Jump to content

Moto Zajednica

Valja li za prvi motor? Suzuki VS 800 Intruder

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D
  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: F 650 GS Single

Sa prvim motorom kao sa prvim kolima. Znači, kad položiš smeš samo da uzmeš polovnu peglicu ne manje od 30 godina staru. To voziš godinu-dve dok ne shvatiš kako se ulazi u krvinu, kako se vozi za kamionima po 50 i više kilometara Ibarskom magistralom, kako se vozi po pljusku bez brisača (kad otkažu, otvoriš prozor i...) uče se osnove mehanike - kako se namešta otkačena sajla gasa, kako se čačka šrafcigerom kad ti se zaglave leptiri na karburatoru, kako zalepiti kablove na svećice jer stalno spadaju, itd.

 

Onda uzmeš Varburga. To je tek mašina - troši jeftin benzin, napravljen je od pravog gvožđa (kao Afrika), popravljaš sve sam na licu mesta, od alata ti treba samo čekić - za motor, i macola - za limariju).

Posle 5 godina uzmeš Juga 45, posle 10 godina Jugo Floridu. Tad već ulaziš u zonu od 1400+ kubika. Više ni Punto nije daleko.

 

Kad napuniš 40 godina i 20 godina vozačko/mehaničarskog iskustva, uzmeš Astru 1.6. Tad ti tek i treba, deca već porasla a Punto mali... Sa 60 godina uzimaš BMW-a, već si slep,  slabih refleksa i stalno ti je hladno pa ti trebaju ABS, ksenoni, funkcionalna klima i ta ostala elektronska sranja koja nikome normalnom ne trebaju i stalno se kvare. BMW je auto za penzionere!

 

 

 

 

Šalu na stranu, što se tiče kubikaže - nemoj se preceniti, ali nemoj se ni potceniti. Ako već imaš solidnog vozačkog iskustva sa B ili C (a samim tim i više godina starosti) slobodno uzmi neki malo jači (500-750ccm) za prvi. Ako ne, drži se manjih kubikaža za početak.

   

A što se tiče tipa motora, kruzer, enduro ili neki R... to već zavisi od toga zašto kupuješ motor i šta nameravaš da radiš sa njim.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Ako već imaš solidnog vozačkog iskustva sa B ili C (a samim tim i više godina starosti) slobodno uzmi neki malo jači (500-750ccm) za prvi. Ako ne, drži se manjih kubikaža za početak.

   

A što se tiče tipa motora, kruzer, enduro ili neki R... to već zavisi od toga zašto kupuješ motor i šta nameravaš da radiš sa njim.

 

 

 

Bas i nemam mnogo vozackog iskustva sem voznje APN i probe jedne jace masine..E sto se tipa motora tice tu je opsirno najverovatnije cu uzeti kruzer / chopper volim da putujem (i nameravam u slobodno vreme da putujem sto vise)..realno kad se ispraksam konstantan put ce mi biti preko leta CH - Srbija (Moto Skupovi) - CH...tako da u isto vreme mogu da predjem i lepu kilometrau i ta udobno uzivam u voznji na tim kilometrima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ja ne zelim da savetujem nikoga po pitanju izbora jacine prvog motora,reci cu svom primer pa ko zeli neka sam izvlaci zakljucke.Moj prvi motor koji sam kupio je bio kawasaki gpz 1000 rx,od 100 konja.Drug mi ga je dovezao do kuce jer ja pre toga nikada nisam vozio motore,i onda smo ze polako upoznavali.Napravio sam sa njim 10000 km bez ikakvih problema,ali sam uvek znao kakvu alu imam izmedju nogu ;DNakon toga sam kupio motor od 650 kuba,enduro,a sada posedujem motor od 500 kuba.Sledeci ce verovatno biti skuter ;D

P.S.Sve je u glavi,barem je kod mene takav slucaj ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

,ali sam uvek znao kakvu alu imam izmedju nogu ;D

 

Kakav hvalisavac  ;D

 

A sto se motora tice  ;D svak cast. Mislim da ja ne bih smeo tim redosledom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

I moja su iskustva slična... ukoliko ne računamo skutere i TA (Tomos automatik) prvi ozbiljni motor je Super Tenera sa 750ccm i 70tak konja... Generalno ne znam kakvi su čoperi za duža putovanja ali ako je to ono što želiš slobodno ga kupi  (mada pre toga vidi da sedneš na neki i probaš da bi imao "osećaj" sedenja i slično. ako ti prija to je to. I kao mladom vozaču od srca ti savetujem da skineš preko neta Twist the wrist II (imaš i prevod ovde na forumu - Spettacolo i ja smo ga napravili) a u temi imaš i linkove od dve PDF knjige.

 

Ovde ti je ta tema http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=58917.msg923113#msg923113 i srećno sa izborom motora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

CH-Srbija-CH.... Choperom neces daleko stici tom relacijom, poprati malo forum cime tj sa kojim kojim motorima se najvise putuje i koji nabijaju najvecu kilometrazu u kratkom vremenskom periodu. Choper jeste udoban, ali ne na daleke relacije i bez veeelikog vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

matori, ja nikad u zivotu nisam vozio ni tomose ni skutere ni ostale igracke. prvi bajk na koga sam seo je bio moj bajk od 650 ccm. tada je bilo likova koji su me lozili da prvo uzmem nesto od 125ccm. To je totalna budalastina. Nisi valjda dete. Imas kontrolu u prstima i svest da je zivot samo jedan. Sada (iz ove perspektive) mi je krivo sto odmah nisam kupio neki jos veci bajk, cak i preko 1000 ccm. Mozda ti sve ovo zvuci lozacki, ali stvarno je tako.

A sto se tipa motora tice, tu niko nece moci da te savetuje. Jednostavno proceni sebe, tj dotakni svoju fantaziju. Kruzer, Enduro, R... sve je stvar afiniteta.

Prijateljski savet: ne slusaj nikoga zato sto ce te svako savetovati iz nekog svog razloga za neku svoju stvar. nikad ne znas koja je savetodavceva sekundarna dobit.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

matori, ja nikad u zivotu nisam vozio ni tomose ni skutere ni ostale igracke. prvi bajk na koga sam seo je bio moj bajk od 650 ccm. tada je bilo likova koji su me lozili da prvo uzmem nesto od 125ccm. To je totalna budalastina. Nisi valjda dete. Imas kontrolu u prstima i svest da je zivot samo jedan. Sada (iz ove perspektive) mi je krivo sto odmah nisam kupio neki jos veci bajk, cak i preko 1000 ccm. Mozda ti sve ovo zvuci lozacki, ali stvarno je tako.

A sto se tipa motora tice, tu niko nece moci da te savetuje. Jednostavno proceni sebe, tj dotakni svoju fantaziju. Kruzer, Enduro, R... sve je stvar afiniteta.

Prijateljski savet: NE SLUSAJ NIKOGA zato sto ce te svako savetovati iz nekog svog razloga za neku svoju stvar. nikad ne znas koja je savetodavceva sekundarna dobit.

 

 

 

E odlicno si ga posavetovao,ako mu ovo ne pomogne-nista nece!!!

Mozda ti primenjujes taj NE SLUSAJ NIKOG sistem,ali veruj da postoje i ako ne pametniji,a onda bar iskusniji ljudi koji ti svojim dobronamernim savetima mogu mnogo pomoci.

Niko se nije naucen rodio,osim mozda tebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

matori, ja nikad u zivotu nisam vozio ni tomose ni skutere ni ostale igracke. prvi bajk na koga sam seo je bio moj bajk od 650 ccm. tada je bilo likova koji su me lozili da prvo uzmem nesto od 125ccm. To je totalna budalastina. Nisi valjda dete. Imas kontrolu u prstima i svest da je zivot samo jedan. Sada (iz ove perspektive) mi je krivo sto odmah nisam kupio neki jos veci bajk, cak i preko 1000 ccm. Mozda ti sve ovo zvuci lozacki, ali stvarno je tako.

A sto se tipa motora tice, tu niko nece moci da te savetuje. Jednostavno proceni sebe, tj dotakni svoju fantaziju. Kruzer, Enduro, R... sve je stvar afiniteta.

Prijateljski savet: NE SLUSAJ NIKOGA zato sto ce te svako savetovati iz nekog svog razloga za neku svoju stvar. nikad ne znas koja je savetodavceva sekundarna dobit.

 

 

 

E odlicno si ga posavetovao,ako mu ovo ne pomogne-nista nece!!!

Mozda ti primenjujes taj NE SLUSAJ NIKOG sistem,ali veruj da postoje i ako ne pametniji,a onda bar iskusniji ljudi koji ti svojim dobronamernim savetima mogu mnogo pomoci.

Niko se nije naucen rodio,osim mozda tebe.

 

ko si bre ti? ajde, keve ti, ucini svima uslugu i nestani, barem na kratko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kada sam birao motor, meni su rekli

 

sve preko 50ccm može da te ubije, motor se vozi glavom

 

sa obzirom da nisi napaljeni tinejdžer željan dokazivanja, ne moraš da uzimaš 125ccm, pa posle tri meseca kreneš u priču da ga prodaješ ne bi li uzeo nešto jače. Enduro tip motora je najlakši za upravljanje (kao bicikla) ali ukoliko si pažljiv možeš sa bilo čime da počneš. Poenta je u tome da si svestan svojih mogućnosti i nikada ne dozvoliš da motor upravlja tobom već obrnuto.

 

Saslušaj svakog, a poslušaj sebe  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

matori, ja nikad u zivotu nisam vozio ni tomose ni skutere ni ostale igracke. prvi bajk na koga sam seo je bio moj bajk od 650 ccm. tada je bilo likova koji su me lozili da prvo uzmem nesto od 125ccm. To je totalna budalastina. Nisi valjda dete. Imas kontrolu u prstima i svest da je zivot samo jedan. Sada (iz ove perspektive) mi je krivo sto odmah nisam kupio neki jos veci bajk, cak i preko 1000 ccm. Mozda ti sve ovo zvuci lozacki, ali stvarno je tako.

A sto se tipa motora tice, tu niko nece moci da te savetuje. Jednostavno proceni sebe, tj dotakni svoju fantaziju. Kruzer, Enduro, R... sve je stvar afiniteta.

Prijateljski savet: NE SLUSAJ NIKOGA zato sto ce te svako savetovati iz nekog svog razloga za neku svoju stvar. nikad ne znas koja je savetodavceva sekundarna dobit.

 

 

 

E odlicno si ga posavetovao,ako mu ovo ne pomogne-nista nece!!!

Mozda ti primenjujes taj NE SLUSAJ NIKOG sistem,ali veruj da postoje i ako ne pametniji,a onda bar iskusniji ljudi koji ti svojim dobronamernim savetima mogu mnogo pomoci.

Niko se nije naucen rodio,osim mozda tebe.

 

ko si bre ti? ajde, keve ti, ucini svima uslugu i nestani, barem na kratko

 

Trudim se da pomognem kome god i koliko god mogu,trudim se da naucim nesto novo,a mislim da bi svi trebali tako da se ponasamo jer zbog toga ovaj forum i postoji.

E sad...nismo svi isti.

Neki vole da zajebavaju,ali im smeta kad im neko napise nesto na njihov racun.

Nemam nista protiv zajebancije (sve dok to ne ukljucuje vredjanje,psovke,pretnje i sl.),cak je i podrzavam u odredjenim granicama (procitaj ono u prethodnoj zagradi).

Saveti poput tvog da "ne slusa nikoga" se ne mogu nazvati savetima i nije im ovde mesto jer niko nije pokupio svu pamet ovog sveta iako neki misle da jesu!!!

Sto se tice tvoje zelje da nestanem...

Zao mi je,nisam zlatna ribica i ne ispunjavam zelje,bar ne takve!!!

Ako imas neki problem sa bilo kojim mojim postom,znas kome treba da se obratis!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ahahaha ...  :D ... "prvo uzmi APN , pa posle dve godine MZ 125 , pa posle još tri godine si zreo za veliki motor - Jawu 350 ... "  ;D

 

Mislim , jeste dobar savet ... al od pre 30 godina , kad ovde ništa drugo nije ni moglo da se kupi ...  :D

 

Druže , pazari tog Intrudera i teraj ...  ;) ... i moj prvi motor je bila Yamaha 650 Dragstar ...  :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ovaj forum nikom nista ne moze da pomogne, samo zbunjujemo coveka, ovaj mu kaze ovako onaj onako ja nesto trece, jbga...  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovaj forum nikom nista ne moze da pomogne, samo zbunjujemo coveka, ovaj mu kaze ovako onaj onako ja nesto trece, jbga...  :P

 

Gile , tebi jesu pomogli saveti sa foruma , jer ako se dobro sećam , ti si hteo GSX-R 1100 za prvi motor , a to svakako nije dobra ideja ...  ;)

 

Ali Intruder 800 je druga priča ...  8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ovaj forum nikom nista ne moze da pomogne, samo zbunjujemo coveka, ovaj mu kaze ovako onaj onako ja nesto trece, jbga...  :P

 

Gile , tebi jesu pomogli saveti sa foruma , jer ako se dobro sećam , ti si hteo GSX-R 1100 za prvi motor , a to svakako nije dobra ideja ...  ;)

 

Ali Intruder 800 je druga priča ...  8)

 

Ne preteruj, raspitivao sam se samo koji se lakse dize 600 ili 750... Iskustvo skuter od 50 kuba  ;D  ;D  ;D

 

A i bilo je slicnih postova, jedni mi kazu ne preko 125, drugi kazu CB-GS 500, Bobangsxr mi prica kako on sa APN-a odma vozio R-a 1100..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ovaj forum nikom nista ne moze da pomogne, samo zbunjujemo coveka, ovaj mu kaze ovako onaj onako ja nesto trece, jbga...  :P

 

Gile , tebi jesu pomogli saveti sa foruma , jer ako se dobro sećam , ti si hteo GSX-R 1100 za prvi motor , a to svakako nije dobra ideja ...  ;)

 

Ali Intruder 800 je druga priča ...  8)

 

Ne preteruj, raspitivao sam se samo koji se lakse dize 600 ili 750... Iskustvo skuter od 50 kuba  ;D  ;D  ;D

 

A i bilo je slicnih postova, jedni mi kazu ne preko 125, drugi kazu CB-GS 500, Bobangsxr mi prica kako on sa APN-a odma vozio R-a 1100..

 

 

I jesam bas tako uradio, i evo do sad mi nista ne fali zbog toga. Mada ja sam imao unfal sutra dan posle kupovine motora ( mada to nije bitno u uopste)  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Uvjek je bilo izuzetaka, evo i ja sam prije nego sto sam naucio voziti auto, vozio kamion (djed, otac, stric, tetak, rodbina sva, sve soferi u familiji) Ali to ne znaci da bi svi prvo trebali voziti kamione pa tek onda auta ili motore  ???

Neko ko daje savjet covjeku da sa 0km vozackog iskustva na motoru kupi motor od 1000 kuba, treba malo da se zamisli o cemu ustvari prica. Da na sekund zaboravi da je on tako uradio i da se ne osjeca superiorno u odnosu na ostale... Kao u fazonu, ja sam odma vozio masinu od 150 konja i evo ziv sam, sa je bilo misevi... Nije u redu

Ali opet ne treba ici ni u drugu krajnost pa reci, kupi skuter od 50 ili sta znam... Po ko zna koji put ponavljam, kompromisi, komdpromisi...

 

EDIT. Ovo sam napisao prije nego sto je bobangsxr postavi osvoj post, ne odnosi se na njega nista, ali svaka njemu cast kad je smio sjesti na masinu od 1100ccm  ;D I to je nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

matori, ja nikad u zivotu nisam vozio ni tomose ni skutere ni ostale igracke. prvi bajk na koga sam seo je bio moj bajk od 650 ccm. tada je bilo likova koji su me lozili da prvo uzmem nesto od 125ccm. To je totalna budalastina. Nisi valjda dete. Imas kontrolu u prstima i svest da je zivot samo jedan. Sada (iz ove perspektive) mi je krivo sto odmah nisam kupio neki jos veci bajk, cak i preko 1000 ccm. Mozda ti sve ovo zvuci lozacki, ali stvarno je tako.

A sto se tipa motora tice, tu niko nece moci da te savetuje. Jednostavno proceni sebe, tj dotakni svoju fantaziju. Kruzer, Enduro, R... sve je stvar afiniteta.

Prijateljski savet: ne slusaj nikoga zato sto ce te svako savetovati iz nekog svog razloga za neku svoju stvar. nikad ne znas koja je savetodavceva sekundarna dobit.

 

Od negde svoje 20-te godine, pa do 33-ce, nisam mnogo razmisljao o motorima, manjak para, jedno dete, drugo dete, opet paranemija, skuteri su mi bili nedostizni koliko i nove hiljadarke, tu i tamo sam provozao po neki skuter od drugara, i onda mi je 2007-me, kolega nicim izazvan dao da obrnem krug na njegovom freeju... Posle par nedelja, ode on na more, kaze, evo ti free, pici malo po gradu dve nedelje, i tu je bio kraj apstinenciji...  ;) Sledecih 4 meseca sam kombinovao sta kako, do koliko para, kubikaza, budzet po lepom srpskom obicaju imaginaran, nisam imao "A", bas nisam znao sta hocu, osim da ima dva tocka i da nema pedale... ;D Kako je dosla zima, svi poceli da spustaju cene, ja se nategnem, bukvalno 1100e i dodjem u nedoumicu da li da kupim nesto staro 20+ godina, sto ne mogu da odrzavam i popravljam, ili neko kinesko sokocalo 50-250cc novo... E, sad, volim da vozim brzo, puno vozim, 30-50.000 gosnje, ali kola, motor sa menjacem nisam nikada pre vozio... U mom slucaju je prevagnula moja teska noga/ruka na gasu, + potpuno neiskustvo na dva tocka, + zelja za voznjom van asfalta(ko me zna, zna da i obicnim kolima idem gde se divokoze plase), pa sam kupio kineski kros od 200cc i nekih 15ak konja... Poceo sam karijeru na poluispustenim kineskim kramponkama, nocu, dan posle Bozica, na nekih -3 stepena, 25 km od kuce... na 5km do kuce u sred razmisljanja kako ljudi uopste uspeju da padnu sa motora, klinac u nekom karavanu, je resio da se uparkira iz srednje trake, preko mene u desnoj, bio sam na `ladnom betonu u milisekundi...  ;D Posle toga 15 minuta, jos jednom, ovog puta mojom krivicom, a onda sam onako izubijan poceo da se pitam, mozda motor uopste nije za mene... ;D Tri dana kasnije, kad sam smogao snage, da opet sednem na motor, prvo sto sam uradio je bilo da nadjem pravac da probam koliko moze da se potera, i shvatio da moze preko 100kmh, uplasio da cu da se polomim i odma` pustio gas... U pravu su svi koji kazu da je kocnica u glavi, ali sta ako glava ima 20 godina i pitanje koliko kilometara pod guzicom...? Ovde to nije slucaj, ali i na govnetu od 200 cc zna djavo da vuce da ides jos brze, i to posle 16 godina na putu i 500.000km...Tad sam iskreno mislio da nemam potrebe za jacim motorom... :o Kako sam presao par hiljada km, poceo sam malo vise da idem van grada i shvatio da mi  ipak nije dovoljno 200cc... Posle dve godine, opet naucno fantasticnom kostrukcijom, kupih KLE-a, kao jedan ogroman kompromis, nije pretezak(200kg pun), ne trosi previse, nije spor previse, ne koci lose (u poredjenju sa kinezom), nije preskupa registracija i najvaznije nije preskup... U odnosu na Kinroad, povlaci kao djavo, crveno mu pocinje na 11.000rpm i mnogo je teze obuzdati zelju za brzinom... Doduse, nemam srca da proverim koliko moze da ide, a i ne zanima me previse, nisam cele godine poterao preko 140kmh, jer mi se ne svidja osecaj (kao na 90kmh kinezom), i najvaznije, posle dva pada na pocetku i jos par ispustanja u mestu(kineza), da kucnem u drvo, nikakav eksces nisam imao vec 6-7000km... Sad da li ce ovo moje trabunjanje da bude nekome od koristi, ne znam, ne verujem, ali da jeb*e rak raka, ako imam nekakvu sekundarnu korist kao satro savetodavac... ;)

 

P.S. KLE je fenomenalan motor za pocetnika, a tek ovaj moj sto je dobar, jebes Suzukija... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja