Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

jap, namestih ventil. jedva. dizne su 20/65/142.5 plovak na 15mm mix oko 2.5 krugova napolje. inace je pre siromasna smesa. jos cu malo da se poigram s plovcima, ali to mu ga je to.

 

Moram priznati da uopste nije lose. Nikada nisam vozio stock gs500, a da je valjalo. vec odmah namestih ovo filterce tako da nemam bas s cime da uporedim, ali deluje superiska. upotrebljiv momenat za kretanje i zaleti se na tih 150 ak koliko se fura ovde na auto putu, a da deluje nekako bez naprezanja. samo debelo prducka :D

 

svako dobro bajkeri;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

nije mi se nishta svidelo... aj estetiku bih prezhiveo al korman je bio preshirok pa ko choper da terash...ne znam dal si video alekreov korman na cb500? isti taki

mozhda neki manji bi bio ok..

ja sam probao clydeovog horneta sa skrachenim kormanom pa se primio na tu ideju medjutim, ima tu posla...

 

ER-5 je , nije cb ali nema veze.. hteo sam da kazem da je mozda po mom ukusu bas sirok ali ja npr imam LSL i skroz sam zadovoljan jer mozes uspravnije da sedis, tako da ako umesto heblova bude LSL ipak je to neka srednja granica, po meni, jer je Alekreov korman bas dugacak, celih 82 cm... :D

 

Moj LSL... photo017zt.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Da li neko ima info koji Lanac bregaste, set dihtunga i filter ulja koristi GS '98 god?

Hteo bih preko da pogledam cene delova, pa da znam koje oznake da jurim...

 

Za sad od podataka imam:

 

Prednji lancanik: 16 zuba

Zadnji lancanik: 39 zuba

Lanac: 110 karika

 

Ako neko zna sta jos korisno moze biti da se zna od delova, nake pise... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: suzuki gs500

da li zna neko gde ima ili gde mogu da se nabave delovi za gs500 91 god, tacnije trebaju mi karike za oba klika ove su se moje pojele do besvesti pa jede ulje kao da trosim mesavinu XD hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav svima,

planiram uskoro da vam se pridruzim tj za najvise dva meseca moram da kupim motor i otarasim se skutera,elem posle meseci trazenja po forumima i listanja oglasa i tema konacno sam shvatio sta zelim i sta mi treba a i sta mogu da priustim u ovom trenutku a to je definitivno GS 500,ima par koji mi se svidjaju i jedan na koji sam se bas napalio :) ali pre nego sto krenem da zajmim pare hteo bi nesto da se posavetujem sa vama koji vozite ovaj motor.

Radi se o sledecem,imam 28 god(cisto da znate da bas nisam klinac :D ) i vozim skuter i polagao sam na skuteru tako da neznam gde i kako najlakse da naucim da vozim ovaj motor a glupo mi je da odem kod nekog ko ga prodaje i da ga cimam da me uci da vozim,pa sam hteo da pitam jel znate neku autoskolu u BG gde bi mogao da uplatim par casova ili jos bolje ako je neko od vas voljan da mi pokaze osnove voznje sa menjacem oduzio bih mu se svakako,kapiram da se ne razlikuje od voznje auta ali opet da sednem sam i da se ucim frka mi je.

 

Hvala unapred i izvinjavam se ako sam mnogo skrenuo sa teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pazi, sa skutera da sednes na ovaj motor... To nikako. Dok se naucis ima da napravis neko sranje. I to ces uraditi 100% ako nikada nisi vozio brzinca. Znam par njih i to je kao da nikada nisu vozili motor. Nije to zbog same voznje nego zbog samog nacina rukovanja motorom, na skuteru samo zavrnes gas, a brzinac kvacilo, menjac, gas... Nadji bar nekog ko ima tomosa u tvojoj okolini da se bar naviknes na menjanje brzina. Posle ce sve biti lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Sta znam, ja bas mislim da ne bi bilo strasno da sa skutera predjes na ovaj motor... :neznam: Isltina, idealno bi bilo, da malo vozas neki Keeway speed od 125- 150 ccm-a, ili tako nesto jeftino i lako, cisto jer ima manje trzanja kada naglo pustis kvacilo ili gas, ali nije to bas raketna nauka. Mislim, ja sam sa skutera seo na ovaj motor i nista mi nije falilo.

 

Ruku na srce, prvo sam ga vozao samo po krugu gde je Labos, pa je onda uspeo da mi se ugasi i da mi se okrene na semaforu,kada sam ga doterivao kuci. Onda sam skapirao da moram da vezbam, otiso na Kosutnjak, gde su poligoni, do tamo mi se ugasio na par uzbrdica, jer nisam umeo dobro da odradim vagu, vezbao, par sati i to je to.

 

Opet, ne iskljucujem mogucnost da ja jednostavno nisam imao dovoljno vremena da napravim ovo sranje o kome prica phenom, obzirom da me je auto pokosio posle nepunih 1000 km na Suzi i da sam se opet, silom prilika, vratio na skuter. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Ma apn je za te stvari pravi. Na njemu covek sve nauci. Najbolja varijanta bi bila da ga duze malo vozis,naucices na menjac, a bogami malo i mehanike.1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Gobline jel ti prodajes svoj GS?Vidim da ima u oglasima neki iz Borce crven(doduse video sam da je tvoj bio zut),mislio sam da ga okrenem ovih dana,inace i mene je lik udario kolima bukvalno prvi dan kad sam kupio skuter i to bas u Borci u Centru 1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ne,ne, ja sam svog prodao jos jesenas. :)

 

I ja sam na oglasima video tog GS-a, ali ne znam ko je covek, jer sam se relativno skoro doselio u Borcu.

 

P.S. Preko dana i nekako, ali nocu kako se vozi... :staa: Pravo je cudo da do sada nismo svi izginuli/ :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Ako si vozio skuter,po meni slobodno mozes direktno da predjes na gs 500.Ovo nikako nije brz i divalj motor,i lako ces na njemu nauciti da dobro vozis,a da se ne izlupas odmah.Ovi keeway od 125 i slicni motorcici ce ti dosaditi za 2 meseca,i gume su im jezivo lose,i realno su bacanje para.Suzuki je pouzdan,jeftin,jeftin za odrzavanje,lepo se vozi,mozes cak i na more sa njim bez problema.Imao sam ga 2 godine i nisam silazio sa njega i nikada nije ni stucnuo.Za pocetnika odlican neunistiv motorcic.Ako ga uzmes,kada budes menjao gume stavi Pirelli sport deamon,neverovatno se dobro ponasa po krivinama sa tim gumama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Ja sam odmah uzeo GS500, a pre toga nikakvo iskustvo sa motorima i super sam se snasao. Evo vec 2-3 meseca ga vozikam i sve ok, bez ikakvih problema. Za mene je ovo savrsen motor (barem za sada :D) tako da, ako se razmisljam da li da ga uzmes....sve preporuke! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Gobline jel ti prodajes svoj GS?Vidim da ima u oglasima neki iz Borce crven(doduse video sam da je tvoj bio zut),mislio sam da ga okrenem ovih dana,inace i mene je lik udario kolima bukvalno prvi dan kad sam kupio skuter i to bas u Borci u Centru 1 :)

 

Taj gs 500 nije ni preveden od 3 vlasnika .Ovaj sadasnji ga nije ni registrovao ima stare table.Ja sam ga par puta vozio. Treba ga prevesti i registrovati 180 eura, zameniti obe gume oko 100/ 200 eura, zameniti ulje, filter ulja , filter vazduha,svecice,zadnji disk zameniti *ima ogromne riseve* plocice nazad uopste nema samo metal,tank ulubljen korozijom zahvacen i ima ulubljenje na desnoj izduvnoj grani i agregat po donjoj ivici izderan mozda od proklizavanja bocne plastike popucale .Lepo vuce ali na estetici treba raditi .Sadasnji vlasnik nije nista menjao 2 god.koliko ga poseduje samo malo dolio ulj i to je to. Znaci ima oko 500 eura da se ulozi da bi bio u top stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Gobline jel ti prodajes svoj GS?Vidim da ima u oglasima neki iz Borce crven(doduse video sam da je tvoj bio zut),mislio sam da ga okrenem ovih dana,inace i mene je lik udario kolima bukvalno prvi dan kad sam kupio skuter i to bas u Borci u Centru 1 :)

 

Taj gs 500 nije ni preveden od 3 vlasnika .Ovaj sadasnji ga nije ni registrovao ima stare table.Ja sam ga par puta vozio. Treba ga prevesti i registrovati 180 eura, zameniti obe gume oko 100/ 200 eura, zameniti ulje, filter ulja , filter vazduha,svecice,zadnji disk zameniti *ima ogromne riseve* plocice nazad uopste nema samo metal,tank ulubljen korozijom zahvacen i ima ulubljenje na desnoj izduvnoj grani i agregat po donjoj ivici izderan mozda od proklizavanja bocne plastike popucale .Lepo vuce ali na estetici treba raditi .Sadasnji vlasnik nije nista menjao 2 god.koliko ga poseduje samo malo dolio ulj i to je to. Znaci ima oko 500 eura da se ulozi da bi bio u top stanju

 

brate dodjem ti pivo zato sto si mi ustedeo vreme :)

nemam vremena a ni volje da se bakcem sa takvim motorom obzirom da sam celu proslu godinu muke mucio sa raspalim skuteromi proveo vise vremena kod raznih kvazi majstoranego sto sam ga vozio,nego jel zna neko nesto o ovom motoru

http://www.polovniautomobili.com/oglas2349974/suzuki_gs500e/

 

Izgleda mi ok,pretpostavljam da cim se ovoliko trudio oko estetike da je vodio racuna i o masini.....

Inace resio sam da okrenem neku skolu u kraju ovih dana i uplatim par casova na nekom slicnom motoru pa da uzimam neki (nadam se bas ovaj narandzasti) i polako.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Taj vlasnik je dobar decko al nema dozvolu i nema vremena da ga vozi .Ja sam hteo da ga uzmem dam skuter i nesto para preko ali kad sam stavio na papir koliko treba da se radi ja sam odustao jer je motor zapusten.Moje kolege uzese Yamahe xj 600 1995 god za 950 eur crna , 2000 god za 1200 eur siva odradise servis kod Bokilica i to je bolja kupovina od ove Suzane

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Gobline jel ti prodajes svoj GS?Vidim da ima u oglasima neki iz Borce crven(doduse video sam da je tvoj bio zut),mislio sam da ga okrenem ovih dana,inace i mene je lik udario kolima bukvalno prvi dan kad sam kupio skuter i to bas u Borci u Centru 1 :)

 

Taj gs 500 nije ni preveden od 3 vlasnika .Ovaj sadasnji ga nije ni registrovao ima stare table.Ja sam ga par puta vozio. Treba ga prevesti i registrovati 180 eura, zameniti obe gume oko 100/ 200 eura, zameniti ulje, filter ulja , filter vazduha,svecice,zadnji disk zameniti *ima ogromne riseve* plocice nazad uopste nema samo metal,tank ulubljen korozijom zahvacen i ima ulubljenje na desnoj izduvnoj grani i agregat po donjoj ivici izderan mozda od proklizavanja bocne plastike popucale .Lepo vuce ali na estetici treba raditi .Sadasnji vlasnik nije nista menjao 2 god.koliko ga poseduje samo malo dolio ulj i to je to. Znaci ima oko 500 eura da se ulozi da bi bio u top stanju

 

 

I delovao je kao zapusten. :jok: Obzirom da je ovoliko zapusten, on da bude srecan ako uzme i 900e. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

5,5 sec kada bi vozio iskusan vozac i menjao brzine na najvisim obrtajima.Za pocetnika je uz trud realnije nekih 8sec,ali to nije bitno.Bitno je da nece lako dostici brzinu sa koje nece moci na vreme da se zaustavi,da mu motor nece proklizati u krivini ako doda jaci gas,da se nece propeti na zadnji tocak,i da ce moci bez previse rizika da lagano brusi vozacke sposobnosti dok ne bude spreman za nesto bolje...Ovaj motor koriste auto-moto skole za obuku novih vozaca na zapadu,i jedan pocetnik ili neko kome treba pouzdan i umereno uzbudljiv motor,a ne moped ne treba da trazi dalje od gs500,cb500, cak i diversion xj600 nije los.Ja kazem sta ja mislim,a sasvim je u pravu i svako ko kaze da je gs prebrz za pocetnika.Sve zavisi od sposobnosti onoga ko je za volanom.Ima klinaca koji sa 10 godina voze bolje nego ljudi koji imaju milion km iza sebe,sve je individualno.Bitno je samo izabrati pametno u skladu sa svojim iskustvom i vestinama.U svakom slucaju garantujem da ce se svako lepo navozati na gs-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja