Jump to content

Moto Zajednica

Sta sve ima za oko 700e od motora?

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Yamaha SR 250 iz '83. Ova sprava je trenutno u vlasnistvu mog kuma a pre toga je bila moja. Dobro je radila i i dalje radi, ne bih kumu prodavao krs. Ipak, posto je zeleo da sve bude ok, on je resio da mu promeni zadnje amortizere (!). I sad je sve ok. Japanac cije odrzavanje malo kosta, trosi jedva preko 3 l na 100 km. Mislim da ga posednik ne bi dao za manje od 800 evra kada bi ga prodavao (posto se stalno premislja, kaze da je to pravi motor). Ali recimo da je to jeftina masina koji je napravljena da traje, pa ako se naleti na solidan komad, verujem da je vredan paznje. Tim pre sto ako neko ima 700 evra za motor moze i dzabe dobiti nesto od 600 ccm - bice mu problem da placa duplo vecu registraciju, servis, gorivo u odnosu na nesto ovakvo. Da ne govorimo o opravkama.

post-2941-12879100603196_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Podseća me sve ovo na situaciju u kojoj sam nedavno bio...moj prijatelj iz detinjstva reši da u 52-oj godini kupi motor i nauči da vozi...Nauči da vozi na mojoj staroj jawi,izađe na polaganje i položi iz prve...

Tražimo motor da mu kupimo...para ima,ja ga savetujem da kupi nov motocikl...preskupo...aj' polovan u dobrom stanju...nađem TA tri godine starog,prvi vlasnik,20.000 km pravih (poznajem motocikl i vlasnika)kupljen kod zastupnika nov,dodatna oprema koferi,nove gume...ulje tek zamenjeno...neogrebano...5.000 eura,može da se plati u ratama...ne sviđa mu se...našli BMW-a F 650 2003-e,dovežen iz CH,odlično stanje,ocarinjen-legalan...3800 eura...mali mu mnogo (čovek visok 196 cm)...Yamaha TDM perfektno stanje,uvezena-proverena,motor odličan,sve kao novo...sedi i vozi...1800 eura(94-o čini mi se),može u ratama da se plati...e jbg.,deluje mu ''prejaka,poteže ko luda'' za početak bolje nešto slabije da uzme...

I tako do dana današnjeg...ono mu malo,ono mu veliko,ono mu slabo ono mu jako,...listali oglase,gledali motore i cene preko...još ništa da nađemo a leto prođe...samo čovek da pita ''jel ti mene zahebavaš'' ?Neće on ni kupiti ništa...vidim ja...

Ti si u još goroj situaciji...za 700 evrića možeš naći samo nešto jako staro i pohabano - za početnika odlično da mu ogade motori za ceo život...bez namere da nekog uvredim ili potcenim nečiji motocikl ali sam se nagledao takvih...niko se na tome nije navozao...

 

Sta je onda tvoj savet. Ovaj ne bira mnogo. Samo da je do 500 kubika i da je kakav takav. Kad NEMAS vise onda NEMAS. Ja ga razumem ali ga i ne razumem. :D Gde moze dobar Japanac za te pare. Mislim moze, al mator. MZ, JAWU, KINEZA NECE DA VOZI. Mada evo sa nama skorije isao CB 400 do mora i nazad. `78 godiste. Sve ok isao :) Bez problema. Ja mislim da je za pocetnika najbolji CB kakve prodaju Gile i Zoltan. Videcu sa njim da odemo do njih ovih dana. Morace da padne neki dogovor. Nema druge. Mislim za 700e ne mozes ni dobrog juga da kupis a kamoli dobar Japanski motocikl....

 

Ja da sam na njegovom mestu uzao bih MZ. Jeste ruzan, jeste da ne ide al je bar jeftino odrzavanje i ne trosi puno. Delova ima. Sta da radi ako mu crkne nesto na CB? Jeste da REEEEETKo kad crkava nesto. Al su delovi za Hondu najskuplji...

 

Moram da se ne slozim. Imao MZa 250 etz. Nije toliko ruzan, ide k'o zmaj ako nisi vozio nesto jace, kad ga garis trosi kao izandjali kec, stalno si umazan nekim uljem koje curi i stalno mu nesto riknjava :)... naravno, ko voli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kupio ja jednom japanca za 750e, mislio sam da sam super prosao dok nisam pozeleo da od krsa napravim pouzdan motor. Na kraju je kostao skoro duplo :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kupio ja jednom japanca za 750e, mislio sam da sam super prosao dok nisam pozeleo da od krsa napravim pouzdan motor. Na kraju je kostao skoro duplo :)

 

 

 

Misliš na Afriku :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

većina ljudi kad kupuju prvi motor imaju finansijsku "barijeru" negde oko 1000€, i u tom cenovnom rangu varijacije kvalitet između motora mogu biti ogromne... što se tiče customa teško da će naći tako nešto, eventualno neku CB 400 ili 450... bilo je skoro dobrih motora za male pare (kepin XL, par dominatora i sl.) tako da sam mišljenja da će pre naći neki enduro u korektnom stanju nego neki custom...

 

Opcije idu ovako

  1. neki kinez (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80289&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Kinroad-Xintian) - mada je moj savet pre neki supermoto kinez (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80238&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Sprint-Apolo) mada su svi oni ispod 250ccm
  2. neki MZ
  3. Praistorisjki japanac (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80168&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Honda-VF , http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80147&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Suzuki-GSX-750 , )
  4. Neki mlađi japanac (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80128&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Yamaha-FZR-600R ) sa ko zna kakvim iznenađenjima
  5. Poluhavarisan japanac (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80200&trazi=1&ur=1&model=0&cena=1&m=Kawasaki-ZXR ) gde su neka iznenađenja već navedena...

U svakom slučaju ili nek sačeka još koji mesec da skupi još malo para+da se pozajmi ili uzme manji kredit i u januaru kupi motor za nekih 1300€ jel će u toj kategoriji već moći da iskopa nešto što ga neće pretvoriti u moto mehaničara ili da smanji očekivanja ... ili da čeka neku mega povoljnu kupovinu kao što je Transalp za 1100€ (ima ga ovde u oglasima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zato ja vozim kineza. Za 700e ako se dobro potrazi i budes strpljiv mozes da uzmes salonski primerak, sa par hiljada km, mozda i manje od hiljadarke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

To, cenovni rang ispod soma €, malo se gubi na vrednosti, i mloogo zaebancije za malo para :P

I još uvek ne mogu da dokučim, za neke motore mlade po 17-21 godinu, da li su realne vrednosti po 2000-3000 €...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Au bre brate mnogo ti je naporan i zahtevan taj drug što hoće sve ni sa čim :lol:... Jbte, šta fali mzu ili jawi, mslm za te pare imaće i za popravke da uloži... a moto guzzija za te pare dobrog isto će teško naći... Mislim, brate, reci mu da bude realan... Kapiram ja da je svako negde elementarno prohtevan, al ipak pare kroje prohteve :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

da kupi iole pristojnog japanca za 700 eura trebace mu sreca k'o da igra narodnu lutriju !!

mislim da mu je bolje da kupi mz 250 ili 251 za 500-600 eura u odlicnom stanju i da se vozi. reci ti njemu da je bolje mz koji ide nego japanac koga ce SIGURNO na svom prvom...drugom ili petom skupu navrnuti u blokadu,jer tome retko ko odoli kome je prvi japanac i posle ga vratiti kuci u prikolici. a popravka agregata na japancu starom i 30 god. nekosta nista manje nego na onom od 5 ili 2 god. starosti

(u srednjoj skoli sam vozio mz 251-za tri god. presao verovao ili ne 40000 km. za to vremene jednom skinut karburator da se ocisti i nista vise sto se tice agregata)

 

reci ti njemu da ne moze i nevina i iskusna.-morace da bira jedno od toga ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

da kupi iole pristojnog japanca za 700 eura trebace mu sreca k'o da igra narodnu lutriju !!

mislim da mu je bolje da kupi mz 250 ili 251 za 500-600 eura u odlicnom stanju i da se vozi. reci ti njemu da je bolje mz koji ide nego japanac koga ce SIGURNO na svom prvom...drugom ili petom skupu navrnuti u blokadu,jer tome retko ko odoli kome je prvi japanac i posle ga vratiti kuci u prikolici. a popravka agregata na japancu starom i 30 god. nekosta nista manje nego na onom od 5 ili 2 god. starosti

(u srednjoj skoli sam vozio mz 251-za tri god. presao verovao ili ne 40000 km. za to vremene jednom skinut karburator da se ocisti i nista vise sto se tice agregata)

 

reci ti njemu da ne moze i nevina i iskusna.-morace da bira jedno od toga ;)

 

E vala, dobro si mu rek'o :moto3:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ortak prodaje suzuki gsxr 400 ako si zainteresovan neka cena ispod 1000e ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Moj prijatelj iz Kladova, odakle sam i ja, prodaje Yamahu FZR 400, 89.god, u stvarno dobrom stanju. Trazi 1000e, ali kes je kes... Motor nema oklope, prelepo izgleda kao NAKED, masina prosto sapuce, prodaje ga jer mu je gabaritno mali motor (visok je preko 190cm, a planira da se vozika u duetu sa zencetom). Ne trosi ulje, i nema nikakav, ali NIKAKAV neobican zvuk. Motor znam, jer sam mu ga ja nasao kada ga je kupovao. A kupljen je u Zajecaru pre 2 god, tako da se moze i proveriti kod kolega. Drugar koji prodaje motor se zove ELVI, ne posecuje ovaj forum, i ne zna za ovaj moj mpost. Njegov br tel je 063/88-73-646. Pozovi se na mene, ja sam Nenad, moj tel je 063/80-90-314. Ako se nadjete sa cenom, motor je stvarno dobra masina, i da sam ja ogranicen budzetom do 900e, i da trazim motor za sebe, voleo bih da naidjem na ovakvu masinu.

Puno srece u kupovini!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jos da napomenem ono sto zaboravih u prethodnom postu - Motor ima 4 cil, 62-63ks, izduv 4u1, mali vizir, ide i 200km/h, nije veliki potrosac... Bele je boje, diskovi i napred (2 kom) i pozadi, i opet napominjem ono sto mi se najvise svidja, zvuk masine (ne izduva) je savrseno zdrav. Fotku nemam ni jednu, pa ti stupi u kontakt sa njime, i pokusaj da se dogovoris oko svega. Pozzz Nenad!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Znam da je nemoguca misija al reko ajde da pitam. (za drugara)

 

Koji motori bi mogli da se kupe za ove pare a da nisu kinezi i da nisu 2T?

 

U principu neki Japanac ili Neki Guzzi...

 

Da klasa motora bude ili Custom ili Classic.

 

I da bude od 250ccm pa do 500ccm..

 

Drugar bi NAJVISE mogao da se nategne jos 200e i to da  ga sacekaju...

 

Ono sto smo videli je CB400, CB500, CM400, CM500, GS450... Sta znam, decko oce motor, ima polozeno, to mu je prvi motor....

 

 

Aj da vas vidim?

jel odgovara kawasaki gpz 500 s za pocetnike je extra,2 cilindra ima,i super ide,reg.do maja,vise info na 0638373070

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja