Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Vidim nema posebna tema na temu Suzuki GS 500 u kojoj bi ponosni vlasnici (sadasnji, bivsi i buduci) mogli da prodiskutuju o ovom motoru, razmene iskustva, savete, nedoumice... i sve sto vam pada na pamet. Moze i predstavljanje naseh GS-ova, ma sve sto vam padne na pamet...

post-2824-12879099102051_thumb.jpg

post-2824-12879099102825_thumb.jpg

post-2824-12879099103561_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Druze vec postoji tema o njemu malo je potrazi tamo je sve lepo opisao. ;D Ja vozim striji model suzukija ali koncepcija motora je ista i imam samo reci hvale. pokrenuo si temu videcemo kakav se biti odziv......... ::) ::) Generalno suzuki pravi najkvalitetnije i najtvrdje vazdusare tj. uljara,po mom misljenju su zakon... 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Druze vec postoji tema o njemu malo je potrazi tamo je sve lepo opisao. ;D Ja vozim striji model suzukija ali koncepcija motora je ista i imam samo reci hvale. pokrenuo si temu videcemo kakav se biti odziv......... ::) ::) Generalno suzuki pravi najkvalitetnije i najtvrdje vazdusare tj. uljara,po mom misljenju su zakon... 8)

Sve sto sam na pretrazi nasao su bili oglasi i konkretna pitanja u vezi ovog modela, a neka sam i sam postavio. Al nisam nasao nesto konkretno kao sto postoji tema za prethodni motor koji sam vozio, a pokazalo se kao vise nego korisno jer su svi koji su imali kakve nedoumice pitali, a ko je imao resenje je upucivao na njega. Pa sam mislio da bi bilo korisno imati sva pitanja, komentare, informacije na jednom mestu.

ima 500 kuba a ide ko 250

Je si vozio, kad, koliko i koje godiste? I ja bi radije nesto vece, jace i ... al ovo je idealan kompromis ulozeno/dobijeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ubacih par slika ovog motora za slucaj da neko ne zna kako izgleda. Nego jel moguce da nikog od vlasnika ovog motora ne zanima ovakva tema???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

vozio naked

imao i vozio S verziju 2005 godiste

tesko sranje ne znam kako vlasnik sa time moze da bude ponosan??

stisnes gas i cekas,i cekas, i cekas, obrtaji rastu i rastu i udje u crveno i ti i dalje cekas da povuce

svi od konkurencije su bolji

imao i gpz500 (koji mrzim) i ide duplo bolje

imao i  cb500 koji je bolji u svemu: precizan menjac,mekano kvacilo,odlicne brembo kocnice,neunistiv agregat...

juri hondu - zaboravi ostalo

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Pa ionako je to entry level motor, znaci za ulazak u moto pricu. A u majcici Srbiji citaj to kao nemam para za vece, a necu cvaju ni kineza (ne vredjam ni jednu od ove dve grupe jer sam vozio obe po sezonu-dve). Opet ko sto sam reko kolko para tolko muzike. Al opet meni nije "tolko grdan" ko sto ga ispljuvaste. Za GPZ i CB ne znam, nisam vozio, al po izgledu su mi ko iz Pobesnelog Maksa znaci 70te, a nije da se palim na retro modele. Kazu da je CB najbolja, al jbg 2002 ko da je 79to, bilo bi me blam da sednem na to. Ovo je vise kao vesele 90te, pa je po izgledu prihvatljivo. Nema neke narocite razlike za nekog ko se ne razume u odnosu na Hornete i Bandita. Ne pricam o performansama, samo izgled.

Kad si vec vozio GSa za sta je na slavinici za gorivo polozaj horizontalno,ako je dole da ide, a gore rezerva, trebalo bi da je tako zaustavljeno gorivo zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ne secam se slavine

a ti kupujes motor na kojem ces lepo da izgledas i kad te vidi neko ko se ne razume da pomisli da je to veliki ozbiljan motor kao hornet?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Ja bas planiram za sledecu sezonu zeni da pazarim ovaj model sto mladji to bolji jer za njene potrebe mi je odlican. Jednostavan za grad a moze i na otvoren put,neku vikend voznju.Mislim da je odlican za prelaz sa 125ccm na 500ccm.Pricao sam sa nekoliko vlasnika i svi su zadovoljni tako da mi ova tema odgovara i pratim je.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Predposlednja dva posta imaju poentu na koju stranu ova tema treba da ide.

A sto se tice prethodnih komentara to sto neko kaze da mu je motor ruzan, los i sta vec predstavlja licno misljenje koje ce neko kad bude citao temu uzeti u obzir ili ne.

Nadam da ce biti sto vise postova u kojima ce moci da se zakljuci kako se ponasa ovaj model, koje su prednosti i mane. Ni meni se ne svidja F model od 2004, al zato sam video neke sjajne modifikacije u R varijantu koje rade neki brazilci. Peti put kazem ovo je entry level motor i kolko para tolko muzike. Da sam pre par godina bio manje isljuciv i gledao i ovakve modele sigurno bi pre uzeo ovako nesto nego cvaju Apriliju RS 125. Konkretno u odnosu na RS krajnja brzina slicna, ubrzanje mozda malo slabije, al zato bolji zvuk, nema smrada od dvotaktola isl.

post-2824-12879099136566_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

ne secam se slavine

a ti kupujes motor na kojem ces lepo da izgledas i kad te vidi neko ko se ne razume da pomisli da je to veliki ozbiljan motor kao hornet?

Da svi kupuju motor koji im se svidja i na kome se dobro osecaju. Ja nikako sebe ne bi video na neko coperu, bar ne jos mnogo godina. A nabroj mi ti drasticne vizuelne razlike izmedju Horneta, Bandita i GSa istih godina? Ok jaci su, bolji, ali i drasticno skuplji. Nisu tih 1000-1500e svakom sitnica, to je skoro duplo. Stalno se raspravljam sa burazerom koji ima par godina manje kako ako hoces da vozis motor zbog sebe onda ces ici i na kompromise, a ne kao on koji kaze ili 6ica ili nista pa je par sezona bez motora, a kad god ga u kolima prosisaju motori on dodje kod mene pa kao e daj mi malo da se vozim.

brate, čovek je postavio temu za vlasnike ili ljubitelje suzuki gs500 modela. šta ikoga ovde boli qurac da nešto kometariše i pljuje..jel te neko pitao za mišljenje?!  poteže ovako, ide sranje... POŠTEDITE NAS! imate svoje teme o vašim motorima i tamo možete da uživate u toj napaljenosti na sebe same.

 

admini, obrišite sve gornje postove da tema nastavi normalnim putem.

 

A sta ti trazis ovde?

Trazi covek misljenje onih koji su imali ili imaju iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

jeftiniji od cb-a za 35-40 %,agregat odlican,prava masina dugog veka,brzina i ubrzanje losiji od gpz-a i cb-a,ali da je slab brate nije,uostalom sve je to u glavi!Gabaritno manji od klase i nije bas za preko 1.85,ali sve uz malo kompromisa moze.Bolje kocnice od gpz-a,odrzavanje slicno,honda ipak keva za oba,ali za 2 soma koliko je cb,pre cu uzeti bandita koji je keva za cb!za cenu od soma i kusur evra definitivno GS!Definitivno moje postovanje za ovaj model!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

odlichan bajk za decu i pochetnike ide kako ga vozish , treba biti mnogo dobar da bi uspeo od njega da se izvuche maximum

 

ali djubre je to nece da crkne nikad , izdrzljiviji od dve afrike zajedno , a cena ko golf dvojka i pre deset godna i dan danas je ista ;)

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa prema merama koje sam mogao da nadjem GS i nije mnogo manji od CB500

 

                                      GS-500                  CB-500

 

Duzina......................2080..................2090

Sirina------------------------800-------------------720

Visina........................1060..................1050

Sediste----------------------790--------------------775

Medjuosovinski rasmak....1403..................1430

Tezina-----------------------174--------------------170

 

Mere su u milimetrima, za tezinu se racuna suv motor(u kilogramima naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni bi ti bio mnogo mnogo dobar motor. Jeftin i pouzdan, da me svuda odveze i vrati. A sto se snage tice, bitno je da moze da preskoci auto i kamion i da drzi neku putnu brzinu oko 100ke i puna kapa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@Alekre upravo tako, za to bi ovaj i ovakav motor i trebao da sluzi. A lako ce se sa ovakvog na skuplje i jace kad bude bilo prilike.

Nego evo jednog korisnog linka u vezi slavine za gorivo. Pitao sam za polozaje, a dobio jos par vise nego korisnih saveta sta ako propadne gumica na dihtunzima na slavinii  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=61621.msg944917#new

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

brate, čovek je postavio temu za vlasnike ili ljubitelje suzuki gs500 modela. šta ikoga ovde boli qurac da nešto kometariše i pljuje..jel te neko pitao za mišljenje?!  poteže ovako, ide sranje... POŠTEDITE NAS! imate svoje teme o vašim motorima i tamo možete da uživate u toj napaljenosti na sebe same.

 

admini, obrišite sve gornje postove da tema nastavi normalnim putem.

 

A koji se ti qrac javljas kad te niko nista nije pitao nit si imao taj motor??

 

Ja sam AUTORU teme odgovorio na NJEGOVO PITANJE preneo svoje LICNO ISKUSTVO i dozivljaj tvog motora a tebi ako se ne svidja sta pisem ubuduce nemoj da citas moje postove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa normalo da je Ufffu to sporo posle masina koje je vozio pa ga i razumem. Mada meni za 21 godinu i nikakvo iskustvo na tockovima je do jaja motor, ali stvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pre svega, kada coveku padne misao da zeli da kupi motor, treba PRVO da skonta sta zeli od tog motora.

E kad se to resi dalje je lako, naravno i finansije tu imaju veliku ulogu.

Dve sezone sam imao GS, i generalno o njemu mogu reci - super motor za te pare.

Napravio sam nekih 16.000 km sa njim i nikad me nije ostavio, samo mu uradis redovan servis i nema frke :)

Od kvarova zabelezio sam:

-Semering na sipki od kvacila u agregatu

-Anlaser se malo pogubio, skinuo ga, rastavio, ocistio kontakte i radi ko doksa

i to bi bilo to. :)

Kao negativne stvari naveo bi:

-Usko sediste u prednjem delu, a posto je takodje i strmo onda stalno klizim napred i na kraju sedim na 00 :D

-Premali prtljazni prostor, jedva prva pomoc stane

-Malo premekana prednja viljuska

Pozitivne strane:

-Malo trosi oko 4,5 litre na 100km i u kombinaciji sa rezervoarom od 17litara = velika autonomija

-Jeftin za odrzavanje, jednostavan, 2 diska, 4 ventila, vazdusar...

-Dugi niz godina se proizvodi pa delove mozes lako naci

-Dobre kocnice (napred ima 310mm disk)

-Mono amortizer pozadi

-Lepo izgleda , bar meni. GS 500E naked verzija

-Tockovi su mu 17 coli, pa je mnogo lakse naci gume za njega

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@Biker-Boy E druze bas sam cekao i ti da se javis  na ovu temu posto smo vec diskutovali u nekim prethodnim, i provalio sam da imas dosta iskustva sa ovim motorom. Sve sto si napisao kao da si mi iz glave prepisao, a ja sam presao tek 500+km. Znaci ovo sa premekom prednjom viljuskom je bio i tvoj problem. Mislio sam da na prolece zamenim ulje u viljuskama misleci da cu to da resim, al znaci to im je to. Nego sta podrazumevas pod redovninim servisom, jel to nesto sto si sam radio ili si isao kod majstora i rekao mu majstore uradi to, to i to... I kad si to radio (na pocetku sezone, vise puta tokom sezone isl)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To sa mekanom viljuskom cuo sam da su neki resavali tako sto su sipali gusce ulje u njih, ili su im ubacivali debele (par cm) plasicne umetke u viljuske da bi dobili na tvrdoci.

Servis sam radio kod kuce sam, jer previse je jednostavno da bi placao nekome da mi to uradi, a pod redovnim servisom podrazumevam: promenu ulja u motoru, uljnog filtera, i (po manualu) svakih 12.000km zamena vazdusnog filtera i svecica, tako da znaci svaki drugi put kad radim servis menjam vazdusni filter i svecice.

Ja sam servis radio posle svakih 5-6000km.

I stvarno sam se slatko navozao s njim, bez ikakve bojazni, nikad nisam nosio nikakav alat :D

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja