Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da upali!

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Honda cbr f4i

Pozdrav svim bajkerima,ovako imam probelm,imam skuter sprint maxi nece da upali u opste vergla kao da hoce da sastavi samo sto nije i nece i tako u nedogled moze,pa mi mi trebao neki savet,sve sam prekontrolisao i dovod goriva i varnicu i dalje nisam pameta neznam da li moze da bude komutator u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Da li je radjeno nesto na skuteru (npr skidan magnet) ??

Probaj da zamenis svecicu.. Stavi novu i spricni malo benzina u cilindar i probaj onda.. Ako nemas spric, skini filt za vazduh, zapusi karburator i verglaj, pa skloni ruku na sekund da povuce vazduh, pa opet stavi ruku preko difuzora i mora da upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Honda cbr f4i

Probao sam i tako,i sad sve kontam da nisu kompresione karike jel skinem svecicu i stavim prst na rupu i okrecem rukom,osetim pritisak pod prstom ali mogu da ga zadrzim,neznam da li da promenim karike jel komplikovano?Mislim radio sam ali na dvotaktne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Ne mora da znaci da su karike.. I ja sam mogao da drzim prst kad sam meni gledao kompresiju a kompresija je bila 8 bara sto je odlicno. Inace, nije tesko zameniti karike..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Honda cbr f4i

Jel drugo nema sta da bude sem karika sve sam gledao,a jel zeznuto se zameniti posto su ventili gore,ima li ko koju sliku da okaci?Jel drugo neznam sta bi moglo biti,pre toga je pukao kais pa je stojao nevozen pa je kais zamenjen i nije hteo vise da pali od tad,i sad kad ga palim samo sto ne upali i nista pa kontam ili karike ili ventili,a kako se steluju ventili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Honda cbr f4i

Ovih dana cu da skinem glavu i da vidim,jel sam sve nacine probao,i promenio svecicu,i komutator,i poklopio rukom ulaz vazduha u karburator,i sipao gorivo u cilindar,i proverio da li baca korivo u cilindar i pogledao vakum i proverio baca varnicu na svecici ,promenio kabal,i nece da sastavi i to ti je,kao da samo sto nije sastavilo i nece i tako verglam bes prestanka dva min na akumulator od kola i nista samo mi ostali ventili i karike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

proveri sauh, video sa bas na jednom sprint maxu to dok je bio kod majstora. to je automatsko a kinesko i oce da crkne. probaj nekako ručno podigni sauh

ajd neka proveri, ali sam postupak zatvaranja dovoda vazduha pri verglanju pojacava vakum i gorivo ce pre sici do casice karburatora, napuniti je i stici do cilindra (sto mu dodje kao cak jace dejstvo od same uloge sauha).

Ako ima nekakvu kompresiju, a ocigledno da ima, onda nisu karike! On bi morao da upali. Nego mi ne rece, da li su menjani lezajevi radilice ili skidan magnet? Ja sam imao slucaj da se magnet otpustio malo, pomerio se ugao paljenja i tesko je palio. I kad upali, nije hteo da ide vise od 3-4000 obrtaja/min a trrebalo je da vrti oko 9000..

Po meni- provera ventila, ako nisu, onda provera ugla paljenja - magnet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozda je rastelovano paljenje a moze biti da ti se svecica zamasti lili nakvasi kad je vratis u cilintar i zaverglas.

Dalje kad gledas varnicu dali gledas sa svecice ili sa razvodne kape ako gldeas sa kape i baca moze da se desi da ti je oslabilo paljenje pa ne moze da progura svecicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Ja sam imao slican problem na Exactly-ju, na kraju se ispostavilo da sam mu sprzio bobinu posto sam vergalo sa spustenom copom ( jbg bio mi prvi skuter :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Honda cbr f4i

izgleda da je ova svecica probila a ja magarac stavljao drugu sa drugom oznakom pa je probilo i tu i nije bacalo varnicu da valja,suta uzimam drugu i javljam sta je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Svecica>bobina>cdi>namotaj>pick up>dotok benzina i vazduha>provera komplet karba, dizne>el saug...komplet instalacija, da ne tuce negde masu...itd

 

Ako je 8bara taj jos moze da tera pa na 4bara kresu. Nesto ga koci, svecica ili ne pali, ili ne pali kada treba pa stime i nece da upali, ako ne upali sa benzinom u cilindru znaci da nema paljenja, kakav god da je ako ima varnicu i benzina bar par kapi mora da kresne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Sprint Basic

Pozdrav svima...
Imam Sprint Basic 4T nekad lepo upali iz prve ili posle malo verglanja i lepo ide, ali nekad vergla kao da nema gorivo i nece da upali....
Imao sam taj problem i prosle godine ali je od jednom nestao normalno je radio.
Gorivo dolazi do karburatora. Karburator i rezervoar su cisceni i on i dalje nece uvek da upali sta bi to moglo da bude.
A da kad skinem svecicu ona prvo baca struju ko blesava i tad kad je zavrnem motor radi, ali kad motor nece da upali i kad mu skinem svecicu retko kad baci varnicu...
Sta bi to moglo da bude...Unapred hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja