Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav svima.

Od kraja prosle sezone sam i ja vlasnik gs500 motora. 

Imam problem s njim da ne ide preko nekih 135-140. Znaci ima jos gasa ali kada ha dodajem umesto da motor ubrzava, one se gusi i usporava. Do te brzone motor ide ok, nema trokiranja , gusenja nista slicno. Ali u 6 nece preko 7000 obrtaja ,u 5 do nekih 8500-9000. Molim ideje ako je neko upoznat  sa ovim problemom...

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Znaci nije "ustrojen" ako nema trokiranja, knedli ... mozda je neko spustio iglice u karbu ili je nizak nivo u loncetu, fali mu goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Ok, hvala vam na brzim odgovorima. To ce mi biti polazna tacka. Da li nesto smeta ako je slavina na PRI? Na ON i RES gorivo ne prolazi... Kazu mi da treba menjati neke gumice u slavini da to radi, ali da ovako preko PRI ne smeta radu motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj stalno da drzis na PRI, zalice ti svecice i masinu celu, to sluzi samo za paljenje posle duzeg stajanja ili kad su prazni karbovi !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ako ti na ON i RES gorivo ne prolazi, onda je nesto radjeno oko slavine, imas o tome po stranim forumima. normalan polozaj slavine ti je na ON, a RES samo kada dodjes do rezerve.

kao sto rece kolega u prethodnom postu, PRI sluzi samo da se direktno napune karbovi, a ako ostavis na PRI mozes da ocekujes da ti se prazni rezervoar.

moj ti je savet da to resis sto pre, i mislim da onda neces imati tih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Vazi, tako ce i biti posto moze biti ako nema rezerve...vec sve iscuri.

Ima neko predlog gde bi se mogla nabaviti nova slavina ili neki repair kit, neki majstor koji bi to kogao srediti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

nova slavina kod ovlascenih prodavaca je sigurno 60-70e plus troskovi transporta i, naravno, carina. repair kit je vrv 20-25e, pogledaj ako ima u louisu. a za majstora ces morati sam da se snadjes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GS500E
ba2e66ac7cce-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki GS 500 E, za: Suzuki, Motocikli delovi i oprema...

Ja sam kad ovog coveka uzeo polovne delove koji su mi trebali i jos jednog iz Smedereva, na zalost ne mogu njegov oglas da nadjem ali mozes ga naci na Facebook-u, mozda imaju sta ti bude trebalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Dobar dan, dobri ljudi, danas sam ptimetio da mi je jedan deo na karburatoru pukao, pa me zanima sta je to i sta da radim, da li ima da se uzme zamena ili nesto 

IMG-20190527-WA0002.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ta cevcica je upresovana  u telo karburatora, ili kupi drugi polovan karburator ili teraj nekog majstora/metalostrugara da ti izbusi i napravi cevcicu sa navojem koja će ući u telo pa da spoji nekako sa tom polomljenom cevcicom. 

 

Pitanje je kolko će ti uzeti majstor za popravku, GS polovni karburator u principu nije skup procesiljaj

ebay.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Hvala na odgovoru, popravljena je cevcica, radi ko nov 

Al kazu da ovim karburatorima cesto puca ta cevcica tao da, videcemo sta ce biti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Pozdrav ekipo, u familiju nam je uleteo jedan ljubičanstveni GS 500 rodjen 1995 godine. Moja gospodja se ponovila pre par dana. Polozila je i to joj je motor prvenac. Krenuo sam da iščitam ovu temu, za sada prvih 20 i zadnje 3 stranice... Radim na ostalima. Zanima me, za pocetak, montiranje prtljaga, neki veći vizir napred itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

GS “ljubicanstveni”, na satu je 26.000, puno fabrickih delova na njemu pa kilometraza deluje realna, odlicano ocuvan primerak. 

Pa kofer i tank torba zvuce razumno. Treba da mu izmenjam zmigavce (dva su malo ostecena), ima par sitnih estetskih nedostataka ali nista znacajno, za sada necemo nista da diramo. Neka maskica da malo skinemo vetar jer planiramo i duze voznje pa polako.

Gospodjica gospoja je imala uslove: okrugli far, da se vidi masina obavezno (oklop ni za zivu glavu), zicana felna. Za ovo zadnje smo napravili kompromis. :jee1:

Tako da praticemo ovu temu pazljivo. Okacicemo neku jasniju sliku.

713DC961-33B5-4A78-8AB7-3F1650D74BB7.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ima na aliexpress-u da se nadje vizir za njega sa univerzalnim setom za montiranje za 10-20 $ i ima raznih velicina

Aj cu sebi za sledecu sezonu da uzmem, izgledaju pristojno za te pare 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Super je GS, lepsi je od svih BMW-ovih GS-ova zajedno, imao sam istog ovakvog ista boja, prefarbao sam ga u metalik crnu.

Samo, zadnji far vam je montiran naopako, a i vidi se po beloj providnoj plastici koja osvetljava tablicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Браво! Види се ко познаје машину,  :lol: јесте... Претходном власнику се тако свиђало. Свакако ћемо то да окренемо како треба... Има још неких делова које смо добили у кеси а који су поскидани. Неке ситнице. Само да добијем мало времена па да улетим у гаражу, једва чекам... Ја возим Триумфа и много ми се допада али овај љубичансвени нам је сад ко принова... :jee3:Неко време ће да одвуче сву пажњу уже фамилије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jedan od lepsih GS-ova koje sam video, preradjeno sediste, trakice na tockovima (po zelji), vizir, i lep koferčić. To je ono sto ja zamisljam i verujte mi da dobro izgleda. :) U zdravlju da se vozis druze. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja