Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z1000 SX 2011.

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Posto je tema novi Kawasaki, moje misljenje je da je to bolji izbor od FZ1 sa maskicom. To i nije neka mudrost jer je motor nekoliko godina novije generacije, ima ful oklop i veci vizir, a i deluje da je cenovno cak i ispod cene FZ1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Tako da ova sport-touring klasa je po meni idealno resenje...kada hoces mozes malo i da ga "poteras" i neces biti nista sporiji od nekog R-a dok ne izadjes na autoput ili stazu.....

 

Sport-turing je definitivno prava klasa za nekog ko voli da putuje, a uziva i u agresivnijem prolasku kroz krivinu. Medjutim, dosta je motora koji su nekako zapostavljeni kada se razmislja o kupovini narednog motora, i to samo zbog toga sto su starije generacije ili godista. Ja sam se recimo sit navozao ZZR-om prosle godine i na putovanjima i po krivinama nase bivse SFRJ. Jeste da je ogibljenje matoro i ljulja po krivinama, ali uz spretnu voznju moze se dosta i sa njim. Udoban je za medalju, a trosi uvek ispod 6l kada se vozi magistralom (cak ispod 5l trosi ako se vozi smooth oko 100-110, na pravcu i krivinama). Ja zadovoljan. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ni ja nisam vozio CBF 1000 ali mi ovako na prvi pogled deluje totalno bezlicno, a jedno vreme sam cak i bio zainteresovan za njega, odlican je na papiru. Nekako mi je previse ugladjen i miran i deluje mi kao da je vise namenjen za stariji bracni par nego za nas mlade 1oda.gif

Prosto nije to to, kad te ne greje dzabe da je i od zlata :)

 

 

 

Takodje mislim da je pored toga sto je dosta slabiji od FZ1 i 1000SXa, dosta i tezi, 230 kg, sto je moras priznati poprilicno. Ovo mi je vise kategorija kao npr stari Diversion 900...

 

 

Edit: Drago mi je da se Kawasaki prikljucio ovoj klasi, a mislim da bismo mogli u narednih godinu-dve da ocekujemo odgovor od Yamahe u vidu novog FZ1 sa agregatom iz bigbang R1... to bih bar ja voleo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Preimenuj temu u FZ1.

 

Poređenje ovog motora sa Fazerom je počelo još na prvoj strani (evo linka), tako da ne vidim ništa loše što poredimo ova dva motora. SX-a još niko nije vozio, pitanje da li ga je ko i video, tako da nemamo o čemu drugom ni da razgovaramo na realnim osnovama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A test je rekao sledece:

 

1.) Kawasaki

2.) Triumph

3.)Yamaha

 

A da li je rekao da je Fazer jači (vidim veću maksimalnu brzinu) i da ima deblju prednju viljušku (43mm naspram 41mm)? I šta sam ja onda pogrešno napisao tu?

 

To što SX nema centralnu nogaru nije neki veliki nedostatak, verujem da se to može kupiti za cirka 150€. Isto tako se za Fazera može kupiti dodatni oklop, mada je to malo veća investicija.

 

Sada vidim i da Fazer manje troši. Pak, SX ima bolji razvoj snage, ima noviji dizajn, u principu dobar pazar za nekoga ko u ovom trenutku kupuje novu sport-touring hiljadarku. Ali lično ne verujem da bi bilo dovoljno razloga da Fazera prodam i kupim SX-a, pre mi pada na pamet FJR1300 ili ovaj novi BMW K1600GT :moto3:

 

Onu stranu sa ocenama si skenirao (fotografisao) u niskoj rezoluciji, pa ne mogu lepo da vidim.

 

Pretpostavljam da ces i sada imati "1000" razloga da osporis test...a ja bih rado da procitam......

 

Ja te ponovo molim da mi pokažeš u kojoj sam to rečenici ja osporio test.

 

Što se Honde tiče, mislim da je CB1000 daleko ispod, dosta slabiji agregat, loše (zastarelo) ogibljenje. Zaista bi bilo dobro da se uključe u ovaj segment.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

... pitanje da li ga je ko i video

 

 

Video

 

... sedeo , a kao neko kome je par godina velika zelja bila da kupim FZ ,ali tad za njega nisam imao para , mogu da ti kazem , sedeci na oba da je razlika veeeelika , u korist Kawe

 

Ali , Kawu vozio nisam , mozda se odlucim da svratim i probam ....

 

 

 

Kawa3.jpg

-

Kawa4.jpg

-

Kawa5.jpg

-

Kawa6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

... sedeo , a kao neko kome je par godina velika zelja bila da kupim FZ ,ali tad za njega nisam imao para , mogu da ti kazem , sedeci na oba da je razlika veeeelika , u korist Kawe

 

Ja nemam ništa protiv ni da kupiš ovog Kawasakija :takoje:

 

A onda da ga dovezeš ovde da ga vidimo i da se družimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Oklopi izgledaju opako narocito kod kolena.Cini mi se da je zastita od vetra dobra.Mada izgleda nekako nizak :)

 

Mozda ti izgleda nizak , jer sam ja 194 cm ??? :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

 

 

A da li je rekao da je Fazer jači (vidim veću maksimalnu brzinu) i da ima deblju prednju viljušku (43mm naspram 41mm)? I šta sam ja onda pogrešno napisao tu?

 

............................................................................................................

 

Sada vidim i da Fazer manje troši. Pak, SX ima bolji razvoj snage, ima noviji dizajn, u principu dobar pazar za nekoga ko u ovom trenutku kupuje novu sport-touring hiljadarku. Ali lično ne verujem da bi bilo dovoljno razloga da Fazera prodam i kupim SX-a, pre mi pada na pamet FJR1300 ili ovaj novi BMW K1600GT :moto3:

 

 

....................................................................................

 

 

 

Ja te ponovo molim da mi pokažeš u kojoj sam to rečenici ja osporio test.

 

Što se Honde tiče, mislim da je CB1000 daleko ispod, dosta slabiji agregat, loše (zastarelo) ogibljenje. Zaista bi bilo dobro da se uključe u ovaj segment.

 

kojim redom da pocnem......

 

 

Jedan motor ne cini prednja viljuska i 5 ks vise.......... u dva sjajna motora to je zanemarljiva razlika ....uhvatio si se za krajnju brzinu.... molim te objasni mi sta je bitno ide li 252 ili 245 km/h....mnogo vise ce koristiti sto je do stotke 3.3/3.6 140 5.0/5.5 do 200 9.8/10.3 u korist 5 konja slabijeg.... ali i to je u sustini smesna razlika u praksi i realnoj voznji na putu.....

 

Elasticnost je vec veca razlika i opet u korist Kawe 3.3/4.3 3.2/4.1 a pazi sad 140 do 180 razlika je cak 3.6 sekundi....10/13.6....

 

Umalo zaboravih....kakve veze imaju FJ 1300 I BMW 1600 sa ovom klasom????

 

Evo prepisacu podatke koje nevidis.....ako bude trebalo skeniracemo.....

 

Elasticnost 36/22 poena (prilicna razlika)

Ubrzanja 33/30

Karakt.motora 26/24

Reakcija na gas 16/14

Mirnoca rada 11/13

Menjac 9/7

Menjanje brzina 15/10 hm

odnos brzina 9/8

Pokretanje motora 8/8

 

Upravljivost 26/23

Stabilnost u krivini 29/26

ponasanje pri skretanju 29/28

povratna inf 8/6

mogucnost naginjaja 16/16

Stab. na pravcu 15/18

podesenost amortizera nap. 14/13

nazad 14/13

mogucnost podesavanja 5/4

komfor 7/7

sa suvozacem 14/14

 

ergonomija 29/28

 

kocnice 32/27

doziranje kocn 26/22

koc. sa suvozacem 15/14

lakoca odrzavanja 16/13

rad absa 14/11

upravljanje pri kocenju 5/7

 

E sada ako je Yamaha i dalje jaci motor skidam kapu... a za ono sto si napisao za CBR 1000 F..... pobednika testa u Alpima u ovoj klasi 2010..... je jako ozbiljno.....ustvari bolje da ne komentarisem jer nemam iskustva u voznji pa da me neko ne ospori.....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jedan motor ne cini prednja viljuska i 5 ks vise.......... u dva sjajna motora to je zanemarljiva razlika ....uhvatio si se za krajnju brzinu.... molim te objasni mi sta je bitno ide li 252 ili 245 km/h....mnogo vise ce koristiti sto je do stotke 3.3/3.6 140 5.0/5.5 do 200 9.8/10.3 u korist 5 konja slabijeg.... ali i to je u sustini smesna razlika u praksi i realnoj voznji na putu.....

 

Potpuno se slažem, samo sam tražio da napišeš šta sam ja to pogrešio i gde sam to negirao test Motorrada, ali ti i dalje pričaš nešto drugo i ja neću više da raspravljam sa tobom, ti si potpuno u pravu i nadam se da ćeš sada biti zadovoljan :takoje: .

 

Naravno da su sve to smešne razlike.

 

Umalo zaboravih....kakve veze imaju FJ 1300 I BMW 1600 sa ovom klasom????

 

Sport touring je u pitanju. Bez obzira što imaju veću kubikažu, imaju sličnu snagu, mada su u pitanju ozbiljniji motori. Napisao sam jednostavno da, pošto posedujem Fazera, sigurno ga ne bih prodavao da bih kupio SX, koji je smešno različit, kako smo utvrdili gore, već bih kupio ono što je zaista različito, a to je ovo što sam naveo.

 

a za ono sto si napisao za CBR 1000 F..... pobednika testa u Alpima u ovoj klasi 2010..... je jako ozbiljno.....ustvari bolje da ne komentarisem jer nemam iskustva u voznji pa da me neko ne ospori.....

 

Nemam ni ja, naravno da nisam vozio sve ove motore, niti ću. Ne poznajem nikoga ko jeste. Ali na osnovu karakteristika, napisao sam ono što je ponovo tačno, a to je da je ova Honda daleko slabija od SX-a i Fazera, a što se ogibljenja tiče, dovoljno je da vidim prednju i zadnju viljušku i da znam da to nije motor koji će stabilno nositi nekoga od 140kg (pa još plus suvozač) :moto3:

 

Meni motor nije potreban samo za Alpe, nego i za svakodnevnu upotrebu, pa i prevoz do posla. Ne kažem da Honda to ne bi mogla, ali jednostavno je previše slaba za moj ukus, a možda je nekome prejaka. Uostalom, nju niko od gore pomenutih časopisa koji su radili testove SX-a nije ubrojao kao konkurenciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

@ Caruga :takoje: za iznesene podatke

 

fjr 1300 i k 1600 gt su turing motorcikli ne sport tur. = kawa gtr 1400

 

mnogo frustracija iznesenih ovde pa tema skoro upropastena ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A kako bi trebalo da izgleda ova ili bilo koga druga tema? Ispišemo, složimo se i gotovo? Ja mislim da je ova tema sasvim normalna i da su različita mišljenja sasvim normalna i ne bih drugima pripisivao da su frustrirani, a da ih ne poznajem u stvari. Normalno je da raspravljamo o srodnim motociklima i ne vidim nikakav problem u tome što će neko dati prednost nekom proizvođaču bez ikakvih daljih kriterijuma.

 

Ja nisam ni rekao da su FJR1300 i K1600GT ista klasa, samo sam rekao da Fazera FZ1 ne bih menjao za Z1000SX, već za nešto daleko ozbiljnije. Da bi učestvovao u diskusiji, bio bi red bar da pročitaš temu od početka.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Velimlje, da li si uporedo probao kako se sedi na golom Z1000 i na SX-u? Ima li ikakve razlike u gabaritima? Pretpostavljam da SX ima duži rep, odnosno više mesta za suvozača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Velimlje, da li si uporedo probao kako se sedi na golom Z1000 i na SX-u? Ima li ikakve razlike u gabaritima? Pretpostavljam da SX ima duži rep, odnosno više mesta za suvozača?

 

 

Nisam ... nisam razmisljao da ce to ''izkustvo'' da mi treba ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

..

fjr 1300 i k 1600 gt su turing motorcikli ne sport tur. = kawa gtr 1400

..

 

a?

GTR je sport-touring, a FJR touring? Jesam dobro shvatio?

 

aj da nacrtam tu je i on = tu spada , u klasi , u toj klasi sa njima, ista ekipa

 

razumeo ili jos nesto ili ces ti mozda da mi nesto objasnis sto ja neznam ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Velimlje, da li si uporedo probao kako se sedi na golom Z1000 i na SX-u? Ima li ikakve razlike u gabaritima? Pretpostavljam da SX ima duži rep, odnosno više mesta za suvozača?

 

Ja sam shvatio da su svi SX, a da u zavisnosti od opreme budu "goli", "City" ili "Tourer", da sem to nešto kofera nema razlike. Meni je mnogo lep, i performanse se čine OK, ali je baš malecak. Pod Velimljem izgleda k'o singl makina, kakav crni saputnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mislim da je ciljao na obican Z1000 naked i Z1000SX.....

Kazu da SX ima malo modifikovano zadnje sediste zbog saputnika....ali ce pre biti sapatnika.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Velimlje, da li si uporedo probao kako se sedi na golom Z1000 i na SX-u? Ima li ikakve razlike u gabaritima? Pretpostavljam da SX ima duži rep, odnosno više mesta za suvozača?

 

Ja sam shvatio da su svi SX, a da u zavisnosti od opreme budu "goli", "City" ili "Tourer", da sem to nešto kofera nema razlike. Meni je mnogo lep, i performanse se čine OK, ali je baš malecak. Pod Velimljem izgleda k'o singl makina, kakav crni saputnik...

 

Meni se cini da je to otpicka varka. Nema iza zadnjeg sjedista nista "sto bi ga cinilo vecim". Ne moze topkofer, but jbga to je sustina kompromisa sport-tour. U ovom slucaju malo vise sport...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja