Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Daleko od toga da nema guma i tim dimenzijama.

 

Isključivo se treba držati fabričkih dimenzija. Veća guma zahteva jače vešanje, teže je agregatu da je kotrlja i generalno veća guma sporije ulazi-izlazi iz nagiba. Kada se stavlja veća guma koja nije predviđena za felnu, to je tek katastrofa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Je l stavljao neko ovaj automat sa zvukom, gde se nalazi on?
Hteo bih da mu nabacim neke led zmigare (a fabricke da ostavim za tehnicko) pa ajde i ovo kad vec uzimam.94a798dbbde79e2e051416c96fae7762.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Suzuki gs 500 E

Pozdrav svima, ima li neko na prodaju nosač kofera ili dimenzije istog kako bih se malo igrali i napravili ga. Tražio sam na net-u ali bez uspeha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Gledao na oglasima gs-a sto je uzeo Juan, i na kraju uzmem u Kg-u, stajao malo duze ali je u dobrom stanju... Trenutno radim servis, stavio novu gumu i to... U karburatorima nadjem sve i svasta... Vlasnik mi rece da mu je blokirao zadnji tocak kad je neki lik probao motor, umalo da padne covek... Rasturio klesta, unutra prljavstina, na klipicima isto... Zato i blokira... Tecnost boje malo slabije kafe rodjaci... E sad ocisticu klipice pa gledam gde da nabavim gumice, ako ima negde pomagajte... 

IMG_20200608_211118.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125
Gledao na oglasima gs-a sto je uzeo Juan, i na kraju uzmem u Kg-u, stajao malo duze ali je u dobrom stanju... Trenutno radim servis, stavio novu gumu i to... U karburatorima nadjem sve i svasta... Vlasnik mi rece da mu je blokirao zadnji tocak kad je neki lik probao motor, umalo da padne covek... Rasturio klesta, unutra prljavstina, na klipicima isto... Zato i blokira... Tecnost boje malo slabije kafe rodjaci... E sad ocisticu klipice pa gledam gde da nabavim gumice, ako ima negde pomagajte... 
IMG_20200608_211118.thumb.jpg.9b93a3589d45081987c36a4391589adf.jpg
U zdravlje da se vozis!
Kako mu dobro cuce bele felne!
Ja ga ne gasim, da kucnem u drvo, prezadovoljan sam. Motor za sve- od prodavnice pa do neke duze ture. Potrosnja po gradu oko 4.5.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Hvala kolega...  Po meni pravi motorcic za uzivanje, nije 'besan' , nije skup(delovi, potrosnja, registracija...) ... Samo sto je malo duze stajao pa je zapusten... Ostavio sam zadnja klesta na remont posto ne mogu zbog posla da se jurim sa kuririma... Zezam se sa karburatorima trenutno... Ocistio ih... Od 3 hiljade obrtaja pa na gore prima gas ekstra (ne u voznji nego ovako na nozicama) a sa lera kad dam gas malo se zagusi prvo... Igle su bile na drugom zarezu od skroz podignutih, stavio sam ih na sredinu i ima poboljsanja... Razmisljam da ih spustim za jos jedan zarez... I tako da smanjim previse goriva na glavnoj dizni kad se da gas...  Ako se neko zezao sa time i ima iskustva saveti su dobrodosli... 

I jos jedna stvar, u poklopcima karburatora su kao distanceri koji nedaju siberima da idu skroz gore, do pola stignu... To mu dodje blokada neka? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Na koliko kw se vodi? Moguce da je blokada.

Da li neko zna gde se nalazi automat zmigavaca?

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

8b7a8a29466996ec31d51042a17c922e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

25kw...  Ispod desne plastike na repu imas, cini mi se i automat, tu ti je regler i neke jos zajebancije... 

Poskidao sam sa neta dosta uputstva za servisiranje, budzenje zadnjeg amortizera sa R6-ice,problemi sa karburatorima i njihovo resavanje i tako to.. Ako nemas a zanima te ti javi u poruci pa cu veceras da ti posaljem gde, sta, kako...   Napisao bih ovde da vide svi ali ne znam da li moze da se reklamira sa drugih sajtova... Skoro sve je u pdf-u...  Sad videh da moze pdf da se ubacuje... Posto sam poskidao to na laptopu, kad uhvatim vremena okacicu i ovde... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Iscitao sam dobar deo ove teme... Mng ima jbg... Imam blokade na karburatorima (nmg da verujem za 28 god star motor) , a i po postovima u temi kaze trebaju da budu glavne dizne 120, a meni su cini mi se 135... Da nije do toga da mi se gusi na dodavanje gasa sa lera? ...  Jedino da vidim da ako ne zamenim dizne, da spustim jos igle, na kraju i skinem blokade za jos vazduha na skroz podignut siber...??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Pisem opet ja ali mislim da ce ovo da znaci nekome... Filter vazduha sa postarinom ispod 20e nema, provalio sam, koliko mi je covek preneo dimenzije da je skoro 100% isti filter za kineski skuter 125 kubika... I kosta 400 dinara rodjaci!  Narucicu jedan i ako pase na suzanu, izbacicu ovde sliku oba filtera kako izgledaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja se nebi zezao s filterom za ulje, to je vrlo bitna stavka, moze da izgleda identicno, a da mu nije ista propusna moc itd... a i nije sto dukata, nemoj zbog 1500 din ustede da napravis sebi problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Evo nase Suzane, nosaci, kofer, vizir, rucice...

Seba je pravio rol barove i nosace.
Kolega je gore pitao za nosace...

0670AAD2-A9C2-4C5F-A0E9-58E98509095E.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E
2 hours ago, Biker-Boy said:

Ja se nebi zezao s filterom za ulje, to je vrlo bitna stavka, moze da izgleda identicno, a da mu nije ista propusna moc itd... a i nije sto dukata, nemoj zbog 1500 din ustede da napravis sebi problem...

Za vazduh je filter... Racunam posto stavljaju sve i svasta, kn kopije i to... A ovaj bi trebao da upadne u kuciste sraf na sraf...  

Nego... Citam temu  jos malo pa kompletnu... Nikako da skapiram koje glavne dizne treba da su uz blokade na siberima...  Zbog, kao sto sam vec pricao gusenja kad dam gas iz lera...  Kad se zagreje motor to je sve manje i manje, ali ne bih da ga mnogo drzim u mestu da radi. Bas pocne da se oseca vrelina... Sledece nedelje ce da padne registracija pa cu da vidim, posle neke voznjice kako ce da se ponasa... Inace dizne su 135, igle na pola, bile podignute za jedno mesto vise, od kako sam ih spustio na pola cini mi se da je situacija bolja, razmisljam da spustim jos za jedno mesto... 

Kad lagano dodajem gas dize obrtaje, posle 3 hiljade sve super, moz da ga zezas po gasu samo reze, ali kad naglo dam sa lera gusi se malo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ne znam koliko se krece stelovanje, vakumiranje i sredjivanje karburatora, ali bolje da platis majstoru i miran si...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Dzabe sam istripovao, provozao malo kroz ulicu malopre i kad sam se vratio prima gas dobro... Nego nisam hteo, ko i svako u pocetku verovatno, da ga drzim da radi u mestu malo vise... Ali kad sam procitao ovde u temi da je covek vozio u sred leta kreni-stani 45 minuta, ovih 5-10 minuta su mi smesni... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

I tako ja odlucim da ce mi ovo biti sledeci motor (posle duuuuuge pauze), naravno prvo naci novi posao i skupiti novac (hvala korona :maloljut:) i naravno kad sam vec tu, procitao 72 strane teme u cugu, zapisao sve sto me interesuje i sada mogu mirno u krevet da se zena ne probudi i primeti da sam puk'o jer ne zaklapam o motoru vec neko vreme. Hvala svima na pregrstu informacija, definitivno ce biti korisno kada dodje vreme. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

I ja sam zagrmeo juce i danas po malo... 20ak prvih kilometra smo napravili... Motor radi odlicno, samo sam iz citanja ove teme dobio ideju da proverim nivo goriva u karburatorima, ima razlike pa cu to da dovedem u red... Iako radi super, i svecica je boje bele kafe, na jednoj strani je nivo oko 1-2mm iznad nivoa lonceta... A preporuka je ravno ili 2mm ispod... Ne znam da li da cackam kad vec ne daje znake da preliva... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha XJ6F

Pozdrav društvo,

Od skoro sam i ja vlasnik jednog GS-a iz 2004, naked verzija.

Primetio sam da kada u leru zavrnem gas na 2000 obrtaja, čuje se neko čvakanje u, rekao  bih, kvačilu ali nisam 100% siguran (po zvuku mi je slično kao zvuk promene brzine)

Ima li neko ideju šta bi moglo biti i da li je opasno? Snimak se može poslušati ovde (čuje se od 0:05 i na dalje):

https://sndup.net/7b5z/kvacilo-audio.m4a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E
1 hour ago, FunkeDžon said:

Pozdrav društvo,

Od skoro sam i ja vlasnik jednog GS-a iz 2004, naked verzija.

Primetio sam da kada u leru zavrnem gas na 2000 obrtaja, čuje se neko čvakanje u, rekao  bih, kvačilu ali nisam 100% siguran (po zvuku mi je slično kao zvuk promene brzine)

Ima li neko ideju šta bi moglo biti i da li je opasno? Snimak se može poslušati ovde (čuje se od 0:05 i na dalje):

https://sndup.net/7b5z/kvacilo-audio.m4a

Ne moze da se oceni bas preko zvuka... Ni ja nemam pojma, imam GS-a dvadesetak dana tek... Probaj da ga drzis na 2000 obrtaja sa pustenim, i sa pritisnutim kvacilom... Ako menja zvuk onda ima neke veze sa njim.... Mozda zvecka lanac, spaner zeza... 

Dok ne naucis i udjes u semu oko motora neka neko strucniji pogleda i odradi, a ti brale kradi zanat... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ovde ne cujem nista neobicno, ali mislim da je ok. Slusao sam 5-6, mislim da svi isto rade, da li se cuju ventili ili nesto drugo..Rekao bih da je ok

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Treba da menjam lanac... Gledam po netu, ne znam tacne oznake, korak i to... Samo sam nasao oznaku za DID 520... Moj lanac je dug 110 linkova... Posto ne prelazim neku veliku kilometrazu i nisam trenutno finansijski jak, a ne bih da vozim na stari lanac trazio sam nesto u nizem budzetu... 520nz i 520dz2... Prvi je bez gumica 5500,a drugi zlatno crni motocross 6200-300...  Zadnji lancanik mi izgleda super, prednji cu da proverim... Dajte savete, znam da je skuplje bolje i sve to, zanima me da li sa ovim oznakama lanci pasu da ne narucim pogresno...  Znaci treba mi lanac koji ce da posluzi za vikend voznjice i to, skuterom idem na posao svaki dan... 

Stari je kad rotiram tocak cas zategnutiji pa opusteniji, zato bih da ga zamenim da ne napravi neko sranje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja