Jump to content

Moto Zajednica

Zakon o zaštiti potrošača za neupućene...

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pravo potrošača na odustanak od ugovora

 

Član 28

 

Potrošač ima pravo da odustane od ugovora zaključenog na daljinu, odnosno izvan poslovnih prostorija u roku od 14 dana, bez navođenja razloga i dodatnih troškova, osim troškova iz čl. 34. i 35. ovog zakona (u daljem tekstu: odustanak od ugovora).

 

Obaveze trgovca u slučaju odustanka od ugovora

 

 

Trgovac je dužan da bez odlaganja izvrši povraćaj uplata koje je primio od potrošača, uključujući i troškove isporuke, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kada je primio obrazac za odustanak.

 

Zahtev za otklanjanje nesaobraznosti

 

Član 52

 

Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač koji je obavestio prodavca o nesaobraznosti, ima pravo da zahteva od prodavca da otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.

 

Reklamacija i način rešavanja reklamacije

 

<a name="clan_56" id="clan_56" style="color: windowtext; background: inherit;">Član 56

 

Potrošač može da izjavi reklamaciju prodavcu radi ostvarivanja svojih prava iz čl. 52, 54. i 81. ovog zakona, kao i zbog pogrešno obračunate cene i drugih nedostataka.

 

Prodavac je dužan da na prodajnom mestu vidno istakne obaveštenje o načinu i mestu prijema reklamacija, kao i da obezbedi prisustvo lica ovlašćenog za prijem reklamacija u toku radnog vremena.

 

Potrošač može da izjavi reklamaciju usmeno na prodajnom mestu gde je roba kupljena, odnosno drugom mestu koje je određeno za prijem reklamacija, telefonom, pisanim putem, elektronskim putem, odnosno na trajnom nosaču zapisa, uz dostavu računa na uvid ili drugog dokaza o kupovini (kopija računa, slip i sl.)

 

Prodavac je dužan da vodi evidenciju primljenih reklamacija i da je čuva najmanje dve godine od dana podnošenja reklamacija potrošača.

 

Prodavac je dužan da potrošaču izda pisanu potvrdu ili elektronskim putem potvrdi prijem reklamacije, odnosno saopšti broj pod kojim je zavedena njegova reklamacija u evidenciji primljenih reklamacija.

 

Evidencija o primljenim reklamacijama vodi se u obliku ukoričene knjige ili u elektronskom obliku i sadrži naročito podatke o podnosiocu i datumu prijema reklamacije, podatke o robi, kratkom opisu nesaobraznosti i zahtevu iz reklamacije, datumu izdavanja potvrde o prijemu reklamacije, odluci o odgovoru potrošaču, datumu dostavljanja te odluke, ugovorenom primerenom roku za rešavanje na koji se saglasio potrošač, načinu i datumu rešavanja reklamacije, kao i informacije o produžavanju roka za rešavanje reklamacije.

 

Prodavac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od osam dana od dana prijema reklamacije, pisanim ili elektronskim putem odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Odgovor prodavca na reklamaciju potrošača mora da sadrži odluku da li prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača i konkretan predlog i rok za rešavanje reklamacije. Rok ne može da bude duži od 15 dana, odnosno 30 dana za tehničku robu i nameštaj, od dana podnošenja reklamacije.

 

Član 160

 

Novčanom kaznom u iznosu od 300.000,00 do 2.000.000,00 dinara, kazniće se za prekršaj pravno lice ako:

 

1) ne istakne cenu, u skladu sa čl. 6. do 10. ovog zakona;

 

2) ne oglašava prodajnu cenu, u skladu sa članom 11. ovog zakona;

 

3) ne izda potrošaču račun, u skladu sa članom 12. st. 1. i 2. ovog zakona;

 

4) se ne pridržava istaknute cene i uslova prodaje, u skladu sa članom 12. stav 3. ovog zakona;

 

5) naplati izdavanje i slanje računa odnosno opomena potrošaču iz člana 12. st. 4. i 5. ovog zakona;

 

6) ne obaveštava potrošača, u skladu sa članom 13. ovog zakona;

 

7) naplati dodatne troškove bez prethodne izričite saglasnosti potrošača, u skladu sa članom 14. ovog zakona;

 

8) obavlja nepoštenu poslovnu praksu, iz člana 18. ovog zakona;

 

9) obmanjuje potrošača na način propisan čl. 19-21. ovog zakona;

 

10) obavlja nasrtljivu poslovnu praksu, na način propisan čl. 22. i 23. ovog zakona;

 

11) prodaje, uslužuje i poklanja alkoholna pića, uključujući i pivo, duvanske proizvode i pirotehničke proizvode licima mlađim od 18 godina života, suprotno članu 24. stav 1. ovog zakona;

 

12) odbije da potrošaču proda robu koja je izložena ili na drugi način pripremljena za prodaju ili odbije pružanje usluge koja se može obaviti, ukoliko to nije u suprotnosti sa drugim propisom i opšte prihvaćenim poslovnim običajima, suprotno članu 26. stav 1. ovog zakona;

 

13) ne obezbedi potrošaču robu u tačnoj meri ili količini ili mu ne omogući da proveri tu tačnost, suprotno članu 26. stav 3. ovog zakona;

 

14) nudi posebne prodajne podsticaje za kupovinu robe i usluga, suprotno članu 26. stav 4. ovog zakona;

 

15) ne obaveštava potrošača pre zaključenja ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuju izvan poslovnih prostorija o podacima iz člana 27. ovog zakona;

 

16) pri zaključivanju ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuju izvan poslovnih prostorija, ne preda potrošaču obrazac za odustanak od ugovora, u skladu sa čl. 30. i 31. ovog zakona;

 

17) ne isporuči robu potrošaču u roku propisanim članom 32. stav 1. ovog zakona;

 

18) nije izvršio povraćaj plaćenog iznosa koji je primio od potrošača, kao i troškove isporuke, u slučaju odustanka od ugovora u zakonskom roku od 14 dana, u skladu sa članom 34. stav 1. ovog zakona;

 

19) neposredno se oglasi, suprotno članu 38. ovog zakona;

 

20) šalje pošiljke koje potrošač nije naručio, suprotno članu 39. ovog zakona;

 

21) vrši oglašavanje putem sredstava komunikacije na daljinu, suprotno članu 40. ovog zakona;

 

22) potrošaču ne preda robu ili ispravu na osnovu koje se roba može preuzeti, u skladu sa članom 46. stav 1. ovog zakona;

 

23) potrošaču ne preda robu u ugovorenoj količini, u skladu sa članom 46. stav 2. ovog zakona;

 

24) na računu čitljivo i jasno ne napiše rok isporuke robe, u skladu sa članom 46. stav 4. ovog zakona;

 

25) potrošaču prilikom isporuke robe, ne preda dokumenta koja se odnose na robu, u skladu sa članom 47. ovog zakona;

 

26) ne vrati potrošaču sve iznose plaćene po osnovu ugovora u slučaju raskida ugovora, u skladu sa članom 48. stav 4. ovog zakona;

 

27) kao davalac garancije, ne sačini garantni list u skladu sa članom 54. stav 2, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

28) ne izda potrošaču garantni list, u skladu sa članom 54. stav 3, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

29) upotrebljava izraz "garancija" i izraz s tim značenjem, suprotno članu 55, odnosno članu 81. stav 3. ovog zakona;

 

30) na prodajnom mestu vidno ne istakne obaveštenje o načinu i mestu prijema reklamacija ili na mestu određenom za prijem ne obezbedi prisustvo lica ovlašćenog za prijem reklamacija u toku radnog vremena, u skladu sa članom 56. stav 2, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

31) potrošaču ne izda pisanu potvrdu, odnosno elektronskim putem ne potvrdi prijem reklamacije, u skladu sa članom 56. stav 5. odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

32) ne vodi i ne čuva evidenciju primljenih reklamacija potrošača, u skladu sa članom 56. st. 4. i 6, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

33) ne odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju na način i u roku predviđenom članom 56. stav 7, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

34) prihvaćeni zahtev iz reklamacije potrošača ne reši na način propisanim članom 56. stav 8, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

35) ne obavesti potrošača o svakom produžavanju roka za rešavanje reklamacije, u skladu sa članom 56. stav 9, odnosno članom 81. stav 3. ovog zakona;

 

36) ukoliko ne pribavi saglasnost potrošača za obavljanje dodatnog rada u skladu sa članom 71. ovog zakona;

 

37) ne osniva Savetodavno telo, u skladu sa članom 83. ovog zakona;

 

38) obustavi potrošaču pružanje usluge od opšteg ekonomskog interesa, suprotno članu 86. ovog zakona;

 

39) obustavlja pružanje usluge, u skladu sa članom 86. stav 5. ovog zakona;

 

40) ovlasti drugo pravno ili fizičko lice da se obraća potrošaču, bez prethodno dobijene izričite saglasnosti potrošača, lično, putem telefona, faksa, pošte, elektronske pošte ili drugog sredstva komunikacije na daljinu, radi ostvarivanja potraživanja iz ugovora, suprotno članu 86. stav 6. ovog zakona;

 

41) ne obaveštava potrošača o podacima iz čl. 87. i 88. ovog zakona;

 

42) ne dozvoljava potrošaču da raskine ugovor o pružanju usluga od opšteg ekonomskog interesa, u skladu sa članom 89. ovog zakona;

 

43) ne izda račun za usluge od opšteg ekonomskog interesa u skladu sa zahtevima specifikacije računa iz člana 91. ovog zakona;

 

44) ne uspostavi besplatnu u telefonsku liniju i ne obrazuje komisiju za rešavanje reklamacija, u skladu sa članom 92. ovog zakona;

 

45) ne obavesti potrošača o podacima iz člana 93. ovog zakona;

 

46) oglašava ili nudi na prodaju turističko putovanje, suprotno članu 95. ovog zakona;

 

47) najkasnije 14 dana pre polaska ne obavesti potrošača o imenu, adresi i telefonskom broju porodice domaćina i o imenu, adresi i telefonskom broju odgovornog lica kome učenik, odnosno student može da se obrati za pomoć u mestu boravka, u skladu sa članom 101. stav 3. ovog zakona;

 

48) potrošaču ne pruži dovoljnu garanciju obezbeđenja za slučaj nesposobnosti plaćanja pri ugovorima o turističkim putovanjima i vremenski podeljenog korišćenja nepokretnosti, u skladu sa članom 108. stav 1. i članom 121. ovog zakona;

 

49) ne obavesti potrošača o podacima iz člana 110. ovog zakona;

 

50) ne istakne jasno promotivnu ili prodajnu svrhu događaja, suprotno članu 111. ovog zakona;

 

51) pored ugovornih odredaba o pravu potrošača na odustanak od ugovora, o trajanju tog prava i o zabrani plaćanja unapred za vreme trajanja prava na odustanak nema potpisa potrošača, suprotno članu 112. stav 8. ovog zakona;

 

52) povredi kolektivni interes potrošača iz člana 145. ovog zakona;

 

53) postupi suprotno meri zaštite kolektivnog interesa potrošača iz člana 150. ovog zakona;

 

54) postupi suprotno nalogu iz rešenja inspektora iz člana 157. ovog zakona.

 

Za radnje iz stava 1. ovog člana kazniće se fizičko lice ili odgovorno lice u pravnom licu novčanom kaznom od 50.000,00 do 150.000,00 dinara.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Interesuje me nesto oko garancije. Zaludjujem malo sa ovim LED sijalicama (kupovnim) sa standardna kucna sijalicna grla. Sad obicne sijalice su bila samo jedna zica koja svetli kao proizvod usijanja vlakna. Ove LED sijalice imaju unutrla integralno kolo tj neku elektroniku. U prodavnici kazu da ima garanciju 6 meseci ali s obzirom da su sad one vec postale visa tehnologija a i da kostaju od 550 pa do 5000 dinara zanima me jer moze za njih da se dobije garancija od 2 godine kolko se dobija i za fen za kosu koji kosta 800 din.

 

Sad sam gledao neki pamflet fen kosta 800 din i ima garanciju 2 godine a za sijalicu 6 meseci. I tih 6 meseci ne dobijam garanciju nego se samo pojavim sa racunom i oni mi zamene, do sad nisam imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sve da si i Lidija Vukicevic fen ne koristis ni sat vremena dnevno, dok je sa sijalicama druga prica, jednostavno vise se eksploatisu pa je samim tim i kraca garancija.

 

Meni realno za fen mogu da daju dozivotnu garanciju, nebi ga ni upalio... mozda kad susim cizme.

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ajd da pitam jos nesto, posto si u toku. Recimo u garanciji pise da je rok 45 dana. Ako ja odnesem neki proizvod na reklamaciju i isti mi se vrati ponovo neispravan, da li ponovo pocinje taj rok od 45 dana ili se racuna kad sam ga prvi put poslao ? Da li se garancija produzava za vreme koje je proizvod bio na reklamaciji, tj popravci ?

 

Tražiš lepo pare nazad ili nov proizvod. Ako neće, tražiš da ti to daju napismeno i odeš u tržišnu inspekciju sa svim papirima (kopija računa, kopija prijemnice na servis, kopija izjave da neće da ti vrate pare ili zamene robu). Naravno, prvo probaš da im objasniš da im je bolje da ne ideš ali da ćeš morati ako neće kako ti po zakonu sleduje.

Kakav bre rok od 45 dana? To više ljudi ne postoji ako ste kupili robu u maloprodaji! Ako i piše u njihovoj garanciji to je protivzakonito!

 

 

Citam malo temu, znam da je stara ali mozda ce neko procitati.

 

Kao sto je pomenuto, zakon i praksa su dva razlicita pojma. Ja cu ti dati primer iz licnog iskustva sa servisom za Sprint skutere u Rumi C&M Trgovina. Prodavac ti jednostavno nece hteti dati nista napismeno. Ja kad god sam odneo na popravku apsolutno je odbijao da stavi pecat radnje ili potpis na bilo koji dokument. Odbija da ti da napismeno da je primio motor na servis, odbija da ti da napismeno sta je radio na motoru. I sa cime ces ti sad otici u tu trzisnu inspekciju?

Ako neko zna kako se boriti protiv ovoga voleo bih da cujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Iz ličnog iskustva bolje verujte u deda mraza nego u inspekciju kojoj zvižde 00 za vas,ako prodavac reši da vam ne uvaži reklamaciju tako će i biti a što se tiče falš robe tu tek kupci nisu zaštićeni...zato samo od direktnog uvoznika kupovati robu tipa mass i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Jbt, kao gledam ovu temu i podseti me na crtani kalimero. Situacije se vrlo prosto resavaju. Probas sa inspekcijom, koja se prodaje za kilo suvog mesa, pa ako ne ide tako, jedna bejzbol palica sve resava, barem je meni resila stvari gde inspekcija zakaze

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

zato samo od direktnog uvoznika kupovati robu tipa mass i slično.

 

Mozes li ovo pojasniti?

 

Prva ruka u Srbiji(ovlašćeni uvoznik) mi je najpouzdanija lokacija za kupovinu stvari.

 

Za ove 23 godine koliko imam,dovoljno puta sam se opekao da naučim da bitne stvari(kao meni ulje za motocikl) kao i skupe stvari da uvek kupujem u pouzdanim radnjama(koje ne prodaju falš stvari i poštuju garanciju) jer kad dođe kuku lele(npr. rikne ti mašina zbog falš ulja koje su ti uvalili u nekoj levoj radnji) jedino kome možeš da se žališ je uprava vodovoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sto se tice ulja, svecica i ostalog potrosnog materijala, ne vidim razlog zasto kupovati ista u srbiji kad toliko ljudi donosi robu iz louisa,aunera,pola, itd. To sto je neko generalni uvoznik ne znaci da ne uvozi ili prodaje falsh. Jednostavno ovo je banana drzava i sve je moguce. Cist primer je ulje agip. Sad je pod nekim drugim imenom firma. Burazer je za apriliu dve godine kupovao kod nas agipovu polu sintetiku po nekih 750din. Dok sam ziveo u italiji on mi javi da je vise nema u sapcu i da mu tamo ja uzmem. Odem u agipovu radnju kad tamo to ulje kosta 18e litra. I sad kako je moguce da u zamlji koja proizvodi to ulje u njihovoj radnji prodaje, bude skoro 3 x skuplje nego kod nas?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

A ako ti masina rikne zbog ulja mogucnost da se zalis generalnom uvozniku je jednaka kao i levoj radnji. To jest nula. Vec zamisljam kako bi se u masu nasmejali kad bi dosao i rekao da ti je motor crkao zbog njihovog ulja

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Nisam Srbofil ali nije sve što potiče sa ovih prostora njesra,nađe se po koji put i žito u kukolju.Sve je moguće ali kupovinom u takvim ozbiljnim radnjama(domaće ili strane) smanjujem rizik na minimum.Imam i ja ovde radnji kao ti u Šapcu što si spomenuo,sve "oriđiđi" ulja,pogotovo za kola tipa castrol i sl.što redovno viđam sa povoljnijim cenama.

 

Da se razumemo ne reklamiram nikog i slučajno sam se latio ulja kao i te firme...normalno da bi mi se smejali kao i ovi iz tržišne inspekcije kojoj bi rekao da neka radnja prodaje falš ulje...ali to je i poenta što sam hteo da kažem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kao i svi ostali zakoni i ovo je samo jos jedno mrtvo slovo na papiru. Ostaje uvek na samom coveku da isteruje pravdu posto se zakoni u ovoj zemlji ne primenjuju ili se primenjuju selektivno odnosno po potrebi lopova/politicara.

A i to za generalne uvoznike nije uvek garant da je original. Ti sto uvoze na veliko imaju odlicne paravane za uvaljivanje fals robe. Znam za jednu veliku parfimeriju koje vise mislim i nema a godinama su imali lokale u centru grada knez itd. da su imali brdo fals parfema koje su prodavali uporedo sa originalima.

Uzmes i uvezes npr 20% pravih kao paravan a ostalo fals. I ko posumnja a kupuje parfem u Knezu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja