Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ugradjeni silent blokovi :) Sada nema nikakvog lupkanja i trzanja pri saltanju menjaca, kao da vozim skuter :D Sve je glatko i fino i pri ubrzanju. Zadovoljan sam kako se ponasa :) Sad mogu konacno da vozim bez razmisljanja i cimanja da ce se nesto desiti, jbg paranoican sam i volim da je sve lepo, ispravno i sredjeno :D

 

Postavili smo ih tako sto smo skinuli zadnji tocak, rastavili glavu zadnjeg tocka, ubacili nove blokove i sve lepo sastavili. To bi bilo to ste se tice ugradnje :) Nije neka nauka samo treba obratiti paznju na lezajeve koji su izvadjeni iz tocka  i zgodno bi bilo imati 2 para ruku, nezgodno je kad covek radi sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Suzana registrovana u petak. Naravno da sam imao zajebancije oko saobracajne dozvole i 0 osovina, sad cekam novu saobracajnu. Bas me interesuje sta ce biti novo sledece godine pa da opet menjam saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

zna li neko koje su oznake lezajeva (tockova i zadnje viljuske) i gde bi kod nas mogli da se uzmu? zadnja solucija je porucivanje sa msp, posto tamo izadju oko 150e+plus transport 10e i carina kako se zalomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
12 hours ago, McCarthy said:

Nek je živa i zdrava!

Ja sam i prevodio pa to sa osovinama smatram pride.

Jedini sex je što sam zadržao tablice pa imaju neki rok koji već teče... Možda sam trebao tražiti nove al ajd.

Daj neku sliku.

Ako neko prodaje centralni štender kupujem, jedini motor koji ima serijski centralni i bivši vlasnik skine i izgubi.

Treba mi jedino za moto susrete, volim da sednem na motor i gustiram pivo. 

(Našao sam na oglasima, oko 2000 pa sledeći put kad budem u Srb možda i naručim)

image.jpg

U Aprilu ove godine sam vadio novu saobracajnu jer sam preveo motor na moje ime odmah po kupovini, sad opet... banana sistem.

Bice slika cim se malo ozbiljnije provozam. Nisam imao vremena, majstori nesto radili oko kuce a i ja radim u tri smene pa se vozim uglavnom kad sam prva smena i vikendima ako nemam obaveza... a ovih zadnjih par nedelja sam imao obaveza preko glave. Bice slika, obecavam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
1 hour ago, raps said:

zna li neko koje su oznake lezajeva (tockova i zadnje viljuske) i gde bi kod nas mogli da se uzmu? zadnja solucija je porucivanje sa msp, posto tamo izadju oko 150e+plus transport 10e i carina kako se zalomi.

Ne znam oznake ali probaj sa lezajevima da vidis u prodavnici da li imaju. Mislim da mi je majstor Bokilic rekao da takvih lezajeva ima u prodavnicama (dok smo sumnjali na lezajeve, posle se ispostavilo da su mi silent blokovi pravili problem). Ili cak probaj da se cujes sa Bokijem, mozda on zna napamet. Ako ne uspes, poslacu ti broj od Bere pa mozda on moze da ti pomogne, da narucis kod njega delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin
  • Motocikl: Suzuki Gs 500 K2

Pozdrav ekipa! :)

Ujedno da se predstavim, zovem se Igor, iz Varaždina sam i ponosni sam vlasnik gs-a 500 K2. Do sad sam ih imao vise komada (starije linije 91",98").

Imam jako puno iskustva sa gs 500 pa ako neko ima pitanja vezano uz mehaniku tu sam da pomognem. ;) ujedno imam i dosta dijelova za isti pa ako kome sta treba moze upitat. http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/suzuki-gs-500-dijelovi-vz-oglas-19513227

10409711_964385703589963_2253730894213540834_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin
  • Motocikl: Suzuki Gs 500 K2
On 6/9/2017 at 7:25 PM, Shoobee said:

Ali sad me ovo buni....obe svecice. Kapiram losa smesa ali majstor mi je vec odvrnuo vazduha dosta, filter menjan, karbovi cisceni i sinhronizovani...a on se davi na nizim obrtajima, u prvoj krecem sa 3000-4000 da se ne udavi i onda probije i leti...
Ima li neko neku ideju ili predlog ???daeb201cad22f20548b8720e73817f7d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je prebogata smjesa goriva!

pogledaj dizne u krabovima, nebi smjele biti vece od 122 (glavne dizne ispod iglice klizaca gasa)

ako nisu vece od 122 onda vidi na kojem je zarezu osigurac na iglici klizaca gasa ( trebao bi biti na sredini) i naravno sinkronizacija (stelanje) karbova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin
  • Motocikl: Suzuki Gs 500 K2

Po mojem misljenju malo vuce na sivu, siromasna smijesa... Tako je i kod mene doduse vjerovatno isto 115 glavna dizna... Ja cu probat ubacit 120 ili 122 da mi vuce na boju bijele kave... Ipak je to zracnjak a oni ne vole siromasne smijese... Probao sam ubacit 130 al katastrofa.. Crna svijecica... 

Btw. Lijep ti je zuco! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin
  • Motocikl: Suzuki Gs 500 K2

Zaboravio napisat sa org auspuhom mi je svijecica lijepe boje bas kako treba a kad nabacim full otvoreni onda vuce na sivkastu... Znaci a promjenom protocnog auspuha bi bilo dobro malo vecu diznu stavit.. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Srecno druze masina izgleda odlicno! 

Taman si ga kupio u najbolje vreme, provozas koji kilometar i tacno vidis sta ti odgovara a sta ne, i zimus polako prilagodjavas sebi. 

Pozdrav i zelim ti puno bezbednih kilometara. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Hvala hvala,ima par stvari da se zameni ali sto je najvaznije masina suva,ram prav a ostalo je lako namestiti..Cekam sutra da mi stigne filter pa da uradim servis.Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Uzeo sam gs500 za 200e i ulozio jos 50 i ide super za te pare [ni dobar apn ne bih mogao da kupim sa 250e]
Nije lenj, stotku ide kao od sale , vise mi i ne treba, sve preporuke svima.

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin
  • Motocikl: Suzuki Gs 500 K2
On 22. 10. 2017. at 7:03 PM, BorisG said:

Stigla masina pozz kolege56c31d99e12e1e3d039830faada445c9.jpg

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 

Bas je fin, ne izgleda da je bio lupan. To subte prave japanske masinerije a ne ovi kasniji spanjolci... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Pozdrav GS-istima :)

 

Moze li neko da mi objasni pravilo volana na GS-ovima. Vidjam razna godista sa ClipOn-ima i sa klasicnim "Cev" ruckama. Da li na svaki motor moze da se montiraju obe verzije ili kako vec to funkcionise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
On 11/15/2017 at 10:04 PM, Vodonik said:

Pozdrav GS-istima :)

 

Moze li neko da mi objasni pravilo volana na GS-ovima. Vidjam razna godista sa ClipOn-ima i sa klasicnim "Cev" ruckama. Da li na svaki motor moze da se montiraju obe verzije ili kako vec to funkcionise?

Moj je imao clip on, mogao se namontirati i široki guvernal ali je trebalo kupiti onaj produžetak, podizac, tako da možeš staviti koji ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Nađi ovde na Forumu momka,nick mu je abarth maniac,zove se Ranko i ima pokrenuta tema "moto hotel" ili tako nekako ,ali je ta tematika...vrsan je majstor za motore i pedantan. Njega možeš iscimati da pogleda motor s tobom i sve će ti reći kako jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nije me neko vreme bilo na forumu, cisto da se javim u prolazu i da vam pozelim sve najbolje u novoj godini, puno srece, para, zdravlja i naravno bezbednih kilometara :) Ziveli! :cirka1:

 

P.S - Suzanu sam prodao pre otprilike mesec dana, sada jurim drugu klasu motora ali najverovatnije ostajem u Suzuki familji ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja