Jump to content

Moto Zajednica

Torba za DSLR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Pozdrav Drtustvo

 

Imam pitanje u vezi torbice za Dslr. Ustvari nameravam da svoj nikon D5000 nosim na motoru pa me interesuje gde ga je nabolje drzati to mislim u tank torbi ili u koferu i da li mu truckanje ili vibracije na motoru smetaju. I koju mi torbicu preporucujete

 

U pitanju je nikon D5000 sa kit objektivom 18-55 ali nameravm da kupim 18-200....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: xt1200ze

ja imam jednu hama foto-torbu, koja je bas onako poveca, i crvsta, i zauzima ceo prostor u koferu, nekako se potrefilo da je tacno te velicine, knap, nema mesta da seta nigde... e sad kad budes kupovao, vidi da bude sa tim crvstim ivicama, jer imas samo one platneno i te nisu bas dobre, dobro naravno ove su ti i skuplje dosta, al vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

E, sad. Ostao mi aparat u kuci na terenu pa ne mogu da ti procitam koja je torbica. Imam istu opremu, ali ne nameravam da uzmem jos jedan objektiv. Kupio sam u Vuka Karadzica, u Beogradu (RefotB, tamo gde sam uzeo i aparat) neku crno-plavu torbicu za oko 2500 din. Aparat odlicno lezi u njoj, nema mesta za jos jedan objektiv, ali ima za kablove, rezervnu bateriju, sitnice isl. I ono sto je meni vazno - ima i vodonepropusnu navlaku koja stoji u dzepu sa zadnje strane, i navlaci se, po potrebi, preko cele torbice. Jaca i veca torbica, sa mestom za jos koji objektiv, je bila 4500 din, pa navise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Imas i varijante Lowepro Inverse 100aw i 200aw, koje se nose oko struka, da ne moras da silazis sa motora i vadis iz kofera da bi nesto slikao :)

 

Ja imam Inverse 200, i super mi je kad sam sam na motoru, posto je prebacim iza, na ledja, kad imam suvozaca, mora da ide sa strane, pa je malo neudobno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

pa me interesuje gde ga je nabolje drzati to mislim u tank torbi ili u koferu i da li mu truckanje ili vibracije na motoru smetaju

 

Ja mogu da ti odgovorim na ova pitanja .. Najbolje ti je da aparat nosis u tank torbi ukoliko nameravas da fotkash u toku voznje .. Definitivno najpristupacnije mesto .. Naravno ukoliko ga samo transportujesh, ipak je profi foto torba u top case-u najsigurnije resenje i sto se tice kishe i sigurnosti .. Truckanje tog tipa ne smeta, naravno u varijanti da telo ne stavish direktno na dno tank torbe vec stavish recimo neki duks izmedju dna i aparata i to je sasvim dovoljno .. Ja sam nosio Canon 5d na taj nacin na turu od 12.000 km i nisam imao nikakvih problema ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Hvala drustvo na odgovorima,

 

Kupio sam ovu torbicu

 

http://www.caselogic.com/slr_zoom_holster/product_detail/index.cfm?modelid=133826&productid=1347175

 

i prezadovoljan sam ima taman mesta za D5000 i neki zum objktiv koji nameravam da kupim...

 

Aparat sam "vozao" na motoru i to u tank torbi, naravno stavio sam na dno torbe ne obican nego malo tvrdji sundjer, testirano na off road terenu

i za sada sve radi...

 

P.S

Cak mu i voznja na zadnjem tocku ne smeta  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ma znam jedan objektiv mi je za sada ovovljan.

A razmiusjam o kupovini 18-200 ili sada ovog novog 55-300 ali videcu jos. Trenutno sam ostao bez para

Moda tek na prolece  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvinjavam se ako kvarim temu,ali da ne bih otvarao novu temu posto je slicno pitanje.

 

Video sam ovu torbu gore sto je uzeo leonta11 i svidja mi se,ali u nju moze da stane jedan DSLR sa objektivom,meni treba neka torba za jedan DSLR(nikon D5000) i dva objektiva(18-55VR+55-200VR),pa ako neko ima neki predlog,link ili nesto slicno da preporuci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Neko je ovde na forumu spominjao da magneti mogu da stete dslr-u pa me interesuje da li je to tacno? Mrzi me nositi aparat u torbi na ledjima, nekako mi lakse u tank torbi , pa zato i pitam. :moto3:

Inace, ima neko da preporuci neku jeftinu, a valjanu torbu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja