Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

20180915-101640.jpg

Malo izdrzljivo magare koje ako se odrzava redovno nikad nece izdati,ja sam uvek sipao motul 10/40 5100 u njega,zao mi sto ga prodade trebao sam ga ostaviti za decu jer je bio stvarno poseban primerak koji sam sredio za sebe.Za 50000km crkao mi je regler i menjao sam rolne na frajlaufu i to je sve od kvarova.Gledaj da ti akumulator bude uvek napunjen jer ako je aku slab strada frajlauf.Uzivaj:takoje:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Je l' stavljao neko led sijalicu u far?
Kakva su iskustva, na sta obratiti paznju?
I da li ide obicna led H4 sijalica, kao za auto?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E
Pre 5 sati, Juan je napisao:

Je l' stavljao neko led sijalicu u far?
Kakva su iskustva, na sta obratiti paznju?
I da li ide obicna led H4 sijalica, kao za auto?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Kada sam kupio moj GS, na njemu je bila LED sijalica, mada loseg kvaliteta. Svanuli mi se kad sam stavio obicnu H4. E sad, znam da postoje i kvalitetne LED, sa hladjenjem. Vidjao sam na nekim automobilima, bas jako bljeste. Sad ko voli, ja ne. GS je napravljen za halogenu H4 i mislim da daje sasvim dobro svetlo. Ja sam stavio OSRAM DAYBRAKER... Jesu malo skuplje ali su dobre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125
Kada sam kupio moj GS, na njemu je bila LED sijalica, mada loseg kvaliteta. Svanuli mi se kad sam stavio obicnu H4. E sad, znam da postoje i kvalitetne LED, sa hladjenjem. Vidjao sam na nekim automobilima, bas jako bljeste. Sad ko voli, ja ne. GS je napravljen za halogenu H4 i mislim da daje sasvim dobro svetlo. Ja sam stavio OSRAM DAYBRAKER... Jesu malo skuplje ali su dobre. 
Znaci da bih bio zadovoljan sa ovom sijalicom?8ea1921c477aaf0b3ad777ec2b731eb7.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E
Pre 8 sati, Juan je napisao:

Znaci da bih bio zadovoljan sa ovom sijalicom?8ea1921c477aaf0b3ad777ec2b731eb7.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ove su mozda jos bolje, nisam ih do sad video, a ni koristio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Javio mi se jedan "problemcic"- 2 puta do sada, od kako sam kupio gs-a, pri zatvaranju, otvaranju slavine prsti mi zamirisali na gorivo, i kad opipam ispod slavine, vlazno je bilo. Nema da curi, nista ispod. Juce mi se desilo drugi put, danas nema. Da li je slavina zrela za remont, zamenu, ili bih mozda mogao da resim stvar sa elektroventilom (citao sam u nekim postovima o tome)?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
1802484a6f06-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gs 500f a2, 2005. godište, Touring, vozilo prešlo 36250 km, Niš. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

Kako vam deluje ovaj gs ovako sa slike?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nesto me uhvatilo da promenim skuter, pa sad ne bih opet skuter a ovaj model mi se svidja kako izgleda. Pa sad koliko je pametno nzm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Kad se srce pita, nista nije pametno :) ako ti se svidja, uzimaj i ne pitaj. Ako ti ne legne, uvek moze u oglase. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E
Pre 10 sati, Darko SB je napisao:

Nesto me uhvatilo da promenim skuter, pa sad ne bih opet skuter a ovaj model mi se svidja kako izgleda. Pa sad koliko je pametno nzm.

 

Ma GS je dobar, zahvalan motor. Ja kad sam kupovao, bio sam malo skeptican. Delovao mi je mali. Vozio sam MZ-a ETZ150. Iako manja kubikaza, motor izgleda veci od GS-a. Ali posle prve voznje, vidim da je GS dosta ozbiljnija prica. 

E sad, piranje za upucenije u vezi guma. Na mom motoru su Metzleler Roadtec Z8 Interact gume. 120/70 ZR 17 napred i 160/60 ZR 17 nazad. Tako je kupljen. Treba da menjam, dotrajale vec. Koje gume mi preporucujete i da li da smanjim sirinu zadnje na 150/70. Ne prelazim neke preterano velike daljine, mahom sam u krugu od 50 km i mozda jednom godisnje odem na duzi put od 300km. I to je sve regionalni putevi, nema autoputa ili magistrala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

110/70-17 prednja, 130/70-17 zadnja, to je fabrika preporucila i mislim da ne bi trebalo da se odstupa od toga. Ako tako budes stavio trebalo bi da dobijes na upravljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E
Pre 2 sati, Biker-Boy je napisao:

Koji bolid je stavio 160-ku na GS-a :staa:  :zbunjen:  :lud:

Skidaj to sto pre, i stavi fabricku meru ko sto kaze kolega gore 

Ko je stavio, ne znam, ha sam ga tako kupio. Izgleda mocno, nema sta... Ali mi se cini da je 160 ipak previse. A opet, ono sto fabrika preporucuje, deluje mi "mrsavo" u odnosu na sadasnje stanje. Zato pitam za savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Svako malo se povede rasprava o gumama, i vecito je pitanje da li moze da se stavi neka sira guma kako bi gs500 izgledao "ozbiljnije"? A onda sledi veciti odgovor da su gomila strucnjaka i inzinjera u suzukiju zavrsila neke silne čkole i vrv znaju da odrede koja guma treba da legne na gs500 kako bi on dao najbolje moguce rezultate... 

Savet mozes da dobijes oko marke guma, dal bridgestone, michelin ili mitas, ali oko dimenzija ne bi trebalo biti dileme: samo ono sto fabrika propisuje. Da ti se ne desi da zbog izgleda izgubis na upravljivosti ili prijanjanju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Naspram 160 gume, delovace mrsavo fabricka guma. Ali nije taj Japanski inzenjer dzaba ko zna koliko godina radio na motorima, zna on sto je stavio bas takvu dimenziju gume. Moj savet ti je da vratis na fabricke dimenzije.

 

pre 22 minuta, Rax84 je napisao:

Ko je stavio, ne znam, ha sam ga tako kupio

"Brate jel imas neku polovnu gumu, ova na motoru mi je skroz u ku*cu"

"Imam neku 160.... Ne znam da li ce ti pasovati"

"Koliko para?"

"20e"

"Nabudzicemo je..."

 

Pretpostavljam da je tako ili na neki slican nacin ta guma dospela tu.

Imam jednog prijatelja koji nikad nije kupio novu gumu, uvek neke stare za 10-20 eura kupuje. Bitno je da to moze da se namesti, da ima saru. A to sto je neko skinuo jer nije dobra guma, i sto nije dobra dimenzija, to nema veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Moguce... Mada, gume su relativno mlade, i nisu istrosene od voznje, tj, sare su jos ok. Ali su izgorele po rubovima, pretpostavljam od stajanja... u svakom slucaju, necu da mislim, nova guma je ipak nova guma. Sta mi preporucujete od proizvodjaca? A za dimenziju, cu jos malkice da razmislim. Cini mi se da sam procitao u fabrickom uputstvu da moze 150/70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ma samo fabrika, to ti vidis po izgledu da izgleda "besnije", zanemarljivo.
I ja hteo da budzim zmigavce, led sijalice, rucice, poluge, pa odustao, fabrika je fabrika.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Džaba besnije da izgleda kad je to i dalje motorče od 45 konja,  i što ga ljudi besnije prave, to on smešnije izgleda, ne treba praviti od njega nešto što nije.

Al ajd, mogu da shvatim čoveka, i ja sam nekad bio u tom tripu da budžim nešto, ali prošlo me. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja