Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
On 1/30/2018 at 11:17 AM, Cenejac said:

Pozdrav imam pitanje u vezi ovog motora da mi date neki savet jel vredi cemu bio bih vam zahvalan http://www.polovniautomobili.com/motori/11631970/suzuki-gs-500-e:)

Na oči nije loš, fabrika.. 

Koža na sicu stradala, i ne sjećam se ide li suzuki pločica na lijevoj dekli, taj je nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 37 minuta, piks je napisao:

Ljubitelji motocikla SUZUKI GS 500,ako ste raspolozeni za druzenje predjite na HONDA CB 500 .

Da ne shvate Suzukisti pogresno, u toku je inicijativa (u temi Honda CB 500) da se organizuje okupljanje petstotki svih fela, CB, GS, ER5, GPZ.... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

A dok bude trajala zima i imas vremena, slikaj makinu da vidimo kako izgleda, i nas iz CB zajednice zanima. :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Poz kolege treba mi savet jedan razmisljam mozda moze i bez generalne al vrv su karike otisle.Moja suza trosi malo manje od litre ulja na 1000km.Sipan motul 3000.Mozda neko drugo ulje?Hvala pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Mozda su gumice ventila.

Najbolje je da majstor pogleda, ovo je sve razmisljanje na glas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GSX600F

Imam najverovatnije prblem sa lagerom na prednjem točku, da li je možda neko menjao i da li zna koji lager tu ide da mi skrati muke i pomogne oko kupovine.

Послато са 5047Y уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Pozdrav motorasi, od danas sam i ja stupio u ovu zajednicu.

 

Naime vozim Suzuki GS500E, uzeo ga relativno skoro, uradio sam servis, stelovanje karburatora i dizni. Ali me malo brine potrosnja 13l na 200km. E sad filter vazduha je dosta los, maltene nikad zamenjen :-) Da li to moze da bude razlog vece potrosnje ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Au brate to je bas puno... jel ga džibris ili obična vožnja?
Ja sa 12 lit predjem 240 km ali ne zavrcem puno, samo kad mora...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Promenicu svakako, danas sam bio na voznji i potrosnja je bila oko 5,5 l sto mislim da je ok.   Inace motor je 92 godiste, na satu pise 34000 mada je to nepouzdano.

Par slika sa danasnje voznje :-)

20180624_151720.jpg

20180701_185209.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Da,filter vazduha i stanje guma su najcesci banalni razlog povecane potrosnje...posle idu svecice,karburatori.. itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta misliš, šta može da te muči na motociklu starom 30 godina? Ovako bi trebalo da izgleda:

-Remont karburatora, ne štelovanje, nego remont. Membrane, dizne, zaptivke, iglice, nove flanše i nove šelne.

-Nova sajla kvačila, nove sajle gasa sa novim bužirima.

-Komplet sva nova creva benzina i vakuuma sa novim šelnama i remontovana ili nova slavina.

-Remont kočionog sistema, diskovi po potrevi, nove pločice, novo ulje, čišćenje i izmena gumica u kočionim cilindrima

-Zamena ležaja točkova, upravljača, novi semerinzi i ulje u viljuškama, obavezno da se proveri i zadnja viljuška

 

Uradiš to i imaš pouzdan motocikl narednih 5 do 10 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
On ‎8‎.‎7‎.‎2018‎. at 18:14, Marko96 je napisao:

https://www.polovniautomobili.com/motori/12631939/suzuki-gs-500

 

Kakavi bi me potencijalni problemi mucili sa konkretno ovim motorom? Deluje mi previse jeftino? Nerealno je da je presao samo 30k km :D

motor star 30 godina je sam po sebi potencijalni problem :)

da li je jeftin ili ne, znaces tek kada pogledas motor i ustanovis sta sve nije u vrlo dobrom i odlicnom stanju kao sto prodavac kaze. na ovom, ovako sa slika, meni najvise bode oci ovaj far iz osmog putnika. zatim top, za koji mi se cini da je malo oguljen i lanac koji je za zamenu. sve te nedostatke stavis na papir i onda odbijes od cene koju prodavac trazi i ponudis cifru koju si spreman da platis. sve posle toga je stvar dogovora.

 

@alekre je napisao sta bi sve trebalo uraditi ako hoces da znas sta vozis. medjutim, tu se covek vrlo lako izgubi i na kraju za delove i sredjivanje da vise novca nego za sam motor. a onda je to vec suma za koju moze da se uzme mladji i, uslovno receno, ozbiljniji motocikl. znaci, papir i olovku u ruke i vidi sta ti se isplati.

p.s. obavezno obrati paznju na rezervoar, zna da popusti zbog rdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gs 500e

Pozdrav svim ljubiteljima GS-a. Ponosni sam vlasnik istog već 7 godina i imam samo reči hvale za njega. Nisam siguran dal sam na pravoj temi pošto sam nov na forumu al imam jedno pitanje. Dali neko zna kako se dolazi do onih sijalica za ulje , ler i tako to. Ne radi mi sijalica za ler pa me zanima kako doći nje da proverim dali je ona u pitanju.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

sijalica se nalazi u gumenom grlu, koje ulazi u (da je tako nazovem) instrument tablu sa zadnje strane. sijalicu mozda mozes da izvadis i bez skidanja table, ali mislim da je pristupacnije ako skines tablu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja