Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 7/7/2020 at 10:18 PM, B0JAN said:

Evo ga filter, koji kosta 400 dinara, po dimenzijama isti kao original koji kosta 2500... 

IMG_20200707_215846.thumb.jpg.f825c2c3a496dac396bc9c102a0dce7a.jpg

 

Stigao i lanac, JT 520 x1r, skratio na meru i vidim da je stari izduzen za jednu ipo kariku... E sad na pakovanju pise da je preporucljivo da se spoji onim alatom, da se sabije, a spojnica (oaigurac koji rucno moze da se namesti) samo u kros varijanti... 

Jel vozi neko sa spojnicom? 

Ja bih vozio na spojnicu dok ne odem negde da mi spoje kako treba... 

tako sam ja za svoj kupio filter za 700din pa se cudio sto mi se gusi motor 2 meseca posle sa novim filterom, kupio skuplji i radi kako treba. Da imam love uzeo bih k&n 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Ovo je za probu, ne vozim toliko mnogo pa nece ni da se prlja brzo... Videcemo... 

Svaka skola se placa, neka manje, neka vise... 

Kn ima veci protok cini mi se, treba neko stelovanje sa njim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Pa ti upravo to i radiš, eksperimentišeš, stavljaš na oba tocka neodgovarajuće gume, ako je prethodni vlasnik bio papan nemoj i ti da budeš, budi siguran da ona gomila inžinjera u Japanu bolje zna od vas obojice :D

 

Kao sto rekoh, ovaj motor sam vozio SAMO sa ovom velicinom guma... i znam kako se ponasa. Ne bih da ponovo menjam. Mozda sledeci put. Za sada sam zadovoljan kako se motor ponasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Moj gs nosi standard dimenzije, miselin p.power, agilan je i okretan kao vespa, mislim da od ovog bolje ne moze.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Rax84  Pa sa fabrickim dimenzijama moze samo bolje da se ponasa to je sigurno.
Ja sam imao potpuno istu situaciju kao ti kada sam kupio moju bivsu Hondu CB 500, ona fabricki ima iste dimenzije guma 110-130 kao Suzuki GS 500E , a bivsi vlasnik joj je stavio gume 120-160 i ponasanje motora je bilo katastrofa, znaci progledao sam kad sam mu stavio gume po fabrickim dimenzijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Bio sam kod majstora, sumnja da to sto se cuje da je spaner/klizac, lanac bregaste...
Sta se tu nalazi sve sto spada u "veliki servis"? Koliko bi to moglo da me kosta? P.s. majstor spominje cifru od par stotina evra.
Ja gledao delove sto vidim da mora i nasao sam- dihtung poklopca ventila 2800
Lanac bregaste did 4200
Sta jos ima tu za zamenu (redovnu)?
Jbm li ga, sumnjiva prica.


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Dooobra ruka je tu uracunata..  I opet sumnja, 

Jedino sto ce da bude dobra strana je da ces servis da odradis a da li ce da prestane klaparanje...

  Jel ima neki krsteni majstor za gs? 

Ovde na forumu bi trebalo da se zna za nekoga... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Dooobra ruka...
Novosti: treci dan kako se vozim, nema onog zvuka!
Sta se desilo, veze nemam. Moje neko misljenje da mu mozda ne odgovara ovo ulje, pa da se na paklenim vrucinama manifestuje onaj zvuk- mozda neki ventil, ili nesto drugo... Rece jedan majstor da je to ulje bas za nove masine, da nije za gs. Videcu sledece sta cu da sipam, mozda je do toga. Ne znam.
U svakom slucaju, menjacu onaj gore dihtung poklopca, ventila, pa se nadam da nesto moze da vidi majstor kad otvori odozgo.5252c11b10aa6e2ad9e85a2fae66c538.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Vredi onaj satic za temperaturu umesto cepa... Video sam skoro negde, oko 4000 ga lik prodavao.... Mozda si ga po gradu doveo pred pregrevanje pa je poceo da klapara... Vozi ga nocu... Pa u podne... Uporedi zvuk... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taj motor uz dobro ulje treba da radi 24h u mestu bez pregrevanja.

Nešto tu nije u redu.

 

Ja bih ti preporučio Silkolene Comp4 u gradaciji 15W50. Ako sa tim uljem ne radi kako treba, onda ti je motor neispravan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Danas u 15:00-15:30 po najvecoj guzvi u gradu, sve normalno. Znoj lije od mene. Nema zvuka. Probacu sigurno to ulje.

Sad bih rekao da je mozda neka sitnica, glupost, bila. Ali ne mogu da budem opusten. Kopka me.

Kupicu taj cep, vredi to. A pre mi se desavalo u bilo koje doba kad dostigne r. temperaturu.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E
On 7/24/2020 at 11:54 PM, Juan said:

Danas u 15:00-15:30 po najvecoj guzvi u gradu, sve normalno. Znoj lije od mene. Nema zvuka. Probacu sigurno to ulje.

Sad bih rekao da je mozda neka sitnica, glupost, bila. Ali ne mogu da budem opusten. Kopka me.

Kupicu taj cep, vredi to. A pre mi se desavalo u bilo koje doba kad dostigne r. temperaturu.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Nista gore nego kad se, sto kazu 'samo popravi', pa se jedes sta je bilo, dal ce opet?  Daj boze da je bilo nesto banalno...  Proveri sve sto moze da ima lufta, pisao sam vec oko paljenja sto sam negde procitao...  Na autu oce da zveckaju ventili kad naidje na lose gorivo...  Da je do ventila zveckali bi stalno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Mislim da nije normalno. Prvo, rezervoar nema pokretnih delova da bi pravio vibracije. Drugo, ima gumeni ublazivac na vrhu (da se tako izrazim) preko koga se kaci na ram, a i na donjem delu (tj. na nosacu rezervoara) ima gumene ublazivace. 

Mozda ti samo prenosi vibracije, ako nije dobro stavljen na ram. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Tako je, primera radi- dok sam imao vespu 2t, kad stavim rukavice bilo gde, za 4-5 sekundi padaju dole od vibracija, a na gs-u sve zivo stavljam na rezervoaru, ni da makne...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GSX600F
On 8/2/2020 at 11:02 PM, raps said:

Mislim da nije normalno. Prvo, rezervoar nema pokretnih delova da bi pravio vibracije. Drugo, ima gumeni ublazivac na vrhu (da se tako izrazim) preko koga se kaci na ram, a i na donjem delu (tj. na nosacu rezervoara) ima gumene ublazivace. 

Mozda ti samo prenosi vibracije, ako nije dobro stavljen na ram. 

Nemam taj gumeni ublazivac na vrhu ,da li je moguce da je do toga? Ima li slika kako to izgleda da nabavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GSX600F

Juce sam isao na voznju i zadesio se na veoma losem putu ne asfaltiranom jednom recju katastrofa put, morao sam tako da predjem nekih 20km, posle toga sam se vratio na put ali mi je motor imao dosta veece vibracije i na vecem gasu a to ranije nije bilo, sta bi to moglo da bude u pitanju ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Pozdrav, imam GS500E 2002. godiste i imam problem sa sajlom obrtaja. Rupa na agregatu u koju bi se trebala sajla uvrnuti je zacepljena, ne izgleda kao da je predhodni navoj pukao pa ostao unutra vec kao da je rupa zalemljena. Sta raditi?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N
On 24.7.2020. at 23:54, Juan je napisao:

Danas u 15:00-15:30 po najvecoj guzvi u gradu, sve normalno. Znoj lije od mene. Nema zvuka. Probacu sigurno to ulje.

Sad bih rekao da je mozda neka sitnica, glupost, bila. Ali ne mogu da budem opusten. Kopka me.

Kupicu taj cep, vredi to. A pre mi se desavalo u bilo koje doba kad dostigne r. temperaturu.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Rekao bih da ti spaner lanca bregaste "baguje". Kad se opet desi uzmi cučni pored njega pa davaj gas vidi jel odprilike na dekli se čuje zvuk.

Ako jeste moraces da staviš manuelni spaner, mislim da nije više od 1500din + ruka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Cim niko nista ne pise znaci da se grmi bez problema... 

Evo ja danas napravio turu Svilajnac- Banja Koviljaca-Svilajnac, nekih 530km u oba pravca... Motor radio bez greske, autoput 100-110kmh na nekih 5-5ipo hiljade obrtaja, lagano da se ne muci ni on a ni da mene bije vetar previse... Van autoputa gde je moglo przilo se malo, negde se i vozilo lagano (zona skole, semafori, radovi na par mesta...)

Napunio ga kad sam posao, ne bas skroz do cepa da ne preliva, u povratku na nekih 350km rekoh ajde da dolijem. Sipao covek do vrha, znaci malo vise nego sto je bilo prvi put, al ajde 300-400ml nebitno,ukupno 11,5 litra...  Delim 11,5 sa 3,5 i eto ti prosek 3,2litra na 100km...  Dal je moguce? Da nije bilo radova i da nisam ponegde przio i preticao, penzionerski da sam vozio skroz to bi 3l trosilo...  Na karburatorima su i dalje blokade... 

IMG_20200919_184812.thumb.jpg.698d441ea3d10c0b87505c17c2ceb1e6.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja