 

Imali smo i našeg privatnog čuvara, koji je bio zadužen za našu bezbednost u kampu!

 

DSCF0130.JPG

 

Pošto se naše šatorovanje odužilo počela su crevca da nam krče. Vreme je već uveliko za sekiricu...

 

DSCF0146.jpg

 

...a pogotovo za kutlaču...

 

DSCF0145.jpg

 

...i naravno kooootlić... posedasmo za sto sa svima koje smo tog prepodneva upoznali.

 

DSCF0148.JPG

 

Kotlić je bio neviđen kao i druženje koje se nastavilo do duboko u noć....

 

DSCF0150.JPG

 

Nastaviće se...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja