Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

E ovako....
Danas sam kupio dve nove svecice, nesto sam cudno primetio, naime upalio je na prvi stisak dugmeta, ali problem je u tome sto sam izvalio da leva svecica(bobina ili sta vec) nakad baci varnicu dva tri puta tacno u taktu verglanja a veoma cesto preskoci tj nekad prodje pola sekunde a nekad i sekund i vise do sledece varnice.
Meni to smrdi da Cdi baguje, ne znam sta vi mislite.
Ili da probam sa drugom bobinom, to mi sad pade na pamet.
Da ne treba mozda da se podesava onaj redosled paljenja negde ili to regulise cdi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Skini uputsvo za GS500 sa neta,i nađi eksplodiranu šemu kako to sve treba da stoji....videće se sve vrlo jasno.

 

A taj manual će ti biti koristan još milion puta....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Ima li neka dobra dusa iz beograda raspolozen da svrati do konjarnika da mi pozajmi svoj CDI da probam da li me on zeza da znam da li da kupujem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Nego ima li neko da mi pomogne oko tog cdi-a?
Kako se zove deo preko puta cdi-a slicno izgleda sa leve strane motora ispod sedista?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Pre jedno 2 nedelje odem do majstora Bokilica da mi pogleda neko malo cudno desavanje u zadnjem tocku. Zadnji lancanik kao da je malo setao, vrlo malo ali reko da resim to i da vidimo o cemu se radi. Boki rasturio zadnji tocak i dodjemo do zakljucka da su mi silent blokovi losi i da bi trebalo da se zamene, glava zadnjeg tocka nije nalegala na njih savrseno pa je malo bacao zadnji lancanik. Ok, dodjem kuci, googlam i narucim glanc nove blokove, 5 komada. Pitam kada stizu otprilike, za 2 nedelje. Dobro. Prosle 2 nedelje, nista mi ne javljaju, ne zovu... Ajd da ja nazovem i vidim sta se desava. Danas zovem firmu da proverim da li su stigli blokovi i kad bi trebalo da posalju do mene da resim to i da vozim ko covek. Lik proverava narudzbinu i kaze da je ostalo u Nemackoj >:( Kaze nije prvi put da su nemci zajebali nesto, prosli put ostao i neki rezervoar u vrednosti od 500e i nesto u vezi struje... Znaci, nije stiglo na kamion i sad treba da cekam jos 2 nedelje do sledece ture :grr: Covek mi se izvinjavao ali ok, kapiram nije njegova greska. Samo sam hteo da podelim moju frustraciju i maler sa vama. Od svih narucenih delova... gde bas moji silent blokovi da ne budu na kamionu... :( Da je dzak pun p..... ja bi se uvatio za k.... :grr: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
34 minutes ago, Alex DeLarge said:

Ma trebaće ti par trenutaka i opet OK.  Stižu.

Stizu, ali sam ja pre par meseci kupio motor i zeljan sam voznje :) A ovako samo cekam i polako gubim razum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
10 minutes ago, Alex DeLarge said:

Dakle, posle pretrage po netu vodi NEzavrtanje čepa pri merenju na tri mesta;

 

http://gstwins.com/gsboard/index.php?topic=22993.0

The most accurate method to check your oil on the GS500 is to:

1. Put the bike the center stand (or keep it completely upright somehow) on level ground.
2. Warm the bike for a few minutes and then let the bike sit with the engine off for a few minutes.
3. Pull the oil dipstick out, wipe it off, and then put it back into the filler hole but do not screw it in.
4. Pull it out and check the reading. If it is below the "L" mark, you need to add some oil. If it is in the crosshatches, you should monitor your oil closely but you do not necesarily have to add oil at this time.

Ja samo obrnuo 2-3 kruga kada sam proveravao ulje kod mene na motoru, cisto da se zagreje malo. I isto ovako sam proverio ulje, izvadio stapic, obrisao i posle bez zavrtanja proverio nivo ulja. Naravno, motor je bio na centralnoj stenderu, uspravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
4 minutes ago, Alex DeLarge said:

E? Pa što ne voziš tako?

Malo vrda ali znaš šta je, neće nikuda.

Cimam se da ne sjebem nesto, otkud znam... Mada mi svi kazu da ne moze nista da se desi. Moracu malo da se provozam, cisto da smirim zivce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Ljudi kacige na glave, jos jedan pametnjakovic na beverliju bez kacige oboren u ustanickoj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Pazi sad ovako, resio sam struju, ne znam sta je falilo ali sam sve redom cistio i sad je varnica na obe konstantna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Ali sad me ovo buni....obe svecice. Kapiram losa smesa ali majstor mi je vec odvrnuo vazduha dosta, filter menjan, karbovi cisceni i sinhronizovani...a on se davi na nizim obrtajima, u prvoj krecem sa 3000-4000 da se ne udavi i onda probije i leti...
Ima li neko neku ideju ili predlog ???daeb201cad22f20548b8720e73817f7d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nisam nesto strucan za mehaniku i tako te stvari ali sto se tice majstora mogu da ti preporucim majstora Bokilica iz Nove Pazove. Odlican majstor i doktor za karbove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja