Jump to content

Moto Zajednica

Valja li za prvi motor? Suzuki VS 800 Intruder

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

KLE-a sam kupio 28.12.2009-te, probao ga po lapavici...  ;D Sta mislis koliko sam izdrzao da ga ne vozim...? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Pravo da vam kazem otvorio sam temu za savet i vidim da ih ima bas mnogo..Sad svako ima pravo da u ovoj temi iznese svoje misljenje,neko sa vise iskustva - neko sa manje,uglavnom hvala svima..lepo rece covek u postu (da sad ne citiriam) "saslusaj sve,al poslusaj sebe" ..prvi motor koji mi je bio u opciji je bio isto Intruder samo 250cc..e onda se vremenom zamislih pa izem ga menjacu ga pre il kasnije,a ocu li ga prodati dobro il ne (kako smo se nadali dobro smo se i udali) lomilo se u meni..kasnije tamo - amo reko aj da ja zagledam u cudesne cari interneta kakvih ima tih "intrudera" otvorim stranicu za polovnjake srcka me malo nije trefila (pu pu daleko bilo u 20-oj) gledam modele vrsljam,sve mi to pasuje al nije to to..Kad gle cuda stvori se taj "VS 800 Intruder" o kome je i rec reko eo ga san snova..prosto se zaljubih u njega i rece sebi TO JE TO...Citah o njemu,tamo amo i upali se lampica iznad glave (k'o u crtacima) reko sebi Vladimire ti os da pazaris nesto a nemas pojma ni sta,pade sve u vodu..Pitah nekog coveka ovde koliko sam ga razumeo bilo je pitanje (ja i nemaki - ko krava i latinski) jos mi rece onu za visinu i tezinu i nemogucnost voznje iste masine zbog toga tek se onda razocarah u sebe..kasnije pomislih pa nije on najpametniji majku mu staru daj der da ja pitam ljude koji znaju Srpski  ;D otvorih temu i stvarno odusevih se savetima..Realno INTRUDER DA, koji videcu (iskreno da vam kazem SUZUKI je ljubav na prvi pogled,al videcemo i na prvu probu u skorije vreme)...e pa dragi moji veliko hvala..diskusija ide i dalje koliko vidim imam ja jos mnogo od vas da cujem..

 

Suma sumarum - INTRUDER ???cc (to je valjda vec do mene) al dajte savete i dalje..SVAKO DOBRO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ma uzimaj ga, posle ces ga gledati k`o mace u slaninu... ;D Ako ti ne bude odgovarao, prodaces ga, samo pazi da ne zavrces gas previse, i to je to... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Ma uzimaj ga, posle ces ga gledati k`o mace u slanini... ;D Ako ti ne bude odgovarao, prodaces ga, samo pazi da ne zavrces gas previse, i to je to... ;D

 

Vecma gledam u njega ko mace u parce slanine..samo da krene skola i skolska plata i eto masine..ali nisam ja neki GASNI tip...lepo mi jednom rece ortak BOLJE 2 SATA KASNIJE NEGO 20 GODINA RANIJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Mozes ti druze da lupas glavom do 100 i nazad, al na kraju

motor se kupuje srcem a ne razumom, a pogotovo prvi motor  ;)

Samo polako i gas do daske i uzivaj  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

KLE-a sam kupio 28.12.2009-te, probao ga po lapavici...  ;D Sta mislis koliko sam izdrzao da ga ne vozim...? ;D

 

A ja kupio Teneru 17.12.2009... prva voznja 23.12.2009  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Xe, xe, xe, to ti pricam, do 12.04 kad sam polozio za A, presao sam 2200km... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Honda Pan Evropa

Pravo da vam kazem otvorio sam temu za savet i vidim da ih ima bas mnogo..Sad svako ima pravo da u ovoj temi iznese svoje misljenje,neko sa vise iskustva - neko sa manje,uglavnom hvala svima..lepo rece covek u postu (da sad ne citiriam) "saslusaj sve,al poslusaj sebe" ..prvi motor koji mi je bio u opciji je bio isto Intruder samo 250cc..e onda se vremenom zamislih pa izem ga menjacu ga pre il kasnije,a ocu li ga prodati dobro il ne (kako smo se nadali dobro smo se i udali) lomilo se u meni..kasnije tamo - amo reko aj da ja zagledam u cudesne cari interneta kakvih ima tih "intrudera" otvorim stranicu za polovnjake srcka me malo nije trefila (pu pu daleko bilo u 20-oj) gledam modele vrsljam,sve mi to pasuje al nije to to..Kad gle cuda stvori se taj "VS 800 Intruder" o kome je i rec reko eo ga san snova..prosto se zaljubih u njega i rece sebi TO JE TO...Citah o njemu,tamo amo i upali se lampica iznad glave (k'o u crtacima) reko sebi Vladimire ti os da pazaris nesto a nemas pojma ni sta,pade sve u vodu..Pitah nekog coveka ovde koliko sam ga razumeo bilo je pitanje (ja i nemaki - ko krava i latinski) jos mi rece onu za visinu i tezinu i nemogucnost voznje iste masine zbog toga tek se onda razocarah u sebe..kasnije pomislih pa nije on najpametniji majku mu staru daj der da ja pitam ljude koji znaju Srpski ;D otvorih temu i stvarno odusevih se savetima..Realno INTRUDER DA, koji videcu (iskreno da vam kazem SUZUKI je ljubav na prvi pogled,al videcemo i na prvu probu u skorije vreme)...e pa dragi moji veliko hvala..diskusija ide i dalje koliko vidim imam ja jos mnogo od vas da cujem..

 

Suma sumarum - INTRUDER ???cc (to je valjda vec do mene) al dajte savete i dalje..SVAKO DOBRO

 

I moj prvi ozbiljniji motor(posle skutercica) je bio Suzuki Boulevard C50 (to je americki naziv, a evropski je Intruder 800). Mogu ti reci da je lak za upravljanje,solidno ide (ima 53 KS) i to je za pocetak dovoljno... Trosi malo (oko 5,5 l/100km),ne kvari se,nema lanac nego kardan,pa ne moras oko toga da se zajebavas... Doduse,ja imam 100 kila i visok sam 180cm, ali,posto je nisko teziste i sediste motora,mozes i ti da lako manipulises sa njim...Mislim da je 250 cc malo za ovoliki motor,tako da je moja preporuka da sednes odmah na 800 kubika i polako...Pamet u glavu i bez divljanja...Ja za sada nisam imao vecih problema i nadam se da ce tako i ostati...Kazem ti opet...samo polako i pamet u glavu!!! Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Samo zbog tvojih gabarita i kilaze, ne bih ti predlozio tako masivan motor za prvi.

Najbolje lagano pocni sa nekim od 250cc , imas toliko modela : Virago, Dragstar, Intruder

Jer nije problem voziti tako nesto, problem je kada se motor obori, a onda ga sam neces podici.

Da te ne plasim, nece ti se to desiti u voznji (daleko bilo), nego na nekoj gluposti recimo pri kretanju ili u mestu.

 

Cisto radi reda i velicine: imam 75kg i visok sam 174-175 i u fantasticnoj sam fizickoj formi, pa se i dalje mucim kada treba na primer uzbrdo da poguram Hondu VT600 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

El Muerte, covek planira da vozi motor a ne da ga gura uzbrdo. A sto se tice dizanja motora ako ti padne, nemoj coveka nepotrebno da plasis. Ako ja u nikakvoj fizickoj formi mogu da dignem teneru sa centrom tezista pola metra visljem u odnosu na intrudera i par desetina kila teza, sta onda vise da pricam. :neznam:

 

Kupi i uzivaj u voznji. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Gile prijatelju....radi se o tome da covek ima 60 kg i da je krajnje nepromishljeno uzeti za prvi motocikl nesto sto ima 220kg i 800 kubika (i 55KS).

Realno gledano znas i sam kakve opasnosti vrebaju kada se sedne na ovakvu zver a nemas ni trunku iskustva.

Male kubikaze nisu smisljene jer je nekom inzinjeru bilo dosadno.

I ja sam pocinjao sa malom kubikazom pa sam napredovao ka vecim a da sam odmah seo na 600 kubika, ne bih sada bio ovde da ovo kucam.

 

Ako ovo mladog buduceg kolegu plasi....i treba jer motor nije igracka, nego masina na kojoj se gine.

Mene naprosto SOKIRA, odakle vam savest da predlozite osobi bez imalo iskustva da sedne na motor od 800 kubika :lud:

 

Ako ja gresim, rizikujem eto da me on opsuje zbog idiotskog saveta i stradace njegov novcanik, a ako vi gresite, rizikujete zivot i zdravlje mlade osobe.

 

 

-postovanje-

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: yamaha V-star 650 midnight custom

A zasto ne pogledas yamahu virago 535 ako vec razmisljas o cruiseru? Nesto je laksa od intrudera,gabaritno je manja,i puno puno upravljivija i laksa za voznju. Za svajcarsko trziste je radjena u verziji od 27 kW,sto ti je donji minimum za duze ture,a opet jako se lako vozi po gradu i prasta pocetnicke greske. Pa nakon jedne sezone probas intrudera i vidis da li ti gabaritno odgovara...

 

Naravno,kljucana stvar,ako ti se virago vizuelno svidja! Ako ti se ne dopada,odmah batali!

 

Inace VS intruder postoji i u verziji od 400 kubika,a izgleda potpuno isto kao onaj od 800,osim sto ima 30-tak konja i priblizno isto kila! Radjen je za japansko trziste ali se moze naci u Evropi,recimo Grci ga puno voze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Au ljudi koliko nisam bio na netu bogme ste poprilincno "navrljali" :D:) Jos jednom hvala za savete...Nasao sam ovde par masina i probao(uistinu Virago 535 je daleko laksi od Intrudera VS 800 - logika - a uistinu i laksi za upravljanje)..sad da se skupe pare jednog dana pa da opet vijam de ima da se pazare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Et ljudi da na kraju i kazem svoju odluku (pored vasih saveta...a i opet oziljvaljavam mrtvu temu :) )

Bio sam juce ovde kod mene u "komsîluku" i gle cuda bese dan za ljude koji nemaju polozeno (npr JA :D ) da voze Harley-a..ne treba meni mnogo prijavih se na listu (sto je dzabe i bogu je drago) i dodje moj red da vozim..ni manje ni vise upade meni Harley Davidson SUPER LOW 2011 ( 883 ccm / 53 PS / 39 KW )...vide ja masinu i pomisli au pecen sam ja ima da se skrljam ko zmaj...upalih ja masinu,krenuh, kad gle cuda ide masina ko san bog te vid'o i skontah pa nije to toliko strasno "veliki" motor voziti..i odlucih se da cu jednog lepog suncanog dana kad kisa bude padala i ja namlatio 11'800 svajcarskih novaca da pazarim ovog zmaja a do tad mog samo da sviram u frulu i radim da zaradim...jos jednom hvala vam narode na savetima ..usput ce da prilozim i sliku (cistod a se po(h)valim :D :D :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja