Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z1000 SX 2011.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

@velimlje

ako sam razumeo kazes da si sedeo i na jednom i na drugom,

pa uporedi velicinu/polozaj sedenja fz1s i sx...ja sam malo

nizi od tebe...na ovim slikama sto si postavio zaista deluje

da ti je sx premali?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@velimlje

ako sam razumeo kazes da si sedeo i na jednom i na drugom,

pa uporedi velicinu/polozaj sedenja fz1s i sx...ja sam malo

nizi od tebe...na ovim slikama sto si postavio zaista deluje

da ti je sx premali?!

 

 

SX je u stvari Z 1000 obucen u "pelerinu sa kapuljacom" i dobio je vizuelno malo "robusniji" izgled,prem da je to i dalje po dimenzijama Z1000. Kad je izasao Z 1000 2010. mislio sam da je to definitivno motocikl za mene gledajuci ga na slikama,ali kad sam ga vidjeo u Trebinju na moto skupu proslo ljeto uzivo i to u bijelo-oranz boji koja bi trebalo da mu da robusniji vizuelni izgled mom izboru je dosao kraj.Motocikl ne da je mali za klasu 1000 naked,vec k`o "trtinet"....To je onaj osjecaj kad vidite na Tv-u zgodnu ribu-ribetinu visoku,dobrih guzova i grudi,pa se napalite,a kad je sretnete na ulici ona metar i zelja da poraste,nema je pasce za sta ujesti. Naravno ova sva prica je subjektivna i tako je prihvatite,jer ipak sa mojom visinom 193cm - 115kg bi motor po mom misljenju od 1000 cm trebao da bude ipak bar malo veci.1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

SX je u stvari Z 1000 obucen u "pelerinu sa kapuljacom" i dobio je vizuelno malo "robusniji" izgled,prem da je to i dalje po dimenzijama Z1000. Kad je izasao Z 1000 2010. mislio sam da je to definitivno motocikl za mene gledajuci ga na slikama,ali kad sam ga vidjeo u Trebinju na moto skupu proslo ljeto uzivo i to u bijelo-oranz boji koja bi trebalo da mu da robusniji vizuelni izgled mom izboru je dosao kraj.Motocikl ne da je mali za klasu 1000 naked,vec k`o "trtinet"....To je onaj osjecaj kad vidite na Tv-u zgodnu ribu-ribetinu visoku,dobrih guzova i grudi,pa se napalite,a kad je sretnete na ulici ona metar i zelja da poraste,nema je pasce za sta ujesti. Naravno ova sva prica je subjektivna i tako je prihvatite,jer ipak sa mojom visinom 193cm - 115kg bi motor po mom misljenju od 1000 cm trebao da bude ipak bar malo veci.1moto3.gif

 

Znaci ubio se za mene i meni slicne. Meni je svaki preveliki. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Video sam danas Pecin motor uživo, odlično izgleda, dobar je položaj sedenja, nisam ga vozio tako da ne znam kakav je u vožnji. Evo nekoliko interesantnih detalja: zadnji amortizer je horizontalan, slično kao na ER6, a glavčina zadnjeg točka(možda i prednjeg, nisam zagledao) ima poveće rupe, znači bušna je i bukvalno se vidi osovina. Nije bitno, samo nisam to viđao do sada. Verovatno su hteli da olakšaju točak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Postaviću slike pa ćete sami proceniti, ja se nisam video kako izgledam na njemu, ali iz moje perspektive je delovalo OK. Možda je za nijansu manji od Fazera, ali ništa drastično.

 

Da, super stvar je podešavanje vizira, ali treba videti da li je fabrički vizir dovoljan u vožnji pri većim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Kupuj taj motor i nikoga neslusaj,ti motor kupujes tebi a ne ostalima.Glavu gore uzivaj u motoru koji volis i bas te briga sta ce drugi ljudi reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Kako stoje stvari za sada, ovo ce biti moj sledeci bajk, ako do marta sve prodje kako treba :) Savrsen poklon sam sebi za 30 rodjendan.... :)

 

Bukvalno sam za ovih nekoliko godina od kada sam uzeo ER6n, razmisljao o svemu i svacemu, od novog HD Sportstera i nekih retro modela, preko adventure-a kao sto su V-Strom i veliki Versys, pa sve do velikih nakeda kao sto je Z1000 koji je ove godine dobio i slipper clutch. Sve sam opcije izmenjao u glavi i trazio optimalnu kupovinu, jer nov motor treba kupovati i srcem, ali i glavom.

 

Na kraju mislim da ce upravo Z1000SX za 2017. biti pun pogodak za mene. Mislim da nema bolje balansiranog motora sada kada je dobio i IMU, a novi oblik prednjeg dela mi se mnogo vise dopada. Jedino bih voleo da ima i tempomat, ali onda bi bukvalno bio savrsen :)

 

Samo da cena ne bude drasticno veca od dosadasnje verzije. Idealno bi bilo da ostane ista ili manja (ali to se nece desiti) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za neke nove standarde, koji ce za mene biti uvek preterani, ima sve sta treba i ne treba da bude idealno resenje za asvaltni touring. Ostavili su prostora da ga svako doradi (da ne kazem personalizuje) po svom ukusu i potrebama...i pravac Alpi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 43 minuta, Stefan95 je napisao:

Dobar dan, da li neko prodaje z1000sx, prvi model? Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja