Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

lep zvuk, moja proizvodi visok zvuk zvog ducati izduva, ali i sa ovim bih se zadovoljio :)

mirna je do 5k a posle djavolak :dobar:

sutra chu (ako se setim-zaboravne prirode) da je provozam da se ugreje pa da nerviram komshije za jedan snimak :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Bilo je malo modifikacija... :zvizduk:

 

http://www.youtube.c...h?v=-16U5N46Fe0

 

kakve su modifikacije u pitanju ? 1zvizduk.gif1jee1.gif da nije mozda sirenje krajnje izduvne rupe ? na mom ER-5 je identican izduv,zvuk mi ne smeta ali se uvek javlja ono "ne cuju me" kad sam blizu a trebalo bi iz bezbednosnih razloga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Moze to i dosta bolje, na tom snimku se nije zavrteo kako treba... Snimaj i ti Charlie pa da cujemo :takoje:

Sto se tice modifikacija, otvoren je ceo auspuh. Unutra je pun prigusivaca... Prvi nisam dirao a drugi sam izbacio i izduvnu cev sam stavio veceg promera. A na prvom prigusivacu je dodata jos jedna protocna cev, zbog veceg protoka. Da je jos veci promer ove krajnje- izduvne cevi bio bi jos jaci zvuk, ali i ovo mi je sasvim pristojno, uglavnom dosta bolje nego fabricki kada je bio. Cak i malo bolje ide u visim obrtajima, nije da mi se pricinjava zbog jaceg zvuka vec stvarno ide bolje. Gusi ga fabricki auspuh... Ako je potrebno okacicu i slike unutrasnjosti aupuha, moze koristiti nekom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Evo kako izgleda unutrasnjost... post-10285-0-95096200-1312882036_thumb.jpg post-10285-0-61201900-1312882082_thumb.jpg post-10285-0-94784000-1312882094_thumb.jpg

 

Onda je bilo seckanja i izbacen drugi prigusivac, tako da su ustale samo cevke od prvog. post-10285-0-09228500-1312882107_thumb.jpg

 

Dodata jos jedna cev radi boljeg protoka gasova... post-10285-0-72730800-1312882119_thumb.jpg

 

I zadnji kraj auspuha... izbacena cev, razbusena rupa na strugu zavecu koja se vidi na slici i posla je sve to trebalo uvariti... post-10285-0-39604300-1312882133_thumb.jpg

 

Inace konstrukcija auspuha je odradjena tako sto se sastoji iz 3 komore. Gasovi iz prve prolaze u trecu komoru, koja se nalazi na kraju aupuha. Iz te trece prolaze u drugu koja se nalazi na sredini i onda izlaze kroz izduvnu cev napolje... Ja sam izbacio trecu komoru, sto znaci da gasovi iz prve komore ulaze u spojenu drugu i trecu i onda odatle izlaze napolje kroz cev veceg precnika od fabricke...U zavisnosti od duzine i precnika te cevi razlikovace se i dubina i jacina zvuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

fino odradjen posao a i nisam uspeo na snimku da vidim gde je auspuh otvaran tj varen,sve je majstorski odradjeno 0takoje.gif interesuje me da li je to tvojih ruku delo ili je ipak radio neki majstor sto se vise razume? valjda ta investicija nije skupa 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Moja zamisao i uglavnom moj rad. Nemam aparat za varenje i strug pa jedino to nisam ja odradio... Auspuh sam otvorio i na licu mesta sam isprobavao kako bih dobio zeljeni zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Naravno, sve zavisi kakva je krivina...

Generalno GS je lagan motor i mozes se lepo obarati, tj lako se kontrolise.

Npr. ima jedna krivina na putu do moje kuce gde ljudi kolima idu oko 70kmh. Ja motorom picim 100-ku bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

ja sam ga obarao fino. recimo tu negde oko 45°. probaj sam, neces drugacije moci da saznas. nadji fine krivine, pa malo po malo. sto kaze gilespie-lako se obara, upravljiv je, neces imati mnogo muke da saznas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Dečki, evo vam jedan dobar sajt o vašim motorima:

 

http://gstwin.com

 

Šta se od servisiranja i kada radi (meni sa leve strane):

http://gstwin.com/maintenance_info.htm

 

Uputstva za servisiranje:

http://gstwin.com/how_to_pages.htm

 

Modifikacije:

http://gstwin.com/gs_mods.htm

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

@ Charlie Pregazio taj tvoj lepih km. Dobar zvuk :takoje:

 

 

 

Hvala, hvala...

Nego koliko moze sa gs-om da se zaleze u krivinama?

 

Zalezes otprilike dok ne padnes...

Ako imas glup odgovor, bolje da cutis...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

@ Charlie

 

Vidim da si ti covek sa iskustvom sa GS-om... Kako ti se cini?

Da li si imao neka ozbiljnija ulaganja?

 

Ja sam do sad ubio nekih 6000 km sa mojom makinom i za sad je sve super. Samo zamena ulja i filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ulaganja su ova.

pazi ovo shto sam radio je neki malo jachi servis ali che kad tad dochi na red, lanac bregastih se menja na 35000 ali mozhe i na 50000. ventili se shteluju izmedju 6000 i 10000.

ja sam obrnuo krugich od 2000km bez ikakvih problema, pre puta promenio ulje i filter i cepaj ;)

mashina je izdrzhljiva i jednostavna tako da samo redovno menjanje ulja i gas...

evo moj sinoch 89000km i ide i dalje ko blentav, samo shto su moji apetiti porasli pa sad gledam da li da prelazim na neshto veche...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Taj fazon...

Slicne price sam cuo i pre nego sto sam pazario ovaj motor. Odrzavanje minimalno i veoma zahvalna masine.

Jedini razlog prodaje je prelazak na nesto vece.

Ja se na vece masine jos ne odlucujem, a jedan od razloga je taj sto neco onim dripcima da placam onolku regiistraciju!

Ipak, motorici do 500 ccm su i dalje povoljniji nego njihova veca braca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

imaju ovi motori boljke ali to su sve sitnice... za grad i neshto malo dalje GS je ok, ali ja planiram malchice vechu turu tako da mislim da che GS biti mali motor za tako neshto. mada opet ko zna mozhda i odustanem od veche kubikazhe.

mislio sam zzr 500 (mala rega a ima 70+konja) ali shta znam. na kraju chu da upakujem neshto od 600ccm u ram od GSa ko ona psiha sa gstwins :staa2:

koga interesuje o chemu pricham evo link , drugi po redu je najbolje odradio posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja