Jump to content

Moto Zajednica

Izbor motora za grad

Recommended Posts

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako, posto mi ni jedan od sadasnjih mojih motora ne odgovara skroz za ovu namenu, odlucio sam da prodam Apriliu i jos jedan (eci peci pec, ali legendarna 250 ostaje sigurno) da malo rasteretim garazu i da kupim jedan motor koji ce mi sluziti kao gradski

Za tu namenu sam kuipo Sachs X-Road sa kojim sam stvarno zadovoljan ali stvar je u tome sto je pocela devojka da se vozi puno sa mnom,(a na Apriliji nije htela jelte jer kao mnogo izdignuto sedi) i sad mi fali snage, jedini bedak je sto nema da se kupi verzija Sachs-a od 250kubika

Bilo kako bilo, sad imam dilemu, dal neki skuter izmedju 250 i 500 ili ka cemu ja vise naginjem neki naked

E sad odmah sam otpisao kompaniju Er-5/CB500/Gs500 jer naprosto su mali(ja imam 193cm) tako da sam se fokusirao na nesto do 750 kubika, pa mi treba mala pomoc oko izbora jer izgleda da mi se smesi prvi japanac ili motor sa 4 cilindra

 

Posto nisam vozio ni jedan treba mi bas mnooogo savetovanja, pogotovo sto se tice odrzavanja/ servisnih intervala dostupnosti delova,njihove cene i potrosnje

 

Spisak mi krece sa Hondom Hornet, pa onda Suzuki SV i Bandit(oba bez oklopa),Yamaha Fz i eventualno Kavasaki Er6(ne svidja mi se onaj far), eventualno neki Monster(taj naravno neki matoriji oko 2000. godista), na kraju i Hyosung GT650 koji izgleda bas zanimljivo ali ne znam i koliko je kvalitetan(cak ima jedan u oglasima 2004. za 1850)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Za grad samo max 2 cyl pogotovu ako zivis u velikom gradu kao sto je Beograd, jednostavno treba ti motor koji vuce iz malih obrtaja, ja sam poludeo kada sam sa Fazera iso u BG. TAD I NIKAD VISE ! Trokira, trese, greje se aman..  >:(

 

2 cyl majka, da te bog vidi  ;)

 

Ali ako 4 onda Z750  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Siti bajkovi su Kawe ER-6, Versys i Suzuki Gladius. Imaju 2 cilindra, vuku iz bilo kojih obrtaja, skoro kao da imaš automatski menjač. Gile je u pravu, bilo šta sa četiri cilindra bi te u gradu brzo smorilo. Tu je i 50 kila težine više. Probaj! A onaj ER far je lep, pogledaj još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Za Z750... jebiga ja bih uzeo obicnu verziju, ali tu je problem sediste(moja devojka to zove `na sprat`) a i vise mi se svidja klasicniji naked, mozda naprosto nisam navikao na takve linije(sta da radim meni su moje aprilie lepe ;D ) Zec mi deluje kao R samo bez viska plastika, bar po meni on je malo drugacija od ovog sto trazim(kao i GSR)

4 cilindra nisam vozio vise od mozda kilometar, ali verujem da bih se brzo navikao, nije to toliki problem, pa ipak sam presao par hiljada sa 125icom po gradu kad sam se na to navikao nece boleti dva-tri cilindra viska

 

Imenjace(Milose) ne znam koliko god da sam gledao onaj Er su ukenjali onim farom kao da su hteli da izgleda kao komarac, osim toga nije ruzan motor uglavnom o ukusima ne vredi raspravljati

Versys nema bas neke veze sa nakedima tako da otpada, a Gladius je skoro isto kao i SV samo sto ovaj prvi ima za manje para(tu bi uzeo ili onaj stari sa cevastim ramom ili skroz novi sa crnim), nije mi toliko bitna snaga koliko pouzdanost i neko razumno odrzavanje i potrosnja, jer za divljanje imam drugi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako si vec otpisao "garnituru" od 500 ccm,zbog svoje visine,mislim da toj grupi slobodno mozes da dodas i ER i SV.

Naked kao izbor za grad je skroz o.k.Ja ih izuzetno gotivim i vozim jedan primerak (GSR),ali ipak mislim da je,narocito za Beograd,enduro ipak izbor broj jedan.

Z750 je po mom misljenju prilicno tezak,a ovo cudo sto ja vozim ume da bude prilicno neudobno,imajuci u vidu kvalitet asvalta...

Da skratim,ili ce gospodjica da promeni muziku i da pocne da se navikava na visinu ili da se namontirate na neki lepi skuter.Obavezno sa velikim tockovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ja sam poludeo kada sam sa Fazera iso u BG. TAD I NIKAD VISE ! Trokira, trese, greje se aman..

 

Probaj Fazera 1000 ;D

 

Ali ako 4 onda Z750  :)

 

Čovek je previše visok za Zeca, Zec je izuzetno mali motor (sa naročito kratkim repom). Ako već uzima dva cilindra, ja bih preporučio Stroma 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Za čoveka od 193, sa suvozačem, moja preporuka bi bio Versys, Pegaso ili TDM. Visoki motocikli, sa dobrom preglednošću i pristojnim potezanjem u gradu a pri tom dovoljno mesta za suvozača, koji nije na mnogo višoj poziciji od vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

odlicno ga savetujete-svaka cast

nemoj neko slucajno da mu je predlozio sm jer on ne valjda nista za grad

 

Hayabusa  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

odlicno ga savetujete-svaka cast

nemoj neko slucajno da mu je predlozio sm jer on ne valjda nista za grad

 

Ja kol'ko sam pročitao, čovek ima devojku-ženu iza sebe. Što će reći: treba mu i dovoljno veliko sedište za oboje. SM motocikli baš i nisu nešto poznati po veličini sedišta. Al' s druge strane, šta ja pa znam?!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

Evo da se ubacim sa savetom. ja sam u slicnoj situaciji kao ti, visok sam 190cm i zena se non stop vozi samnom po gradu, van grada. Vozim Apriliu Pegaso i prezadovoljan sam, po gradu joj nema ravna a i van grada, po krivinama ide super. Prvobitno sam hteo da uzmem nekog kruzera ali mi se zadesilo da probam Pegasa i odusevio se. Mislio sam da ga vozim ove godine samo pa da zamenim za neku Yamahu ali sad mi ne pada na pamet. Boze srece pa cu za dogodine da nabavim Yamahu XVS 1300 ali Pegaso ostaje. Ovu Yamahu cu koristiti iskljucivo za putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

odlicno ga savetujete-svaka cast

nemoj neko slucajno da mu je predlozio sm jer on ne valjda nista za grad

 

Ja kol'ko sam pročitao, čovek ima devojku-ženu iza sebe. Što će reći: treba mu i dovoljno veliko sedište za oboje. SM motocikli baš i nisu nešto poznati po veličini sedišta. Al' s druge strane, šta ja pa znam?!  ;)

hmm

pa delimicno si u pravu

sediste im je usko i tvrdo ali sto se tice duzine tu gresis jer je duze od bilo kog drugog motora

tako da moze da se smeste njih troje opusteno sto se mesta za dupe tice  ;D

 

a to da li je udobno je druga prica a po meni i nebitna jer je u pitanju voznja po gradu pa tu bas i nema opustanja nit ce da traje previse dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

mozes da razmislis o pegazu ali samo ako je cena bas bas bas povoljna

i da je u vrh stanju

 

ako ti se ucini da je bio imalo zapusten ili je presao puno, bezi od toga...

 

 

za njegovu visinu TDM nije los a ima i kofer(e)

jedino su precenjeni sto se cene tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja