Jump to content

Moto Zajednica

Koji sprej za lanac i gde?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@Dr.POP ma pocelo nesto da se cuje i ja reko brze bolje uzimaj sta ima u blizini. Hvala ti u svakom slucaju na dobroj volji. Pisacu kako se ponasa pa cemo videti za dalje. Btw video sam slucajno na nekoj temi tvoj motor i bas mi se svideo iako ne volim copere. Aj ako otopli obavezno se cujemo pa mozemo da napravimo neki krug.

 

Kakav ti je utisak o Repsolu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

bilo koji sprej kupljen bilo gde je bolji od nepodmazanog lanca... ;) ;) ;)

 

U potpunosti se slažem prijatelju, bolje ikako podmazan nego nikako , ali me interesuje kakvo je njegovo iskustvo sa Repsolom, ja ga koristim ali sam laik pa sam hteo znati da li da ga menjam ili je ok!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

E druze ovih dana sam u ispitima + sam nesto prehladjen i nisam presao ni 50ak km, al cini mi se da je ok. Videcemo ako malo otopli,zasad sam zadovoljan. I meni je malo zbunujuce sto se ne vidi sprej jer nije u boji, al vidi se da je "mastan". Po prskanju je odstojao 2 dana jer nisam stigao da vozim,i nije nista prskalo na felnu. Al mislim da bi i sa manje cekanja bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

samo da javim, Motip sprej za podmazivanje lanca ima da se pazari za 530 din u megamarketu "Uradi sam" na NBG. 400g ako me secanje sluzi. Nisam ga jos probao, ne znam kakav je, samo reko da javim jer je bash jeftino. nadam se da je kvalitet ok, ipak je to Motip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Svaki sprej ce da baca po felni ako ne sačekaš 15-20 minuta nakon prskanja da "uhvati" tj. da se stegne.

 

Ja koristio Castrol i zadovoljan sam :)

bogami motul nece,znaci cim naprskas dovoljno mu je 20 sec. da uvati i pici :moto3: ,ali sve sam probo i normalno sacekam i ukalja mi felnu najstrasnije,e castrol nisam probo a verujem da je dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Mislim da je nemoguce lanac ocistiti krpom. Sta god naprskao na tu krpu ona moze da dohvati samo spoljasnji deo lanca (koji i nije bitan za ciscenje) i samo malo one valjke koji su ionako uvek cisti i sijaju se. Cetkica za zube je zakon. Kad umocis cetkicu u ekoklin (ili sta vec koristite) ona skine svu prljavstinu i sa nejnedostupnijih mesta tj tamo gde se prljavstine najvise i skuplja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pravo ti kazem, meni najlakse sa cetkom. imam malu slatku cetku sto sam ukrao kevi. onako tvrdja je, taman za ovo. ulijem u posudicu malo petroleja, umocim da izvines cetku i dobro oribam lanac sa svih strana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Zamolio bih nekoga da mi prokomentarise ova dva spreja za podmazivanje lanca, prvi mi deluje kao da je vise za bicikle a za ovaj drugi kaze da je mast u spreju. Jel imao neko iskustva sa njima?

 

http://www.yuhol.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=40&category_id=40&option=com_virtuemart&Itemid=84&vmcchk=1&Itemid=84

 

 

 

http://www.yuhol.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=39&category_id=40&option=com_virtuemart&Itemid=84

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Mislim da je nemoguce lanac ocistiti krpom. Sta god naprskao na tu krpu ona moze da dohvati samo spoljasnji deo lanca (koji i nije bitan za ciscenje) i samo malo one valjke koji su ionako uvek cisti i sijaju se. Cetkica za zube je zakon. Kad umocis cetkicu u ekoklin (ili sta vec koristite) ona skine svu prljavstinu i sa nejnedostupnijih mesta tj tamo gde se prljavstine najvise i skuplja.

 

:takoje: Sve je reko :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bilo koji sprej kupljen bilo gde je bolji od nepodmazanog lanca... ;) ;) ;)

taj rad :takoje::takoje:

A sto se tice ciscenja, nebih preporucio WD40 jer on prejak, moze da osteti te gumene O-ringove u lancu, ja redovno podmazujem lanac svakih +-500km a svaki drugi put kad ga podmazujem ga operem naftom i cetkicom za zube, izduvam kompresorom i ko nov je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Malo da ozivim temu. Evo danas prvi put cistio lanac. Posto je jos fabricki A preso 17k po meni je u extra stanju. Uzeo sam petrolej i cetkicom za zube sve lepo utrljavao po 10ak cm mislim 5 min da sam cistio sve i isprao petrolejom. Na kraju odstajalo malo obrisao dosta krpom kompresorom izduvao visak i o5 krpom. Na kraju uzeo sam sprej za lanac do MOL-a ima na njihovim pumpama 600 dinara 400 ml kad se poprska tecan je ali se dosta zadrzi, posle nekih 5-10 min napravi dosta gustu i lepljivu skramu koja ne mrda . Sutra posle voznja javljam koliko baca :) E da na netu sam video da ovaj sprejo 0k0 850-900 dinara a ovde 600 tako da eto pogledajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Taj MOL-ov sprej koristim skoro 2god i prezadovoljan sam, probao sam razne ali ovaj mi je do sada najbolji sto se tice odnosa cena/kvalitet. I ciscenje lanca ne zavisi samo od predjene kilometraze, vec i od stanja na putu, ovih dana sam vozio po kisi pa sam lanac zaprljao posle 100km, nahvata se prasina, pesak i ostale necistoce koje treba ocistiti, a nakon pravilnog ciscenja (slicno kao BikerBoy samo sa eko cleaner-om to uradim), uvek osusim lanac krpom, malo ga ostavim da se osusi i nanesem sprej nakon cega ne vozim odmah motor vec praktikujem predvece to odradim pa ostavim tako preko noci, mozda gresim ali onda se bolje "uhvati" kad malo odstoji, onako kad preko dana sve to odradim u zurbi i odem u voznju, desi se da mi lanac bude suvlji, da l' zbog centrifugalne sile koja deluje na lanac na kome se sprej "ne uhvati" ili zbog mog nenormalnog mozga, ne znam 1neznam.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jel neko kupovao skoro sprej za podmazivanje lanca u Novom Sadu - treba da kupim ovih dana pa me zanima aktuelna ponuda (koji, gde, pošto...)? Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Taj MOL-ov sprej koristim skoro 2god i prezadovoljan sam, probao sam razne ali ovaj mi je do sada najbolji sto se tice odnosa cena/kvalitet. I ciscenje lanca ne zavisi samo od predjene kilometraze, vec i od stanja na putu, ovih dana sam vozio po kisi pa sam lanac zaprljao posle 100km, nahvata se prasina, pesak i ostale necistoce koje treba ocistiti, a nakon pravilnog ciscenja (slicno kao BikerBoy samo sa eko cleaner-om to uradim), uvek osusim lanac krpom, malo ga ostavim da se osusi i nanesem sprej nakon cega ne vozim odmah motor vec praktikujem predvece to odradim pa ostavim tako preko noci, mozda gresim ali onda se bolje "uhvati" kad malo odstoji, onako kad preko dana sve to odradim u zurbi i odem u voznju, desi se da mi lanac bude suvlji, da l' zbog centrifugalne sile koja deluje na lanac na kome se sprej "ne uhvati" ili zbog mog nenormalnog mozga, ne znam :neznam::lol:

 

 

samo gresis u tom mazanju spreja za podmazivanje nocu .. kad operes lanac , osusi ga , e posle toga NAPRAVI KRUG po kraju da se lanac zagreje i onda nanesi to za podmazivanje ... sprej za podmazivanje se hvata za topao lanac ..ako ga uvece namazes na ladan lanac , ujutru ce isto da spadne kao da si ga i tada namazao, nista se nece desiti preko noci da ga zadrzi na lancu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Jel neko kupovao skoro sprej za podmazivanje lanca u Novom Sadu - treba da kupim ovih dana pa me zanima aktuelna ponuda (koji, gde, pošto...)? Hvala unapred :zdravo:

Има неки лик на мишелуку ваља мотулове спрејеве за ланац. Наранџастог версиса вози

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zlijebac
  • Motocikl: Japanski

Ciscenje lanca samo petrolej, a podmazivanje moze sve ostalo. Od fabricke preporuke za SAE 90 ulje, preko sprejeva do svinjske masti. Samo neka je masno. :jee:

P.S.

Trenutno korisatim Motul gel sprej transparent. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja