Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

pa znam da vracaju zato i pitam da na tu km koju stave dodam jos koji km pa da dodjem na neko stanje ...u sustini ja i ne prelazim bas mnogo motorom tako da mislim da ce mi i ovi sa 50-ak hiljada biti dobri ...0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Kupi motor koji je ocuvan lepo i kome je dobra masina, a koje je godiste i kilometraza, to zanemari... Moj ima 50 000 i radi kao sat, na 5 000 km potrosi 100 ml ulja... Garantujem da ce sa noramlnom voznjom i pristojnim odrzavanjem, preci jos toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Ja otprilike racunam da se godisnje predje izmedju 6 i 10000 na motoru pa pomnozim sa godinama i to je otprilike ta kilometraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Moze li neko da mi uslika i okaci sliku svoje rucice prednje kocnice. Naime moram da menjam moju, ali kad mi je stigla nova po katalogu ispalo je da kod mene nije bila takva. Gledam na netu, i vise mi lici ova nova na original za GS, al bi ipak bilo bolje kad bi video slike nekog od kolega ko vozi ovu masinu 2001-03 (al ako nema mogu i slike ostalih godista). Evo je slika moje i one koju sam dobio, pa ako ko prepozna jel ova moja za GSa ili sa nekog drugog modela bio bi mu zahvalan ako me uputi na model.

post-13193-0-02783700-1299623367_thumb.jpg

Takodje i ova nova dolazi u preispitivanje, pa ako ko misli da nije od GSa nek kaze. Druga slika je sa neta.

post-13193-0-33532500-1299623379_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

danas sam probao jednog gs-a ,stvarno je ocuvan i ima drugi volan 92 je god ,dobro ide ali kad dajem gas u voznji cuje sa desne strane kao da nesto malko lupka,vribrira, on kaze da lanac nije ni spaner jer je menjao prosle godine nego da je to onaj deo na motoru sto je na njega prikacena sajla obrtomera, pa je ona labava i zbog toga se cuje malo,kaze kad se okrece na odredjenom obrtaju cuje se....da li ima neko taj slucaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Zvuci blesavo, al meni se jesenas culo neko zveckanje, ma poludeo sam dok mi nisu rekli da operem i podmazem lanac. I stvarno od tad da kucnem u drvo... Blesavo, al pesak, prasina ili sta god je cinilo da se cuju neke cudne vibracije, i to nije moglo da se odredi s koje je strane, levo ili desno. Pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

danas sam probao jednog gs-a ,stvarno je ocuvan i ima drugi volan 92 je god ,dobro ide ali kad dajem gas u voznji cuje sa desne strane kao da nesto malko lupka,vribrira, on kaze da lanac nije ni spaner jer je menjao prosle godine nego da je to onaj deo na motoru sto je na njega prikacena sajla obrtomera, pa je ona labava i zbog toga se cuje malo,kaze kad se okrece na odredjenom obrtaju cuje se....da li ima neko taj slucaj?

Sajla za obrtaje je pokretana preko puža na bregastoj, vidi se gdje ulazi u glavu, s prednje desne strane. Jel tu zvecka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

pa ja u voznji ne mogu da ocenim da li je sa prednje,cujem da je sa desne,znam gde sajla ulazi u glavi ali nisam siguran da li se to cuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Samo zategni rukom koliko mozes onaj sraf sto steze sajlu za glavu motora.

Mada, tesko je oceniti u voznji gde se i sta se cuje, pogotovo ako je nesto sitno, nego probaj ti u mestu na leru, dodaji mu bas polako gas, a neko neg se potrudi da uoci mesto gde se cuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

u sustini motor je prodat,ja sam gledao odavno jos da ga kupim pa sam imao dilemu zbog toga,a inace i da znam za sledecu put kad budem gledao nesto drugo....to zveckanje se culo samo kad je u brzini pri odredjenim obrtajima,na leru se nista ne cuje ,probao vise puta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav GS-ovci!

Pazario sam ovaj motor prosle godine (jbg, nisam presao puno km) i za sada imam samo reci hvale!

U pitanju je GS500E, '98 god i trenutno na satu ima oko 32500 km. Recimo da sam ja napravio te 2500 km...

Ko god da je rekao da je ovo odlican motor za pocetnike, bio je u pravu...

Dobra kupovna cena i mala potrosnja su mu odlike.

Uskoro mi dolazi i servis, pa cu proveriti i tu pricu...

 

Da li neko zna gde se mogu povoljno naci delovi za ovaj motor (mislim na teritoriji BG-a i Panceva)? Sta bi trebalo izmenjati prilikom servisa?

Trebalo bi da zamenim ulje i trenutno je u masini Motul 5100 15w50. Nesto se kanim da sipam Ipone 10.4 (10w40)...

Ima li neko iskustva sa ovim uljem, u ovoj ili nekoj drugoj masini?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

menjas ulje na 6 000 a filter na 12 000....ja uzimam sutra na promociji imas http://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/tehnicki_delovi/ulje_i_sprejevi/ipone/PROMO%2010.4%204L+!l%20GRATIS kod mene u kg-u covek koji vozi trke je diler ,sto znaci da je ipak to prevereno,,,,

 

na ovom linku imas svasta nesto za motor,nalazi se kod drugog kruznog toka beogradske arene kad ides iz pravca beograda ka novom beogradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Extra!

Bio sam vec kod njih ranije, ali sam tada pazario nesto od opreme.

 

Vise me je interesovalo neko iskustvo sto se ovih ulja tice, posto sam cuo samo lepe stvari.

Isto tako, prvi put radim servis na motoru pa mi je trebao savet na sta da obratim paznju...

 

Citao sam ne nekom od prethodnih postova da se problem mekane prednje viljuske resava guscim uljem.

Da li znas koje ulje je u pitanju i koliko toga je potrebno?

 

Muchas gracias!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

sto se tice ulja i ja sam cuo reci hvale dok npr za motul u zadnje vreme ima dosta njih koji su pricali da ima nekih fals serija i da po nekim radnjama cak ima i neko koje navodno nije original,to je ono sto sam citao po forumima....

 

gs generelano ima mekanu viljusku i neznu,kad se kupuje motor obicno je to jedna od bitnih stavki koja se gleda,e sad ako si ti bas voljan da utegnes viljusku raspitaj se iskreno ja ne znam ni koje ulje je pozeljno ni koliko se sipa...jel ti smeta mekana viljuska ili jednostavno hoces da sredis?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Za Motul sam isto i ja procitao svasta po forumima. Trenutno i jeste u masini motul 5100 15w50 i nisam nesto zadovoljan. Nakon predjenih 2500 km (sa moje strane), kvacilo je postalo tvrdje i masina je nekako bucnija. Imam osecaj kao da nesto zvrci unutra...

Dobar drug je ranije radio u KDM-u i jos pre par godina mi je spominjao Ipone i kako imaju odlican program. Cak su sipali njihova ulja u sluzbeni auto i nisu imali nikakvih problema.

Definitivno sam resio i ja da ga probam! Nakon zamene cu javiti rezultat...

 

Na mekanu viljusku sam manje-vise navikao, ali me u pojedinim trenucima ozbiljno nervira :-(

Velih, ako je moguce to malo poboljsati, sto da ne!

 

Uspeo sam da nadjem na netu kompletan service manual za GS-a, ali je za godista od 89 do 97.

Jbg, moj je 98 god pa ne znam da li ima neke razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovo nije normalno, kod Radulovića set guma košta 26868 dinara, a u Nemačkoj 159,74€.

 

http://www.radulovic-group.com/bridgestone/pneumatici/detalji.php?tId=91&CatId=1&GrId=5&UnGrId=4∂=dim

 

https://www.mopedreifen.de/

 

Ima li negde kod nas povoljnije da se kupe nove gume za GS-a? Ne mora Bridgesone, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ovo nije normalno, kod Radulovića set guma košta 26868 dinara, a u Nemačkoj 159,74€.

 

http://www.radulovic-group.com/bridgestone/pneumatici/detalji.php?tId=91&CatId=1&GrId=5&UnGrId=4∂=dim

 

https://www.mopedreifen.de/

 

Ima li negde kod nas povoljnije da se kupe nove gume za GS-a? Ne mora Bridgesone, naravno.

 

michelin pilot power 18500 ryimotors gratis montazha i balans

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Vidim nema posebna tema na temu Suzuki GS 500 u kojoj bi ponosni vlasnici (sadasnji, bivsi i buduci) mogli da prodiskutuju o ovom motoru, razmene iskustva, savete, nedoumice... i sve sto vam pada na pamet. Moze i predstavljanje naseh GS-ova, ma sve sto vam padne na pamet...

 

Pada mi na pamet svasta :) Vozim ga tek oko 1000km gs500f i imam jedan ozbiljan problem o kome sam vec pisala

u dve druge teme ali nije naodmet da pitam i ovde ,uradicu samo copy/paste :

 

ovo je tek treci motor koji sam vozila - imam veliki problem sa volanom koji je za mene presirok,

na kawasakiju 500 i fazeru 600 kada sedenem, malo se pogrbim napred,podlaktice su mi paralelne sa telom i sve je ok.ovde moram rasiriti ruke pa rucke hvatam pod uglom, tako da mi se lomi zgob na spolja i posle 15min voznje

pocne da mi trne vrat i zglobovi sake i uglavnom mi utrnu i prsti na ruci jer je sve pod nekim nenormalnim uglom,

tesko mi je povlaciti kvacilo, davati gas...znaci, extra neudobno

 

necu ga menjati jer mi inace sve ostalo odgovara, dopada mi se sam motor ali ovo moram resiti pa me zanima sta mislite, da li mogu staviti neki polovni volan na njega koji je uzi, da li je neko to vec radio,ne znam kako to narusava balans svega ostaloga - sta mi preporucujete, kako i gde to da resim ?

 

pokusala sam sve ostalo, od pomeranja volana napred i nazad u nekoliko polozaja, priblizavanja rucke za kvacilo,

promene nagiba tela u voznji, nista ne pomaze jer je hvat presirok za mene i to je to

 

znaci, pitanje, ima li ko iskustva,da li je tesko/pametno staviti uzi volan,sta da nabavim i sl.

bilo kakav savet, osim onog - kupi hondu je dobro dosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

zaboravih jos jedno konkretno pitanje - na motoru nema oznake za temperaturu pa sam nasla

u louisu zgodni dodatak, merac temperature ulja koji se montira umesto cepa za ulje, imaju

mnogo oznaka u ponudi ali ne i konkretno za ovaj model gs500f

 

cena je oko 20 evra, nije ni mnogo ali nije ni malo ako ne odgovara pa da pitam zna li neko koje

su razlike u modelima, ovo je 2004 godiste, uvezen iz USA,na njemu pise Made in Spain

U ponudi za Suzukija imaju 2 vrste za 500 kubika 1 jedan za 550 :

 

1.

 

SUZUKI GS 500 E (WVBK)

SUZUKI GS 500 E/EU (GM51B-96)

SUZUKI GS 500 E/EU (GM51B)

 

2.

SUZUKI DR 500 S (DR500)

SUZUKI GS 550 KATANA (GS550M)

 

3.

SUZUKI GSX 550EF/ES/EU (GN71D)

 

Pretpostavljam da mi treba ovaj prvi model ali cu radije da proverim ovde, za svaki slucaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Prvi, čep za ulje je isti na modelu iz 89 i iz 2004

 

Za korman sam već odgovorio, samo da dodam da uopšte nije teško, a koliko je pametno zavisi od toga šta ćeš da staviš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Meni je na Hornetu koroman skracivan (secen je sa obe strane po malo), takav je bio kad sam kupio motor, ali mi se mnogo svidja kakav je polozaj i pod kojim uglom su mi ruke, tako da mozda mozes i to da probas da uradis, jer ti je to najjeftinije resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav cmmon,

 

Kada trazim delove za GS-a uvek gledam da li je naznacen pocetak broja sasije.

Moj je, npr. GM51B

To je GS500E '98 god...

Mene jedino na ovom motoru nervira mekana vila.

Da li neko zna koje ulje da spiam kako bi vila bila malo tvrdja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja