Jump to content

Moto Zajednica

Enduro/Cross za klinca?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hteo bih mom sinu koji u maju puni 13 godina za rodjendan kupiti neki motor, pa da polako i na vreme uđe u ovaj predivni svet motora :)

E sad, veliko pitanje je ŠTA mu kupiti? Iskustva sa motorima za decu nemam uopšte, te bi mi vaši saveti ovde mnogo pomogli.

 

Ovo bi mu bio prvi dvotočkaš, te ne bih za početak kupovao ni nešto skupo, niti prejako. Kad malo stasa i "udje u fazon" i, naravno, ako mu se sve to uopšte dovoljno i dopadne, išli bi na neki bolji/jači model.

 

Gledao sam neki polovni KTM sx65 i on mi se dopada, ima dosta video materijala na Youtube kako klinci pilaju :) Da li je ovo dobar izbor, ili savetujete nešto drugo? Šta ima za što manje para, a da bude odgovarajuće? :)

 

Unapred hvala na odgovorima i sugestijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ovo sam ja uzeo klincu isto za 13 rodj. Lako se pali, moze i nezno i grubo da se vozi ( posle 3 meseca ga je uklavirio skroz ) i sad posle godinu ipo nemozemo ni ja ni mnogi sa KTM- om da ga prate

 

IMGA0664.jpg

 

http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

 

Sad je na prodaju, treba mu nesto jace  ;)

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Ako do sada nije vozio motor, msm da bi bilo najbolje da mu za pocetak kupis(sredis) APN4 pa da se na njemu uci... Nema boljeg motora za ucenje... Bolji je od 6-ce zbog toga sto je visi... Pa ako ti se sinu svidja voznja po sumi, ako voli enduro motore... Nema boljeg za start.. Ako ce da se voza vecinom po gradu kupi mu skuter neki...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja mislim da je 65-ica sasvim pristojna za te godine mada ce ga brzo prerasti(mislim gabaritno).Moje misljenje je neka dt125 ako ce ici po off-u a oce jer po gradu jos ne sme.I ja sinu gledam za sledecu sezonu da kupim neki mali kros da se malo uci ima sad 4 godine i kad sam video kako vozi bajs na zadnjem malo se razmisljam sta da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vozi bajs na zadnjem sa 4 god ?

 

Da bre mali je lud ko struja inace je naucio da vozi bez tockica sa 2 godine.I sad na kimku kad je ispred mene lepo kontrolise gas i stiska kvacilo a ja saltam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Vozi bajs na zadnjem sa 4 god ?

 

Daj ti DRZ-a onom tvom malom doktoru ima za pola godine napamet da otvara i zatvara masinu, mali je genije  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@TT600

 

Nije malo prejako 125cc za prvi motor klincu od 13 godina? Ne znam kako bi se on snašao sa visinom sedišta, a i preko 100kg je motor ...

 

Ajd možda grešim, možda bi mu baš to i leglo, otkud znam... gledam kako vozi bicikl... KO LUD! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Brate KTM 65 ti je mnogo ludji i agresivniji motor od dt125.Jedino ako nije bas nizak,moj burazer sa 14 god vozi 250 sxf samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Moj klinac pre svog 13-tog rodj. nije vozio nista sa menjacem, nije ni probao, a i skuter od 50 ccm je samo poterao par puta po ulici. Za 13-ti je dobio TS125 i radio sam sa njime prvih mesec dana  ( navikao se na sve u prvih 4 vikenda ) Bitno mi je bilo da lako pali i da ima nezne komande da bi mogao da nauci ( da mu se ne ugasi negde na poljani pa da nemoze sam da ga upali, pa da moram da mu ja dolazim - to je za decu u tim godinama sramota, i mozda bi izgubio volju ))

 

Nije prejaka 125-ca, moze i nezno da se vozi, a SX i ostali ful krosevi su grublji, jeste laksi, ali bi ga prerastao, stvarno za mesec dana ( ne zbog snage, nego mislim da im je ram manji, tockovi manji, i ipak takmicarac nije za prvi motor. TS - sam skinuo sve sto se skinuti moze i na merenju je pokazao 110 kg a klinac je tada imao oko 50 kg i odlicno su se uklopili. Prvo sam mu pokazao i tehnike dizanja motora, sto je isto vezbao pre voznje ( u tim vezbama je mnogo pomogla copava, koju opet takmicarski nemaju )

U tim godinama obicno zakolju prvi motor, a na TS, DT ima fabricka hilzna, koju izbusis za 1000 din. uzmes klip za 80 E i teraj dalje, a kod SX i ostalih takmicarskih je malo komplikovanija prica oko nikasila i skuplja, i vremenski je duze bez motora ( sto opet klincima tih god. ne odgovara ) - TS, DT imaju i merac temperature motora gde klinci steknu naviku da prate temperaturu.

 

Naj bitnije od svega, prvo mu kupi komplet opremu i nauci ga da ne prilazi motoru bez iste, moj je imao 20 - tak padova u prva 3 mes. i ogrebo se nije, doduse mozda mu je otpala neka trepavica, ali to majka, deda, baba, i ne primete  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Moj klinac pre svog 13-tog rodj. nije vozio nista sa menjacem, nije ni probao, a i skuter od 50 ccm je samo poterao par puta po ulici. Za 13-ti je dobio TS125 i radio sam sa njime prvih mesec dana  ( navikao se na sve u prvih 4 vikenda ) Bitno mi je bilo da lako pali i da ima nezne komande da bi mogao da nauci ( da mu se ne ugasi negde na poljani pa da nemoze sam da ga upali, pa da moram da mu ja dolazim - to je za decu u tim godinama sramota, i mozda bi izgubio volju ))

 

Nije prejaka 125-ca, moze i nezno da se vozi, a SX i ostali ful krosevi su grublji, jeste laksi, ali bi ga prerastao, stvarno za mesec dana ( ne zbog snage, nego mislim da im je ram manji, tockovi manji, i ipak takmicarac nije za prvi motor. TS - sam skinuo sve sto se skinuti moze i na merenju je pokazao 110 kg a klinac je tada imao oko 50 kg i odlicno su se uklopili. Prvo sam mu pokazao i tehnike dizanja motora, sto je isto vezbao pre voznje ( u tim vezbama je mnogo pomogla copava, koju opet takmicarski nemaju )

U tim godinama obicno zakolju prvi motor, a na TS, DT ima fabricka hilzna, koju izbusis za 1000 din. uzmes klip za 80 E i teraj dalje, a kod SX i ostalih takmicarskih je malo komplikovanija prica oko nikasila i skuplja, i vremenski je duze bez motora ( sto opet klincima tih god. ne odgovara ) - TS, DT imaju i merac temperature motora gde klinci steknu naviku da prate temperaturu.

 

Naj bitnije od svega, prvo mu kupi komplet opremu i nauci ga da ne prilazi motoru bez iste, moj je imao 20 - tak padova u prva 3 mes. i ogrebo se nije, doduse mozda mu je otpala neka trepavica, ali to majka, deda, baba, i ne primete  ;)

 

U potpunosti se slazem ;)

Uostalom, njemu je bitno da malo oseti motor, da stekne rutinu, kako voznje, tako i da prati sta se desava oko njega, kao i kako radi masina, a ne da odmah divlja. Zato mu je najbolje kupiti, neko ovde predlozi yamahu dt, ili nekog endura od 50 ccm, kojeg ce moci i da vozi legalno kad napuni 14 godina. Za njega nije jace i vece.. Nisi samo rekao koliki ti je sin (visina, tezina snaga) moze li on drzati 125icu od 120 kg??  ??? skuter je cist promasaj, jer nece nauciti da salta brzine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kako ga bre niko nije izvalio?

Vrlo perfidan nacin..da na sledecu Kepijadu dodje s testeru..al bez sinka ;D

Tako lepo kazi..pa da trazimo odgovarajucu oralicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kako ga bre niko nije izvalio?

Vrlo perfidan nacin..da na sledecu Kepijadu dodje s testeru..al bez sinka ;D

Tako lepo kazi..pa da trazimo odgovarajucu oralicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kako ga bre niko nije izvalio?

Vrlo perfidan nacin..da na sledecu Kepijadu dodje s testeru..al bez sinka ;D

Tako lepo kazi..pa da trazimo odgovarajucu oralicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Kako ga bre niko nije izvalio?

Vrlo perfidan nacin..da na sledecu Kepijadu dodje s testeru..al bez sinka ;D

Tako lepo kazi..pa da trazimo odgovarajucu oralicu..

 

Nista cudno, svi se mi vadimo na klinca, da bi opravdali kupovinu drugog motora  ;)

Zato mu i predlazem 125-cu sa jacim ramom i ogibljenjem, da moze da izdrzi i nas matore, kad maznemo klincu motor ,  ;)  a i predlazem sto jeftiniju varjantu, da moze bez grize savesti da se izivljava na njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Tomos CTX ima ih trajno registrovanih za malo para pa dogodine nesto drugo vece.Na CTX odrzavanje dzabe ide pristojno proda se lako posle.

 

gde ih ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Posto je vec velik za ktm 65,uzmi mu cross 125. Deca lako i brzo uce i snaga im nije bauk. Drzi ga dalje odasfalta, na zemlji i pesku moze i treba da pada do mile volje. Tako ce znati gde je granica, i nece se desiti da posle kineza, uzme od druga krug na pravom motoru, pa da motor pocne da vozi njega a ne obrnuto. Moj klinac je sa 15 godina prvi put seo na Hondu FMX i pitao  zasto ovo nece da ide.Kada savlada motor, daj mu tomos automatika da upoznaje asfaltne azdaje. Taj deo je tezi od onog prvog i najbolje je da se vozi sto sporije prvih par meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Hm ja ima 14 godina ... Naucio sam da vozim motor na sa 12 i to ne na bilo kom motoru vec na kawi klx 650 sm ... Nedugo za tim sa nepunih 13 godina dobio sam gore spomenuti yamasaki offroad kinez 50cc... Max brzina mu je bila 45 km/h tako da je usledilo secenje auspuha cime sam dobio dodatnih 20 km/h i 20-ak komsija za neprijatelje :)... onda sam krenuo u planinu hm kao ni na putu ni gore se nie posebno dobro pokazao ... Zatim sam vozio kx 250 2t sa 13 i po godina (nie bio moj) to je bio savrsen motor :D a onda su resili da mi kupe apriliu rx 125 :D i nju sam prepravio u SuperMoto i sada imam motor za sumu i za skupove i pomalo stunta ... Tako da je moja preporuka kx 125 2t ili kx 250 4t :) a usput nahvatajte neku 50 cc pa nek vozi 5-6 dana da nauci to ce biti dovoljno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Jageru, cross 125 je pravi izbor :) Bolje da ga od malih nogu opredelis za sumu, enduro, nego za zujalice.Vidite kuda ide ovaj saobracaj i koliko je ludaka.

Par prvih moto skupova posetite zajedno i nek vidi, sedne da vidi sta mu se svidja i odgovora :)

I onda iznenadis sina parkiras mu motor pored kreveta-taj fazon :)

Srecno sa izborom :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja