Jump to content

Moto Zajednica

Sta sve ima za oko 700e od motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

jbg ima nas svakavih. Neko ce pre da vozi motor star 15godina i ne razmislja da li ce ga neko zaustaviti,neko ce opet za iste pare da izigrava mangupa na novom motoru i streca se iza svake krivine.

    Tačno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Nista havarisano znaci covke nema vise para od 900 MAXIMUM sa sve registracijom i kacigom!!!

 

I ja da sam na njegovom mestu uzeo bih MZ ili neki enduro malo stariji al ovaj nece  :-\

 

CUSTOM, CLASSIC...

Nije motor "Havarisan" nego NICK.

imam cb 450s 89 u prvoj boji sa vizirom 900e 0641980814

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

haahahah jao umro sam od smeha nisam provalio shta je chovek napisao :D

 

Evo ga chovek sa nikom HAVARISAN ... napisao shta ima a ima svashta  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nista havarisano znaci covke nema vise para od 900 MAXIMUM sa sve registracijom i kacigom!!!

 

I ja da sam na njegovom mestu uzeo bih MZ ili neki enduro malo stariji al ovaj nece  :-\

 

CUSTOM, CLASSIC...

Nije motor "Havarisan" nego NICK.

imam cb 450s 89 u prvoj boji sa vizirom 900e 0641980814

 

 

AAAAAAAAAAaaaaaaaa!!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Havarisani..

imas neki ne havarisan? ;D

 

p.s.  ako dodas kinesko japanski naglasak..moze biti:

 

HA vari San  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

morao sam da se ubacim iako je jako nezahvalno komentarisati cene bilo čega pa tako i motora.

 

samo da kažem da se u potpunosti slažem sa gavrolinijem.

 

ovce su za šišanje, što veća ovca to više vune....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

morao sam da se ubacim iako je jako nezahvalno komentarisati cene bilo čega pa tako i motora.

 

samo da kažem da se u potpunosti slažem sa gavrolinijem.

 

ovce su za šišanje, što veća ovca to više vune....

 

 

 

 

 

dok nisi sam ta ovca koju ošišaju, zar ne? ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

morao sam da se ubacim iako je jako nezahvalno komentarisati cene bilo čega pa tako i motora.

 

samo da kažem da se u potpunosti slažem sa gavrolinijem.

 

ovce su za šišanje, što veća ovca to više vune....

 

 

 

 

 

dok nisi sam ta ovca koju ošišaju, zar ne? ....

 

 

svi smo mi bar jednom ošišani, neko se sekira a neko ne. ja ne.

 

a motor iz šapca bih uzeo u svako doba, znam par ljudi odande i zahvalan sam Bogu šta nam je ukrstio puteve i što smo se sreli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

prerastao sam ja teneru odavno...  ;D

 

Oces da kazes da si imao strah voziti takvu grdosiju od motora.. No coment..  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Podseća me sve ovo na situaciju u kojoj sam nedavno bio...moj prijatelj iz detinjstva reši da u 52-oj godini kupi motor i nauči da vozi...Nauči da vozi na mojoj staroj jawi,izađe na polaganje i položi iz prve...

 Tražimo motor da mu kupimo...para ima,ja ga savetujem da kupi nov motocikl...preskupo...aj' polovan u dobrom stanju...nađem TA tri godine starog,prvi vlasnik,20.000 km pravih (poznajem motocikl i vlasnika)kupljen kod zastupnika nov,dodatna oprema koferi,nove gume...ulje tek zamenjeno...neogrebano...5.000 eura,može da se plati u ratama...ne sviđa mu se...našli BMW-a F 650 2003-e,dovežen iz CH,odlično stanje,ocarinjen-legalan...3800 eura...mali mu mnogo (čovek visok 196 cm)...Yamaha TDM perfektno stanje,uvezena-proverena,motor odličan,sve kao novo...sedi i vozi...1800 eura(94-o čini mi se),može u ratama da se plati...e jbg.,deluje mu ''prejaka,poteže ko luda'' za početak bolje nešto slabije da uzme...

    I tako do dana današnjeg...ono mu malo,ono mu veliko,ono mu slabo ono mu jako,...listali oglase,gledali motore i cene preko...još ništa da nađemo a leto prođe...samo čovek da pita ''jel ti mene zahebavaš'' ?Neće on ni kupiti ništa...vidim ja...

  Ti si u još goroj situaciji...za 700 evrića možeš naći samo nešto jako staro i pohabano - za početnika odlično da mu ogade motori za ceo život...bez namere da nekog uvredim ili potcenim nečiji motocikl ali sam se nagledao takvih...niko se na tome nije navozao...

 

Sta je onda tvoj savet. Ovaj ne bira mnogo. Samo da je do 500 kubika i da je kakav takav. Kad NEMAS vise onda NEMAS. Ja ga razumem ali ga i ne razumem. :D Gde moze dobar Japanac za te pare. Mislim moze, al mator. MZ, JAWU, KINEZA NECE DA VOZI. Mada evo sa nama skorije isao CB 400 do mora i nazad. `78 godiste. Sve ok isao :) Bez problema. Ja mislim da je za pocetnika najbolji CB kakve prodaju Gile i Zoltan. Videcu sa njim da odemo do njih ovih dana. Morace da padne neki dogovor. Nema druge. Mislim za 700e ne mozes ni dobrog juga da kupis a kamoli dobar Japanski motocikl....

 

Ja da sam na njegovom mestu uzao bih MZ. Jeste ruzan, jeste da ne ide al je bar jeftino odrzavanje i ne trosi puno. Delova ima. Sta da radi ako mu crkne nesto na CB? Jeste da REEEEETKo kad crkava nesto. Al su delovi za Hondu najskuplji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ovakav (bez kacige ali sa koferom) ružan i slabašan (jedva 140 km/h) plaćen prošle godine 700 evra.

Treba čovek da se dogovori sam sa sobom šta očekuje od svog motora i koliko je spreman izdvojiti novca za vožnju i održavanje istog.

Olovka i papir,pa računica:registracija (MZ 250 8000 din),ulje (MZ 1 litar 300 din,filter nema),gume (MZ 18 cola 2 komada 1700 din),lanac,lančanici(MZ 1 kg.tovatne masti na 20 000 kilometara)......i tako dalje da ne nabrajam (isto je i kod Jawe).Ne ubeđujem čoveka šta da kupi,već da realno sagleda svoju situaciju i donese ispravnu odluku,ovde smo da se pomažemo  :)

post-7652-12879099016891_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: SOMBOR
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K2

ja ga nerazumem ??? ??? ??? za 700e ne mozes kupiti ni dobar japanski polovan skuter,kao drugo ko ga je ubedio da je za njega (verovatno pocetnika) bolji japanski motor star 25g. nego kinez star par godina.jel on neki bajker koji prelazi dosta kilometara za sezonu?ja sam bio veliki protivnik kineza i NIKO me nije mogao ubediti da je to za mene dobro jer prelazim malo kilometara godisnje.dok u jednoj trampi nisam dobio wistu  qm 250 nisam hteo cak ni da je probam.al posle par dana sve vise mi se svidjala i shvatio sam koliko sam gresio.i koliko sam novca bacao na japance a ovo moze odrzavati i dete od dzeparca,kad skupi 1500 pa navise nek razmislja o japancima a do tad ja nebi razmisljao i kupio bih ovo http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60333.0

neka se niko ne naljuti ,to je samo misljenje nekog koji pored japanaca voli i NEKE kineske motore ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Zaista ne znam sto se "kinezi" toliko pljuju.  Odlicni motori, jeftino odrzavanje, jeftini delovi, jeftini motori i servisi po celoj Srbiji. Uz rednovno odrzavanje prelaze po 20.000-30.000 bez otvaranja masine, a i kad dodje do toga znate da ce vas to izaci najvise par crvenih.

Slazem se sa ratkom, pre bih uzeo "kineza" starog koju godinu nego matorog japanca. Za MZ posebna prica, motor mog detinjstva. Secam se da je svaki mesec neki novi kvar, ali sve u svemu bio je OK. motor za male pare ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Voleo bih da me neko ubedi da je kinez bolji od ovoga?

 

ma vazi..puno sam starudija vozio i vozim..i uz normalno odrzavanje..dobri primerci stvarno mogu da nadzive nekoliko novokomponovanih..

post-6140-12879099264416_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Kazem, svako ima svoj ukus. Sto kinez ne bi trajao godinama, decenijama uz redovno odrzvanje? Dosta sam se nagledao kineskih foruma dok sam bio u potrazi za motorom i videh da imaju po oglasima neke matore motore iz 70-80 ispravne i prodavaju ih po nekoj smesnoj ceni 200-300$. Tako da znaci nije sve do motora, vec i do vlasnika. Koliko ga cuva, mazi, pazi toliko ce i da radi. Jes' da kineze malo vise moras paziti, ali isplati se

 

Evo jedan Keeway protiv tvog Kawasakia, jeste da po specifikacijama nije ni slican, ali po meni odlican motor od 125/150ccm

http://www.keeway.hr/Keeway_SPEED.htm

 

2299131354_f9d25e3758.jpg

 

Cena polovnog, eto iz 2007. godine eto oko 600eura http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60287.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa toliko sam se prica naslusao..a bogami i nagledao..da ja na to sranje kad sam seo..odmah sam ga brze bolje vratio gazdi..da ne izginem s njega.. a bio je star SEST meseci i nepunih 2K!!! neki yonsunlanjebemligasan od navodnih 250 cca..

 

Vi vozite onda kineze..a ostali neka voze sta hoce..i mogu..jer sve je bolje nego tabanus..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja